Коли починає мчати пекінська качка

2024 0 Comments

Пекінська качка – опис породи, скільки живе, яйценоскість, відмінності від звичайної птиці

Виведена понад два століття тому в Китаї пекінська качка за короткий час набула широкого поширення по всьому світу. Здатність швидко набирати вагу, висока яйценоскість і відмінні харчові характеристики в міру жирного м ‘яса зробили цю породу бажаною гостею в будь-якому пташнику.

Пекінська качка – опис породи

Розглянемо докладніше, чим же так приваблює птахівників пекінська качка:

  1. Швидкоспілість – здатність швидко набирати вагу з мінімальними зусиллями з боку заводчика. Харчовий тракт у цієї породи дуже короткий і весь цикл травлення завершується за 3-4 год. При цьому велика частина з ‘їденого йде на набір ваги. Варто уточнити, скільки зростає пекінська качка, так, через 2,5 міс. каченята перетворюються на готових до забою трикілограмових особин.
  2. Гарна яйценоскість. За рік самиця відкладає 120-150 яєць. Вони не мають неприємного запаху і за смаковими якостями не поступаються курячим. Виводимість каченят з них становить 80%.
  3. Невибагливість. Пекінська качка – це одна з небагатьох порід, для розведення яких не обов ‘язкова наявність водойми. Для утримання поголів ‘я підійде практично будь-який наявний сарай або пташник з бетонною підлогою (щоб уникнути набігів хижаків і гризунів) і обладнаним лазом з південної або південно-західної сторони. Влітку качок переводять у вольєр або на вільний вигул. Виправдовує себе і клітинний вміст пекінських качок.

Як виглядає пекінська качка?

Качок “пекінок” можна дізнатися за такими прикметами:

  1. Міцне додавання. Широкі груди і спинка, витягнутий, злегка піднесений кверху корпус.
  2. Шия товста і довга. Голова велика, висока з характерною лобною випуклістю.
  3. Ноги короткі, широко поставлені, розташовані ближче до хвоста. Забарвлення червоно-помаранчеве.
  4. Крила потужні, розмах широкий.
  5. Окрас пір ‘я білий, рідше кремовий. Висока щільність оперення.
  6. Статеві відмінності слабкі. Єдине, чим відрізняються качки пекінські – вага, так, селезінь пекінської качки в середньому важить 4 кг, тоді як максимальна вага самки не перевищує 3,5 кг.

З якої країни родом пекінська качка?

Пекінська порода качок з ‘явилася на світ у Китаї. Завдяки працям місцевих селекціонерів у 18 ст. була виведена невибаглива птаха, який швидко набирає вагу. Століття потому пекінська качка була завезена в Європу. Разом з переселенцями в середині 19 ст. вона потрапила на північноамериканський континент. На території колишнього СРСР про цю вигідну в усіх відношеннях породу дізналися в 70-х роках 20 століття. Відтоді пекінська качка та її кроси залишаються найпоширенішими представниками качиних на пострадянському просторі.

Скільки живе пекінська качка?

Середня тривалість життя качок становить 20 років, але такої вікової позначки вони здатні досягти лише в якості ручних вихованців. У присадибному господарстві розведення пекінських качок закінчується забоєм у віці двох місяців, коли молодняк вже набирає достатню масу (2,6-3 кг), але ще не настав час першої ліньки, після якої з тушки гірше видаляються пір ‘я.

Яйценоскість пекінської качки

Здатність відкладати яйця пекінська качка набуває у віці 23 тижнів і не втрачає її протягом двох-трьох років. У рік кожна самиця відкладає від 100 до 150 яєць, в помірному кліматі починає нестися на початку березня, а в спекотному – не припиняє цей процес цілорічно. Хоча яйце пекінської качки до смаку і поживності мало поступається курячому, в їжу їх вживають рідко, використовуючи для виведення молодняка. Відсоток виводимості дуже високий, навіть з урахуванням того, що “пекінок” не назвеш хорошими насідками.

Чим пекінська качка відрізняється від звичайної?

