Як перетворити старе дзеркало своїми руками квадратне

2024 0 Comments

Зміст:

Обрамлення дзеркала своїми руками: варіанти оформлення, матеріали та техніки. Самостійне декорування дзеркала Що можна зробити із дзеркала своїми руками

Дзеркало в будинку це не тільки необхідний і зручний предмет побуту, але й гарна складова інтер’єру, здатна розширити простір та заповнити приміщення світлом. Саме собою дзеркало ніякої естетичної привабливістю не виділяється, ефектним його робить оправа.

Дзеркало з рамкою повинне гармонійно вписуватися в загальний стиль будинку і може стати унікальною окрасою інтер’єру. Стінні дзеркала в рамі можна зробити неповторними та розкішними, якщо оформити їх своїми руками.

Виявляючи фантазію та застосовуючи прості підручні предмети, можна створити дивовижну прикрасу для дзеркала, в яку вкладено частинку душі та тепло власних рук.

Рамки з кухонних продуктів та домашнього начиння

Старе дзеркало, в непривабливій рамці або без неї, можна декоративно оформити, застосовуючи різні, часом найнесподіваніші об’єкти побуту. Їх використання в незвичній ролі створює дивовижний ефект, здатний нескладні та доступні речі змінити до невпізнання, вдихаючи в них нове життя та наповнюючи іншим змістом.

Декорування продуктами

Як матеріал для рамки використовують різні кухонні продовольство: макаронні вироби, кавові зерна, горох, боби, сочевицю або крупи.

Для виготовлення ефектної рами для дзеркала своїми руками беруть макарони різного розміру та форми і акуратно наклеюють по периметру. Для створення певного малюнка макарони викладають, мірно розподіляючи вздовж поверхні, за бажання можна хаотично розподілити їх або надати будь-яку вибрану фігуру.

Для створення оригінального декору використовують аерозольну фарбу. Для цього попередньо поверхню дзеркала треба зачинити тканиною або малярським скотчем і розпорошити фарбу.

Чарівна рамка для дзеркала своїми руками готова, так само використовують, і інші кухонні продукти або змішування з них.

Предмети побуту для декору

Для дзеркал невеликого розміру можна зробити рамку, використовуючи картон, фанеру або ДСП. З одного з цих матеріалів вирізають будь-яку вибрану конфігурацію рамки, за розміром більше габаритів дзеркала. На отриманій конфігурації відмічають розташування дзеркала або приклеюють його. Вся частина трафарету прикрашається різноманітними предметами побуту: гудзики, черепашки, уламки битого посуду, останки біжутерії або мозаїчної плитки, яєчна шкаралупа, лотки від яєць і багато іншого.

Різноманітність використовуваних предметів побуту необмежена, особиста фантазія підкаже, які з них можна використовувати для створення унікальних виробів.

Витончено та ефектно виглядає декор дзеркала з використанням бісеру, стекляруса та скляних камінців.

Для закріплення таких матеріалів необхідний безбарвний акваріумний силіконовий клей, що надійно закріплює елементи на поверхні дзеркала і не калечить їхню прозору структуру.

Прикраса з одноразового посуду

Декорована рамка для дзеркала своїми руками з використанням одноразових ложок може мати вигляд ніжної та витонченої хризантеми.

У ложок обережно відрізають ручки і, починаючи з крайнього ряду, щільно обклеюють конфігурацію отриманими пелюстками, створюючи квітку.

Зовнішній ряд повинен перекривати конфігурацію, щоб її краї не було видно. Фарбуванням одного або різних нюансів створюють колірне оформлення отриманої хризантеми, яке поєднуватиметься з загальним оздобленням.

Масивні рамки

Для великого дзеркала краще підходять заможні та масивні рамки зі складним візерунком. Вони стануть органічним завершенням і шикарною окантовкою, яка здатна перетворити дзеркало на вишуканий предмет інтер’єру. Дерев’яні рамки виготовляють для прямокутних та квадратних дзеркал, тому що вигнути жорсткий матеріал за формою овалу чи кола неможливо.

Дерев’яні рами

Матеріалом служить дерево, що робить дзеркало в дерев’яній рамі важким. Уміння справлятися з елементарними столярними працями дозволить використовувати дерев’яну дверну лиштву, для виготовлення простої та лаконічної рамки.

Потрібно зробити чотири елементи для будь-якої сторони. Щоб кути правильно з’єдналися, лиштви обрізають під кутом 45 градусів.

Довжина внутрішньої кромки кожного відрізка повинна бути на сантиметр менше від сторін дзеркала. Для розміщення полотна дзеркала, з виворітного боку кожної планки треба зробити поглиблення.

