Що більше зберігає тепло

2024 0 Comments

Проект на тему: «Як зберегти тепло»

Проект з природознавства на тему “Як зберегти тепло ” виконала учениця 3го класу. Людство з кожним роком потребує все більше теплової і електричної енергії, а запаси паливних корисних копалин на планеті зменшуються. Їх неможливо відтворити. Вартість електричної, теплової енергії зростає вже сьогодні. Відсутність розумного, економного підходу до використання електроенергії та тепла дуже швидко приведе до того, що вони стануть менш доступними і дорожчими. Існують різні способи збереження електроенергії та тепла у будинку.

Сіверський ЗЗСО І-ІІ ступенів №3

Людство з кожним роком потребує все більше теплової і електричної енергії, а запаси паливних корисних копалин на планеті зменшуються. Їх неможливо відтворити. Вартість електричної, теплової енергії зростає вже сьогодні. Відсутність розумного, економного підходу до використання електроенергії та тепла дуже швидко приведе до того, що вони стануть менш доступними і дорожчими. Існують різні способи збереження електроенергії та тепла у будинку.

Утеплені вікна, до речі, підвищують температуру в квартирі на 1-2 градуси! Однак простим обклеюванням такого результату можна й не добитися. Оптимальний варіант – герметичні склопакети (пластикові або дерев’яні). Тепловтрати при утепленні вікон знизяться до 50%.

Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8–15%, яке виходить через скло.

Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8–10% тепліше, ніж із білою.

Встановіть захисні екрани з фольги.

Щоб стіна не забирала тепло, яке надходить від батареї, слід між ними встановити захисний екран зі звичайної фольги. Завдяки цьому тепло залишатиметься всередині помешкання. За розміром фольга має бути трохи більшою, ніж радіатор. Цей метод дозволить скоротити на 5 % тепловтрату.

Багато тепла втрачається через вхідні двері, тому їх також варто утеплити. Можна оббити їх шкірозамінником із прокладкою з поролону. Якщо між стіною та дверима є щілини, їх слід затинькувати або закрити за допомогою монтажної піни. Якщо планується заміна дверей найближчим часом, то краще старі теж залишити. Подвійні двері чудово зберігають тепло. Хороші теплоізоляційні характеристики має ізолон –фольговий утеплювач.

Запорукою тепла в приміщенні є правильно розставлені меблі. Від холодної стіни можна захиститися за допомогою шафи, просто відгородившись від неї. Проте варто стежити за тим, аби за меблями не з’явився цвілевий грибок. Ставити диван поблизу батареї не варто, оскільки це перешкоджатиме поширенню кімнатою теплого повітря. Це також стосується щільних важких штор, які не пропускають тепло.

Хоч килими на підлозі зараз не в тренді, проте не варто прибирати їх на холодну пору року, адже вони створюють додатковий ізоляційний шар, який перешкоджає прониканню холодного повітря в приміщення.

Уранці слід розсувати штори, аби в кімнату потрапило максимум сонячного світла. На ніч варто, навпаки, закривати штори та опускати жалюзі, це допоможе знизити втрату тепла через вікно.

Думка про те, що треба на кілька годин залишити відчиненою кватирку для хорошого провітрювання кімнати, – хибна. Для цього вистачить 10-15 хв., але мають бути широко відчинені вікна в усіх кімнатах будинку.

  1. Не поспішайте зачиняти духовкупісля приготування їжі, адже тепле повітря можна використати для обігріву кухні.
  2. Зачиняйте міжкімнатні двері, аби тепло не «пішло» туди, де нікого немає.
  1. Закривайте двері під’їзду в холодний період року й у квартирі стане на 2°С тепліше.

5 лайфхаків для збереження тепла в квартирі

За прогнозами, в Україні на тлі війни очікується один з найскладніший опалювальних сезонів, тепло стане не тільки дорогим, а й обтяженим ризиками пошкодження тепло- і електромереж через воєнні дії.

розбирався, як провести діагностику тепловтрат будинку та знизити їх простими методами.

Діагностика тепловтрат

Велика частина житлового фонду України має понад 25 років. У час будівництва цих будинків взагалі не переймалися питаннями тепловтрат. Різке зростання вартості енергоносіїв поставило для жителів багатоквартирних будинків питання руба – як уникнути витоку тепла.

У стандартному будинку джерелом тепловтрат можуть бути вікна, стіни, двері, а також простір загального користування. За словами голови Cпілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, до 15% тепла може втікати через неякісні двері та вікна у під’їздах, також холод може заходити через підвали та дахи.