Щоб розібратися, чим відрізняється від своїх одноплемінниць пекінська качка, згадаймо її опис. Це м ‘ясна порода домашньої водоплавної птиці, яку характеризує рекордно швидкий набір ваги. “Пекінка” швидко вступає в пору статевої зрілості, добре несеться. У плані розведення в присадибному господарстві вона менш трудовитратна, ніж інші породи: не потребує особливого раціону чи пташника. Питання, пекінська качка жирна чи ні, також вирішується на користь цієї породи – щодо вмісту жиру в її м ‘ясі не перевищує 33%.

Пекінська качка та індоутка – в чому різниця?

Пекінські качки та індоутки (мускусні качки) відносяться до різних пологів птиці. Пекінська порода сталася від річкових качок і була виведена в Китаї, тоді як індоутка в предках мала деревних качок, мало пов ‘язаних з водою і відбувається з південноамериканського континенту. Для висиджування каченят краще використовувати мускусну породу, у якої сильніше розвинений материнський інстинкт порівняно з пекінською.

Обидва птахи великі і в короткі терміни набирають вагу, при цьому у індоуток нижче добове споживання кормів. Пекінські качки готові до забою в 7-9 тижнів, а індоутки не раніше 11 тижнів. М ‘ясо пекінських і мускусних качок різно за харчовими характеристиками: у індоуток вище вміст м ‘язових волокон, а у “пекінок” – жиру. Цінний грудний м ‘яз краще розвинена у індоуток, їх м’ ясо легше засвоюється. Обидві породи підходять для відгодівлі на фуа-гра.

Пекінська качка – плюси і мінуси

Одна з головних позитивних характеристик пекінської породи качок, що дала їй можливість завоювати серця птахівників по всьому світу, – здатність жити і розмножуватися в різних кліматичних умовах. До інших плюсів породи можна віднести швидкий набір ваги і ранній настання віку яйцекладки, непривередливість у харчуванні, міцне здоров ‘я. Все це робить птаха дуже популярним у фермерів.

Недоліків у пекінської породи качок небагато: гіпервозбудна нервова система і материнський інстинкт, який прагне до нуля. Перший виражається в шумі, який піднімають ці птахи при будь-якому зовнішньому подразнику. Виправити ситуацію допомагає правильно обладнаний пташник і регулярне годування. Впоратися з другим недоліком – небажанням “пекінок” висиджувати власні яйця, найлегше за допомогою інкубатора.

Вміст пекінських качок

Чим приваблива пекінська качка – розведення в домашніх умовах не вимагає значних витрат або якихось специфічних знань у птахівництві:

  1. Пташник можна облаштувати в будь-якому наявному на ділянці сарайчику. Перед заселенням поголів ‘я слід законопатити щілини і забетонувати підлогу, оскільки пекінські качки не люблять протягів і гризунів. Площу визначають з розрахунку 0,5 м порожніх на дорослу особину або 6-8 голів молодняку. На підлогу укладають підстилку з соломи, торфу або осоки. У зимовий час вона виділяє тепло і обігріває пташник. Змінюють підстилку 2 рази на рік.
  2. Комфортна температура утримання 10-25 ° С. На порушення температурного режиму пекінські качки реагують втратою пір ‘я і ваги. Для вентиляції та освітлення необхідне вікно (100 см – на 1 м – пташника). Щоб птахи мчали в зимовий час, не обійтися без досвітки протягом 10-12 год на день.
  3. Влітку качок переводять у вольєр. Його площу визначають з розрахунку 3 м на одну качку.

Пекінські качки – годування

Щоб швидко набирати вагу качкам необхідно регулярне харчування з високим вмістом білка. Годувати їх слід чотири рази на добу, при цьому загальна кількість їжі на одну особину становить 350-400 м. Пекінська качка, вирощування якої відбувається поблизу природних водойм, отримує добову норму білка, виловлюючи з води жучків, личинки та іншу живність. За відсутності такої можливості в раціоні необхідно збільшити частку молочних продуктів, рибного та м ‘ясокістного борошна.

Середньодобовий раціон пекінської качки повинен включати зернові (овес, горох, пшениця, кукурудза, ячмінь), зелень (ряска, люцерна, клевер, одуванчик і так далі), харчові відходи (очищення овочів, яєчна шкаралупа). Вводити нові продукти можна невеликими порціями, стежачи за реакцією пернатих. Різкі зміни можуть призвести до втрати оперення і зниження темпів набору ваги.

