Якого кольору вино із Ізабелли

2024 0 Comments

Зміст:

Рецепт „Вино з «Ізабелли»“

Таке вино з”Ізабелли” в домашніх умовах готується просто. Варто тільки ретельніше вивчити саму науку бродіння і вміти встановлювати гідрозатвор, а все інше робить замість вас час! впевнена, у вас цей рецепт приготування вина з”Ізабелли” труднощів не викличе!

1. Виноград ретельно перебираємо. Мити його не треба, а ось вручну позбутися від зелених ягідок, листочків, дрібного сміття і інших непрітяностей – просто необхідно. Заповнюємо каструлю на 3/4, засипаємо цукром, тиснемо вручну.

2. Розміщуємо суміш в емальовану каструлю або в пластикову миску, накриваємо марлею – і нехай бродить 4 дня. Шапку з піни періодично збивайте.

3. Далі зливаємо чистий сік в бутель, сюди ж віджимаємо всю мезгу. Ретельно фільтруємо, щоб дрібні частинки не були в вино. Встановимо зверху гідрозатвор, і нехай вино бродить в темному теплому місці, поки гідрозатвор не перестане пускати бульбашки. Далі акуратно, щоб не потрапив осад, переливаємо в ошатні пляшки. Наполягаємо вино в підвалі або льосі від 40 днів і більше.

Вино Ізабелла: етапи виробництва та простий рецепт приготування в домашніх умовах

Вино «Ізабелла» названо на честь однойменного сорту червоного винограду, який вирощують багато наших співвітчизників. Незважаючи на те, що професійні винороби негативно відгукуються про виноград, при дотриманні технології виробництва з нього можна отримати непогане домашнє вино.

Ізабелла відноситься до столово-технічних сортів. Цей виноград зазвичай не вживають у свіжому вигляді, з нього роблять сік чи вино. Ізабелла набула широкого поширення в України завдяки морозостійкості та хорошій урожайності у вологому кліматі.

Вода потрібна лише зниження кислотності, якщо виноград зростав у несприятливих умовах. У всіх інших випадках розведення соку водою псує смак вина.

1. Збирання врожаю. Підійдуть плоди будь-якого розміру, головне видалити зелені, гнилі та запліснілі ягоди. Ще одне важливе зауваження – виноград не можна мити, дуже брудні плоди можна протерти сухою ганчіркою. Справа в тому, що на поверхні винограду живуть бактерії та грибки, які є природними дріжджами, що забезпечують бродіння.

2.Отримання виноградного соку. На даному етапі виноград давлять. Це можна зробити руками чи будь-яким іншим способом. Кожна ягода має бути повністю роздавлена, тільки тоді вона віддасть сік. При цьому дуже важливо не пошкодити кісточки, інакше готове вино гірчить.

В результаті вийде виноградна жижа, яку мовою виноробів називають мезгою. Кожні 6-8 годин жижу перемішують чистою рукою або дерев’яною паличкою, збиваючи «шапку» зі шкірки та м’якоті з поверхні, щоб не допустити закисання. Через 3-4 дні після подрібнення ягід мезгу слід процідити через друшляк (велике сито) або віджати через марлю.

Залежно від регіону росту винограду та погодних умов сік може бути занадто кислим. Нормальний вміст кислоти у вині – 4-6 грамів на літр, але навіть у стиглій Ізабеллі кислотність іноді досягає 12-15 грамів на літр. Проблема в тому, що визначити цей параметр у домашніх умовах без спеціального пристрою (рН-метр) не можна.

3. Бродіння. Спочатку потрібно підготувати тару. Краще використовувати скляні пляшки по 5 та 10 літрів, зливаючи в них виноградний сік. Ємності повинні бути ідеально чистими та сухими, їх заповнюють соком не більше ніж на 2/3 від об’єму, залишаючи вільне місце для бродіння.

Потім на шийку ємності із соком надягають гідрозатвор. Конструкція зображена малюнку. Альтернативний варіант – медична рукавичка зі зробленою голкою дірочкою у одному з пальців. Окремо слід подбати про герметичність пробки, вона повинна пропускати повітря, інакше замість вина вийде оцет. Для забезпечення герметизації пробку бажано заліпити пластиліном.

Ізабелла під гідрозатвором

Сік переносять у темне приміщення (або накривають) із температурою 16-22°C. Бродіння йтиме і при більш високих температурах (до 30°C), але тоді рекомендую наповнювати ємність лише наполовину об’єму, інакше вона може не витримати тиск газу і розірватися.

Кількість цукру залежить від виду вина. Оптимальний варіант – від 100 до 150 г на літр соку. При цьому внесення цукру бажано поділити на 3 етапи. Перед установкою під гідрозатвор підсолодити сік 50% від запланованої кількості.

Через 4-5 днів додати ще одну партію (25%). Для цього зняти водяний затвор, злити через трубочку 0,5 літра соку, що бродить, на 1 кг цукру, що додається, розвести цукор у соку. Отриманий сироп вилити в сусло, потім встановити гідрозатвор. Через 4-5 днів повторити процедуру, додавши 25% цукру, що залишилися.

Процес бродіння вина із винограду «Ізабелла» триває 35-70 днів. Коли затвор перестав виділяти газ (рукавичка здулася), вино стало світлішим, а на дні з’явився шар осаду, отже, бродіння закінчилося.

4. Стабілізація смаку та витримка. Якщо вино «Ізабелла» вийшло дуже кислим, його можна виправити цукром (за смаком). Любителям кріплених вин раджу додати 2-15% горілки чи спирту від обсягу напою. Закріплене вино краще зберігається, але на смак воно жорсткіше.

Перелити молоде вино в ємності для витримки, закрити герметично. Якщо додавався цукор для підсолоджування, перші 7-10 днів тримати під гідрозатвором, потім закупорити. Бажано наливати вино вгору, щоб мінімізувати контакт напою з повітрям.

Перенести ємності в холодильник або підвал із температурою 6-16°C. Залишити мінімум на 3 місяці для витримки. У міру появи осаду на дні (спочатку раз на 10-15 днів, потім рідше) переливати вино через трубочку в іншу ємність.

5. Розлив по пляшках. Через 3-6 місяців приготовлене домашнє вино з Ізабелли можна розлити по пляшках, закрити пробкою та зберігати у холодильнику чи підвалі.

Після 6-ти місяців витримки

Міцність – 9-12% (без закріплення), за дотримання температури термін придатності – 5 років.

Технологія приготування з розведенням соку наполовину водою показана відео. Ця методика доцільна лише для дуже кислого винограду.

