Як вирізати лебедя з шини покроково

2024 0 Comments

Як зробити лебедя з покришки (шини)?

Кожному з нас безсумнівно хочеться прикрасити сад рукодільні прикрасами. І у кожного є старі речі, вже не використовуються за призначенням, які захаращують горища і комори. Зараз ми розповімо, як зробити частину з них красивим лебедем.

Нам знадобиться

У першу чергу нам будуть потрібні своє призначення покришки, а так само крейда, ніж, дріт, щоб утримувати вигнуту шию птиці, фарба, щоб надати йому потрібний колір, а так само трохи фантазії і бажання попрацювати руками.

Робимо лебедя з покришки (шини)

Для лебедя найкраще використовувати старі, стерті шини, які легше ріжуться і на яких довше тримається фарба. До того ж лебеді з неї будуть виглядати дуже реалістично.

  1. Обкреслюємо на покришці контури майбутнього лебедя: його голову, шию, крила і хвіст.
  2. Вирізаємо його з гуми гострим ножем.
  3. Ретельно знезаражуємо покришку милом з водою, ретельно змиваємо. Це потрібно, щоб фарба лягла рівно. Так само треба обробити зрізи покришки, позбавивши їх від нерівності і шорсткостей.
  4. Шия лебедя буде згинатися, адже гума легко гнеться. Так що прикріпіть до неї дріт і не бійтеся, вона буде зовсім непомітна. До того ж з її допомогою ви завжди зможете зігнути шию лебедя так, як хочеться вам.
  5. Крила лебедя доведеться вигнути, не залишати ж їх увігнутими. До нещастя за цим доведеться звернутися до грубої сили, адже гума шин не так вже й легко змінює форму. Зате після закінчення процедури можна буде обробити краї крил, зробивши їх більш фігурними і реалістичними.
  6. Настав час фарбування. Виберіть ваші будь фарби, не забуваючи про те, що лебідь буває чорним або білим, його дзьоб і лапи жовті, а вода навколо скоріше всього блакитна. Якщо ви правильно знежирити гуму, то фарба протримається на ньому довгі роки.
  7. Пташину голову можна як намалювати, так і робити з пінопласту та інших підручних матеріалів. Не забудьте домалювати йому дзьоб.
  8. Проявіть вашу фантазію. До лебедю непогано підуть аксесуари на зразок корони з пінопласту, лапок з дроту або друге крил з гуми.

Ось ваш лебідь і готовий. Знайдіть йому в саду відповідне місце, і нехай він завжди радує вас.

Для чого вам може знадобитися лебідь з покришки?

  • Лебідь може послужити відмінним кашпо для квітів. Поставте горщик з квітами йому на спину або засипте землею і зробіть з нього клумбу.
  • Лебідь може стати ставком або поїлки для інших птахів за тим же принципом, що і кашпо. Досить покласти йому на спину тазик з водою і ваш ставок стане дуже оригінальний.

Все таки слід пам’ятати, що в першу чергу функція такого лебедя – прикрашати ваш сад. Так що поставте його в освітлене, чільне місце, зробивши його родзинкою навколишнього його пейзажу. Якщо лебедів буде декілька, то вийде ціла композиція, що притягає погляди перехожих.

Як варіанти можна розглянути закоханих лебедів, або цілу зграю, схилену до штучного водоймища. Якщо водойми немає, його можна зробити своїми руками, розстеливши на обгородженому клаптику землі синю тканину або пофарбувавши синьою фарбою тирсу. Прикраса з живих або штучних квітів додасть цій картині ще більше природності.

Де ще, крім саду, можна використовувати лебедя з шини?

Лебідь, створений своїми руками, це вже витвір мистецтва і невже воно підходить тільки для садів?

Звичайно, ні. Лебідь стане відмінною прикрасою для дитячого майданчика у дворах, садах, зоопарках та інших місцях, де є діти. Вони обожнюють підробки з гуми, люблять їх чіпати, розглядати і грати з ними.

Оскільки виріб для дітей має відповідати певним вимогам, зараз ми їх перерахуємо:

  • Фарба не повинна різко пахнути і бруднитися.
  • Всі краї повинні бути гладкими і безпечними для дитини.
  • Дріт в шиї лебедя повинна бути прихована і її гострий кінець повинен бути загнутий.
  • Лебедя треба закріпити настільки надійно, щоб дитина не перекинув його.

Так само лебедів можна використовувати як прикраси парків, на берегах озер. Адже вони так нагадують справжніх, що можуть обдурити зір. Також пара лебедів буде не зайвою перед РАГСом, адже вони символ любові довжиною в життя.

Як зробити лебедя з шини своїми руками?