Суміш індоутки і пекінської качки

Сміттєва качка, схрещена з пекінською качкою, отримала назву “мулард”. Цей гібрид поєднав у собі всі плюси обох порід: швидке зростання при мінімальному споживанні корму, приємне на смак дієтичне м ‘ясо (за характеристиками схоже з гусіним), розведення без водойми. Молодняк досягає забійної маси до 60 днів. Довше тримати птахів не доцільно, тому що перед лінькою вони худіють, гірше ощипуються. Муларди стерильні, тому залишати їх для розведення марно – навіть якщо статевий інстинкт і проявиться, запліднення яєць не відбудеться.

У чому особливості пекінської породи качок

Більше 250 років тому пекінська качка була завезена в Європу з Китаю. Ця порода швидко завоювала популярність. Вирощування птиці не вимагає особливого догляду. Головні причини популярності – швидке зростання і дієтичні властивості м`яса. У Пекіні її до сих пір подають в елітних ресторанах.

  • особливості породи
  • Зовнішній вигляд
  • Умови утримання
    • Зміст в клітинах
    • годування
    • Розведення
    • Розведення в інкубаторі
    • природне розведення
    • авітаміноз
    • хвороба зоба
    • кокцидіоз
    • аспергільоз
    • холера

    особливості породи

    Качки пекінської породи мають короткий кишечник, а це впливає на швидкість засвоєння їжі, завдяки чому вони швидко набирають вагу. З цієї причини вони вважаються найкращою м`ясною породою.

    При правильному раціоні харчування каченята пекінські протягом 2 місяців зростають і набирають вагу до 2-2,5 кг. Через 4 місяці дорослий селезень важить до 4,5 кг. Жіноча особина важить трохи менше, до 3-3,5 кг.

    До особливостей відносяться такі чинники:

    • перша кладка до 23 тижня життя-
    • тривалість процесу кладки до 40 днів-
    • середня виводимість до 87%-
    • вихід на забій не менше 67%-
    • температура тіла здорових особин 42 ° С-

    Крім м`яса, пекінська качка несе до 100 яєць на рік (така несучість вважається середньої). Одне яйце досягає за вагою 80-90 гр.

    Вона погана квочка, тому для отримання молодняка часто не залишає в гнізді яйце, а підкладає його під інших квочок або використовує інкубатор.

    Зовнішній вигляд

    Пекінська качка привертає заводчиків не тільки своєю продуктивністю, але і зовнішнім виглядом.

    • потужне тулуб-
    • велика спина-
    • помаранчевий дзьоб-
    • білий колір оперення-
    • вигнута шия-
    • піднятий хвіст-
    • очі блакитні-
    • щільне оперення.

    Сильні крила мають великий розмах. У спокійному стані вони щільно прилягають до тулуба. Селезень завжди виглядає могутніше качечки і має спокійний характер, ніколи не затіває бійок з чоловічими особинами інших порід, якщо виявляється з ними на одній території.

    Умови утримання

    Утримувати пекінську качку можна в звичайному пташнику з хорошою вентиляцією. Площа приміщення: 13 качок на м².

    При будівництві пташника для правильного розвитку стада треба виконувати деякі умови.

    Характеристика умов утримання:

    • забезпечити хороше освітлення-
    • ліквідувати протяги-
    • оснастити необхідним обладнанням (годівницями до напувалок)-
    • зробити лаз для птиці-
    • побудувати гнізда з дерев`яних ящиків або цегли.

    Світловий день в пташнику не може бути менше 16 годин, а під час відкладання яєць його потрібно збільшити до 18 – 20 годин. Підстилка в приміщенні повинна бути сухою, з соломи або трави. Не можна використовувати тирсу. При нестачі корму вони можуть використовувати їх в якості харчування, а це може привести до їх загибелі. Взимку особливо важливо стежити за тим, щоб підстилка була вологою, інакше стадо може застудитися.

    З настанням холодів, взимку, стадо можна виводити на прогулянки по снігу. Вони не бояться легких морозів. Це можна робити якщо температура не опускається нижче -10 ° С.