Правильне приготування вина з винограду Ізабелла.

  • Сорт Ізабелла відноситься до столово-технічних різновидів винограду, з нього може вийти цілком гідний напій, якщо врахувати деякі поради виноробів зі стажем. Незважаючи на критику з боку професіоналів щодо якості ягід, багато садівників вирощують культуру на своїх ділянках з метою поповнення домашніх запасів чудовим вином.
  • Саморобний напій із винограду Ізабелла виходить дуже ароматним насиченого кольору . Смак відтінюється суничною ноткою.
  • Завдяки різним технологічним процесам приготування вина можна змінювати колір від темно-бордового до білого. Досягається це шляхом використання як сировинної бази чистого соку різних ізабельних гібридів (без шкірки та насіння).

Неймовірна популярність Ізабелли пояснюється такими переважними характеристиками рослини:

  • висока врожайність (60-75 ц/га);
  • міцний імунітет, що протистоїть типовим виноградним захворюванням;
  • морозостійкість, що не потребує створення спеціального укриття на зимовий період;
  • швидке відновлення промерзлої лози;
  • гарне приживання саджанців, інтенсивний випуск нових пагонів;
  • показники цукристості та кислотності перебувають у необхідному співвідношенні;
  • велика кількість соку у плодах;
  • яскраві смакові нотки можуть доповнюватись ароматами інших продуктів, не втрачаючи сортової виразності;
  • прості правила агротехніки.

Садівники відзначають невибагливість рослини, вона добре розвивається буквально на будь-яких ґрунтах при зниженій та підвищеній вологості.

  • Виноград Ізабелла здатний розвиватися практично на будь-яких ґрунтах
  • Однак, крім простоти вирощування, фахівці виділяють і лікувальні властивості Ізабелли. Похідні з винограду застосовуються як допоміжні засоби при лікуванні застудних захворювань та верхніх дихальних шляхів. Такий ефект досягається завдяки відхаркувальній властивості ягід.
  • Вино використовують для приготування глінтвейну, який добре зігріває у морозну чи сиру погоду.
  • Щороку тонни вина з Ізабелли поповнюють приватні колекції та винні підвали виробничих комплексів, що підтверджує популярність винограду.
  • В останні роки у європейських країнах на вирощування сорту Ізабелла запровадили табу.

Це нібито пов’язано з наявністю в ягодах метанолу – небезпечної для здоров’я речовини. Насправді твердження некоректне, оскільки цей компонент входить до складу будь-якого алкогольного напою . У виноматеріалі з Ізабелли його концентрація нижче за допустимий рівень. Тому заборонений хід багато експертів пов’язують суто з маркетинговою політикою.

Технічна стиглість плодів сорту Ізабелла випадає на останню декаду жовтня місяця. Для того, щоб ягода накопичила достатню кількість цукристості, потрібно почекати ще тиждень, тільки потім можна збирати і виноград готовий до переробки на вино.

  • Важливо збирання врожаю встигнути виконати до настання заморозків . При виборі дня зрізу грон враховуються і погодні умови, опадів не повинно бути.
  • Збір винограду важливо зробити до перших заморозків
  • Стиглість визначається за приємним смаком з кислинкою та багатогранним ароматом. Шкірка ягід щільна, навіть трохи жорстка. Для вина відбираються стиглі здорові кисті, усі пошкоджені, незрілі або хворі плоди видаляються. При зрізанні грон важливо не пошкодити цілісність ягід, щоб вони не втратили своєї соковитості.
  • Відсортований виноград викладається у чисту суху ємність для подальшої переробки. Мити вдома його не потрібно, на поверхні ягід є бактерії, що виконують функцію природних дріжджів.

Щоб приготувати вино багато інгредієнтів не потрібно, варто готувати виноград і цукор . Також для роботи знадобляться ємності: пляшки (винні), містка бочка (краще дубових заготовок), сито.

Під час бродіння виділяються гази, їх випуску знадобиться спеціальний гідрозатвор і тонкий шланг . Найчастіше ці пристрої в побуті замінюються гумовими рукавичками.

Правильна підготовка до обробки

Для приготування вина відбираються лише здорові грона з якісними ягодами . Під якістю мають на увазі не параметри та красу, а цілісність та відсутність ознак пошкодження або хвороби.

  • Перед приготуванням вина ягоди не потрібно мити, щоб зберегти природні дріжджі
  • Для подальшої переробки грона не обов’язково мити , достатньо протерти кожну сухою ганчіркою, видаливши вуличний пил.
  • Боятися шкідливих бактерій та мікроорганізмів не варто, вони у процесі бродіння стануть абсолютно безпечними.
  • Згідно з мікробіологічними законами ті ж бактерії є природними замінниками дріжджів, тому їх наявність покращує бродіння.

Одержання соку

Сік видобувається не без застосування фізичної сили, оскільки потрібен віджим ягід. У старі добрі часи велика бочка наповнювалася виноградом, який згодом давили заздалегідь вимитими ногами. На високих виробництвах використовувалася прес-машина.

Сучасні винороби в домашніх умовах вдаються до різних методик:

  • роздавлювання ягід руками з подальшим проціджуванням через сито;
  • пропуск грон через виноградну дробарку;
  • використання товкушки, якою давиться картопля для пюре та ін.

Способи одержання соку можуть застосовуватися абсолютно різні, але важливо врахувати, що при тиску на ягоду кісточка не пошкоджується. Також не допускається влучення шкірки. Вони змінюють смак виноматеріалу, доповнюючи його терпкістю та гіркотою.

При тиску винограду важливо не пошкодити насіння

  • Щоб ягоди віддали максимальну кількість соку, потрібно спочатку в підготовленій ємності роздавити їх, не пошкоджуючи насіння, і дати відстоятися кілька днів (3-4). Тільки потім процідити мезгу, відокремивши сік від шкірки та насіння.
  • Щоб виготовити вино передбачається етап бродіння. Для забезпечення нормальних умов потрібно вибирати під сусло просторий скляний посуд (пляшка на 10, 15, 20 і більше літрів).
  • Попередньо ємності вимиваються та добре просушуються. Доверху тару заповнювати соком не варто, залишати вільним потрібно не менше ніж 2/3 частини місця. Так будуть дотримуватися правильні умови бродіння.
  • Доданий за рецептом цукор слід добре перемішати до повного розчинення . Після цього шийку пляшки закривають спеціальною пробкою (гумової рукавичкою).
  • Сік винограду добре блукатиме в темному місці
  • Бродити сік буде добре в теплому місці , тому потрібно підшукати заздалегідь куточок. Але ставити ємність під сонячні промені або в занадто спекотне приміщення не рекомендується, висока ймовірність прокисання сусла.

