Яке мясо у мускусної качки

2024 0 Comments

Мускусна качка – індокачка: розведення, утримання, догляд, фото

Порода Мускусна качка, в побуті їх ще називають “качки” шипуни – самостійний вид деревних качок. Зверніть увагу, що всупереч поширеній думці, вони не відносяться до індикам. Ці домашні птахи визнані серед птахівників-любителів практично у всіх країнах, в тому числі і на території України.

Виникнення

Индоутки або мускусні качки одомашнені ще найдавнішими ацтеками. Порода була завезена на територію Африки, Європи, теплою Австралії, далекої Азії, а також в нашу країну.

Назва птахи отримали від специфічного властивості постійно виділяти зі своїх м’ясисті нарости на голові жир, нібито з запахом цього мускусу. Інші ж версії повідомляють про те, що найменування було похідним від слова “муиск” – назви майже забутих індіанців, які проживали в Колумбії.

Існує думка, що ці качки були імпортовані на територію Європи торговою системою Єлизавети I “Московською компанією”.

На територію СРСР цей вид качок був завезений в 1981 році з НДР, повторно це зробили також і в 1988 році, але вже з Франції, там їх ще називають “барбарийскими качками”.

Опис і характеристики

Мускусна качка по своїй натурі оригінальна і сильно відрізняється по своєму зовнішньому вигляду від одноплемінників. У неї коротка шия, широкі груди, крила відрізняються потужністю, ноги короткі.

Птах витривала, спокійна, дійсно невибаглива, а також практично не сприйнятлива до захворювань. Вам не потрібно створювати спеціальний водойма для неї.

Вага мускусного селезня становить 6 кг, а качечки – 3,5 кг.

М’ясо у мускусної качки – виключно дієтичне, червоне, з невеликим вмістом жиру. Вихід за масою м’язів з легкістю перевершує абсолютно будь-яку породу качок. Найсмачніша частина в тушці – грудинка. У м’яса відсутній специфічний присмак, який характерний для кожної водоплавної птиці. Яйця також їстівні, великі за розміром, з великим жовтком і хорошим білком.

Забарвлення мускусних качок часто темний, білий, чорний, шоколадний або коричневий, блакитний, але є певні винятки. На території Європи можна зустріти і інші забарвлення, які не були визнані стандартами. Варто звернути увагу на однорідну забарвлення. Існує думка, що змішаний забарвлення говорить про наявність різних домішок. Але навіть такі варіанти передбачені нормами.

Зовнішній вид Мускусних качок представлений на фото нижче.

Розглянемо опис основних кольорів представників породи мускусних качок:

  • Чорно-біле забарвлення. Очі у такий птиці світло-коричневі, плюсни жовті. Основний відтінок пір’я – чорний. Білі ж утворюють різні малюнки в районі голови, грудки, шиї.
  • Біла мускусна качка. Ніяких ознак жовтизни на пір’ї не повинно бути. Дзьоб, відповідно до європейського стандарту, повинен бути світло-рожевим, а на кінчику – на тон світліше. Очі птиці виключно сіро-блакитні.
  • Коричнево-білий окрас. Основним відтінком такий мускусної качки є шоколадно-коричневий. Білі пір’їнки утворюють малюнки в районі голови, грудей і шиї. Дзьоб червоний з допустимою легкої пігментацією. Махове пір’я першого порядку біле, а другого – коричневе.
  • Коричнева мускусна качка. Основний шоколадний відтінок. Хвостові, покривні і махові пера трохи темніше, з легким зеленим блиском. У дорослих особин велика частина пір’я біле. Дзьоб червоного відтінку, кінчик темний, а підстава трохи пігментовані. Допустимі певні світлі плями. Плюсни і очі птиці повинні бути коричневого кольору. В народі ця порода отримала назву “червона мускусна качка”.
  • Чорний окрас. Спина і крила птахи мають зелений відлив, а інші частини – тільки фіолетовий. Очі коричневі, а плюсни і дзьоб по європейському стандарту повинні бути коричневого відтінку.
  • Біла качка з малюнком. Основа пір’я виключно біла, без вкраплень жовтого. Суцільна чорна поверхня може бути на потилиці, шиї, спинці і махових перах, хвості, боках, гомілки. Дзьоб птиці чорний, переходить у червоний з блакитним. Очі світлі з легким відтінком коричневого.
  • Блакитна мускусна качка. Окремі пір’я мають темною окантовкою. Очі повинні бути коричневими, а дзьоб – майже чорний.
  • невибагливість до кормів;
  • витривалість;
  • живуть без водойм;
  • не шумлять і не б’ються з качками інших видів.
  • не можуть жити у вогкості;
  • не переносять тісноту;
  • тривале вирощування в порівняння з іншими породами.

Захворювання, до яких схильні птиці:

Хвороби у мускусних качок досить легко лікуються, якщо ви їх вчасно виявите або ж не допустите їх виникнення. Тримайте своїх птахів в хороших умовах, в теплому приміщенні, захищеному від попадання зайвої вологи.

Утримання та догляд

Перед покупкою молодих особин необхідно підготувати утятник для утримання мускусних качок. Якщо ви купуєте птахів в теплий період, з’являється ідеальна можливість застосовувати легкі і портативні розбірні будівлі або ж прості навіси. Їм буде цілком комфортно, оскільки спеку вони не надто шанують.

Спочатку мускусні качки мешкали в приємній зоні теплого клімату, тому в них не було необхідності в накопиченні підшкірного жиру, який би їх зігрівав. Ця індивідуальна особливість зберігається по сьогоднішній день, тому в холодний період необхідно створити належні умови.

Зміст мускусних качок взимку вимагає будівництва пташника капітального виду, який буде добре захищати від різкої зміни температури. Він повинен бути сухим, світлим і захищених від доступу інших домашніх птахів та тварин.

Також рекомендується організувати і вигульних двір. Мускусні качки повинні проводити достатньо часу на свіжому повітрі і отримувати сонячні ванни. Таке простір має бути наполовину менше основного утятника. “Солярій” обгородити парканом в півметра, а зверху натягніть будь-яку сітку, яка збереже поголів’я від диких тварин.

Умови для правильного змісту мускусних качок можуть бути самими різними. Якщо у вас немає великої вільної площі, можна розсадити птахів з кліток, які встановлюються на спеціальні яруси – одна над іншою. Ви можете самостійно виготовити клітини з дерева і металевої сітки. Задню стінку клітини роблять на 15-20 см нижче передньої. Дах нижньої клітини буде піддоном для екскрементів тварин, що живуть вище.

Якщо ж площі достатньо, підійде такий варіант. Частина підлоги (2/3 площі утятника) у одній з далеких стін обладнайте сітчастими підлогами з прута товщиною не менше 2 мм, на висоті 25 – 30 див. Оптимальний розмір осередків 20×20 мм або 24×24 мм. Якщо його встановити шарнірно, значно спроститься прибирання посліду.

Далі потрібно зробити хорошу глибоку несменяемую підстилку:

  • В ній постійно відбуваються біохімічні процеси, які виділяють велику кількість тепла. Приміщення не потребує додатковому обігріві, тому ви значно заощадите свої кошти;
  • Багато хвороботворні мікроби гинуть під впливом кислого середовища і температур;
  • Немає необхідності в щоденній очищення приміщення від посліду.

Правильне утримання качок шипунів передбачає додавання стружки або ж солом’яному різання в період відгодівлі по мірі забруднення підстилки. Для повного усунення вологості перед підсипанням стружки або соломи на основну підстилку додають вапно.

У утятник необхідно встановити інвентар, який допоможе птиці відчувати себе комфортно:

  • Годівниці. Вони бувають дерев’яними і металевими. Перші краще застосовувати для сухої суміші, а другі – для вологих кормів;
  • Поїлки. Одна з особливостей харчування домашніх мускусних качок – споживання великої кількості води. Доступ до рідини повинен бути абсолютно вільним з самих перших днів життя. Поїлки треба розмістити так, щоб дзьобик каченяти міг повністю зануритися у воду;
  • Гнізда для мускусної качки. Додайте їх на підлозі і вистеліть сухий свіжою соломою, зміну проводите по мірі забруднення. Найкраще зробити гнізда у вигляді закритих будиночків з отвором, яке розташовують на висоті 10 см над рівнем підлоги.

При неправильному дотриманні всіх норм при вирощуванні каченят мускусної качки виникає безліч проблем:

  • Затримка адекватного розвитку і росту молодняку;
  • Виникнення хвороб;
  • У деяких випадках відбувається відмінок малюків.

Годування

Качки ” шипуни можуть їсти практично все. Краще годувати птахів вологими мішанками. Ви можете давати ретельно подрібнені трави, свіжу бадилля буряків, відходи з кухні й зерно – особливо добре птахи поїдають кукурудзу. А ось добірний ячмінь рекомендується заздалегідь добре замочувати і завжди давати тільки з чистою водою.