    Якщо поблизу пташника немає природної водойми, потрібно облаштувати місце, де птахи зможуть плавати. У воді птиці можуть почистити своє пір`я і відпочити.

    Гнізда потрібно будувати за кількістю несучок, краще їх розмістити по стінах приміщення. Так птиці зможуть уникнути зайвих стресів і мчати в комфортних умовах. Зазвичай мчить вночі.

    Поруч з пташником потрібно облаштувати місце для купання качок

    Зміст в клітинах

    Деякі маленькі господарства не можуть собі дозволити будівництво додаткового приміщення. Для зменшення витрат можна утримувати і вирощувати цю породи в клітинах в будь-якому приміщенні, яке вже є на ділянці.

    У такому варіанті клітини слід поставити в кілька ярусів на піддони з рейок або сітки – так, щоб птахи не змогли провалитися.

    В цьому випадку бройлери швидко наберуть вагу, тому що їх руху будуть обмежені. Забій можна робити вже на 4 місяць.

    годування

    Правильний догляд включає в себе грамотно складений раціон харчування. Використовують різні рослинні і тваринні корми. З перших днів життя вони повинні отримувати збалансовані корми, що включають мінеральні та вітамінні добавки. У раціон молодняку ​​входять варені яйця, зернова мука, висівки, молочні продукти. Через 4 дні додають соковиту зелень.

    До зелених кормів відносяться:

    Варто додавати наступні овочі:

    • листя капусти-
    • бадилля морквини-
    • відварену картоплю.
    • Як мінеральних добавок вносять:
    • подрібнену яєчну шкаралупу-
    • деревну золу-
    • крейда.

    У період початкового росту, на 10 – 14 день, годування виробляють 6 разів на добу. Надалі переходять на 4 разове харчування, випускаючи китайську птицю на водойму, де вона харчується водною рослинністю, молюсками, хробаками і т.д. Зелена маса може розлучатися в сироватці або кефірі. Такі вологі суміші Корисні для травлення молодняку.

    Володіючи коротким кишечником, як і всі водоплавні, пекінська качка перетравлює отриману їжу протягом 3-4 годин. Для швидкого росту і набору ваги її потрібно годувати часто.

    Розведення

    Один селезень може запліднити не більше 5 жіночих особин. Цей фактор необхідно враховувати при формуванні стада. Розведення цієї породи можливо двома шляхами: природним або в інкубаторі.

    Розведення в інкубаторі

    При використанні інкубатора для виведення каченят слід виконувати кілька правил:

    • брати яйце вагою не менше 80 гр.-
    • відбирати яйця у здорового поголів`я-
    • рівномірно прогрівати-
    • підтримувати вологість на рівні 80%-
    • зробити хорошу вентиляцію-
    • температурний показники не можуть бути нижче 38 ° С.

    Інкубаційний період триває 28 днів – потрібно регулярно провітрювати ящик, не даючи перегріватися яйцям.

    При вирощуванні каченят без квочки потрібно штучний підігрів приміщення. Це може бути тепла підлога, електрична лампа або проста грілка. Протяг і переохолодження – головна причина хвороб і загибелі виводка.

    Інкубація в перші 14 днів відбувається при температурі в межах 28-30 ° С, далі поступово знижується до 20 ° С.

    Температура нижче 15 ° С може призвести до захворювання потомства і його загибелі.

    По поведінці птахів і зовнішнім виглядом можна визначити, чи правильно підібрані умови утримання.

    природне розведення

    Природне розмноження і розведення в домашніх умовах пекінської качки не вимагає спеціальних умов. Але для Отримання здорового потомства потрібно дотримуватися основних правил.

    • не турбувати птицю на гнізді-
    • вилупилися пташенят забирати з гнізда до появи останнього-
    • не допомагати вилуплення-
    • забезпечити водою і кормом.

    Коли самка готується нести яйця, вона вискубує пух і вистилає гніздо. У цей період її важливо напоїти і нагодувати і не втручатися в процес. Коли з`явиться останній каченя, всіх вилупилися раніше повертають качці, щоб вона могла їх навчити правилам виживання.