Як тільки почнеться бродіння, в пробці роблять отвір і вставляють в нього щільно тонкий шланг, стиковку фіксують пластиліном або воском. Інший його кінець опускають у баночку, наповнену водою. Таким чином відбувається випуск газів.

Норма витрати цукру на літр соку становить від 100 до 300 грам . Все залежить від рецепту і виду вина, що виготовляється (десертне, столове).

Ємність із суслом повинна знаходитися в затемненому приміщенні з температурним режимом 16-22 градуси . При високих температурах від газів, що інтенсивно утворюються, бутель може розірвати. Максимально допустимий показник не перевищує 28-30 градусів.

Цукор додається порційно, вперше його змішують із соком до початку бродіння. При цьому використовується лише половина від рецептурного об’єму. Через 4-5 днів після початку бродіння в ємність додають ще 25% солодкого компонента. Після ретельного перемішування шийка закупорюється гідрозатвором, а через 5 днів у сулію підсипається порція цукру, що залишилася.

Процес бродіння затягується на 35-70 днів.

Ознаками закінчення етапу є:

  • припинення виділення газів із шланга (або здута гумова рукавичка);
  • випадання осаду на дні посуду;
  • освітлення вина та поява прозорості.

Здута рукавичка на шийці говорить про закінчення процесу бродіння

Якщо після 55 днів відстоювання бродіння не завершується, вино потрібно злити через трубочку в чисту ємність і знову закупорити гідрозатвором із випуском газів. При переливанні важливо не торкнутися осаду, що випав, інакше він додасть напою гіркоти.

Дозрівання та коригування смаку

Коригування смаку зробити простіше, якщо в господарстві є спеціальний пристрій для визначення рівня вмісту кислоти у виноградному соку (рН-метр). Після отримання сусла робляться виміри, потім порівнюються з показниками норми. Вони мають бути в межах 4-6 г на 1 літр соку .

  • Результат може змінюватися щороку, оскільки на кислотність впливають кілька факторів, зокрема погодні умови. Досвідчені винороби навчилися визначати на смак рівень кислоти: якщо зводить вилиці, а язик при цьому пощипує, показник підвищений.
  • Після того, як завершується етап бродіння, вино коригується на солодощі . Цукор додається з урахуванням побажання та переваг винороба, а ось спирт або горілку використовувати як додатковий інгредієнт не рекомендується.

Кріплені вина мають більш тривалий термін зберігання, але на смак вони жорсткіші. У кожному разі дана добавка має перевищувати 2-15% від загального обсягу заготовки.

Після балансування смаку вино розливається у чисті герметичні пляшки.

  • Збалансоване на смак напівсолодке або сухе розливається в чисті пляшки, які герметично закриваються. Заповнювати тару слід до верху, щоб вино якнайменше контактувало з киснем.
  • Якщо для коригування смаку знадобиться добавка цукру, то вино відстоюється ще днів 7-8 з гідрозатвором для випуску газів, що утворюються. Тільки потім йде розлив по пляшках і герметичне закупорювання.
  • Домашнє вино зберігається у льохах або холодильнику при температурному режимі 6-16 градусів . Термін витримки напою становить 3 місяці. У цей період кожні 10-15 днів виконується перелив вмісту пляшок у чистий посуд через трубочку для позбавлення від осаду. Через 3-6 місяців можна зробити першу пробу.
  • Простояти готовий продукт виноробства за дотримання технологічного процесу може близько 5 років . Міцність вина домашнього приготування становить 9-12%.

Приготування із застосуванням води

Серед рецептів вина з винограду Ізабелла користується популярністю технологія із застосуванням води. Додаваемая рідина у разі регулює кислоту соку , але знижує міцність напою. Основна перевага способу полягає в отриманні великої кількості продукту.

Додавання води регулює кислоту соку, але знижує міцність напою

Етапи процесу виготовлення вина з додаванням води покроково:

  • Скласти мезгу в чистий об’ємний посуд, додати цукру (40 гр. на 1 л соку) та води (30-40%).
  • Поставити ємність у тепле затемнене приміщення на 4-5 днів . Періодично перемішувати суміш та збивати піну.
  • При інтенсивному утворенні пінної шапки зробити фільтрування соку за допомогою сита чи марлі.
  • Розбавити сік 30-40% загальної маси кип’яченою водою.
  • Розлити заготовки по пляшках, заткнувши шийку ватою.
  • Якщо процес бродіння відбувається спокійно, то на шийку фіксується гідрозатвор або гумова рукавичка.
  • Перебродив суміш зливають з осаду, переганяючи виноматеріал в чистий посуд.
  • Злегка прогріти напій і додати|добавляти| в нього цукор ( 200 гр. на 1 л ).
  • Вино витримують за нормальної температури 6-16 градусів протягом 1-2 місяці. Періодично потрібно зливати напій з осаду доки не буде досягнуто прозорості.
  • Технологія виготовлення вина з водою рекомендується для балансування кислотності . Даний метод застосовується в регіонах з несприятливим кліматом, де через нестачу сонця та перезволоження ґрунту/повітря ягода містить низький показник цукру, але відрізняється підвищеною кислотністю.
  • При нормальному співвідношенні цукру та кислоти додавати воду не рекомендується , вона псує смак напою.
  • Під час переробки 15 кг винограду додають 100-200 гр. цукру на 1 л соку та від 50 до 500 мл води на кожен літр сусла. На виході виходить 9-12 л вина.
  • Виноград Ізабелла дуже красиво виглядає як альтанка, надаючи їй естетичного вигляду і утворюючи тінь. Рослина проста у догляді, не забере багато часу на підрізування та підв’язку. А восени і перед тим, як настане зима, знявши врожай, можна виявити креативність і заготовити смачне домашнє вино, внісши в рецепт свій секретний інгредієнт, який додасть напою вишуканого смаку.

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла в домашніх умовах

Створення домашнього вина – процес захоплюючий, що вимагає терпіння, часу і точного дотримання покрокових інструкцій. Вино в домашніх умовах готують із ягід, фруктів та різних сортів винограду.

Найпоширеніший сорт винограду для вина Ізабелла, який домашні винороби цінують за доступність, а вино з цього сорту за чудові смакові якості.

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла в домашніх умовах допоможе створити вишуканий напій, який оцінять знавці і любителі вин.

Прилади для приготування вина

Технологія приготування вина буде спрощена, якщо придбати недорогі прилади, за допомогою яких можна визначити густину цукру в розчині та забезпечити правильне бродіння.