Плюсом є те, що мускусні качки вживають їжі набагато менше, ніж інші їхні родичі. А якщо поруч розташована водойма, турботи з правильним і рясним годуванням неодмінно скорочуються в кілька разів. Вони дуже люблять різноманітних комах і черв’яків, тому ви можете спеціально вирити маленький ставок.

Важливо пам’ятати деякі тонкощі харчування і догляду:

  • Качки цієї породи за своєю природою сильно цікавиться блискучими уламками скла, різними цвяхами і шматками металу, тому відразу їх заковтує. Слідкуйте за відмінною чистотою подвір’я і місць для постійного вигулу, а також водоймою.
  • Не давайте мускусним качкам дуже гарячу воду і занадто підігріту їжу навіть у холодний період.
  • Птахи можуть побитися за їжу з іншими видами, тому не допускайте загальних прийомів їжі.
  • Взимку мускусним качкам не можна дозволяти плавати за їжею у водоймі. У них дуже слабкі сальні залози, тому пір’я можуть різко обледенеть і особина просто загине.

Раціон цих качок має бути продуманим і збалансованим. Вмикайте мінеральні корми, які дуже корисні птахам. Одна особина за день випиває один літр води, тому стежте за її кількістю.

Гарне і дбайливе годування мускусних качок передбачає постійне насичення організму вітамінами А, групи В, D, а також Е, К, С і Н.

Розведення і вирощування

Період кладки у индоутки протікає певними циклами. Один з них триває п’ять місяців, а потім починається тримісячний інтервал, в який відбувається линька.

Зверніть увагу, щоб самочки добре неслися і давали відмінні інкубаційні яйця мускусної качки, з віку в 180 днів треба поступово збільшити світловий день, щоб до самого початку яйцекладки він досяг приблизно 16 годин. Пам’ятайте і про те, що такий графік варто міняти акуратно, так як різке збільшення дні призводить до канібалізму.

Як привило, інстинкт насиджування мускусними качками явно проявляється, коли господиня не збирає яйця з гнізд в протягом пари днів. Качка насиджування починає яйця, коли їх буде в гнізді від 10 до 14 штук.

При розведенні мускусних качок не можна допускати близькоспорідненого схрещування, так як це призводить до мутацій і патологій. Оновлюйте селезнів у своєму поголів’я, щоб уникнути цієї проблеми. Заплідненість яєць залежить від статевої активності мускусного селезня. Пік досягається з квітня до червня – в теплі, але ще не спекотні дні.

Для отримання великої кількості смачного м’яса ви можете схрестити селезня мускусної качки з самочкой пекінської породи. В результаті у вас вийде ідеальні м’ясні гібриди, які не здатні до розмноження. Таке вирощування мускусних качок краще проводити навесні, коли у чоловіків підвищується статева активність.

Ви можете зіткнутися зі складнощами розведення мускусних качок тільки у разі штучної інкубації яєць, так як з’являється погана виводимість. При природних методах таких труднощів не виникає. Відбувається це тільки тому, що яйця спочатку покриті дуже щільною оболонкою, яка не пропускає повітря.

Якщо качка сама висиджує потомство, вона постійно взаємодіє з яйцями – лапками і тілом знімає непотрібну оболонку, покращує необхідний газообмін і ембріони починають добре розвиватися.

Пташенята вилуплюються на 32-35-й день. Каченят забирають від матері через пів години після виводу (щоб не загинули від холоду) і вирощують в маленькому ящику, але з хорошим обігрівом, так як їм просто необхідно тепло і турбота. Застеліть Дно соломою або стружкою, покладіть грілку, а зверху встановіть лампу.

Каченята мускусної качки не можуть самостійно пити і їсти, тому потрібно їх навчити. Вони можуть скльовує тільки те, що пересувається. Перше годування проводять наступним чином: на спинку малюкам насипають трохи звареного яйця. Один каченя буде рухатися, що приверне увагу інших, які почнуть скльовує частинки їжі. На другий день свого життя вони зможуть самі їсти і пити.

Каченята мають досить своєрідне травлення, тому мають рідкий послід. Не бійтеся цього і не грішіть на розлад травної системи, так як це звичайна особливість організму.

Догляд за мускусними качками передбачає правильне визначення строків вирощування малюків на м’ясо. Організм цих птахів влаштований так, що найпродуктивніший забій буде відбуватися у віці 13 тижнів. Це обґрунтовано тим, що проходить линька, до моменту якій витрати на корми будуть окупатися по максимуму. При уважною турботі і правильному годуванні качки до цього віку будуть важити приблизно 3 кг.

Мускусні качки ідеально підходить для птахівників, які займаються якісним розведенням птахів для одержання гарного потомства і чудового м’яса. При ретельному і правильному догляді, утриманні і турботи ваші качки будуть швидко рости і правильно розвиватися.

Чим корисне м’ясо мускусної качки

Індоутки – це великі домашні птахи, які й зараз мешкають біля Мексики. У 16 столітті вони були одомашнені, і їх почали заводити в Африці, Європі та Азії. При правильному приготуванні м’яса індоутки воно стане прикрасою вашого столу. Як не приготуй качку – цілу або розрізану на шматки, вона смачна та ситна. Засвоюється м’ясо швидше, ніж яловичина чи свинина, хоч і трохи жорсткіше, воно є дієтичними та корисним для діабетиків.

Індоутка дає смачне та корисне м’ясо

  • Вітамінами групи Ст.
  • Вітамінами А, С, Е, D, До.
  • Мінеральними речовинами, серед яких основне місце відводиться калію, кальцію, магнію, цинку, селену, міді, марганцю, залізу, хрому, фтору, молібдену, бору, ванадію, кобальту, фосфору, натрію.
  • Омегою-3 (жирними ненасиченими кислотами), корисною для роботи серця, судин та мозку.
  • макроелементів.
  • мікроелементів.

Вітаміни виконують свою функцію, користь якої – підтримка життєдіяльності птиці.

Регулярне вживання м’яса індоутки насичує організм корисними речовинами

  1. М’ясо індоутки не тільки дуже смачне, а й корисне. Користь його полягає в качиному жирі. Вживання помірної кількості в їжу сприяє очищенню організму – виводить із нього канцерогенні речовини, покращує колір обличчя, позитивно впливає на обмін речовин.
  2. Великий вміст вітаміну А в м’ясі – користь для організму, сприяє покращенню шкіри та зору.
  3. Медики підкреслюють необхідність прийому цього препарату людям, які мають фізичне чи нервове виснаження. Користь у тому, що м’ясо відновлює організм, підвищує імунітет з допомогою протеїнів.
  4. Качина печінка багата на пантотенову кислоту, що позбавляє організм від метаболічних процесів.
  5. Ретинол та амінокислоти сприяють підвищенню чоловічої потенції – є виробниками чоловічих гормонів та секретів статевих залоз, що стимулюють активну діяльність чоловічої сечостатевої системи.
  6. Домашні птахи мають м’ясо з великим вмістом бетаїну і холіну, що будують оболонки необхідних клітин.
  7. Корисно вживати м’ясо хворим на недокрів’я і для діабетиків.
  8. Насиченість білком, який багатий на амінокислоти.
  9. Не варто вживати м’ясо домашніх індоуток тим, хто мріє про схуднення – воно досить калорійне.
  10. Якщо вживати одночасно качине м’ясо та зелений салат, швидко засвоюватимуться важливі для організму корисні компоненти без накопичення жиру.
  11. Не викликає алергічних реакцій.
  12. Є делікатесом.

Зелений салат у поєднанні з м’ясом індоутки – гарна профілактика ожиріння

  1. Головна шкода полягає у перевищує норми вмісту жиру, який потрапляє до організму. Він підвищує вміст холестерину, що порушує природні процеси, що відбуваються в крові, що прискорює руйнування кровоносних судин.
  2. Не можна вживати м’ясо тим, хто має надмірну вагу при ожирінні. Якщо відокремити шкіру від м’яса, жирність трохи зменшується, але ненабагато.
  3. Жорсткість, що ускладнює процес травлення. Травна система відчуває велике навантаження при перетравленні їжі. Здорові люди цього можуть не відчути, а тим, у кого є захворювання печінки або шлунково-кишкового тракту, каченя завдає чимало шкоди.
  4. Людям з подагрою або захворюваннями нирок качине м’ясо завдає шкоди через підвищений вміст білка.

При вживанні м’яса індоутки користь та шкода повинні зіставлятися. Шкода завдається людям, які мають хронічні захворювання, а також тим, хто поглинає багато м’яса.

Не слід забувати, що індоутка має жирне м’ясо.