Для з’єднання планок і формування кутів застосовують трикутники, вони послужать тримачами для полотна.

Дерев’яна рама для дзеркала власноруч може бути задекорована будь-якими прикрасами. Для стриманого інтер’єру її фарбують лаком чи фарбою будь-якого нюансу.

Рамка зі стельового плінтуса

Імітуючи дерево можна використовувати стельовий плінтус, будь-якого малюнка та ширини, у підневільності від особистого бачення майбутнього виробу.

Дзеркало рекомендується закріпити на лист фанери або ДСП, це додасть жорсткості виробу і дозволить правильно зафіксувати кріплення, для розміщення на стіні. Сторони рамки вирізають зі стельового плінтуса, як і дерев’яні планки, з’єднуючи кути. Довжина внутрішніх країв повинна дорівнювати довжині сторінок дзеркала. Для з’єднання елементів у єдиний каркас використовують клейовий пістолет. Отриманий каркас треба покрити з усіх боків шаром шпаклівки, яку розводять до густини сметани.

Після її висихання проводять роботи з художнього оформлення багету, для цього використовують фарбу або лак. Для старіння, поверхня фарбованої рами, можна обробити губкою із золотистою фарбою.

Рама для дзеркала своїми руками зі стельового плінтуса здатна стати унікальною та розкішною частиною інтер’єру, не обтяжуючи виріб.

Ліпніна

Присутність ліпних деталей в інтер’єрі підштовхує використання цих елементів для прикраси дзеркала. Такі елементи декору з гіпсу або пластику можна придбати, і з них скласти дивовижні композиції, що декорують дзеркала.

Рамку-основу роблять із щільного матеріалу, розміром, що виступає за кромки дзеркала. Її фарбують у білий колір та закріплюють на ній полотно. Елементи ліпнини розподіляють по основі в хитрому порядку і закріплюють силіконовим клеєм. Ліпнину можна залишити білою або використовуючи акрилові фарби будь-якого кольору, надаючи бажаний нюанс.

На відео докладно показаний процес виготовлення рамки для дзеркала зі стельового плінтуса:

Як підключити ресивер до телевізора
Як перетягнути стілець своїми руками (замінити оббивку)
Майстеримо вдома: годівниця для птахів своїми руками
Робимо вітражі на склі своїми руками

Уявити вітальню або передпокій без картин, ваз, статуеток та інших химерних аксесуарів можна, а ось без дзеркала – ніяк немає! Дійсно, цей предмет необхідний у будь-якому будинку не лише для того, щоб дивитися на своє відображення, але й для того, щоб прикрашати антураж. Найчастіше фабричні дзеркала виглядають безликими, не здатними відобразити індивідуальність приміщення.

На щастя, вирішити проблему безликості допомагає неабиякий декор дзеркала своїми руками. Давайте розглянемо найзвичайніші способи прикраси.

3 прийоми старіння дзеркала

Дзеркало з нальотом старовини виглядає урочисто та зі смаком. Звичайно, такий предмет ідеально гармонує з класичним або вінтажним стилем – в сучасній обстановці він виглядає незграбним. Як створити ефект штучного старіння в домашніх умовах?

Прийом 1 – хімічне травлення. Для формування нальоту необхідно придбати тоновану або срібну основу, протруєну хімічним складом. Патина, що утворилася, не зменшує відображуючої здатності, через що дзеркала зберігають свою багатофункціональність.

Прийом 2 – егломізи. Декор дзеркала технікою егломізи є досить трудомістким. Він передбачає накладання на основу тоненьких листів поталі із золотим або срібним нальотом. Основна перевага такого прийому – можливість вставити фото між шарами для більшої декоративності. Таке дзеркало виступає як самостійний арт-об’єкт, але його здатність, що відображає, досить низька.

Прийом 3 – старіння кракелюром/акрилом. Щоб досягти ефекту архаїки, необов’язково обробляти всю поверхню дзеркала – досить постаріти раму своїми руками. Для цього вам знадобляться акрилові фарби або кракелюрний лак. Пофарбуйте раму срібним акрилом, а після висихання нанесіть на поверхню суміш синьої та зеленої фарби.

Ідеї ​​для рами з ліпнини

Одна з основних особливостей таких стилів, як бароко, ампір та ретро-класика – використання ліпнини. Дзеркало – не виняток. Для декору дзеркала своїми руками підійде як гіпсова суміш, і пластик. Елементи ліпнини можна купити або виготовити самостійно, використовуючи готові форми.