Цукоромір

Знаючи щільність сухих речовин, що містять цукор, в розчині, можна впливати на кінцеву міцність вина. Як робити різний тип вина за вмістом цукру та спирту? У цьому допоможе простий і недорогий прилад «Сахаромер», який не тільки визначить початкову щільність, а й кінцеву, коли бродіння закінчено і готовий напій.

Гідрозатвор

Гідравлічний затвор або гідрозатвор встановлюється у верхній частині бражної ємності, що забезпечує виведення вуглекислого газу, що утворюється при бродінні сусла, і перешкоджає проникненню кисню, який запускає процес утворення оцтової кислоти та призводить до закисання вина. З таким приладом вино ніколи не перетвориться на винний оцет.

Збір винограду

Стиглий виноград для виготовлення вина збирають у теплу та суху погоду, щоб на поверхні ягід зберігся наліт, який містить природні дріжджі, що беруть участь у процесі бродіння.

  • Якщо плоди брудні, їх акуратно протирають паперовими рушниками. Ягоди винограду перебирають, видаляючи незрілі, гнили і сухі, і відокремлюють від гілочок.
  • Посуд для приготування вина використовують металеву з емальованим покриттям, скляну, з харчового пластику або дерева.
  • Порада: приготування вина на початковому етапі проводять у посуді з емальованим покриттям без сколів та дефектів покриття. Для подальшого бродіння краще підходять скляні бутлі великих об’ємів з вузькою шийкою, на яку зручно розміщувати гідрозатвор, а прозорість ємності дозволить спостерігати за процесом бродіння.

Простий рецепт домашнього вина без додавання води

Найпростіший спосіб приготування вина – без додавання води та з мінімальною кількістю цукру. Вино за рецептом виходить столове сухе (міцність від 8 до 12% об.) з яскравими нотками ягідними, які повноцінно розкриваються при зберіганні.

  • Виноград сорт “Ізабелла” – 15 кг;
  • Цукровий пісок – 50 гр на 1 літр сусла;
  • Для освітлення бентоніт – 2 столові ложки.

Порада! Щоб ягоди не пофарбували шкіру рук, використовуйте гумові рукавички.

  1. Підготовлені ягоди винограду ретельно розминаємо руками або дерев’яною товкачем у емальованій ємності. Кісточки плодів не пошкоджуємо, інакше вони нададуть гіркоту напою.
  2. Сік, що виділився, перевіряємо приладом «Сахаромер» на вміст цукру і, якщо він показує 21-22%, то червоне вино можна приготувати з невеликою кількістю цукрового піску.
  3. Ємність з ягодами і соком накриваємо марлею в кілька шарів, прикриваємо кришкою і залишаємо в теплі на 6 днів, кожен день ягоди, що забродили, добре перемішуємо дерев’яною довгою ложкою або палицею.
  4. Через 6 днів суміш із роздавлених ягід (мезгу) проціджуємо через марлю і добре віджимаємо. Закинутий виноградний сік (сусло) виливаємо в скляну добре промиту сулію об’ємом 20 літрів. Обов’язково залишаємо вільне місце від шийки, тому що процес бродіння продовжиться. Перевіряємо сусло на цукор, цьому етапі щільність становить 17-18%.
  5. Бутель ставимо під гідрозатвор і залишаємо при кімнатній температурі на 8-9 днів у темному місці або обертаємо сулія тканиною.
  6. Через 8-9 днів вино за допомогою сифону або харчового шланга акуратно зливаємо в невеликі ємності, залишаючи на дні осад. Вино вимірюємо та засипаємо цукровий пісок. На 1 літр сусла додаємо 50 г цукру. Загальний обсяг цукру виходить близько 500 г, його додаємо в одну з ємностей і добре перемішуємо. Правильні пропорції дозволять виготовити вино з найкращими смаковими показниками.
  7. За таким простим рецептом із винограду Ізабелла можна приготувати домашнє напівсолодке вино: для цього порцію цукру збільшуємо до 100 гр на 1 літр сусла.
  8. Сусло з цукром виливаємо назад у промиту сулію, ставимо гідрозатвор і знову залишаємо бродити при кімнатній температурі на 30 днів.
  9. Через 30 днів вино зливаємо, залишаючи щільний осад на дні пляшки. Скляну тару промиваємо холодною водою та заливаємо назад вино. На цій стадії дегустуємо вино, напій поки що каламутний з приємним запахом та смаком.
  10. Залишаємо вино за кімнатної температури під гідрозатвором ще на 1,5 тижня. Потім звільняємо від третього осаду. Напій на цьому етапі ставати прозорішим.
  11. Щоб вино не зливати 7-8 разів, його очищають бентонітом (природний глинистий матеріал). 2 столові ложки речовини заливаємо невеликою кількістю води та замішуємо суміш по консистенції схожу на сметану. Виноградне вино заливаємо знову в чисту сулію і додаємо розведений бентоніт. Вино дуже добре перемішуємо 3-4 рази протягом 24 годин і залишаємо під гідрозатвором до повного освітлення та виділення осаду ще на 7-10 днів.
  12. Через 10 днів домашнє вино розливаємо в скляні стерилізовані банки або пляшки, закриваємо банки кришками, пляшки пробками і залишаємо дозрівати при температурі 10-12 °С на 3 тижні. Щільність цукру в готовому сухому вині не перевищуватиме 0,5%. Пляшки зберігаємо у горизонтальному положенні.

З 15 кг винограду Ізабелла в домашніх умовах у середньому виходить близько 9 літрів вина.

Об’єм готового вина залежить від того, як добре були роздавлені ягоди на 1 етапі і як добре віджата мезга на 4 етапі. На виготовлення 1 літра вина без додавання води потрібно 1,7 кг винограду.

Щільність цукру в соку залежатиме від того, який сорт винограду використовувати, якщо вміст досягає 25%, то з такого сусла без додавання цукру виходить напівсолодке вино (щільність цукру в готовому напої 3-8%).

Якщо щільність цукру в соку менше 15%, то рецепт приготування включають більше цукру (на 1 літр 150 гр). Весь обсяг цукру відразу не додають, оскільки процес бродіння може зупинитись.

На 6 етапі засипають 1/3 частину та наступні 2 частини з проміжком у 5 днів.

Як зробити кріплене вино з винограду сорту Ізабелла

Для приготування кріпленого вина на 15 кг ягід потрібно 1,8 кг цукрового піску, який ділимо на 3 частини та додаємо порціями на 6 етапі. Для посилення міцності на 11 етапі перед тим, як розливати вино по пляшках, вливаємо 1 літр спирту і добре перемішуємо. Вино у пляшках наполягаємо протягом 30 днів і дегустуємо.