    Пекінська качка не володіє великим материнським інстинктом і якщо вона пішла з гнізда, повернути її не вдасться. Залишені яйця підкладають під іншу несучку або використовують інкубатор.

    Пекінська качка не володіє хорошим материнським інстинктом

    Хвороби та їх профілактика

    Ведення домашнього господарства вимагає уваги. Не дивлячись на природну стійкість пекінської породи до вірусів і бактерій, вони можуть іноді хворіти. Їм властиві такі захворювання:

    авітаміноз

    Авітаміноз проявляється зниженням апетиту, млявістю і порушенням координації руху. Очі у птахів запалюються, вони бояться будь-якого шуму, з носа тече слиз, і потім починаються судоми.

    Такі симптоми викликані недоліком вітаміну Д. Якщо він відсутній в раціоні харчування, то можливо захворювання на рахіт. Профілактикою є збалансоване харчування.

    хвороба зоба

    Якщо ковтають сторонні предмети, великі камені або дитячі пластмасові іграшки, може виникнути захворювання зоба. Надавати допомогу треба якнайшвидше, інакше зоб не зможе скорочуватися, а хвороба перейде в хронічну стадію.

    У домашніх умовах можна допомогти. Для цього треба схопити птицю за ноги і спробувати руками Прочисть зоб. Якщо не виходить, то слід викликати ветеринара. Ймовірно, знадобитися робити операцію і розкривати зоб.

    кокцидіоз

    До одним з поширених інфекційних захворювань відноситься кокцидіоз, який викликає втрату апетиту, зниження продуктивності, піну і кров у фекаліях. Зараження відбувається через підлогу або інвентар при годуванні.

    Визначивши візуально хвору особину, її слід негайно видалити з стада, ізолювати в окреме приміщення і викликати лікаря. У приміщенні пташника провести обробку формаліном і розчином марганцівки, поміняти підстилку і наповнити поїлки чистою водою. При кокцидіоз забій птахів робити не можна.

    аспергільоз

    Каченята частіше хворіють на аспергільоз. Він може викликати масовий падіж. Виявляється нестачею повітря і важким подихом каченят, поганим апетитом і виділенням слизу з дзьоба. Іноді хворі особини починають хрипіти і битися в судомах.

    Зараження виникає через кормів. Для лікування все залишки корму замінюються на нові. Весь інвентар та сам пташник дезінфікуються. Пол посипають гашеним вапном. У чисті корми вводять ністатин, а в ємності для води ллють розчин мідного купоросу (0,5%).

    холера

    Це захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, через корм або посуд. Хворі птиці багато п`ють, у них починає жар, ні апетиту, і з`являється піна з носа. У фекаліях видно кров. Лікування від холери немає.

    Заражена стадо забивають і спалюють, а пташник ретельно миють і дезінфікують. Якщо є здорові особини, їм терміново дають сульфадимезин і роблять уколи биомицина. Щоб уникнути холери треба утримувати стадо в чистоті і порядку.

    Переваги і недоліки

    Багато фермерів вважають за краще розводити Пекінську породу качок, тому що вона має масу переваг:

    • швидко звикає до нових умов
    • невибагливість в кормах-
    • швидко набирають вагу-
    • не вимоглива до наявності водойми-
    • добре переносять температурні коливання-
    • стійкі до інфекційних хвороб.

    Відповідно до опису, м`ясо качок відрізняється соковитістю, низьким вмістом жиру і відмінним смаком.

    • несучки не люблять висиджувати потомство-
    • не переносять вогкості-
    • часто «падають» на ноги.

    Здорова птах завжди їсть з апетитом і не страждає відсутністю активності. У кулінарії м`ясо цієї породи вважається делікатесним.

    висновок

    Високі якості кінцевого продукту і скоростиглість роблять Пекінську породу привабливою для розведення і розмноження. Особливо цікаво, що її можна утримувати в компактних умовах, в клітинах, які можна поставити в господарський сарай і отримувати прибуток вже до 4 місяця. З іншими породами процес триває довше. Смачна страва, приготовлена ​​з дієтичного м`яса, припаде до смаку будь-якому гурману.