Саму рамку-основу виготовляють із листів МДФ, пофарбованих у білий колір. Після висихання до рамки прикріплюють елементи ліпнини за допомогою силіконового клею. Потім залишки клею видаляють губкою, а готове ліплення фарбують білою (золотою, срібною) акриловою фарбою.

Прикраси дзеркал молдингами

Простіший спосіб зробити оригінальну рамку для дзеркала – використовувати готові молдинги/плінтуси. Плінтуси з пінополістиролу випускаються в найрізноманітніших варіаціях, імітуючи дорожчу гіпсову ліпнину. Для оформлення оправи знадобиться лист МДФ, який виступає за краї дзеркала. На частину фанери, що виступає, кріпляться молдинги. Щоб рама не виглядала недорого, її покривають акриловими фарбами; стики крупним планом шпаклівкою.

Дзеркальна рама з дерева своїми руками

Нічого не виглядає гармонійніше в інтер’єрі, ніж дерево. Крім відмінних фізичних характеристик, цей матеріал має естетичну привабливість, через що він вважається відмінним інструментом для створення оригінального декору дзеркала своїми руками. Квадратні та прямокутні дзеркала прийнято обрамляти простими дерев’яними бордюрами, а ось із виробами округлої форми можна поекспериментувати.

Дуже дивно в будь-якому інтер’єрі виглядає дзеркало-сонце. Для його виготовлення знадобляться дерев’яні брусочки (гілки дерев), оправа з фанери за розміром виробу, ґрунтовка, клейовий пістолет, клей по дереву, аерозольна фарба, наждачний папір.

Спочатку брусочки укладаємо клинами по периметру оправи. Для імітації сонячних променів необхідно чергувати короткі та довгі бруси. На оправу наносимо клей і утримуємо кожну гілочку по 15-20 секунд. Після висихання видаляємо залишки клею за допомогою наждачного паперу, наносимо ґрунтовку із спрею та залишаємо на 1 годину. Після цього покриваємо раму-сонце фарбою чи прозорим лаком.

Замість брусків можна використовувати звичайні дерев’яні прищіпки. Лише кілька хвилин – і рама для дзеркала готова!

Трафаретний розпис дзеркала

Для того щоб прикрашати дзеркало, не потрібно бути художником або майстром hand-made. Достатньо купити трафарети та нанести їх на полотно. Про все по порядку.

Готовий трафарет прикладаємо до дзеркальної поверхні, а потім за допомогою валика акуратно приклеюємо його, не допускаючи попадання повітря під плівку. На трафарет наносимо пасту для матування (не на покриту поверхню), акуратно розподіляємо її по всій плівці та залишаємо на 15 хвилин. Після цього пасту слід забрати, а дзеркало – помити під проточною водою. Нарешті, обережно знімаємо плівку із трафарету.

Нині у моді оригінальний дизайн. Він дозволяє не лише прикрасити інтер’єр, а й наголосити на індивідуальності господарів будинку. Прикрашають інтер’єр різноманітні акценти, серед яких важливе місце займають дзеркала. Обрамлення дзеркал можна зробити самостійно, і для цього застосовують різні матеріали. При правильному виборі дзеркало не тільки ідеально впишеться в існуючий інтер’єр, але і стане його справжньою родзинкою. Як вибрати та зробити обрамлення, буде розказано далі.

Особливості

Своїми руками (фото одного з варіантів представлено далі) зможе виконати кожен. Потрібно виявити фантазію та підібрати оптимальні матеріали для цієї роботи. Створення саморобної рамки має безліч переваг.

Так, майстер може самостійно вибрати матеріал, що максимально відповідає загальній концепції дизайну в приміщенні. При цьому рамка буде стильною та дуже цікавою. Наприклад, можна зробити обрамлення із екологічно чистих матеріалів. При виготовленні подібних рамок в умовах виробництва можуть застосовуватись різні хімічні речовини, які потрібні для обробки матеріалу. Однак саморобні конструкції таких просочення не потребують.

Важливою перевагою створеного своїми руками обрамлення дзеркал (фото їх можна розглянути у статті) можна вважати невисоку вартість виробу. Це дозволяє знизити витрати під час проведення ремонту. Купуючи ексклюзивне дизайнерське дзеркало, потрібно віддати значну суму коштів.

При цьому господарі одержують унікальний виріб. Такого дзеркала точно немає більше ні в кого. Декор може бути різним. Тут фантазія автора практично не обмежується. Варто лише враховувати, у якому приміщенні є дзеркало. Майже для кожної кімнати можна підібрати оригінальний дизайн.