За допомогою простого рецепту в домашніх умовах можна приготувати чудове вино із винограду Ізабелла у будь-якому обсязі. Просто перерахуйте вихід із 1 кг ягід, і при невеликому досвіді зможете виготовити будь-який тип напою: сухий, напівсолодкий або кріплений.

Вино з Ізабелли в домашніх умовах: простий рецепт приготування

Сорт винограду Ізабелла має велику популярність у наших виноробів. Він невибагливий до клімату, відрізняється чудовою врожайністю.

  • Напій з цього сорту має однаково солодкий і терпкий смак з кислинкою. Рівень кислоти більший, якщо ягоди вирощені у суворому кліматі.
  • Розглянемо в цій статті: переваги та користь цього напою, загальну техніку виготовлення та рецепти вина з винограду Ізабелла.

Переваги сорту Ізабелла для виготовлення вина

Виноград Ізабелла – столово-технічний сорт. З нього виходить чудове вино, хоч ягоди не дуже популярні для споживання. Він має такі переваги:

  • Ізабелла добре росте в різних кліматичних умовах і має високу врожайність. При правильному вирощуванні цього сорту з гектара посадки можна збирати близько 70 центнерів ягоди та більше.
  • Цей виноград має чудовий товарний вигляд.
  • У його соку великий вміст цукру та кислотність на достатньому рівні. З нього виходить гарний десерт, він є прекрасним доповненням до столу. Смак вина виходить насичений, із кислинкою.

Користь вина з цього сорту

Сам виноград Ізабелла вважається дуже корисним сортом. Він має такі властивості:

  • стабілізує кров’яний тиск;
  • підвищує у крові рівень гемоглобіну;
  • надає загального тонусу організму;
  • підвищує настрій;
  • містить безліч антиоксидантів, як і інші сорти винограду.

Вино із Ізабелли зберігає ці властивості. В тій же мірі користується, якщо пити його помірно – не більше 300 мл на день. Крім цього вино допомагає при захворюваннях органів дихання та застуді, є відхаркувальним засобом.

Тому в домашньому виробництві це вино все також користується шаною.

Як готувати вино з Ізабелли

Для отримання хорошого вина з цього сорту винограду, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Збирайте Ізабеллу наприкінці жовтня. Саме в цей час сорт дозріває. Потрібно робити це в суху погоду, до заморозків. Заготівлею сировини краще займатись через 7-9 днів після збору. Так ягоди встигнуть набрати насолоди.
  2. Приготуйте ємність для приготування вина. Дізнайтеся, чи підходить вона для зберігання продуктів. Якщо використовуєте стару тару, її необхідно простерилізувати окропом. А також потрібно приготувати гідрозатвор, дізнавшись про нього якомога більше інформації, якщо робите вино вперше.
  3. Після збирання ягід відберіть їх – викинувши непридатні, недозрілі, гнилі. Мити їх не можна в жодному разі – таким чином загубляться необхідні для бродіння природні дріжджі.
  4. Ягоди тисніть пресом або товкачем для отримання мезги.

Класичний рецепт вина із Ізабелли в домашніх умовах

Це найпростіший і найпоширеніший спосіб приготування вина з Ізабелли. Він є основним. З нього випливають інші рецепти.

Вино з винограду «Ізабелла» в домашніх умовах

Виноградний напій вважається одним з найкращих у всьому світі, його особливий смак і аромат вже багато століть розбурхує виноробів та гурманів.

  • Для його виготовлення використовують різні сорти виноградних грон, але, як і раніше, одним з найулюбленіших залишається вино з винограду «Ізабелла», в домашніх умовах ми його приготуємо. Щоправда, з виробництвом і розпиванням цього напою варто бути дуже обережними, оскільки, крім користі, він може завдати організму і шкоди.
  • Перш, ніж розглянути покроковий виноробний рецепт, пропонуємо вам розібратися в тому, наскільки корисне вино з «Ізабелли» для здоров’я. З корисних властивостей даного типу вина можна виділити сприятливий вплив на імунітет (допомагає боротися із застудою) та верхні дихальні шляхи.
  • Також цей сорт вина вважається чудовим відхаркувальним засобом.
  • Проте не всі знають, що у європейських країнах виробництво та продаж вина з винограду «Ізабелла» заборонено. Чому так? Справа в тому, що в даному сорті винограду міститься досить багато метилового спирту та синильної кислоти.

Від таких природних особливостей «Ізабелли» нікуди не подітися, тому, готуючи у себе вдома такий напій, будьте готові до того, що пити його ви не будете келихами, а по 200-300 мл за раз (не більше!). Збільшення дози такого вина може згубно позначитися на здоров’ї.

інгредієнти

  • Виноград – 15 кг.
  • Вода – 50-500 мл на 1 л соку (вода додається лише тоді, коли потрібно знизити кислотність вина, в інших випадках вона не доречна і лише зіпсує винний смак); +
  • Цукор – 100-200 г на 1 л свіжого виноградного соку.

Як зробити домашнє вино з винограду «Ізабелла»

Рецепт виноградного вина з Ізабелли дійсно дуже простий. Якщо дотримуватися всіх зазначених пропорцій, суворо дотримуватися описаної технології, а також дотримуватися всіх термінів та умов, то проблем на етапі бродіння, а потім і дозрівання вина бути не повинно.

Етап 1: Виготовляємо виноград до обробки

  • Перебираємо виноград – всі гнили, недозрілі та запліснілі виноградини викидаємо. Ягоди для вина можна купувати будь-якого розміру – це не важливо.

Увага! Виноград перед використанням не миємо. На поверхні ягід є бактерії, які замінюють при бродінні дріжджі.

Якщо виноград помити, вони змиються, і тоді процес бродіння доведеться примусово «викликати» тими ж дріжджами або родзинкою.

  • Якщо ягоди зовсім брудні, то протріть їх сухою ганчіркою – цього цілком достатньо. У процесі бродіння всі бактерії перебродять і «загинуть», відповідно вино нічим не буде небезпечним для вас.