Якщо ви хочете здивувати своїх близьких і гостей стравами, приготованими з смачного качиного м’яса, необхідно правильно його вибрати і приготувати для отримання бажаного результату.

Мережі супермаркетів рідко дають покупцям продукт, який випускають вітчизняні виробники. Рекомендується купувати на ринку, у приватних фермерів. Зовні свіжа тушка відповідатиме наступним параметрам:

  • Поверхня має бути блискучою жовтуватою.
  • Шкірка не повинна бути липкою.
  • У розрізі м’ясо має бути яскраво-червоним.
  • Середня вгодованість.
  • Гнучкість шкіри – при натисканні пальцями на свіже м’ясо, воно швидко відновлює форму.

Не рекомендується купувати велику тушку – в ній велика кількість жиру, що при тепловій обробці додає неприємний присмак.

Худорляві тушки після приготування сухуваті та тверді.

Молода індоутка дає соковите та ніжне м’ясо

Оптимальним варіантом є молода тушка – піврічна. При приготуванні старіших птахів вони неприємно пахнуть. Визначається вік за такими прикметами:

Добре можна розглянути тушку лише на незаморожених продуктах.

Для розморожування тушки ідеально підійде кімнатна температура. М’ясо зберігатиметься до 3-х діб при температурі від нуля до -4 градусів. Для зберігання тривалого часу потрібно заморозити її. Так тушку можна зберігати три місяці при -15 градусах, а при -25 градусах зберігається рік.

Після приготування смачної страви з індоутки – будь вона жареною, тушкованою, запеченою або солоною, не забувайте про те, що вона високо калорійна, тому не варто зловживати її поглинанням.

Якщо приготувати качину правильно, вона є профілактичним засобом багатьох захворювань, незамінно для діабетиків.

Серед усіх свійських птахів, що мають стабільно високе значення для людини, індоутка по праву займає одне з найпомітніших місць, причому не перше століття поспіль. Слід зазначити, що правильніше називати таку пернату мускусною качкою, а батьківщиною цього птаха є Америка — Центральна та Південна. Там вона була вперше одомашнена, а згодом поширилася по всій планеті, у тому числі і на території пострадянського простору. І дивуватися тут нема чому, адже м’ясо індоутки має цілу низку примітних якостей, чому і присвячений представлений увазі читача матеріал.

Загалом варто зауважити, що за своїми смаковими якостями м’ясо цих птахів відчутно відрізняється від качиного. Насамперед, йому не властиві характерні запах і присмак, за що багато гурманів «лають» звичайних качок. Що ж до мускусу, що нібито виділяється індоутками зрілого віку, то про нього згадували орнітологи попередніх століть. В даний час наявність такої здатності у цих птахів ставиться під сумнів, а тому не може вважатися характерною їхньою особливістю.

Перед тим як приступати до розгляду користі та шкоди, які приносить м’ясо представлених свійських птахів, слід перерахувати основні властивості, якими воно володіє. Якщо скласти їх перелік, то виглядатиме він таким чином:

  • середня калорійність – 260-270 ккал на 100 г продукту (це означає, що в плані енергетичної цінності даний продукт перевищує качине яйце приблизно в 1.4 рази, а курятину – практично вдвічі);
  • наявність Омега-3 ненасичених жирних кислот – важливих хімічних сполук, що найчастіше входять до складу м’яса диких, а не свійських тварин;
  • вміст вітамінів групи B, а також А, Е та К;
  • широкий перелік мінералів, серед яких насамперед виділяються кальцій, калій, магній та цинк.

Також необхідно додати, що м’ясо індоутки містить досить невелику кількість жиру, внаслідок чого воно цілком заслужено вважається дієтичним.

Слід одночасно відзначити, що переваг у м’яса мускусних качок набагато більше, ніж недоліків. Так, воно набагато соковитіше індичого, а в порівнянні з курятиною його смак є значно більш насиченим. Крім того, більшість гурманів віддає перевагу саме йому, а не качиному м’ясу, яке не може «похвалитися» тією ж ніжністю. Помітно також, що поживність м’яса індоуток дуже висока, а властиве йому співвідношення білків і жирів є оптимальним.

Що ж до інших значних достоїнств, якими має розглянуте в даному матеріалі м’ясо, то вони представлені нижче:

  • помірний вміст жирів, що особливо корисно всім, хто хоче стати «щасливим власником» кількох зайвих кілограмів;
  • наявність великої кількості білка, завдяки якому страви з м’яса індокачок вкрай бажані для всіх, чий організм зазнає регулярних фізичних навантажень;
  • оптимальний баланс амінокислот, що мають першорядне значення для підтримки метаболічних процесів;
  • мінімальна кількість холестерину, внаслідок чого таке м’ясо особливо корисне для людей із патологіями серцево-судинної системи;
  • багатий набір вітамінів і мікроелементів, що дуже сприятливо впливає на загальний стан здоров’я людини, а також зміцнює його імунітет;
  • вкрай низька здатність викликати алергічні реакції (практика показує, що випадки індивідуальної непереносимості продукту, що розглядається, поодинокі).

М’ясо індоуток є сенс вживати всім, хто страждає від недокрів’я та діабету. Будучи дуже корисним і водночас що володіє відмінними смаковими якостями, воно напевно порадує кожну таку людину. Зрозуміло, у плані своєї ціни це м’ясо значно дорожче за куряче, яке найбільш поширене на сучасному ринку. Однак, враховуючи всі вище перераховані плюси, можна зробити цілком закономірний висновок: аналізований продукт виправдовує свою вартість цілком і повністю.

Розповідаючи про безумовну користь, яку має м’ясо індокачок, не можна не згадати про те, яку шкоду воно може завдати людині, а також за яких умов подібне є можливим. Щодо останніх слід зазначити, що до таких належать різноманітні патології, наявність яких істотно ускладнює засвоєння аналізованого в даному матеріалі продукту. Якщо ж виділити ті захворювання, наявність яких робить вживання цього м’яса протипоказаним, їх список виглядає так:

  • недуги, що торкаються органів видільної системи (насамперед, нирки);
  • подагра;
  • патології органів ШКТ;
  • індивідуальна непереносимість (яка, як зазначалося вище, зустрічається вкрай рідко).

Крім того, вживання м’яса індокачок, незважаючи на те, що воно є дієтичним і найбільш корисним на тлі багатьох аналогічних продуктів, не варто вживати людям, які страждають на високий ступінь ожиріння.

В цілому ж можна впевнено стверджувати, що користь і шкода від цього продукту непорівнянні через величезну перевагу першої над другим. М’яке, соковите і корисне, воно припаде до смаку будь-якому, навіть дуже досвідченому гурману, надаючи при цьому дуже сприятливий вплив на його організм. Ну а шкода воно може завдати тільки тим людям, організм яких потребує серйозного лікування, закономірним наслідком якого є дотримання вкрай суворих і специфічних дієт. У подібних випадках навіть таке м’ясо не може вважатися м’яким у плані засвоєння продуктом, незважаючи на всю очевидну користь, яку він має.

На завершення залишається додати, що отримати максимальну користь від м’яса птаха можна тільки за умови безпомилкового вибору її тушки. Досвід показує, що мало просто приготувати цей продукт за всіма правилами сучасної кулінарії, адже у разі, якщо куплена тушка виявиться старою або зіпсованою, всі ці старання гарантовано зникнуть. Таким чином, щоб уникнути допущення подібної неприємності, кожному бажаючому купити м’ясо індоутки є сенс враховувати наступні корисні рекомендації:

  • Якщо є можливість вибору, краще віддавати перевагу тушкам мускусних качок, що продаються фермерами на ринку. Пояснюється це тим, що визначити, скільки магазинна качка пролежала в замороженому стані, досить складно, а це впливає на її смакові якості.
  • Важливо переконатися, що на тушці немає жовтого нальоту, плям і механічних пошкоджень. Що ж стосується її шкірки, то вона повинна мати бежевий відтінок і мати максимальну пружність.
  • При дотику до поверхні тушки важливо звертати увагу на те, щоб на ній не було липкого нальоту. Якщо останній має місце, від покупки такого товару слід утриматися.
  • Зрозуміло, липким не повинно бути м’ясо. Варто також зауважити, що приготувати його з користю для здоров’я можна лише за умови, що воно є вологим і має рожевий або світло-червоний відтінок.
  • Запах, що походить від тушки, в жодному разі не повинен бути відштовхуючим.
  • Оптимальний вік битого птаха повинен становити 5-7 місяців. В принципі добре приготувати можна і старішу індоутку, проте зробити це буде складніше через меншу м’якість її м’яса.