Красиве дзеркало не тільки зробить цікавий акцент в інтер’єрі, але й візуально зможе розширити простір. Це особливо важливе для невеликих приміщень. У передпокої, ванній кімнаті, невеликій спальні і т. д. наявність дзеркала не тільки вітається, але і є вкрай необхідною. Щоб вона не була однотипною, схожою на мільйони інших дзеркал, які часто можна зустріти в інтер’єрі будинків і квартир, варто приділити увагу створенню саморобної рамки.

Обрамлення дзеркал (фото одного з варіантів можна розглянути далі) має бути ретельно продуманим. Інакше воно не гармоніюватиме з навколишнім простором. Професійні дизайнери дають кілька порад, як грамотно вписати подібний виріб в існуючий інтер’єр.

Так, при оформленні кімнат краще віддавати перевагу дзеркалам із невеликими або середніми габаритами. Якщо їх кілька, краще щоб габарити у всіх полотен були однаковими. Також не варто створювати рамку дзеркал нестандартної форми. Обрамлення буде доречним лише для прямокутної, квадратної, круглої або овальної форми.

Якщо в приміщенні використовується кілька дзеркал, рамки для них краще створювати однотипні. Так розрізнені елементи зможуть злитися на єдину картину. Це особливо важливо для дзеркал різного розміру.

Обрамлення круглого дзеркала може бути різної форми. Однак краще, якщо рама повторюватиме основну форму виробу. Це справедливо і для прямокутних чи квадратних виробів. Рамки повинні перекликатися із дизайном приміщення. Наприклад, якщо в приміщенні є дерев’яний столик, краще обрамлення виконати з дерева, причому такого ж відтінку, як і меблі.

Якщо з кількох дзеркал створюється композиція на стіні, необхідно уникати надміру нагромадженості. Не варто використовувати велику кількість подібних елементів, які ще й декоровані обрамленням. Однак у маленькому приміщенні композиція з 3-9 дзеркал виглядатиме гармонійно. Наприклад, у хрущовці такий прийом дозволить візуально розширити простір приміщення. Хоча часом для цього цілком достатньо одного дзеркала.

Дизайнери сходяться на думці, що будь-який виріб, створений своїми руками, виглядатиме в інтер’єрі добре. Слід враховувати загальний стиль інтер’єру. Для класичного дизайну підійдуть обрамлення з ліпнини. Для сучасних стилів цілком достатньо простої, лаконічної рамки. Потрібно лише виявити фантазію.

Матеріали

Щоб зробити обрамлення для дзеркала своїми руками, необхідно визначитися з типом матеріалу. Професійні дизайнери рекомендують застосовувати для цього один різновид обробки. Не варто змішувати багато різних матеріалів. Вони можуть бути несумісними за структурою. При цьому дзеркало може бути досить важким.

Найпоширенішими матеріалами, що застосовуються з цією метою, є:

  • Паперові чи картонні трубочки. До цієї роботи можна залучити навіть маленьких дітей. Так готова робота буде ще милішою. Трубочки можна пофарбувати практично у будь-який колір.
  • Поліуретан. Це міцний та легкий матеріал. Він підійде для створення обрамлення у вологому приміщенні. Рамку можна багато разів перефарбовувати. Найчастіше у цій категорії застосовується обрамлення дзеркал багетом. Тому цей варіант підійде для полотен прямокутної або квадратної форми.
  • Мотузка. Оригінально виглядає обрамлення, створене з каната або мотузок. Вони можуть мати досить грубий вигляд. Це надає дзеркало особливої ​​декоративності. Мотузка не підійде для обробки у ванній кімнаті або на кухні.
  • Монтажна піна. Цей матеріал використовується як основне або допоміжне обрамлення. Наприклад, при використанні порожнього матеріалу (бамбука) піну потрібно занурити всередину кожного елемента конструкції. Однак і саме обрамлення можна робити із монтажної піни.
  • Дерево. Часто для створення рамки дзеркал використовують дерево. Матеріал простий у обробці, із нього можна зробити різні композиції.

Інші варіанти декору

Існують і інші варіанти обрамлення дзеркала. Для цього застосовують різні матеріали. Ними можуть бути:

  • Метал. Для застосування цього матеріалу майстер повинен мати певні навички. Так, набагато легше зробити рамку із алюмінію. Він добре гнеться. З дроту різного діаметра виробляють композиції різної конфігурації. Якщо ж потрібно зробити коване обрамлення, тут від майстра знадобляться професійні навички в цій галузі. Проте кована рамка виглядатиме в інтер’єрі розкішно.
  • Дзеркальне обрамлення. Подібний прийом дозволяє створити елегантний об’єкт для оформлення інтер’єрів. Можна зробити на поверхні шматочків дзеркал прозорі напилення, які нададуть поверхні певного відтінку. З окремих різнокольорових фрагментів створюється обрамлення.
  • Шкіра. Дзеркала у м’якому обрамленні з цього матеріалу виглядають стильно та ефектно. При цьому рамка може бути об’ємною. Для цього внутрішньо додають синтепон або інші подібні матеріали. Такий варіант обрамлення добре підходить для оформлення інтер’єру вітальні чи спальні.
  • Гіпс. Можна використовувати як додаток. Однак і з гіпсу можна створити оригінальне обрамлення практично для будь-якого дзеркала. З нього створюють ліпнину, яка виглядає ефектно у класичному інтер’єрі.