Етап 2: Отримуємо з винограду сік

  • Щоб одержати свіжий виноградний сік – ягоди потрібно роздавити. Зробити це ви можете чим завгодно: товкачем, пресом, руками або будь-яким іншим зручним для вас способом. Головне – видавити сік з кожної ягоди, не пошкодивши, при цьому виноградні кісточки, інакше вино гірчить.
  • Отриману масу, що називається у виноробстві «мезга», потрібно заважати (за допомогою дерев’яної палички або просто чистими руками) кожні 6-8 годин, щоб «шапка» з м’якоті та шкірки опускалася з поверхні на дно. Такі прості дії допоможуть уникнути закисання мезги.
  • Через 3-4 дні (з моменту подрібнення ягід) мезгу проціджуємо через сито або звичайну марлю.
  • Пробуємо проціджений сік на смак, ідеально – якщо у вас вдома є рН-метр (спеціальний пристрій для визначення кислотності у виноградному соку), він допоможе точніше визначити, який рівень кислоти в соку.

Нормою вважається 4-6 г кислоти на 1 л свіжого соку.

Однак, нерідко, навіть у стиглих гронах кислотність у літрі соку досягає 12-15 г. Цей показник багато в чому залежить від регіону та погодних умов, у якому росли виноградники.

  • Якщо спеціального приладу для вимірювання рівня кислоти у вас немає – визначайте луг на смак: якщо язик щипле, а вилиці зводить – значить, виноград занадто кислий. На такий рівень кислоти потрібно 20-500 мл води, з розрахунку на 1 л соку. Але дуже багато води не вливайте, тому що попереду у нас додавання цукру, а це теж позначиться на кислотності.

Етап 3: Бродіння виноградного сусла

Перш ніж ставити сусло тинятися, потрібно підготувати ємності для бродіння. Ідеально підійдуть скляні пляшки, об’ємом 5 та 10 л. Всі судини зі скла повинні бути чистими та обов’язково протертими насухо.

Заповнювати бутлі потрібно не більше ніж на 2/3 від усього об’єму, щоб залишилося місце для газу та піни, що виділяються при бродінні.

  • Отже, ми переливаємо сік у чисті бутлі, додаємо в нього 50% від загального обсягу цукру (на кожен літр соку потрібно 100-200 г – залежно від типу вина: солодке, напівсолодке, сухе тощо), встановлюємо на шийку ємностей гідрозатвору (або медичну рукавичку з проколотим голкою пальцем) і заліплюємо пробку пластиліном. Це потрібно для того, щоб водяний затвор не пропускав повітря, і зрештою ви змогли отримати смачне вино, а не кислий оцет.
  • Переносимо ємності із суслом із винограду в темне приміщення, температура якого не повинна бути вищою або нижче 16-22°C.

Якщо градус у приміщенні буде вищим, то скляна посудина може не витримати тиску вуглекислого газу, що виділяється при бродінні, і сулія розірветься.

Тому, якщо в приміщенні, де плануєте ставити тинятися вино, t досягає 30 ° C (але не вище) – ємності спочатку заповнюйте наполовину.

  • Через 4-5 днів з дня початку бродіння додаємо в сусло чергову порцію цукру – 25% від усього об’єму. Щоб додати цукор – знімаємо з сулія гідрозатвор, зливаємо 0,5 л соку через трубочку в чисту ємність і розмішуємо злитий бродячий сік з 1 кг цукру.
  • Ретельно все заважаємо і переливаємо сироп у ємність для бродіння. Встановлюємо знову гідрозатвори, а через 4-5 днів процедуру з додаванням цукру повторюємо. Об’єм цукру той самий – 1 кг цукру на 0,5 л соку, тобто. 25% загального обсягу.
  • Бродіння виноградного вина із сорту «Ізабелла» триває 35-70 днів. Як тільки затвор перестане виділяти вуглекислий газ (при використанні рукавички, завершення бродіння ознаменується її падінням – вона просто здувається), на дні з’явиться осад, а вино висвітліє – значить, бродіння завершено.

Якщо, через 55 днів від початку бродіння, процес не буде завершений – вино доведеться злити з осаду через трубочку в іншу чисту ємність, а потім знову поставити під гідрозатвор до закінчення бродіння. Якщо не злити з осаду – напій засмутить.

Етап 4: Дозрівання вина та коригування смаку

На даному етапі можна скоригувати смак напою на власний розсуд. Коли процес бродіння закінчиться – ви можете додати у вино з винограду “Ізабелла” цукор (якщо вам воно здасться недостатньо солодким) або горілку/спирт (якщо хочете отримати міцний напій).

  • Цукор можете додати на свій смак, а ось спирт або горілку більше 2-15% від усього обсягу вина краще не додавати. Кріплені вина зберігаються довше, але на смак вони значно жорсткіші.
  • Переливаємо вино у чисті ємності, герметично їх закриваємо. Рекомендуємо наливати напій доверху, щоб контакт вина з киснем був мінімальним. Якщо ви після бродіння додали в молоде вино цукор, – перші 7-10 днів після цього тримайте ємності під гідрозатвором, потім вже можна їх закупорити.
  • Переносимо судини з молодим вином у підвал (t у приміщенні має бути в межах 6-16 ° C) або ставимо їх у холодильник.

Витримувати винний напій із винограду необхідно 3 місяці. Один раз на 10-15 днів (надалі – рідше), у міру осідання на дні осаду, вино потрібно переливати через трубку з однієї ємності до іншої.

  • Через 3-6 місяців вино «Ізабелла» в домашніх умовах повністю дозріє. Його можна буде розлити по пляшках, закупорити пробкою і зберігати за відповідної температури в холодильнику або підвалі.

Якщо все зробити правильно і належним чином зберігати вино, термін його придатності може становити близько 5 років. Без додаткового закріплення спиртом або горілкою міцність натурального домашнього вина з винограду «Ізабелла» становить 9-12%.

Як робити вдома виноградне вино змісту ↑

Що приготувати з винограду “Ізабелла”, крім вина

Сорт винограду «Ізабелла», як правило, плідний. Цей вид винограду стійкий до низьких температур, та й взагалі стійкий до різних змін зовнішнього середовища, так що врожай щороку може бути справді вражаючим.

Ну не готувати ж із усього багатого врожаю лише одне вино. Можна поекспериментувати та зробити з нього щось інше – смачне, корисне та безалкогольне, наприклад:

Також ягоди можна замаринувати або перетворити їх на фруктове пюре. Його можна з’їсти відразу, а можна заморозити, щоб краще збереглося до зими, а потім робити з нього холодними зимовими вечорами ароматну випічку (пироги, кекси тощо), компоти, джеми тощо.