Щодо того, скільки ознак тушок молодих мускусних качок відомо на сьогоднішній день, слід зазначити, що їх лише три. До таких відноситься жовтий колір лап, м’якість дзьоба та наявність прозорого жиру в області, розташованій під хвостом битого птаха. Наслідуючи цю нескладну рекомендацію, будь-який гурман легко знайде тушку з найбільшою дієтичною цінністю, приготувати яку можна як з мінімальними витратами часу, так і з максимальною користю для здоров’я.

Щоб добре почуватися і підтримувати імунітет, хоча б щодня потрібно вживати м’ясо чи рибу. Донедавна найкориснішим вважалося м’ясо індика, кролика, качки та курки. Але зараз все більше дієтологів рекомендують м’ясо індоутки, як головне джерело білка, вітамінів та мікроелементів.

Користь та шкода від м’яса індоутки

Користь м’яса індоутки полягає в достатку мінеральних речовин, що знаходяться в ньому. До того ж воно дієтичне та насичене омегою-3, а всім відомо, що ці кислоти дуже корисні для злагодженої роботи мозку, серця та судин.

Якщо на місяць спробувати включити до свого раціону цей продукт, то після закінчення цього терміну можна відчути загальне поліпшення самопочуття та усунення проблем, пов’язаних з випаданням волосся, покращиться колір обличчя та нормалізується обмін речовин. Всі ці перетворення відбудуться за рахунок заповнення організму всіма необхідними вітамінами.

М’ясо качки багате на мінеральні речовини, серед яких є калій, кальцій, магній, цинк, селен, мідь, марганець, залізо і т.д.

Головні переваги такої страви:

  1. М’ясо не тільки дуже соковите та м’яке, його дуже легко приготувати. Варто зауважити, що його вважають дієтичним, тому що качиний жир, при вживанні в помірній кількості, допомагає очистити організм, виводячи з нього шкідливі речовини.
  2. У ньому міститься вітамін А, який допоможе покращити зір та стан шкіри.
  3. Медики рекомендують доповнити свій раціон цим продуктом, коли людина перенесла фізичне або нервове виснаження і потребує відновлення організму. Це з тим, що у такому блюді міститься протеїн, який допомагає підвищити імунітет.
  4. Завдяки ретинолу та амінокислотам, страва сприяє підвищенню потенції у чоловіків, ці елементи ефективно стимулюють діяльність сечостатевої системи.
  5. Надає користь людям, які страждають на діабет або підвищену кислотність.

Додаючи до свого раціону цей продукт, людина може оздоровити свій організм і зміцнити імунітет, але перед покупкою варто звернути увагу також і на негативні наслідки, які можуть проявитися в особливих випадках.

Приготувати тушку можна різними способами, корисно вживати бульйон зі шкірки індоутки, він багатий на амінокислоти, що допомагають у формуванні імунітету.

Незважаючи на багатий перелік корисних властивостей такого продукту, варто розуміти, що в деяких випадках краще відмовитись від цієї страви. Наприклад, залежно від віку індоутки, м’ясо буде мати різний рівень жирності і може бути шкідливим для деяких людей.

М’ясо цієї породи дуже жирне, при його надмірному вживанні підвищується вміст холестерину.

  1. Людина страждає на ожиріння. У продукті перевищена норма вмісту жиру, який, потрапивши в організм, підвищить рівень холестерину, надлишок якого загрожує прискоренню руйнування судин.
  2. При проблемах із травною системою. Для людей, які страждають на цю недугу, жорсткість продукту провокує ускладнення процесу перетравлення їжі. Ті, хто ніколи не стикався з цією проблемою, не відчує змін, але для хворих на м’ясо індоутки принесе чимало шкоди.
  3. При захворюванні нирок. Качине м’ясо принесе серйозні проблеми людям з такою недугою через високий відсоток білка, що міститься в ньому.

Бажано проконсультуватися зі своїм лікарем чи дієтологом, перед тим як вводити новий продукт у раціон. Це допоможе скоротити ризик і запобігти неприємним наслідкам.

Якщо немає жодних хронічних захворювань чи перешкод, які б забороняли вживати страву цього виду, необхідно знати, як правильно вибирати тушку.

Насамперед, визначте, де купувати продукт. Рекомендується віддати перевагу ринку або купити м’ясо індоутки у приватних фермерів. Постарайтеся не купувати продукт у супермаркетах, там воно дуже рідко буває дійсно якісним та свіжим.

Можна вибрати хорошу качку, покладаючись на зовнішні параметри:

  1. Колір м’яса може змінюватися в залежності від віку індоутки, молодша має світлу шкірку з рожевим відтінком.
  2. Нелипка, м’яка та тонка шкірка.
  3. Розріз обов’язково яскраво-червоний.

Щоб переконатися у свіжості, необхідно злегка натиснути пальцями на черево, якщо вм’ятина швидко розгладиться та відновить форму – це якісний продукт.

В ідеалі рекомендується купувати піврічну молоду тушку — в ній більше користі, а ще при приготуванні птиці, яка досягла 3-х років, вона видаватиме неприємний аромат і, відповідно, матиме менш приємний смак

Якщо ви хочете дізнатися вік птаха, варто звернути увагу на лапи, у молодих особин вони будуть яскраво-жовтими, також подивіться на дзьоб – він має бути м’яким.

Правильно приготовлена ​​качка – це завжди смачно та поживно. Цей птах увійшов до кулінарних книг багато століть тому. Пекінська качка, наприклад, була відома у Китаї ще за часів династії Юань. Історія розведення цих домашніх пернатих налічує щонайменше 4000 років. Смакові та поживні переваги цього птаха цінувалися за всіх часів: і коли їжа була вдосталь, і в періоди дефіциту їжі. Сьогодні м’ясо цього птаха, як і раніше, популярне. Ресторани пропонують качку у смаженому, тушкованому чи запеченому вигляді. Не складно приготувати смачну каченяту в домашніх умовах.

У французькій кухні особливе місце займає мускусна качка (індоутка, шипун), яка завоювала популярність завдяки своєму дієтичному м’ясу. Не менш популярне у світі пісне м’ясо мулардів (качок, виведених шляхом схрещування пекінської та мускусної порід). Багато хто відмовляється від каченяти, вважаючи її надто жирною. Але якщо вибрати правильний шматок м’яса (грудинка без шкіри, лапка), можна забути про зайві калорії. Тим більше, що м’ясо цього птаха містить багато корисних речовин, відмовлятися від яких ні в якому разі не варто.

Каченя, як і інші види м’яса, є відмінним джерелом високоякісного білка, що містить збалансований набір амінокислот. Порція качиного м’яса забезпечить щедрою кількістю заліза, фосфору, цинку, міді, селену, тіаміну, рибофлавіну, ніацину, пантотенової кислоти, вітамінів В6 та В12. Трохи менше у пташиному філе є калію, магнію, вітамінів Е, А, С та фолієвої кислоти.

До речі, в 100 г каченяти міститься майже половина добової норми ніацину (нікотинової кислоти), що рекомендується, який сприяє зниженню «поганого» холестерину в кровотоці. Залізо, що міститься у філе, покращує склад крові, забезпечує організм необхідними життєвими силами. Також качине м’ясо відоме як багате джерело вітаміну В6 – речовини, важливої ​​для формування антитіл у людському організмі та благотворно впливає на клітини нервової системи (так само як і вітаміни В5 та В12). Селен, що входить до вітамінно-мінерального комплексу качиного м’яса, активізує функції щитовидної залози, а цинк відновлює імунну систему.

За своєю поживною композицією каченя дуже схожа на інші види м’яса. Стегна, гомілка і качина грудка без шкіри – найбільш дієтичні частини. Вони містять менше жиру та калорій, ніж курка чи індичка. З цієї причини пісна каченя відмінно підходить як інгредієнт будь-якої дієти. Але важливо знати, що качиний жир також є дуже корисним харчовим компонентом і має багато плюсів. Але про це трохи згодом.

Харчова цінність каченят (на 100 г сирого продукту)

М’ясо зі шкіроюПісне м’ясо
Калорійність337 ккал201 ккал (грудка, лапка – 140 ккал)
Жири28 г11 г
Білки19 г24 г
Вуглеводи0,95 г1,2 г
Залізо2,6 мг2,6 мг
Калій205 мг252 мг
Кальцій13 мг12 мг
Магній15 мг20 мг
Марганець0,03 мг0,03 мг
Мідь0,24 мг0,24 мг
Натрій60 мг65 мг
Селен21 мкг22 мкг
Тіамін0,18 мг0,27 мг
Фосфор157 мг203 мг
Цинк1,8 мг2,7 мг
Вітамін А210 МО77 МЕ
Вітамін В2 (рибофлавін)0,27 мг0,47 мг
Вітамін В3 (нікотинова кислота)4,8 мг5,1 мг
Вітамін В5 (пантотенова кислота)1,1 мг1,5 мг
Вітамін В6 (піридоксин)0,18 мг0,26 мг
Вітамін В9 (фолієва кислота)6 мкг11 мкг
Вітамін В120,3 мкг0,4 мкг
Вітамін Е (токоферол)0,8 мг0,8 мг
Насичені жирні кислоти9,7 г4,2 г
Мононенасичені жирні кислоти12, 9 г3,7 г
Поліненасичені жирні кислоти3,7 г1,4 г
Лінолева кислота3,4 г1,3 г

Це може здивувати, але м’ясо звичайної домашньої качки здатне творити чудеса. До його складу входять компоненти, від яких залежить працездатність більшості систем людського організму.

