Епін екстра що таке

2024 0 Comments

Епін

Усі рослини для відкритого ґрунту піддаються несприятливому впливу довкілля, що перевіряє їх на стійкість. Від цих випробувань страждає імунітет рослин, і вони можуть стати жертвою шкідливих комах або інфекцій. Намагаючись допомогти рослинам вистояти в боротьбі з кліматичними та погодними умовами, садівники й городники застосовують імуномодулятори. Ми розповімо вам про стимулятор зростання під назвою Епін і навчимо ним користуватися.

Чим є Епін

Епін належить до брасинолідів. Діючою речовиною цього стимулятора росту є епінбрасинолід, синтетична подоба натурального фітогормону. Епінбрасинолід, стимулюючи білковий біосинтез і посилене вироблення в рослині необхідних ферментів, допомагає йому швидше відновлюватися після стресових ситуацій – поганого освітлення, різких похолодань або порушення водного балансу. А імунітет рослини підвищується в результаті стимулювання Епіном обмінних процесів.

Епін нейтралізує негативний вплив радіонуклідів, нітратів, пестицидів і солей важких металів. Окрім того, дія Епіну практично вдвічі підвищує продуктивність рослини. Іншими словами, Епін для рослини, як елеутерокок або женьшень для людини.

Продається Епін у різних упаковках, але найчастіше – в ампулах ємністю 1 мл. Щоб зробити робочий розчин, уміст ампули розчиняють у воді, і краще, щоб вона була дощова, тала чи бодай пропущена через фільтр.

Для рослин Епін цілком безпечний і не викликає у них звикання, але в результаті його використання:

  • швидше з’являються сходи;
  • сіянці значно легше зносять перепади температур, сухість субстрату, проявляють стійкість до інфекцій, не витягуються, а після пересадки на грядку або клумбу швидко приживаються;
  • старі кущі та дерева відновлюються й підвищують свою продуктивність;
  • рослини не скидають зав’язь;
  • вирощувані під покриттям культури набувають стійкості до опіків і фітофторозу;
  • урожай дозріває на два тижні раніше та збільшується щонайменше у півтора рази.

Застосування Епіну на овочах

На обприскування однієї сотки городу вам знадобиться п’ять літрів робочого розчину, тобто 5 л води й одна ампула Епіну. Обприскування проводять до появи квіток і відразу після завершення цвітіння. Щоб підвищити прорісність, доцільно витримувати насіння в розчині Епіну.

Болгарський перець: посівний матеріал культури витримують 2-4 години в розчині 2 крапель Епіну в 100 мл води кімнатної температури. Перед пересадкою сіянців на грядку, а потім ще раз через два тижні сіянці обприскують робочим складом: 1 мл препарату в 5 л води. Потім перці обприскують таким же розчином перед появою квіток і через 2-3 дні після завершення цвітіння. За потреби допустима обробка перцю Епіном і по квітках.

Картопля: спочатку потрібно обробити бульби картоплі міцним розчином Епіну – 1 ампула на 250 мл води. Такої кількості має вистачити на 50 кг насіннєвої картоплі. Проводять процедуру в сутінках, після чого бульби залишають без світла на 4-5 годин. Наступну обробку проводять уже робочим розчином Епіну в стадії формування на картоплі бутонів. На обприскування однієї сотки картопляного поля знадобиться 4 л розчину.

Редис і баклажани: до посіву насіння цих рослин витримують у розчині 2 крапель Епіну в 100 мл води. Потім редис обробляють робочим складом у стадії формування другого листка, а баклажани – ще двічі: перед формуванням квіток і під час утворення зав’язі. Обробку баклажанів проводять увечері. Витрата – 4 л розчину одну на сотку.

Капуста: насіння перед посівом витримують 4-5 годин у розчині 2 крапель Епіну в 100 мл води, а коли сіянці капусти будуть готові до пересадки на город, їх обприскують робочим складом – розчином 1 мл в 5 л води. Щоб підвищити імунітет сіянців, їх обробляють робочим складом у період утворення головки у розрахунку 2,5 л на сотку грядки.

Цибуля-сіянка: цибулинки замочують перед посівом на 30 хвилин у розчині 1 ампули Епіну в 2 л води. Коли у цибулі з’явиться третій листочок, його обробляють уже робочим розчином, витрачаючи на сотку грядки 3,5 л складу.