Часто у садівників і автолюбителів в гаражі порошаться кілька старих автопокришок. Викидати їх або лінь, або вони просто складуються там зі словами: «А раптом знадобляться». Одним з варіантів використання старих автомобільних шин – це зробити з них лебедя. Є два способи, як зробити лебедя з покришки: з вивертанням шини і без.

Що використовувати для роботи?

З матеріалів нам знадобляться:

  • стара автопокришка (найкраще брати «лису» і вітчизняного виробництва-ще бажано, що б шина була без металевого корду, так як різати її буде набагато легше);
  • еластична залізна планка або дріт (для фіксування шиї лебедя);
  • кілька шурупів;
  • біла і трохи червоної фарби;

З інструментів нам знадобиться гострий ніж, можливо лобзик для самих щільних місць лебедя. А якщо покришка у вас все-таки з металевим кордом, то без електричного лобзика не обійтися. Також з інструментів знадобиться дриль, що б прикріпити залізну планку до шиї лебедя.

Лебідь з покришки: етапи роботи

  1. Спочатку ділимо покришку на дві рівні частини лініями, відзначивши їх крейдою. Одна лінія буде початком голови і хвоста, а інша – підставою шиї. Відзначаємо трикутник голови і лінії крил.
  2. Електролобзиком або ножем ріжемо шину по намічених лініях. Якщо використовуєте ніж, його можна змочити в мильній воді.
  3. Далі йде найскладніший етап роботи – вивертання покришки навиворіт. Краще це робити вдвох, але можна і одному, наступаючи на зовнішню частину шини. Отримуємо в результаті майже готовий каркас лебедя.
  4. Тепер потрібно закріпити шию. Для цього свердлимо парні отвори в покришці і тонким дротом прикріплюємо шию до жорсткої дроті або вигнутому шматку арматури із зовнішнього боку. Після фарбування сліди кріплень будуть практично непомітні.
  5. Як кріплення для шиї, також можна використовувати залізну гнучку платівку. Вона повинна бути трохи вже самої шиї лебедя і трохи її довшою. За допомогою дрилі проробляємо отвори в ній і, не забуваючи надавати потрібну форму, кріпимо до шиї майбутнього лебедя.
  6. А що б зробити лебедя з шини більш гарним, покриваємо його фарбою білого кольору, дзьоб – червоною. Очі можна зробити з саморізів.

Ще один варіант виконання лебедя – це зробити його не вивертаючи покришку навиворіт, тоді крила птаха будуть сильніше опущені до землі.

Ну а якщо питання у вас ще залишилися, то подивіться це відео:

Лебідь з покришки ? і шин своїми руками, покрокова інструкція

Бажання творити притаманне людині від природи. Виготовлення унікальних виробів зі старих матеріалів отримало у дизайнерів назва треш-арт і сприймається як окремий вид мистецтва. Сьогодні все частіше на дитячих майданчиках та дворових територіях зустрічаються оригінальні фігурки лебедів з покришок. Деякі вироби настільки оригінальні і красиві, що виникає бажання зробити таке прикраса для власного подвір’я чи саду, адже творчим людям хочеться, щоб двір мав власне обличчя, і вони частенько не шкодують сил і часу, упорядковуючи його.

Багатьох зупиняє переконання, що процес виготовлення фігури з покришок є дуже складним і трудомістким. Насправді достатньо вивчити докладний майстер-клас про те, як зробити лебедя з покришки своїми руками і мати в своєму розпорядженні кількох годин для творчості. У самому низу нашої статті ви знайдете навіть відео урок, по якому можна зробити лебедя з колеса з выворотом. Зручність в тому, що можна онлайн стежити за майстер класом і робити, покроково повторюючи процес.

Лебідь з шини своїми руками: які інструменти знадобляться

Перш ніж приступити до безпосереднього виготовлення лебедя з шини необхідно приготувати робочі інструменти і матеріали. Така підготовка дозволить заощадити час і сили, не буде відволікати від творчого процесу. Варто заздалегідь вибрати час, щоб не довелося перериватися і відволікатися на інші справи. При наявності невеликих навичок роботи з будівельним інструментом, весь процес займе всього лише кілька годин.

Варто приготувати:

  • ріжучий інструмент у вигляді болгарки або електричного лобзика;
  • дриль;
  • кусачки і пасатижі;
  • гострий будівельний ніж;
  • крейда для нанесення розмітки;
  • фарбу, здатну витримати вплив факторів зовнішнього середовища;
  • покришку.

Варто заздалегідь придбати достатній об’єм фарби. При виборі варто проконтролювати, що фарба витримує перепади температур, не вигоряє на сонці і здатна перенести вплив опадів.