Селен, що міститься в качині, захищає клітини від вільних радикалів, які руйнівно впливають на організм людини. До речі, в 100 г качиного м’яса міститься майже 43% від добової норми селену, що рекомендується.

До складу качиного філе входять відразу кілька корисних речовин, які захищають від виникнення анемії. Зокрема, йдеться про вітамін В12 (важливий як профілактичний засіб), фосфор (важливий для вироблення енергії) та залозу (необхідно для утворення гемоглобіну). До речі, запаси заліза в качині майже в 2 рази перевищують показник мінералу в яловичині, і більш ніж у 4 рази – у свинині та курці. Концентрація вітаміну В12 приблизно втричі перевищує вміст речовини в інших видах м’яса.

Відновити імунну систему можна за різними методами. І серед найпростіших і до того ж смачних – качине м’ясо. До складу продукту входять важливі антиоксиданти селен та цинк. Ці речовини посилюють здатність організму протистояти вільним радикалам.

Людський організм постійно потребує міді, від якої залежить фізичне та психічне здоров’я. І м’ясо свійської птиці (каченя в будь-якому вигляді) містить значну кількість цього мінералу. Також не варто забувати про значну кількість вітамінів групи В, без яких правильна робота нервової системи неможлива.

Біохімічний склад каченят сприяє мінералізації кісткової тканини, зміцненню кісток і зубів. При регулярному споживанні є натуральним профілактичним засобом проти остеопорозу.

Вітаміни групи В та поліненасичені кислоти, зокрема Омега-6, прискорюють метаболічні процеси в організмі та запобігають накопиченню зайвих жирів. Окрім цього, цинк активізує ферментативні процеси, які відіграють ключову роль у метаболізмі. Високий вміст білків надовго зберігає ситість після трапези, що є важливим моментом для ефективного схуднення.

Селен – важливий мінерал до роботи щитовидної залози. Смачний та легкий спосіб заповнити запаси цієї речовини – м’ясо домашньої качки. У 100 г продукту є майже четверта частина добової норми для дорослих.

Майже 30 відсотків від добової норми рибофлавіну забезпечує 100-грамова порція каченяти. Цей вітамін, поряд з ніацином, Омега-3 та Омега-6 жирними кислотами є незамінними речовинами для підтримки здоров’я шкіри та волосся.

Жир качки, незважаючи на високу калорійність, є дуже корисним продуктом. З дієтичної точки зору він вважається більш корисним, ніж вершкове масло або жир яловичини. А за хіміко-фізичними властивостями нагадує оливкову олію.

За своїм складом качиний жир – це майже 36 % насичених, 50,5 % мононенасичених (переважно лінолева кислота) та 13,7 % поліненасичених жирів (висока концентрація омега-3 та омега-6). За цими показниками продукт швидше нагадує оливкову олію, тижні тваринні жири. А температура плавлення качиного жиру значно нижча за температуру людського тіла (приблизно 14 градусів за Цельсієм), тому він без труднощів виводиться з організму.

Не будемо довго розповідати про користь кожного з перерахованих видів жиру, зазначимо тільки, що, згідно з дослідженнями, люди, які регулярно споживають качину печінку, живуть набагато довше і менше схильні до ризику розвитку серцевих хвороб. А лівер цього птаха, як відомо, досить жирний продукт.

Попри поширені міфи, більшість дієтологів погоджуються: качиний жир – корисний продукт, і споживаючи його (звичайно, без зловживання), можна не переживати про несприятливі наслідки.

Проаналізувавши біохімічний склад каченят, можна сказати, що як натуральні ліки це м’ясо корисне людям при:

  • високому холестерині (ніацин виводить із організму ліпопротеїди низької щільності);
  • ризик виникнення серцево-судинних хвороб (вітаміни В зміцнюють судини);
  • діабеті (нікотинова кислота стабілізує глюкозу у кровотоку);
  • остеопороз та інші хвороби кісткової тканини;
  • ослаблений імунітет;
  • порушення метаболізму;
  • анемії;
  • ожирінні;
  • загальної слабкості у організмі;
  • порушення ферментативної активності;
  • злоякісних утвореннях;
  • вагітності;
  • хворобах шкіри, волосся, нігтів.

Також є думка, що качине м’ясо покращує чоловічу потенцію. Але ще раз акцентуємо – усі корисні властивості цього м’яса актуальні лише за помірного споживання птиці. Надмірне захоплення продуктом може мати протилежний ефект.

Філе диких качок може стати непоганою альтернативою одомашненої птиці. Тим більше, що калорійність диких видів приблизно в 2 рази нижча, а жирів майже в 6 разів менша.

Але є деякі нюанси, на які важливо звернути увагу. Дикі птахи, як правило, значно менші. Їхнє м’ясо більш жорстке і готувати його доведеться довше. Крім цього, перната дичина нерідко є переносником небезпечних паразитів. І будь-який помилок у приготуванні тушки може обернутися серйозною хворобою. З цих причин дика качка не найкращий вибір для вагітних, дітей і людей, ослаблених після хвороб.

Далеко не всім пощастило самостійно розводити свійських качок. Але це не є причиною відмовлятися від корисного м’яса. На ринку або в супермаркеті будь-якої пори року можна купити тушку бажаних розмірів. Але розмір у цій справі не є показником якості. Хоча дуже велика качка – це зазвичай дуже старий птах, що не найкращий вибір (виняток, якщо птицю купують заради жиру). Вибираючи селезню, важливо звертати увагу й інші нюанси. Отже, у свіжої качки повинні бути:

  • блискуча шкіра з жовтим відтінком (не повинна липнути до пальців);
  • пружна тушка;
  • яскраво-червоне м’ясо усередині птиці;
  • жир світлого відтінку та жовті лапки (ознака молодого птаха);
  • свіжий запах.

Мабуть, найсмачніші рецепти з каченят – справа рук китайців. І в цьому немає нічого дивного, адже саме вони першими «приручили» качок і вивели найпопулярнішу м’ясну породу птахів – пекінську. Протягом століть кожна китайська сім’я зберігала свій рецепт «найсмачнішої качки» та готувала «коронну страву» до свят. Сьогодні відомо тисячі рецептів делікатесів із цього свійського птаха. Ось кілька найцікавіших.

Для приготування цієї традиційної для китайців страви, звичайно ж, знадобиться качка. На 1 кг пташиного м’яса взяти 2,5 л води, пару кислих слив, порізану моркву (близько 50 г), трохи подрібнених сушених грибів, 3 помідори, 3 часникові зубчики, 2-3 скибочки імбиру. І ще один екзотичний інгредієнт – засолені листочки китайської гірчиці. Але цей компонент у наших умовах можна замінити звичайною квашеною капустою.

Готується суп дуже легко. Для початку тушку птаха залити водою та варити приблизно 40 хвилин. Дати бульйону настояться. Потім додати в каструлю решту інгредієнтів і варити на дуже маленькому вогні не менше 3 годин. Незадовго до завершення варіння додати помідори, нарізані невеликими скибочками.

До речі, цей суп китайці вважають лікувальним.

Для соусу підсмажити в олії цибулю-шалот (до прозорості), додати кілька очищених, порізаних на часточки слив (250 г) та цукор (50 г). Коли цукор розчиниться, влити 50 мл сухого вина (червоного) та 350 мл м’ясного бульйону. Готувати на маленькому вогні приблизно 20 хвилин (соус повинен трохи загуснути).

Поки готується соус, грудку качину посолити, поперчити, викласти в глибоку сковороду шкірою вгору і злегка підсмажити. Перекласти в сотейник (разом із жиром), додати чебрець та аніс. Запікати в духовці до повної готовності, періодично поливати тушку, соком, що утворився, і жиром. Готове м’ясо розділити на порційні скибочки та полити сливовим соусом.

Попередньо приготовлену рисову локшину змішати з подрібненою морквою, селера, огірком та зеленою цибулею. Додати порізане на невеликі скибочки м’ясо запеченої качки. Як заправка для салату підійде суміш соєвого соусу та соусу хойсин з 2 столовими ложками води.