Вибір кольору

Обрамлення дзеркала великого чи маленького слід ретельно продумати. Важливим у цій справі є вибір кольору. Його підбирають відповідно до відтінків, вибраних для обробки приміщення. Можна використовувати контрастні кольори. Оскільки дзеркало є елементом декору, його рамка може бути яскравою. Це дозволяє створити акценти у приміщенні.

Рами чорного та білого кольору – класика. Вони впишуться практично у будь-який інтер’єр. При цьому акцент на дзеркалі не буде зроблено. Ефектно виглядає в інтер’єрі рамка під золото, срібло чи мідь. Таке обрамлення привертає увагу, виглядає розкішно.

Кольорова рамка має оригінальний вигляд. Для дитячої кімнати цей варіант ідеально підійде. Якщо в композиції використовується два або три близькі відтінки, можна створити обрамлення дзеркала практично в будь-якій кімнаті. При цьому колір обов’язково вибирають відповідно до обробки в приміщенні.

У деяких випадках краще залишити природний відтінок обрамлення. Таке рішення буде доцільним, наприклад, при обрамленні дзеркал морськими мушлями або натуральною деревиною. І тут рамку можна покрити просто безбарвним лаком.

Дерево

Обрамлення дзеркала деревом виглядає ефектно. Для створення подібного декору підійдуть різні матеріали. Деревина є екологічно чистим матеріалом. Вона має красу фактури та форм. Якщо цей матеріал застосовується у вологому приміщенні, слід застосовувати спеціальні просочення. Вони запобігають розвитку гнилі на поверхнях.

Найкраще покрити деревину прозорим лаком. Так вдасться наголосити на природній красі цього матеріалу. Однак можливі інші варіанти. Ефектно на деревині виглядають фарби під золото, срібло та інші відтінки.

Деревина дозволяє поекспериментувати. Для створення обробки підійдуть як колоди, так і гілки або кора. Наприклад, можна нарізати за допомогою лобзика багато овалів або кухлів з невеликої колоди. Їхній діаметр становить від 3 до 15 см. З таких елементів збирається обрамлення. Кожен окремий гурток приклеюється до сусіднього, а також безпосередньо до дзеркальної поверхні.

Можна випилювати із брусків, дощечок конструкційні елементи різної форми. Створюючи з них композицію, легко досягти приголомшливого декоративного ефекту. Якщо майстер володіє технікою різьблення по дереву, він може створити справжній витвір мистецтва. На поверхні дощок вирізають різні завитки, фактурні елементи. Така ручна робота виглядає стильно, вишукано.

Для обрамлення згодяться і гілки. Зібравши необхідну кількість цього матеріалу у найближчому парку чи лісі, можна скласти з них композиції неймовірної краси. Подібні рамки виглядають ажурно, оригінально. Перед тим, як скласти композицію з гілок, їх фарбують у відповідний відтінок або покривають лаком.

Як зробити рамку?

Як зробити обрамлення дзеркала з дерева? Спочатку потрібно підготувати матеріал. Він має бути сухим. Інакше виріб може деформуватися. Крім того, знадобиться спеціальне кріплення, а також інструменти. Елементи конструкції фіксують за допомогою саморізів, куточків та спеціального клею. Необхідно придбати матеріали для декору. Це можуть бути фарби чи лаки. При необхідності купують стрічки, каміння, намистини тощо.

Інструмент вибирають відповідно до типу конструкції. Якщо потрібно створити просте обрамлення, достатньо підготувати ножівку по дереву та молоток. Для складніших конструкцій потрібні будуть шуруповерт, дриль, меблевий степлер. Також обов’язково знадобляться лінійка або рулетка, олівець.

Наприклад, можна зробити раму з дверної лиштви. В цьому випадку вийде стильна та лаконічна рама. Для кожної сторони квадратного чи прямокутного дзеркала створюється планка. Внутрішній край роблять на 1 см коротшим, ніж зовнішній. Краї спилів мають бути під нахилом 45º.

