Чим полити помідори щоб краще росли плоди

2024 0 Comments

Чим удобрювати помідори для зростання: народні засоби і хімія

Яким способом краще удобрювати помідори, щоб вони росли. Які існують популярні народні кошти і як їх застосовувати. Які є хімічні засоби.

У кожного добрива своя «родзинка». Як огородник зі стажем, хочу поділитися секретами, ніж удобрювати помідори, щоб вони не просто існували, але і постійно зростали, даючи великі, і апетитні соковиті плоди.

Тут можна підійти як більш «традиційним» способом, так і застосувати більш сучасні хімічні добрива. Розглянемо всі варіанти.

Що краще, хімія або народні засоби

Є розхожий стереотип, що нібито «хімія» шкідлива для овочів, що чим натуральніше будуть добрива, тим більше шанс того, що рослина буде здоровим, що воно буде добре рости. Це не зовсім так.

Правильно підібране спеціалізоване добриво буде містити як раз той оптимальний і збалансований набір речовин, які важливі для росту помідорів.

Перевага ж народних засобів, по-перше, в їх доступності, а по-друге, в їх більшої «нейтральності», з ними складніше помилитися і нашкодити рослині (хоча, звичайно, теж можливо). Так що сміливо застосовуйте будь-із зручних для вас варіантів.

Чим підживити помідори, щоб плоди швидше зростали та були великими

Для того, щоб отримати гарний врожай томатів, необхідно внести добрива. Але не забувайте дотримуватися правил внесення підживлення, інакше томати можуть не дати очікуваних результатів врожайності. Підгодівлю необхідно проводити чотири рази за весь період зростання. Пропонуємо розглянути варіанти підгодівлі, які дають гарний результат.

Якщо розсада виявилася поганою – необхідно внести комплексне добриво. До них відноситься азофоска – на відро води додайте 1 столова ложка засобу. Також, додайте мікроелементи. Щоб реанімувати розсаду можна додати засоби, що стимулюють ріст – Екосил, Епін. Користуючись цими засобами, дотримуйтесь інструкції. Використовують стимулятори за день до висадки розсади у землю.

Підгодівля помідорів після висадження в землю. На відро води додайте 500 мл рідкого коров’яку та 1 столову ложку нітрофоски. На одну рослину використовуйте 500 мл. підгодівлю проводьте через 7 днів після посадки. Також, можна внести інший засіб – 1 столова ложка добрива Ідеал та стільки ж нітрофоски, розведіть на відро води. На одну рослину використовуйте 500 мл.

Підгодівля під час цвітіння. На відро води додайте 500 мл курячого посліду, столову ложку суперфосфату та чайну ложку сульфату калію. На одну рослину використовуйте 1 л. Також, можна використати такі розчини — 1) на відро води — 1 столова ложка Агріколи Вегета, 1 столова ложка суперфосфату, 1 чайна ложка сульфату калію або хлористого калію; 2) на відро води – 1 столова ложка добрива Синьор Помідор. Ці засоби вносять, коли розпустилися дві квітки.

Під час розпускання трьох квіток внесіть гумат натрію – 1 столова ложка на відро води. Використовуйте 5 л на м 2 .

Коли почали з’являтися плоди. На відро води додайте 1 столову ложку суперфосфату. На м 2 – 10 л добрива. Щоб отримати гарні, насичені помідори, необхідно підживлювати їх – марганцем, бором, калієм та йодом. Приготувати таке добриво можна самостійно – на відро води – борна кислота – 10 грамів, йод – 10 мл, зола – 1,5 л. на одну рослину – 1 л розчину. Перед використанням спочатку полийте рослину водою. Борну кислоту розчиніть у гарячій воді.

Коли похолодало підживлення проводять – обприскування розчином Елін Екстра або Цирконом, повторюють процедуру кожні 10 днів. Під кущ внесіть трохи кристалічної речовини, а через тиждень — курячий послід. Настій з курячого посліду у бочці настоюють 3 доби, перед використанням розводять 1 до 15. Після підгодівлю вносять у розрахунку 3 л на рослину.

Профілактика фітофтори. Під час утворення зав’язі, проведіть обприскування слабким розчином марганцю. Через 7 днів – борною кислотою (на відро води – чайна ложка). Ще через 7 днів – йодом (на відро води – чайна ложка). Також, можна обробити помідори настоєм із золи (на 1 л води – 2 столові ложки золи, настоюють 2 доби).

Позакоренева підгодівля помідорів. Для чого це робити? Це необхідно, щоб прискорити зав’язь та достигання плодів. Підгодівлю проводять, коли цвітуть томати. На початку квітня – обприскайте томати розчином (на відро гарячої води – 50 грамів суперфосфату). Розчин настоюйте 24 години та використовуйте по 10 мл на 1 рослину. Під час зростання, збільшить дозу в 1,5 раза. Листя обприскайте розчином – на відро води – столова ложка сечовини чи добрива Ідеал.

Підживлення томатів у землі. Підгодівлю кореневу та позакореневу необхідно проводити по – черзі, у суху безвітряну погоду, бажано у вечірній час.

Добрива, що містять фосфор та калій – вносять протягом всього часу зростання, восени – додають у землю. Весною краще внести – азотні добрива.

Якщо ви перегодували томати – необхідно негайно полити їх великою кількістю води під час спекотної погоди. Також, можна залишити пару пасинків, які виведуть надлишок добрив з рослини.

Бажаємо успіхів у вирощуванні томатів!