Епін на квітах

Епін підвищує імунітет будь-яких рослин, у тому числі й квітів, продовжуючи період їхнього цвітіння й позитивно впливаючи на їхню декоративність. Доцільно перед посівом насіння квіткових культур витримати його в розчині 4 крапель Епіну в 100 мл води. Цибулини замочують у розчині 1 ампули речовини в 2 л води. До початку цвітіння й у період бутонізації квіти обробляють робочим розчином. Використовуючи Епін, ви можете на тиждень прискорити процес вигонки цибулинних квітів узимку.

Бульбові квіти теж потребують допомоги Епіну: при розподілі бульб їхні частини витримують від трьох до п’яти годин у розчині 1 мл препарату в 2 л води, після чого розсаджують у підготовлені ямки. Завдяки Епіну діленки краще приживаються і проростають, а згодом проявляють високу стійкість до грибних інфекцій.

Епін на деревах і чагарниках

Для зміцнення імунітету, стимулювання обмінних процесів і посилення пагоноутворення кущі та саджанці дерев обприскують навесні розчином 1 мл препарату в 10 л води. Цієї кількості вистачає зазвичай на 7-8 кущів або на 5-6 саджанців. Наступну обробку проводять у період бутоноутворення, а потім – після завершення цвітіння. Кущі червоної смородини обробляють ще по зелених плодах, а грушеві дерева, крім уже згаданих обробок, потрібно обприскати через тиждень після утворення зав’язей. Улітку розчин має бути вдвічі концентрованішим, ніж при весняній обробці, тобто в 10 л води потрібно розчинити дві ампули Епіну.

Весняне та літнє щеплення теж бажано обробити розчином 1 мл Епіну в 2 л води. Використовують розчин такої концентрації і для обробки живців перед посадкою на укорінення. А про те, як використовувати Епін для кімнатних рослин, ви дізнаєтеся з відеоматеріалу:

Для чого потрібен препарат епін екстра

Епін Екстра – це біостимулятор, який заслужив чимало позитивних відгуків. І все це завдяки своїй ефективності і нешкідливості. Використовується засіб для різних видів рослин. При правильному застосуванні культури будуть не тільки правильно розвиватися, а й порадують рясним цвітінням, якісним урожаєм.

Для чого використовується Епін Екстра

Життєдіяльність рослин залежить від численних факторів. Є такі, які прямо впливають на обмін речовин, порушуючи його, тим самим, погіршуючи зростання і розвиток рослини.

Для зменшення негативних впливів, можна скористатися препаратами-стимуляторами або регуляторами. Одним з таких є Епін Екстра. Він допомагає рослинам впоратися зі стресом, викликаним пересадкою, негативними природними факторами або хворобами.

Визначити підробку можна по відсутності піни і запаху спирту, який з`являється під час приготування розчину.

Препарат має широкий спектр показань:

  • дозволяє кореневій системі швидше адаптуватися після пересадки;
  • покращує якість і кількість врожаю;
  • сприяє швидкому проростанню насіння;
  • прискорює ріст плодів;
  • омолоджує старі рослини за рахунок поліпшення росту молодих пагонів;
  • відновлює листя і стебла після хвороб і механічних пошкоджень;
  • покращує ріст коренів;
  • створює захист від несприятливих погодних умов;
  • зменшує кількість радіонуклідів, пестицидів, важких металів і нітратів;
  • покращує стійкість рослини до хвороб (фітофтороз, парша, пероноспороз, фузаріоз, бактеріоз та інших).

Препарат має кілька способів застосувань. Його можна додавати в воду при поливі, наносити на поверхню рослин або ж замочувати в складі насіння та цибулини.

Різноманітність способів дозволяє вибрати той, який буде більш зручний. Виходячи з практики, найдієвішим є обробка розсади Епін Екстра перед посадкою. Препарат є безпечними для людини, тварин і рослин. Саме тому використовувати його можна не тільки для поліпшення стану декоративних рослин, а й для плодових дерев, овочевих культур.

Щоб підсилити дію препарату, необхідно злегка закислити воду. Для цього в рідину додають борну, лимонну або оцтову кислоту.

Важливим аспектом у використанні Епін є його правильне зберігання. Тримати засіб рекомендується тільки в темному місці, оскільки денне світло діє на препарат руйнівно.

Вплив лужних складів також негативно впливає на Епін Екстра. У зв`язку з цим рекомендується використовувати тільки кип`ячену чисту рідину.