Пернату дичину можна готувати за тими самими рецептами, що й домашню качку. Проте більшості птахів з дикої природи властивий рибний запах та присмак. Щоб позбутися небажаного запаху, досить повністю зрізати з тушки шкіру та жир. А ось нейтралізувати рибний смак допоможе секрет англійських мисливців. Під час готування в тушку покласти кілька морквин (можна з цибулею та спеціями). Овочі вбирають у собі всі сторонні нотки. Є й інший секрет. Відразу після потрошіння очищену тушку відправити у холод на 3-4 добу. Цей прийом, кажуть, позбавить і запаху, і рибного присмаку.

Качка фарширована яблуками, це вже класика. Але крім цього варто знати, що смажений або запечений птах чудово поєднується з тушкованою капустою, буряком або овочевим міксом з підсмаженої моркви та пастернаку. Вони посилюють багатий смак та аромат птиці. Як інгредієнти для фарширування можна брати гречку, гриби, апельсини. Найкращим доповненням до дикої качки послужить ягідний або фруктовий соус, а от лавровий листок тільки зіпсує страву. І не забувайте під час готування додавати трохи сухого вина – це найкращий інгредієнт для будь-якої страви з качки.

Багато хто незаслужено відносить качку до марної або навіть не зовсім корисної їжі. Насправді м’ясо цього птаха надзвичайно корисне, а за деякими параметрами йому немає рівних серед інших видів м’ясної продукції.

У кулінарії найчастіше використовують просту домашню качку, пекінську качку родом з Китаю, а також мускусну качку, яку в України часто називають «індоутка». Ні до індиків, ні до звичайних домашніх качок індоутки не мають жодного стосунку. Це особливий вид качок, предки яких – дикі м’язові качки. Індокачок на територію колишнього СРСР завезли 1981 р. з НДР і 1988 р. – із Франції.

М’ясо індокачок червоного відтінку, нежирне, але й не сухе. Воно зовсім не схоже на м’ясо традиційних качок, трохи солодкуватий, має пікантний смак і має характерний присмак дичини, а структурою швидше схоже на яловичину.

Якщо порівнювати його з м’ясом іншого птаха, то за смаком м’ясо індоутки насиче курячого і м’якше і соковитіше індичати. Крім того, воно не таке жирне, як м’ясо звичайної качки – адже стаючи дорослою за кілька місяців, мускусна качка просто не встигає обрости жирком, що робить її м’ясо цінним дієтичним продуктом.

Страви з цього птаха будуть корисні для тих, хто страждає на діабет, у відновлювальний період після хвороби, а також для дітей та літніх людей. Однак через підвищений вміст білка м’ясо індоутки не рекомендується людям із хворобами нирок та подагрою.

У 100 г м’яса індоутки міститься 271 ккал, це більше ніж у м’ясі курки (190 ккал) і менше, ніж у м’ясі звичайної качки (305 ккал).

З мускусної качки можна приготувати жоден десяток чудових, ні з чим не порівнянних перших і других страв, закусок. Індоутку фарширують і запікають, з неї роблять відбивні та котлети. А бульйон з м’яса мускусних качок виходить смачним, досить наваристим та ароматним. Невелика хитрість приготування: щоб індоутка вийшла соковитою та м’якою, з рум’яною скоринкою, перед приготуванням тушку потрібно обдати окропом.

Користь м’яса індоутки переважно обумовлюється високим вмістом у його складі білка (17,06%) та низьким вмістом жиру (17,36%). Всього 100 г м’яса індоутки задовольняє добову потребу у тваринних білках приблизно на 50% та забезпечує потребу у незамінних амінокислотах на 15-24%.

М’ясо індоутки – чудове джерело таких макро- та мікроелементів, як калій, фосфор, магній, селен, мідь, залізо, натрій та йод, та вітамінів А, E, В1, В2, B5, B9.

Збалансованість амінокислот в качиному м’ясі близька до оптимальної. Із замінних амінокислот у м’ясі індоуток переважають глутамінова, аспарагінова кислота та гліцин, із незамінних — лізин та лейцин.

Як відомо, будь-яке м’ясо та птиця вибирається за «віком» і, звичайно, свіжістю. Смак готової страви залежатиме саме від того, наскільки свіжим і молодим буде птах. При виборі зверніть увагу на такі моменти.

1. Зовнішній вигляд птаха. Шкіра повинна мати кремовий, однорідний відтінок, без ушкоджень і плям.

2. Запах. Тушка має приємно пахнути. Якщо відчувається затхлість – птах залежався.

3. Колір м’яса. М’ясо повинне мати колір від рожевого до яскраво-червоного.

4. Гнучкість. Натисніть на тушку пальцем, якщо швидко повертається у вихідне положення – хороше м’ясо. На дотик м’ясо має бути трохи вологим, але ніяк не липким.

5. Вік. Щоб визначити вік птаха, зверніть увагу на кінчик кільової кістки – у молодої особи там буде лише білий хрящик. Крім того, у молодого птаха жир прозорий, а у старої має жовтуватий відтінок.

– Купуйте охолоджену тушку – страви з розмороженої вийдуть вже не ті;

– Рекомендується купувати невеликі тушки – у великих багато жиру, який при термічній обробці дає неприємний присмак.

При виборі головної страви на святковий стіл багато хто віддає перевагу качку або гусаку, а про їхню «родичку» індоутку чомусь згадують рідше. Тим часом м’ясо індоутки незвичайне смачне, ароматне та корисне. Про його властивості та секрети приготування ми й поговоримо.

Для початку внесемо ясність, пояснивши: індоутка не є сумішшю качки з індиком. Така назва швидше за все прижилася через те, що спочатку вона зветься індіанською качкою. Або ж так сталося через деяку зовнішню схожість з індиком. Ще її називають «мускусною качкою».

Червоне м’ясо індоуток ситніше, ніж у курки, та й ціна на ринку буде значно вищою. Однак індоутка не така жирна, як індичка і рідко виходить сухою, як це буває з качечкою.

Насамперед, склад м’яса індокачок цінний тим, що в ньому присутні поліненасичені жирні кислоти Омега-3, які людина просто змушена споживати. Сам організм така речовина не виробляє, але дуже її потребує. Завдяки йому нормально функціонує серцевий м’яз, підтримується мозкова активність тощо.

Крім того, в ній багато вітамінів, макро- та мікроелементів:

  • групи, К, Е, А;
  • кальцій, калій, магній, натрій, фосфор;
  • залізо, марганець, фтор, хром, кобальт, селен, цинк, мідь, бір, ванадій, молібден (останні три, до речі, зустрічаються досить рідко).

У великих кількостях у м’ясі є білок, а холестерину в ньому зовсім небагато (у чому також його безсумнівна користь).

Їсти м’ясо індокачок рекомендує тим, хто стежить за своїм харчуванням і кому не байдуже, що є. Для тих, хто хоче схуднути, воно також є незамінним, адже в ньому такий багатий склад, багато білка, вона нежирна, а калорійність становить 271 ккал на 100 г.

Його можна давати маленьким дітям, людям похилого віку, які перенесли тяжку хворобу (щоб швидко стати на ноги). Для них воно корисне, оскільки відноситься до дієтичних видів м’яса. Тим, хто має проблеми із серцево-судинною системою, страждає від діабету, для спортсменів та людей важкої фізичної праці, при регулярних нервових навантаженнях страви з індоутки рекомендовані в першу чергу.

Незважаючи на те, що і мускусна і звичайна домашня качка – це приручені дикі качки, їхнє м’ясо має смакові відмінності. М’ясо індіанської качки вважається більш м’яким та ніжним, відповідно, його і приготувати легше. Крім того, специфічний річковий присмак каченят не притаманний м’ясу індокачок. Воно менш жирне, хоч і більш поживне.

Знову ж таки, говорити про те, чиє м’ясо однозначно смачніше, складніше, адже це справа суто індивідуальна. Багато хто стверджує, що біла пекінська качка ніяк не поступається індіанській, навіть значно перевершує її. Інші знаходять схожість у м’ясі індіанської качки з дикою, віддаючи їй перевагу з цієї причини.

Після такої гарної характеристики невже в м’ясі індоуток знайдеться щось шкідливе? Знайдеться, але небагато. Це навіть не шкода, а протипоказання до вживання. Справа в тому, що високий вміст білка в продукті накладає деякі обмеження з його вживання людьми з хворобами нирок, при подагрі і т.д. Ігнорування цього обмеження здатне призвести до значного погіршення самопочуття та загострення хвороби.

Відчутну шкоду здоров’ю можна завдати при регулярному вживанні індоутки та одночасно нездоровій системі травлення. Про це може говорити той факт, якщо ви відчуваєте дискомфорт щоразу, як поїсте м’ясо мускусної качки.

Індивідуальна непереносимість індоутки зустрічається рідко, але забувати про неї також не можна. У разі виникнення алергічних реакцій доведеться виключити індоутку зі свого раціону.