  • Чи можна вино з винограду «Ізабелла» робити в домашніх умовах і як його приготувати – ми докладно розповіли в нашому рецепті. Як бачите, це зовсім нескладно, всі основні кроки приготування виноградного вина схожі на етапи виробництва інших типів вин, і досвідченим виноробам це добре відомо.
  • Якщо бути послідовними та терплячими, то в результаті ви отримаєте неймовірно смачне та насичене вино «Ізабелла». Таким напоєм і пригостити буде не соромно, але не забувайте про норму, яку ми згадали на початку статті.

Вино із винограду Ізабелла в домашніх умовах: простий рецепт

Домашнє вино із винограду Ізабелла готувати клопітно, але в результаті виходить приємний напій. Специфічний смак, особливий запах продукту роблять його унікальним. Не всім сподобається таке вино, навіть виноград не вважається смачним. Любителі оцінять можливість приготувати домашнє вино з цих ягід.

Особливості сорту

Ізабелла – американський сорт. Рослини здатні вижити у суворих умовах, жаркому, сухому кліматі, кліматі середньої смуги. Тому сорт Ізабелла вирощують любителі на городах навіть Київської, Ярославської області. Урожаї з кущів є достатніми для виготовлення напоїв для домашніх потреб.

Вважають, що Ізабелла не столовий сорт. Справа не в смаку, а в грубій шкірці та запаху. Знавці кажуть, що вона пахне мокрим лисячим хутром. Багатьом специфічний відтінок аромату заважає відчути смак, який трохи суничний. Крім цього, шкірка кисла, псує смак м’якоті. З цієї причини спочатку Ізабелла визнали винним сортом, потім просто технічним.

При виробництві алкоголю у промисловості Ізабелла немає. Одні кажуть, що справа у підвищеному вмісті метанолу у вині з плодів, інші дотримуються думки, що це віяння моди. Коньяк, пиво за вмістом шкідливих речовин небезпечніше цих ягід, але з виробництва його не знімають.

Виготовлення домашнього вина Ізабелла процвітає. Напій для особистого вживання роблять в Україні. У продажу не знайти, а зробити самостійно просто.

Важливо! Сировина для домашнього вина купують різного ступеня зрілості, від цього не залежить смак, аромат, насолода майбутнього напою.

Колір вина із винограду Ізабелла

Хоча колір ягід темний, приготувати домашнє вино з винограду Ізабелла можна різних кольорів.

  1. Червоне – коли бродіння відбувається разом із шкіркою.
  2. Біле – якщо бродить лише сік, без шкірки та кісточок, бажано з незрілих плодів.
  3. Рожеве – коли кісточки та шкірка пробули в соку не більше 1-2 діб.

Домашнє вино Ізабелла вийде однакового смаку, хоч би якого кольору воно було. Аромат може відрізнятись. Білий – запах може не мати характерного відтінку, властивого саме цьому сорту вина через відсутність при бродінні шкірки.

Важливо! Виготовлення білого вина вимагає дріжджів, тому що шкірку прибирають, відповідно речовини з них не допомагають зброджуватися.

Підготовка сировини та тари

Перед тим як розпочати приготування домашнього вина, посуд, сировину готують певним способом. Ягоди необхідно:

  • сполоснути від бруду, не мити ні в мильному розчині, ні в перманганаті калію, щоб не знищити мікроорганізми та натуральні дріжджі з поверхні шкірки;
  • обібрати з гілок, про збереження цілісності сировини при цьому не переймаються;
  • при необхідності розім’яти, коли цього вимагає рецепт.

Багато виноробів-аматорів радять не обполіскувати виноград, перебирати, знімати з гілок, а далі мати справу з немитою сировиною. На шкірці є звані дикі дріжджі, без яких бродіння не відбудеться.

Але чи знищує їхня прохолодна проточна вода – спірне питання.

Викликає сумнів також момент гігієнічності використання немитої покупної сировини та методу давити ногами замість розминання руками в рукавичках або чистою товкачем.

Посуд спеціально не обробляють. Достатньо:

  • використовувати чисті ємності;
  • коли це спеціальний посуд, обполіскувати водою, без засобів для чищення;
  • стежити, щоб на тарі не заводилася пліснява.

Коли на вині або на посуді з’являється наліт – поганий знак. Місткість слід ретельно помити, рідину вилити. Сировина для вина також має бути без ознак цвілі.

Як приготувати вино ізабелла в домашніх умовах

Приготування в домашніх умовах вина із винограду Ізабелла відбувається одним із семи методів. Результат у кожному разі відрізняється.

Класичний рецепт вина із Ізабелли

Домашнє вино з Ізабелли за класичним рецептом виготовляється тільки з ягід, не знадобиться цукру, дріжджів, спирту.

  1. З перебраної сировини вичавлюють сік.
  2. Рідина витримують у темряві, даючи перебродити.
  3. Не збовтуючи осад, вино переливають у пляшки.

Продукт може бути кислим. Тоді додають цукор: 120 г на 1 л вина. Після цього суміш витримують ще 1 місяць у темряві, без доступу повітря. Далі домашній напій фільтрують та прибирають на зберігання.

Важливо! Традиція давити сировину ногами марна, оскільки виготовлення обходиться малими обсягами ягід. Розминати простіше руками, толкушками, протирати через друшляк.

Простий рецепт вина з Ізабелли в домашніх умовах

Домашнє вино з Ізабелли готують і за простим рецептом. Виноградний напій буде готовий за 37–38 днів.

  1. 5 кг перебраних ягід давлять.
  2. Змішують із 3 кг цукру, залишають на 7 діб.
  3. Після цього додають воду, перемішують, ставлять на 30 днів.
  4. Перебродив вино проціджують, розливають по пляшках, зберігають у холодильнику, коморі.

Ще простіше – поставити ягоди з цукром та водою, не розминаючи ягоди. Суміш проціджується, коли закінчується бродіння. Процес займає близько 30-50 діб. Такий рецепт потребує постійного нагляду. Знадобиться:

  • раз на день розмішувати майбутнє вино;
  • стежити, щоб не з’явилася пліснява;
  • зміцнювати продукт, якщо бродіння продовжується, є ризик, що вийде оцет.

В результаті виходить солодке вино. За таким рецептом сухе чи напівсолодке готують, не додаючи цукру чи додаючи меншу кількість.

Відео про приготування вина із винограду Ізабелла в домашніх умовах допоможе розібратися у базових правилах та рецептах.

Рецепт з додаванням дріжджів та цукру

Рецепт домашнього винного напою, що включає список інгредієнтів дріжджі, складний, відрізняється від всіх традиційних способів.