На звороті планок роблять невелике поглиблення. У нього буде встановлено Щоб скріпити планки разом, потрібно використовувати спеціальні столярні куточки. Вони потрібні також і для фіксації дзеркала. Після підготовки всіх деталей можна зібрати конструкцію, встановивши у ній полотно.

Попередньо дерев’яні елементи потрібно покрити антисептиком, а коли він висохне – лаком чи фарбою. Тільки після цього можна приступати до збирання.

Якщо для створення декоративного обрамлення застосовують шматочки кори, гілки та інші подібні матеріали, їх спочатку обробляють антисептиком, якісно висушують, а потім покривають лаком або фарбою. Далі за допомогою спеціального столярного клею (прозорого) усі деталі збирають у єдину конструкцію.

Стельовий плінтус

Щоб зробити обрамлення на дзеркало своїми руками, можна використовувати звичайний стельовий плінтус. Він може мати гладку поверхню або мати цікавий малюнок. Ширина рамки повинна відповідати розміру дзеркала, також габаритам приміщення.

У продажу представлені різні плінтуси. Для створення обрамлення підійдуть пінопластові або пінополіуретанові вироби. Перший варіант коштує дешевше. Однак це м’який матеріал, на якому легко залишаються вм’ятини та подряпини. Дзеркало має знаходитися в зоні, де виключені механічні пошкодження поверхні багетів.

Найдорожче коштують пінополіуретанові плінтуси. Однак вони надійніші. Їх поверхня менш схильна до механічних впливів. При створенні рамки можна не боятися, що виріб зашкодить випадковому удару або неакуратному руху. В експлуатації пінополіуретанові багети довговічніші.

Процедура виготовлення

Як зробити обрамлення дзеркала зі стельового плінтуса? Спочатку потрібно закріпити дзеркало на ДСП чи листі фанери. Це дозволяє створити надійний виріб. Далі зі стельового плінтуса вирізують чотири сторони. Внутрішній край повинен відповідати довжині дзеркала, а зовнішній – бути більшим. Від нижнього до верхнього краю плінтуса слід провести лінію під нахилом 45º.

Деталі поєднують за допомогою спеціального клею. Він повинен добре просохнути. Така конструкція, зі зрозумілих причин, підійде для прямокутного квадратного полотна. Коли всі деталі висохнуть, виріб покривають шпаклівкою. Особливу увагу приділяють стикам. Тут повинно бути нерівностей, зазорів.

Коли шпаклівка висохне, її потрібно пофарбувати у відповідний колір. При цьому слід стежити, щоб фарби та інші будівельні матеріали не потрапляли на поверхню дзеркала. Його можна закрити спеціальним малярським скотчем, що не залишає на поверхні слідів. Фарбу зручніше наносити губкою.

За бажанням можна додати елементи декору. Це можуть бути намистини, бісер, стрічки або мереживо. Варіантів безліч. Для цього підійдуть також природні матеріали.

Дизайн круглого дзеркала

Обрамлення дзеркала круглої або овальної форми можна зробити із паперового мережива. Це дозволить створити у приміщенні домашній затишок. Подібні серветки продаються в магазинах з одноразовим посудом. Ці мережива часто використовують для сервірування, якщо на блюдо викладають торт.

Щоб створити таку рамку, знадобиться двосторонній скотч, фарба в балончику, ножиці, папір для покриття. Технологія створення рамки є досить простою. Спочатку потрібно пофарбувати мереживо за допомогою аерозолю. Склад повністю висихає за 2:00.

Тильний бік дзеркала слід обклеїти двостороннім скотчем. Надлишки, що виступають, обрізають ножицями. Захисну плівку знімають. Дзеркало прикладають на забарвлене мереживо. Цей варіант підійде для маленьких полотен. Якщо дзеркало габаритне, краще використовувати спеціальний клейовий склад. Інакше фіксація може бути недостатньо міцною.

Можна використовувати мереживо як трафарет. В цьому випадку його акуратно приклеюють до лицьової частини, а потім за допомогою балончика наносять фарбу безпосередньо на скло.

Розглянувши варіанти обрамлення дзеркал, можна зробити оригінальний декор. Він гармоніюватиме з інтер’єром, додаючи йому певного шарму.

Дзеркала у стильному обрамленні можуть стати ефектним штрихом, що підкреслює не лише тематику інтер’єру, а й його ексклюзивність. Розглянемо чотири варіанти декорування рамок для дзеркал своїми руками, які стануть прикрасою для різних дизайнерських рішень.