Отже, користь і шкода м’яса дійсно непорівнянні, і його недоліки з лишком перекриваються його цінністю.

Щоб оцінити смак і користь м’яса індіанської качки, необхідно вміти її не тільки правильно приготувати, а й вибрати добрий екземпляр. Для цього доцільно скористатися деякими нехитрими порадами.

  • По-перше, незважаючи на те, що вартість товару на ринку може бути трохи вищою від магазинної, краще все-таки купувати мускусну качечку саме на ринку, адже там вона смачніша. У заморожених індокачок на виході немає такого яскравого смаку.
  • По-друге, не треба соромитися оглядати тушку. Колір шкіри повинен бути бежевим, без жовтого нальоту, плям і пошкоджень. При дотику до неї повинна відчуватися липкість і залишатися слід від пальця. Свіжа шкірка дуже пружна.
  • По-третє, м’ясо теж може бути липким. Тільки вологе, блідо-рожеве або світло-червоне м’ясо можна назвати свіжим.
  • По-четверте, запах тушки не повинен викликати огиду, від неї має виходити приємний аромат.
  • По-п’яте, не зайвим буде поцікавитися, якого віку птах. Найкраще брати ту, якій виповнилося трохи більше півроку (плюс-мінус). Занадто старий птах складно приготувати соковитим і м’яким.

Мускусну качку можна варити, гасити, смажити, запікати шматочками чи цілою. Її однозначно варто спробувати приготувати із гречкою, рисом, яблуками тощо. Дієтичну та корисну страву з мускусної качки можна приготувати в мультиварці. Але перед тим, як братися за готування, важливо дізнатися про секрети її успішного приготування.

Щоб страва напевно вийшла соковитим, була вкрита хрусткою засмаженою скоринкою, на самому початку готування індоутку потрібно обдати окропом. Якщо для цього не шкода використовувати м’ясний бульйон, буде навіть краще.

Попереднє маринування птиці також зробить її ароматнішою та смачнішою, але витримувати її в маринаді можна не більше 3 годин, щоб м’ясо потім не вийшло сухуватим. У багатьох рецептах її радять обмазувати майонезом, хоча його легко можна замінити сметаною (з нею, звичайно, корисніше).

Щоб порахувати скільки потрібно часу для доведення індіанської качки до готовності, можна скористатися таким правилом: на кожен кілограм ваги припадає одна година приготування. Наприклад, двокілограмову індоутку доведеться готувати 2 години, а якщо в тушці 1,5 кг, на готування піде 90 хвилин.

Індоутка, приготовлена ​​правильно, стане справжньою окрасою вашого столу. Мускусна качка – дуже великий домашній птах. Її м’ясо засвоюється швидше ніж, наприклад, свинина чи яловичина. А також воно може стати відмінним доповненням раціону для людей, які страждають на діабет, адже м’ясо індоутки – це дієтичний продукт.

Чим корисне м’ясо індоутки? М’ясо і жир цього птаха багаті на вітаміни, мінеральні речовини, жирні амінокислоти (Омега -3), мікроелементи.

Регулярне вживання цього продукту насичує всі клітини організму корисними та незамінними речовинами. Жир цього свійського птаха позитивно позначається на обмінних процесах, покращує стан шкірних покривів, виводить з організму вільні радикали.

Користь м’яса індоутки полягає у великому вмісті вітаміну А. Лікарі рекомендують вживати цей продукт людям, які страждають від нервового виснаження та фізичного перенапруги, а також особам зі зниженим імунітетом. Качина печінка – це просто криниця чоловічої сили.

Вона багата амінокислотами та ретинолом. Адже саме ці речовини відповідають за чоловічу потенцію і є потужними стимуляторами роботи статевих залоз та вироблення чоловічих гормонів. М’ясо індоутки рекомендовано вживати людям, які страждають від недокрів’я і діабету.

Важливо! А от людям із надмірною вагою потрібно з обережністю вживати цей продукт адже якщо говорити про те м’ясо індоутки дієтичне чи ні, можна з упевненістю сказати що – ні.

Хоча цей продукт і не можна назвати низькокалорійним, вживаючи м’ясо качки з зеленим салатом можна наситити організм корисними речовинами в той же час, не накопичивши додаткового жиру.

Це м’ясо є делікатесним та не викликає алергічних реакцій. Тим не менш, людям, які страждають від хвороб нирок, шлунково-кишкового тракту та подагри краще утриматися від вживання м’яса індоутки.

Цей вид м’яса відрізняється підвищеним вмістом білка, і його волокна трохи жорсткі. Тому люди, які хворіють на перелічені вище захворювання, можуть відчувати дискомфорт при перетравленні страв з індоутки.

Чимало тваринників цікавить, скільки тримати птицю і коли індоутку можна пустити на м’ясо? У мускусної качки є ряд переваг у порівнянні з іншими видами свійської птиці:

  1. Її відрізняють високі показники виживання.
  2. Індовутки не вимагають спеціальних умов утримання. Для їх вирощування буде досить невеликого теплого вентильованого сараю без відкритих протягів.
  3. Хоча ці птахи і вважаються водоплавними споруджувати їм спеціальні водоймища немає потреби. Вони добре почуваються на невеликих відкритих територіях, а купання їм буде досить простого корита.
  4. Вони не полохливі, не гогочуть і не панікують побачивши людей, тим самим індоутки дуже комфортні у змісті.
  5. Мускусна качка невибаглива у їжі. Птах легко поїдає всі запропоновані їй види кормів.
  6. Яйця мускусної качки можна вживати. Кожна качка на рік несе до 100 яєць по 70 г кожне.
  7. Індоутку можна різати вже о 2.5 -3 місяці. Саме в цьому віці м’ясо птиці досягає зрілості та його смакові якості покращуються.

Важливо! Птахи можуть вищипувати один у одного пір’я при нестачі вітамінів. У такому разі необхідно урізноманітнити їхній раціон, додавши до нього, свіжу траву або вітамінні комплекси.

Але не всі займаються тваринництвом. Переважна більшість любителів поласувати стравами з свійської птиці вирушають за покупкою качки на базар або до найближчого супермаркету. А щоб приготувати м’ясо індоутки смачно необхідно правильно вибрати тушку.

Нижче представлені поради, орієнтуючись на які ви зможете вибрати, найсвіжішого та найсмачнішого птаха:

  1. Купуйте охолоджену тушку. Страва, приготовлена ​​з розмороженого птаха, ризикує вийти жорстким і не соковитим.
  2. Зверніть увагу на шкіру тушки. Шкірка качки має бути бежевого кольору, без будь-яких плям, поривів, добре оброблена (без пір’я).
  3. Свіжість птаха можна визначити за кольором. У свіжого м’яса колір може змінюватись від, світло-рожевого до, блідо-червоного. Якщо качка залежала дичину набуває жовтувато – брудне забарвлення.
  4. На дотик м’якоть м’яса не повинна бути липкою або сухою
  5. Свіжа дичина завжди трохи волога.
  6. Від тушки повинен виходити приємний ледве вловимий солодкуватий запах.
  7. Натисніть пальцем на тушку, якщо м’ясо повернулося у вихідне положення протягом 2 секунд, то воно свіже і на вас чекає прекрасна вечеря.

Деякі господині стверджують, що в індоутки жорстке м’ясо, сьогодні ми розвінчуємо цей міф і розповімо вам кілька секретів як приготувати птаха, щоб він вийшов м’яким і соковитим.

  1. Для того щоб у індоутки вийшло м’ясо, необхідно перш ніж приступати безпосередньо до приготування птиці, обдати її окропом або м’ясним відваром. Така нехитра процедура незалежно від способу приготування зробить м’ясо м’якшим та соковитішим.
  2. Перед запіканням тушку необхідно промаринувати щонайменше 2 годин. Маринад може бути будь-яким: сметанним, на основі бульйону тощо.
  3. При запіканні мускатної качки час на прожарювання обчислюється відповідно до вихідної ваги тушки. Кілограм качки при температурі 180 градусів запікається 60 хвилин, відповідно 2-кілограмова індоутка має пробути в духовці 2 години.
  4. Для того щоб блюдо з качки вийшло соковитим і просмажилося рівномірно, кожні 15 хвилин потрібно відкривати духову шафу і поливати качку соком, що утворюється.

Насправді є чимало рецептів приготування індоутки. Смак м’яса цього птаха дуже багатий і насичений. Її гасять, заїкають із травами, начиняють овочами, роблять підливи. Але навряд чи хтось знає, що з м’яса індоутки виходить чудовий шашлик.