Покришку для виготовлення фігури лебедя бажано взяти стару. Чим більше лисою і поношеним буде гума, тим легшим буде процес творчості. Не варто використовувати покришку з шипами. Рекомендується взяти деталь з капроновим армуванням, так як такі вироби з легкістю піддаються обробці ножиком. Покришка з металевим кордоном буде важко різатися і при необережному поводженні може стати причиною травм. При цьому такі покришки в обов’язковому порядку вимагатимуть застосування болгарки і декількох дисків для роботи.

Якщо у власному розпорядженні немає покришок для виготовлення лебедя, то проблему можна легко вирішити, відвідавши найближчу станцію з монтажу шин. Варто приготувати кілька штук покришок, так як перший експеримент може бути невдалим. Оптимальним для виготовлення вважається покришка R 13 c окружністю 1,8 метра. Перед початком виготовлення гуму необхідно ретельно вимити і просушити, так як залишки землі і піску будуть ускладнювати роботу і затуплять ріжучий інструмент.

Галерея: лебеді з покришок (25 фото)

Лебідь з покришки: покрокова інструкція

Зовнішній вигляд майбутньої фігури лебедя безпосередньо залежить від правильності виконання розмітки. Дотримання всіх правил майстер-класу дозволить уникнути складнощів при розрізі покришці і її вивертання.

Найбільш вдалим вважається дотримання наступних пропорцій:

Спочатку на шині крейдою наноситься лінія розмітки згідно схеми розкрою. Процес нанесення виглядає наступним чином:

  • умовно визначається лінія середини покришки;
  • наносяться дві паралельні прямі, після виконання пропилу за ним буде сформована шия;
  • на шині викреслюється голова і дзьоб.

Після закінчення розмічальних робіт можна приступити до найскладнішого етапу виготовлення – як вирізати лебедя з покришки. Роботу необхідно починати з шиї, послідовно пересуваючись до деталі голови. Не варто забувати про дотримання правил безпеки при роботі з різальним інструментом. При роботі з болгаркою потрібно бути готовим до появи різкого запаху гару при нагріванні гуми. Рекомендується починати роботи з використанням дрилі, а після первинного пропилу гуми використовувати електричний лобзик. При цьому пиляти по лінії розмітки потрібно по 5 см, пересуваючись по черзі з кожної сторони.

Після закінчення різання необхідно обробити краї для отримання рівних і гладких кромок. Для отримання деталей крил необхідно вивернути покришку. Найширша деталь, яка стане опорою для фігури майбутнього лебедя, вивертається всередину. Після цього у цьому виробі вже можна побачити образ лебедя.

Далі необхідно закріпити отримані частини фігури металевим дротом. Для цього уздовж лінії осі симетрично парні отвори висвердлюються:

З дроту послідовно виготовляються скоби відповідно з кількістю парних отворів. Кожна скоба протягується в просвердлені місця шини і закріплюється. Вздовж всієї шиї простягається дріт і фіксується за допомогою скоб.

Завершальним етапом стане декорування фігури лебедя з покришки. Традиційним кольором для фарбування птиці вважається білий колір оперення і червоний колір дзьоба. Чорний колір лебедя буде виглядати ефектно і незвично, а застосування сріблястих і золотих фарб на сонце завжди виглядає виграшно. Для отримання ідеально білого кольору, саморобку доведеться фарбувати в кілька шарів. При виборі матеріалу перевагу слід віддати олійній фарбі або нітроемалі.

Після повного просихання фарби для більшої стійкості фігури рекомендується нижню частину птиці засипати гравієм або використовувати в якості опори іншу шину. Дуже гармонійно виглядає на присадибній ділянці композиція з пари лебедів з імітацією блакитної води і трави.

Як зробити лебедя з шини: декілька хитрощів

Майстри виготовлення фігур з покришок своїми руками дають кілька порад, при виконанні яких вирізати і зробити фігуру лебедя з покришок буде набагато проще. Наведемо деякі з них:

  • змочування шини мильним розчином сприяє більш легкому та швидкому вирізання;
  • при роботі з дрилем зручніше використовувати лезо із зворотним зубом і працювати з використанням невисоких оборотів, що дозволяє уникнути надмірного нагрівання гуми, зменшити кількість кіптяви і мати можливість контролю з-за невеликої швидкості роботи інструменту;
  • при відсутності електричних ріжучих інструментів можна скористатися звичайною пилкою по металу, але процес виготовлення в цьому випадку може значно затягнутися;
  • для фарбування добре підходять аерозолі автомобільної фарби, при цьому їх застосування дозволяє значно знизити витрати часу.

Інші види рукоділля

Приємного читання!