Ідея №1. Дзеркало-сонце у стилі арт-деко

Основою такого декору є дерев’яний матеріал. Якщо після ремонту залишилися шматки брусків або дощок – можна оформити оригінальну прикрасу для передпокою чи вітальні. Немає надлишків? Чи не біда – підійдуть і прості гілки!

Для виготовлення «сонячного» дзеркала знадобиться:
Кругле дзеркальне полотно із плоскими краями (25-35см у діаметрі);
Дерев’яний матеріал (180-200шт прямих гілок або тонких брусків, довжиною 20-30см);
Основа (готова кругла рама, в яку вже вправлено дзеркало, або коло, вирізане з фанери);
Клейовий пістолет;
Клей по дереву;
Малярний скотч;
Ґрунтовка (спрей);
Наждачний папір;
Аерозольна фарба чи лак.

Приступаємо до роботи:

1. Склеюємо дощечки клиноподібними секціями по 6 шт так, щоб сформувалося коло. Для імітації сонячних променів слід чергувати довгі дощечки з короткими, товсті з тонкими. Головне, щоб по ширині матеріал був однаковий.

2. У центр дерев’яного кола наклеюємо готову раму чи кільце з фанери. Рекомендується покласти прес на верх кола та залишити виріб сохнути на 4-6 годин.

3. Коли клей затвердіє, центром фанерного кола приклеюємо дзеркальне полотно. Щоб приховати нерівності переходів, за периметром дзеркала закріплюємо прямокутні брусочки однакового розміру в один або два ряди.

4. Готовий виріб потрібно прогрунтувати, покрити лаком (наприклад, безбарвним поліуретановим) або фарбою – все залежить від колірної гами інтер’єру.

Якщо замість дощечок використовуються гілки – алгоритм дій ще простіший. Але таким матеріалом зручніше декорувати дзеркало у вже готовій круглій рамі з невеликою кутовою виїмкою.

1. Підготувати гілки: промити (ошкурити, пропаривши в окропі, або залишити з корою), висушити, підрівняти краї.

2. Дзеркало з лицьового боку закрити папером та малярським скотчем. На раму із вивороту нанести діагональну «розмітку» для майбутніх променів. До неї прикріпити за допомогою клейового пістолета довгі та товсті гілки, утримуючи кожну по 10-20 секунд, поки клей схопиться.

3. Заповнити сектори по колу, чергуючи короткі та довгі гілки для більш органічного та ефектного результату. Видалити розмітку. Заготовку залишити до повного висихання.

4. За допомогою наждакового паперу видалити залишки клею.

5. Не знімаючи захист із дзеркала, прогрунтувати гілки спреєм, залишити на 30-60 хвилин. Після – покрити лаком або фарбою. Через добу, коли захисне покриття остаточно просохне, до задньої сторони основи прикріпити гачок або петлю – дзеркало можна підвішувати на стіну.

Хоча оправа у вигляді сонячних променів – це характерна «фішка» арт-деко, таке дзеркало чудово впишеться і в інтер’єр у стилі кантрі чи еко.

Ідея №2. Дзеркало зі шматочків мозаїки

Така прикраса ванної буде доречним у будь-якому стилі, адже основним матеріалом тут стануть залишки керамічної плитки, використаної при облицюванні стін або підлоги. Головне – підібрати правильний орнамент. Для сучасних мінімалістських дизайнів підійдуть геометричні візерунки та контрастні абстракції, для романтичних та «сільських» стилів – квіткові орнаменти, для класичних інтер’єрів – рослинні мотиви та малюнки, що імітують інкрустації.

Для роботи знадобиться:
Аркуш фанери або МДФ, вирізаний у формі бажаного дзеркала;
Керамічна плитка, мозаїка;
Клей для плитки;
Дзеркальне полотно;
Плиткоріз;
Шпатель;
Затирання для швів;
Місткість для розведення розчину;
Рукавички, суха ганчір’я, губки.

1. На дерев’яний лист наклеюємо дзеркальне полотно. Навколо малюємо візерунки, які й визначатимуть, які фрагменти кераміки знадобиться виготовити. Зрозуміло, що масштабніші деталі малюнка, то швидше і простіше оформити раму, але найбільш виграшно виглядають складні орнаменти з чергуванням дрібних і великих шматочків мозаїки.

2. За допомогою плиткорізу вирізати фрагменти плитки потрібної форми. Готові шматочки складати на рамку.

3. Після виготовлення всіх деталей оцінюємо результат. Якщо малюнок співпав із «реальністю» – можна закріплювати фрагменти клеєм та залишати на добу сохнути.