  1. Роблять 2%-ний розчин дріжджів, дають вистоятись 3 дні.
  2. Виноград промивають, розминають.
  3. Масу поміщають у каструлю, нагрівають на повільному вогні до 75 °С.
  4. У остиглу субстанцію додають розчин дріжджів.
  5. Суміш у каструлі пресують, проціджують через сито.
  6. Рідину переливають у банки.
  7. Сік змішують із цукром. На 1 л знадобиться 100г.
  8. Банки закривають гумовими рукавичками.
  9. За кілька місяців закінчується бродіння. Рукавичка на банці опадає.
  10. Готове вино зливають, не піднімаючи осаду.
  11. Додають 160-170 г цукру на 1 л вина.
  12. Розливають бродити вино по пляшках, прибирають на зберігання.

Домашнє вино Ізабелла за таким рецептом може мати присмак дріжджів. Тому розчин міцніше не готують. Але перевага цього рецепту перед іншими – вино не перекидається в оцет.

Кріплене домашнє вино

Найкращий рецепт кріпленого домашнього вина із винограду Ізабелла простий, не вимагає додавання води. Потрібно:

Кількість цукру можна збільшувати, але зменшувати. Домашнє вино готують за таким рецептом:

  1. Розім’яті ягоди, попередньо перебрані, так звану мезгу, 3 дні витримують у ємності. Потім додають цукор.
  2. Банку закривають, ставлять у тепло на 14 діб.
  3. Масу фільтрують, витримують 60 діб у темряві.
  4. Змішують вино зі спиртом, наполягають 2 тижні.
  5. Розливають продукт по пляшках і зберігають у темному прохолодному місці, бажано в горизонтальному положенні.

Важливо! Вино, приготовлене за таким рецептом, слід подавати до охолодженого столу. Не можна забувати – напій міцніший, ніж звичайний, отриманий тільки бродінням мезги.

Сухе вино з ізабелли в домашніх умовах

Рецепт сухого домашнього вина із Ізабелли передбачає відсутність цукру в продукті. Щоб приготувати 10 л вина, доведеться взяти 27 кг винограду. Після того, як його перебрано, приступають до готування.

  1. Ягоди кладуть у емальований таз або іншу ємність для тисняви.
  2. Розминають сировину до каші. Традиційно тиснуть ногами, краще руками, пристосуванням для тисняви.
  3. Масу переливають бродити у банки, цебра, бочки. Головне – відсутність контакту із металом.
  4. Ємності замотують марлею, ставлять у тепле приміщення.
  5. Майбутнє вино розмішують бажано дерев’яною ложкою, 2 рази на добу 3 дні поспіль.
  6. Після цього масу проціджують через марлю, віджимають сік.
  7. Сік переливають у пляшки, наповнюючи ємності на 2/3.
  8. Пляшки залишають тинятися на 20 днів у приміщення з температурою 20 °С.
  9. Молоде вино переливають, відокремлюючи від осаду для зберігання.
  10. Хоча продукт готовий, його залишають дозрівати. Дозрівання триває до півроку.

Слід звернути увагу до процес бродіння. Він повинен закінчитися вчасно, інакше вино добродить до стану оцту. Домашній виноградний оцет смачний, придатний для заправки салатів, але при виготовленні алкогольного напою отримання цього продукту – провал.

Рецепт розрахований лише на цей сорт. Приготування вина з інших ягід відрізняється.

Рецепт із додаванням води

Спірний рецепт домашнього вина з Ізабелли, що вимагає додавання води, деякі вважають за введення в оману. Припускають, що рідина дає не вино, а винний напій. Насправді зайва рідина недостатньо соковій сировині корисна.

  1. Перебраний виноград поміщають у ємності.
  2. Ягоди перемішують, злегка розминають.
  3. 5 діб витримують у темряві. Щодня слід перемішувати майбутнє вино.
  4. Після віджимають сік, переливають у скляні ємності.
  5. Додають воду, кількість має становити 30% від маси мезги. Допустимо додати 40 г цукру на 1л води.
  6. Майбутнє вино закупорюють ватою, витримують, доки бродіння не заспокоїться.
  7. Далі вату замінюють рукавичкою з отвором.
  8. Коли сік стане світлим, прозорим, його зливають у пляшки для зберігання.
  9. Вино стане готовим через 1,5 місяці, за цей час кілька разів переливають, фільтрують.

Міцність вина за таким рецептом нижче, ніж при виготовленні без добавок, іноді смак виходить недостатньо насиченим, може губитися букет.

Червоне вино із винограду Ізабелла

Домашнє червоне вино готують за класичним рецептом. Головна умова – сировина потрібна стигла. Шкірку, кісточки не відокремлюють від соку якомога довше. Після фільтрації їх ретельно віджимають. В результаті виходить напій темного бордово-рубінового кольору. Червоне вино Ізабелла буває сухим, солодким – смак залежить від рецепту, кількості цукру, насолоди сировини.

Важливо! Змішувати різні сорти – великий ризик. Вино може не вийти зовсім.

Букет смаку та аромату змісти сортів або змішується, або дають неїстівне поєднання. Рожеві вино робить не додавання білих ягід, а видалення шкірку на стадії, коли сік ще не став рубіновим. Одержання такого напою є недоцільним.

Біле вино з Ізабелли

Хоча виноград червоний, реально отримати рідину білого кольору без червоного відтінку. Світле вино Ізабелла роблять із незрілих ягід за класичним рецептом. Інший варіант – із стиглої сировини. Для цього відокремлюють шкірку, вичавлюють сік.

Біле домашнє вино Ізабелла рідко виходить сухим. Через бродіння без шкірки доводиться додавати цукор, дріжджі. Рідко необхідно вливати спирт для зупинки бродіння. Результат – міцний алкогольний продукт.

Зберігання вина

Домашнє вино зберігають у щільно закупорених пляшках у холодильнику, підвалах або коморах. Коли є можливість використовувати на всіх етапах дерев’яні бочки, краще тримати в них, поставивши ємності в підвал, комору.

При зберіганні в пляшках деякі рекомендують класти ємності горизонтально. Чому не можна поставити – не уточнюють. Домашнє вино добре зберігається у вертикальних пляшках.

За продуктом у скляній тарі простіше стежити. У процесі зберігання погано проціджене вино може продовжити тинятися, покриватися цвіллю – ці процеси треба припиняти.

Домашнє вино із винограду Ізабелла – гарний додаток до святкового столу. Якщо воно зроблено правильно, то біле та червоне відрізнятиметься лише за кольором, але не смак. При помірному вживанні домашній напій принесе багато користі. Але алкоголь з інших ягід готують за іншими рецептами, мають мало спільного зі створенням виноградного вина.