  • індоутку -1.5 кг;
  • цибуля – 0.5 кг;
  • 3 зубки часнику;
  • 150 г столового оцту;
  • трави та спеції на свій смак.
  1. Тушку добре промиваємо під проточною водою. Обтираємо серветками та нарізаємо качку на невеликі шматочки.
  2. Цибулю очищаємо, миємо і ріжемо середніми кільцями. Очищений часник нарізаємо тоненькими пластинками вздовж зубка.
  3. У харчову миску чи каструлю укладаємо підготовлені шматки качки. Пересипаємо сіллю та перцем, при бажанні присмачуємо травами. Потім ретельно перемішуємо м’ясо до того моменту, поки качка не почне виділяти рідину.
  4. Додаємо цибулю, часник, оцет накриває і ставимо на 8 годин у холодне місце. Періодично відкриваємо кришку та перемішуємо вміст каструлі.
  5. Коли качка промаринувалась, нанизуємо її на шампур як звичайний шашлик разом із цибулею та помідорами. Шашлик з індоутки необхідно часто перевертати та поливати сухим вином або маринадом.
  6. Подавати до столу шашлик з м’яса індоутки добре зі свіжою зеленню, овочами, лавашем і сметано – соусом.

Якщо немає можливості приготувати шашлик на свіжому повітрі, його запросто можна підсмажити вдома на сковороді: Маринуємо качечку таким же способом, як описано вище. Коли шматочки промаринувалися, підсмажуємо їх на сковороді з олією до рум’яної скоринки.

Потім відправляємо качину в духовку і доводимо до готовності. Такий шашлик повинен провести в духовці приблизно 60 хвилин при температурі 160-180 градусів.

Фахівці стверджують, що мускусні качки – одні з найбільш підходящих кандидатів для розведення на фермерському обійсті. Неважко підрахувати, що за рік на своєму господарстві від кожної мускусної качки-несучки можна отримати сотню яєць, з яких потім вивести на м’ясо щонайменше 65 голів. Це гарантує вам щонайменше 130 кілограм смачного пташиного м’яса. Крім того, мускусні качки – це дуже гарний птах, який приємно розводити навіть з декоративними цілями. Мускусна качка чи деревоподібна качка – це качка, що сидить на дереві. Ви можете зустріти цих симпатичних вихідців з Південної Америки ще й під іншими назвами: турецька, німа, а в народі її часто називають індоуткою.

Всупереч існуючій серед птахівників-аматорів думку про те, що індоутка — це індик плюс качка — нова схрещена порода, насправді, індоутки — зовсім незалежний вигляд.
У Європу ці красиві птахи з дуже поживним м’ясом потрапили з Америки, де їх одомашнили індіанці, як і індиків. Цілком можливо, що корінь «індо» до цих качок перейшов за аналогією з індиками. Ще одна поширена версія назви мускусних качок вчені називають їх можливо походження від найменувань торгових компаній, що займалися вигідним товарообігом між континентами, тобто Ост-Індської або Київської («московитской»). Остання близька за звучанням до «мускусу». Сам мускус виділяється не у всіх качок, тому з’явилися сумніви, що саме за цією ознакою їх так стали називати. У України розводити мускусну качку стали наприкінці двадцятого століття, коли вперше вона з’явилася на території нашої країни у 1981 році разом із постачанням інших м’ясних свійських птахів із НДР. Цей птах швидко став набирати свою популярність у заводчиків, у власників приватних господарств, фермерів.

Відомо, що тушка мускусної качки містить дуже мало жиру, що важливо для тих, хто торгує качиним м’ясом. Мускусна качка, зазвичай, швидше засвоює корм і невибаглива у розведенні, проти іншими качками.

Особливих вимог до розведення досить невибагливих індокачок немає, що з успіхом дозволяє купувати і розводити цю породу навіть власникам невеликих господарств. Індоутка невибаглива до умов утримання та якості корму, чудово переносить холодну погоду, будівництво капітального опалювального приміщення для неї непринципово, качкам достатньо мати теплі гнізда. Для розведення вам потрібно купити на ринку або знайти через знайомих трьох качок та селезня. Ретельно підберіть ватажка – майбутнього главу сімейної зграї. Зазвичай таку роль підходять великі самці з підтягнутим животом, з яскравою великою бородавкою, розташованої над дзьобом, пропорційно-рівним тілом. Саме такий самець зможе забезпечити ваш добрим, здоровим, міцним та численним потомством. Намагайтеся підібрати чоловічі та жіночі особини з різних виводків індокачок. Близькоспоріднені зв’язки можуть призвести до небажаного швидкого подрібнення потомства, призводить до хвороб виводка, що завдає неприємностей заводчикам.

Устаткування гнізд для індокачок рекомендується починати з осені. При цьому, як правило, протягом зими самки оберуть зручні гніздування, а потім легко пристосують звичне місце для висиджування яєць. Втім, у диких умовах мускусні качки звикли нести яйця просто на землю. Гніздо має бути таких розмірів, щоб там легко помістилася качка, краще, щоб воно було накрите дахом, а також мало перегородку знизу, яка не дозволить викочуватися яйцям, утримає всередині гнізда з пір’я, пуху та соломи. Бувало, що качки-шипуни неодноразово вибирали для гнізд бочки з комбікормом чи інші менш відповідні з погляду людини їм умови.

Качині сім’ї відрізняються від курячих меншим ставленням самочок до самців.
У зграї, в якому є самка та самець мускусної качки, самець не звертає увагу на самок інших порід. Він не піде ні на пекінську, ні на білу породу, він спарюватиметься лише зі своєю. Якщо прибрати зі стада самку мускусної качки, можна отримати схрещені породи, як правило, безплідні, але які відрізняються добрим вмістом м’яса.

У гніздо закладається 18 яєць, інкубаційний період триває 32-36 днів. У цей час основну качку- квочка, що відійшла до годівниці або напувалки, можуть замінювати інші качки на гнізді, щоб яйця не охолонули. Щоб підвищити кількість індоутят, що вилупилися (зазвичай воно становить при природному висиджуванні 50%), яйця трохи натирають наждачним папером. Тоді шкаралупа стає тоншою, до пташенят надходить більше кисню, і вони не задихаються. З яєць з більш тонкою шкаралупою їм потім і легше вибратися. Взагалі, індоутки вважаються хорошими несушками і матерями, за своїми дитинчатами вони добре доглядають протягом тривалого періоду. Дитинчата знаходяться з матір’ю протягом двох-трьох місяців, за час яких вона прищеплює їм елементарні навички та виробляє стадні звички. Втім, тижневі каченята вже підлягають продажу.

Мускусна качка – пасовищний птах. Влітку основним кормом нею є трава. Взимку вам доведеться потурбуватися про додатковий запас їжі. Наявність поблизу природного водоймища не є для індокаток обов’язковою умовою розведення. Втім, як і для інших порід, для них важливо, щоб на ділянці була вода для пиття та вмивання. Для годування використовують пророщене пшеничне зерно або попередньо вимочену кукурудзу. Для годування можна використовувати хліб. Свіжа трава влітку, сіно та сушена кропива із запасом вітамінів узимку також обов’язкові. Комбіновані корми можна також використовувати, якщо ви впевнені в їх якості та відповідності стандартам. Черепашник, риб’ячий жир – це додаткові щомісячні добавки, які також повинні входити в раціон птиці, що вирощується вами.

М’ясо індутки червоного кольору. На це потрібно звернути особливу увагу при покупці тушок на ринку, щоб вам не продали м’ясо якомусь іншому птаху за ціною індоутки. Ідеально підходить для дієтичного харчування м’ясо індоутки цінується тими, хто шукає смачне м’ясо птиці з мінімальним вмістом жирів. При змішуванні мускусних качок і пекінських качок отримують мулардов – гібрид порід, що швидко набирає м’ясо і ідеально підходить для розведення як вживання в їжу. Вже двомісячний мулард може цілком важити два-три кілограми. М’ясо у них середнє між жирним м’ясом пекінських качок та дієтичним за своїми властивостями, про які ми вже писали, м’ясом мускусних качок. З м’яса мулардів виходять чудові страви для запікання у духовці. Смакові якості безпосередньо індокачок пов’язані з умовами їхнього розведення. Якщо розводити качок в екологічно чистому районі, то і смак м’яса буде відмінним, що не забудуть відзначити ваші родичі, друзі та знайомі під час застіль. Дуже корисними для здоров’я є качині яйця, які можна готувати за аналогією з курячими.

Отже, індоутка – чудова порода птиці для розведення в домашніх умовах. Безперечні її достоїнства, визнані багатьма поколіннями птахівників — це найсмачніше, просте у приготуванні м’ясо, відсутність шуму та легкість у розведенні. Мускусні качки, індовутки не вимагають обов’язкової природної водойми. Їх можна рекомендувати до розведення всім дачникам, фермерам та просто птахівникам-аматорам.