Як лікувати пневмоторакс

2024 0 Comments

Пацієнта з діагнозом «пневмоторакс» госпіталізують в спеціалізоване торакальне відділення. Лікування включає три етапи: розправлення легень, визначення причин пневмотораксу, хірургічна операція. Для евакуації повітря і розправлення легені використовується дренування плевральної порожнини.

Перша допомога При підозрі на пневмоторакс слід негайно викликати швидку допомогу або звернутися до лікаря (або медика). Якщо це відкритий пневмоторакс, необхідно накласти стерильну пов'язку на відкриту рану грудної клітини. Медики та військовики накладають оклюзійну пов'язку.

Найчастіші суб'єктивні симптоми пневмотораксу: біль плеврального характеру у грудній клітці, задишка (особливо в осіб похилого віку) і кашель; у частини хворих суб'єктивні симптоми відсутні. Первинний спонтанний пневмоторакс зазвичай виникає в спокої.

Лікування відкритого пневмотораксу Перша допомога до прибуття карети швидкої допомоги полягає в накладенні пов'язки для закриття просвіту в грудній клітині. З цією метою використовується товста пов'язка з марлі та вати або пов'язка з целофану.

Напружений пневмоторакс розвивається, коли ушкодження легені або грудної стінки дозволяє повітрю потрапляти в плевральний простір, але не виходити з нього (односторонній клапан).

Закритий пневмоторакс Вважається найлегшим різновидом пневмотораксу. Закрита форма виникає без проникаючої травми. Вона не має зовнішнього отвору або ураження зовнішньої стінки грудної порожнини, через яке повітря могло б надходити ззовні. Хоча розгерметизація в цьому випадку не характерна.





Спостереження, спокій та оксигенотерапія: базові методи лікування хворих із малим закритим ятрогенним пневмотораксом або спонтанним первинним пневмотораксом із незначною суб’єктивною …