Аналіз тепловтрат у будівлі можна замовити у фахівців — за допомогою тепловізорів, або ж провести власними силами. Фото: Еnergivpu7.wixsite

Утеплити будинок швидко дуже складно — для цього необхідно рішення всіх співвласників багатоквартирного будинку. Але навіть перед утепленням варто спочатку провести діагностику тепловтрат у всьому будинку та власних квартирах, вважає експерт.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Збереження тепла в квартирі: 5 лайфхаків

Тепловтрати часто непомітні неозброєним оком. Повне тепловізійне обстеження дозволить отримати достовірну інформацію про тепловий стан будівлі.

Фахівці за допомогою тепловізора обстежать, як розподіляється температура по поверхні в інфрачервоному діапазоні. За допомогою даних можна ідентифікувати місця з температурними аномаліями. Під час такої діагностики проводиться перевірка вікон, стін, стель, теплої підлоги, міжповерхових перекриттів, вхідних і балконних дверей, опалювальних систем.

Втім, навіть своїми силами можна зробити п’ять перевірених кроків для утримання тепла у своєму будинку у найхолодніші дні. Оптимізувавши питання тепловтрат, можна зменшити витрати на опалення взимку. Ці кроки корисні як для мешканців, які користуються централізованим опаленням, так і тим, що від’єднались від ЦО.

Крок 1. Замінити вікна і двері у квартирі

Експерти радять у першу чергу дослідити вікна та двері у квартирах: запросити віконщиків і пройтися з тепловізорами, щоб визначити вразливі місця, які дають тепловтрати.

Старі дерев’яні вікна слід замінити на метало-пластикові. Склопакети фахівці радять обирати двокамерні, заповнені інертним газом, із різною товщиною камер – для кращої звукоізоляції.

Бажаною характеристикою також є енергозберігаюче напилення на склі, що істотно зменшує тепловтрати зсередини приміщення і проникність сонячного проміння ззовні. В результаті вікно зберігає тепло взимку і прохолоду влітку.

Крок 2. Замінити вікна і двері у під’їзді

Заміна вікон у під’їзді на металопластикові також може зменшити тепловтрати на 15%.

Також варто утеплити або замінити двері — у цьому випадку реальна температура підвищується до 5 градусів.

Зниження тепловтрат через двері можна добитися не тільки за рахунок поліпшення їх герметичності, а й наявності тамбура, завдяки чому двері не відчиняються безпосередньо на вулицю.

Крок 3. Перевірка вентиляції

Вентиляція також вважається слабким місцем для тепловтрат.

«Варто переглянути, в якому стані вентиляція: раніше у старих квартирах пробивали наскрізні дирки для витяжки або неправильно встановлені клапани — це дозволяє заходити холодному повітрю», — зауважила в коментарі експертка у сфері ЖКГ Кристина Ненно.

Установка рекуперативної системи вентиляції дозволить уникнути тепловтрат – тепле повітря, що відводиться, передає тепло холодному, що входить. Система ефективна і в літню пору – гарячий зовнішнє повітря, проходячи через рекуператор, охолоджується кондиціонованим повітрям, що відводиться.

Крок 4. Перевірка підвалу та останніх поверхів

Також, за словами експертів, обов’язково слід дослідити у будинку підвали та останні поверхи і дах будинку, перевірити, чи є вологість та вразливі місця, що дають тепловтрати.

Тепле повітря піднімається вгору, і якщо стеля погано утеплена, просочується на горище. В середньому, виток тепла через неутеплене горище складає 15-20%.

Крок 5. Утеплення стін

На стіни припадають найбільші тепловтрати будинку, іноді їхня частка може становити до 40%. Великі тепловтрати пов’язані з так званими «містками холоду» – це елементи будівлі, у яких показники теплопровідності вищі, ніж у інших – це кути будинків, місця сполучення різних будівельних конструкцій.

Тож варто розглянути також варіант утерплення стін ззовні – це дозволяє змістити точку роси і не зменшує об’єм житлового приміщення. Цегляні, бетонні та фундаментні стіни утеплюють двома методами – навісний фасад і «мокра» штукатурка.

Якщо є значні тепловтрати в будинку, можливо варто домовитись із сусідами щодо утеплення всього фасаду будинку.

Головне від The Page

Дякуємо, що підписалися на The Page .
Буде гаряче!

Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали. Я погоджуюсь з політикою конфіденційності