4. Після просушування необхідно обробити шви. Для цього приготуємо затирання: розвести суміш із водою до консистенції густої сметани. Далі – нанести масу між фрагментами малюнка (де шпателем, а де й пальцями – тільки не забудьте захистити шкіру рукавичками!).

5. Залишки затирання видалити вологою губкою і відполірувати готову мозаїку сухим ганчірком.

Ідея №3. Дзеркало у стилі поп-арт, кантрі, прованс та ін.

Для оформлення таких дзеркал ідеально підійде гладка, без різьблення та інших прикрас, дерев’яна рамка (чим ширша, тим краще). Якщо не вдалося знайти готову – можна зробити і самому зі шматка фанери або МДФ та наклеєного плоского дзеркала (як у попередньому прикладі). Декоративні елементи слід підбирати, виходячи з тематики інтер’єру.

Для поп-арту, вінтажу, модерну підійдуть скляні камені, кристали Сваровські, монети, намистини-перлини, гудзики.

Для кантрі – клаптики тканини, мішковина, коріння рослин, засушені квіти, зерна квасолі, гречки, соняшнику, гарбуза, кава, фігурна вермішель, палички кориці та інші домашні припаси.

Ну а щоб створити шматочок морського дна в стилі прованс або Середземномор’я – запасіться дрібними мушлями, галькою, піском, висушеними морськими зірками та водоростями (можна привезти з подорожі або купити в магазині готовий набір для акваріумів).

Для виготовлення рами своїми руками, знадобиться:
Малярний скотч;
Акриловий ґрунт;
Прозорий універсальний клей (якщо масивний декор – наприклад, черепашка рапана, краще скористатися супер-клеєм);
Пінцет та ножиці.

Діємо поетапно:
1. Декоративні елементи ретельно промити (особливо, якщо йдеться про природні матеріали).

2. За допомогою скотчу та паперу закрити дзеркальне полотно, щоб не забруднити поверхню клеєм.

3. Спочатку наклеїти на раму деталі великого розміру та, бажано, симетрично.

4. За допомогою пінцета заповнити порожнечі дрібними елементами. Для найменших фрагментів (крупа, бісер, пісок), можна використовувати техніку напилення: нанести на раму клей, насипати наповнювач, акуратно притиснути пензлем, почекати, поки клей закріпиться. Залишки матеріалу – струсити, просто перевернувши раму.

5. Після просушування протягом доби можна нанести безбарвний лак – таке покриття додасть виробу легкий блиск і додатково зміцнить конструкцію.

Ідея №4. Дзеркала з ліпниною

Для історичних стилів (бароко, класика, ампір, ретро та ін.) як інтер’єрна прикраса чудово підійде гіпсова ліпнина або її сучасна імітація – молдинги з характерними завитками, які покривають позолотою.

Необхідні матеріали:
2 листи МДФ/фанери;
Дзеркало;
Елементи ліпнини;
Силіконовий герметик;
Гіпсовий порошок;
Пластилін;
Акрилова фарба (біла);
Золотий, срібний та перламутровий кольоровий порошок.

1. Щоб зробити раму, випиліть в листах МДФ два отвори: один – за розміром дзеркала, другий – на 1см менше для зазору під кріплення.

2. Покриваємо дерево білою фарбою.

3. Частину елементів ліплення можна приготувати і власноруч (наприклад, овальні медальйони). Для цього потрібно зняти пластилін зліпки з готового фрагмента, покрити їх силіконовим герметиком, розрівняти пензлем і залишити сохнути добу. Після форми заповнити розведеною водою гіпсовою сумішшю та отримати готові деталі.

Рекомендуємо також

Декор дзеркала своїми руками: 120 фото ідей, як прикрасити дзеркало у ванній та передпокої. Інструкція з покроковим описом

У пошуках ідей для переробки дзеркала часто трапляються лише фото декору цього дзеркала. А як його зробити, доводиться думати самим.

Покрокові алгоритми, ілюстрації та поради оформлення – все це знаходиться у статті.

Що знадобиться для творчості?

Очевидно – дзеркало, або дзеркала. Причому підійде не тільки старе, що проситься на звалище. Любителі ексклюзиву можуть придбати звичайне дзеркальце та вдосконалити його. Розмір предмета – будь-який.

Для самої ситуації потрібно фарба, лак, фарфор, намистини, стрази, картон, кристали – з цим визначитеся, обравши стиль майбутнього шедевра. Приступимо до переробок.

Дзеркала без рам

Часто дзеркало продається без рами або дуже тонким обідком. Ми пропонуємо зробити їх своїми руками, вийде декор дзеркала із природними мотивами.

А саме – квіти та листя. Ефектно виглядає у такому варіанті кругле дзеркало, але інша форма теж підійде.