Епін Екстра: склад препарату

Препарат виробляється на основі нанотехнологій і складається з концентрованих речовин. Чинним є синтетичний компонент епибрассинолид. Його дія повністю безпечно і полягає в активізації природних процесів у вегетативних функціях рослин. Також він захищає культури від негативних погодних змін, хвороб, передчасного старіння.

Епін Екстра – це адаптоген і імуностимулятор. Якщо хвороба вразила всю рослину, то препарат не допоможе. Але, якщо ситуація ще можна виправити, то впоратися з проблемою буде не складно.

Інструкція із застосування

Продається Епін в ампулах. Рідше його можна зустріти в пляшках. У кожній з ампул міститься чверть мілілітра речовини. Розлучається засіб в чистій воді (1 ампула на 5 л рідини).

Для кожної рослини буде свій витрата препарату.

Корисні поради з приготування кошти на основі Епін:

  1. Готовий розчин слід використати протягом 48 годин, оскільки потім він втратить корисні властивості.
  2. Забороняється тримати розчин під прямими сонячними променями.
  3. Розмішувати препарат необхідно протягом 5 хвилин.
  4. Для зберігання кошти найкраще підійде темне прохолодне місце.
  5. Обробляти рослини Епін можна раз в два тижні. Найчастіше виробляти процедуру немає сенсу.
  6. Обприскувати рекомендується ввечері, коли сховається сонце.
  7. Незважаючи на безпеку препарату при роботі з ним необхідно скористатися рукавичками.

Епін дієвіше за все буде для рослин, які нещодавно перенесли стрес в зв`язку з негативними погодними умовами, хворобами. Обробка починається з видалення пошкоджених листя, гілок і пагонів, збору шкідників. Потім потрібно розпушити грунт навколо рослини і тільки тоді вносити добриво.

Якщо ви робите обприскування, то не забудьте обробити препаратом всі частини рослини – верхівки і нижню частину. Курс і кількість процедур залежить від поліпшення стану культур: коли рослина одужає, з`являться нові пагони, можна завершувати лікування. Для профілактики різних хвороб, обробку проводять в період вегетації 2-3 рази.

застосування Епін


Для кімнатних квітів

Застосування складу дозволить зміцнити імунітет квітів, продовжити час цвітіння і поліпшити декоративні їх властивості. Використовують Епін під час замочування насіння. На 100 мл рідини додають декілька крапель 0,1% розчину. Для замочування цибулин на 2 л води використовують 1 мл розчину. Обприскують молоді рослини до і під час формування бутонів. Розчин Епін для кімнатних квітів слід використовувати взимку під час вигонки цибулин, що призведе до ранньому цвітінню рослин і поліпшення їх декоративних якостей.

Обприскування фіалок Епін проводиться також у вечірній час.

Для овочевих рослин

Епін для овочевих рослин застосовується щоб прискорити процес формування плодів, для запобігання хворобам, поліпшення зовнішнього вигляду рослин, смаку і якості ягід, овочів. Також засіб застосовують, щоб продовжити період їх зберігання.

Рослини слід обробляти розчином до появи бутонів або по закінченню цвітіння. Можна перед посадкою замочити насіння в розчині Епін, що благотворно вплине на їх схожість. На сотку землі рекомендується використовувати 5 л розчину. Для цього береться вода (5 л), в якій розводиться 1 мл Епін 0,02%.

Застосування Епін на картоплі

Первинна обробка повинна бути проведена перед посадкою картоплі. Для цього потрібно взяти склянку води і розчинити в ньому 1 мл препарату. Суміші повинно вистачити на 50 кг картоплі. Після обробки бульби потрібно на кілька годин залишити, щоб засіб встигло подіяти.

Повторна обробка овоча проводиться під час формування бутонів. на сотку картоплі беруть 4 л розчину. Щоб його приготувати, потрібно з`єднати 1 мл Епін в 5 л чистої води.

Епін для швидкого вкорінення живців

Щоб посадковий матеріал якомога швидше укорінився, необхідно перед посадкою в тепличку замочити його в розчині з 1 мл Епін і 5 л чистої води. При цьому рідина повинна бути кімнатної температури. Всі живці занурити в розчин на 2-3 см. У такому стані тримати рослини не менше 12 годин. По закінченню цього часу їх можна висаджувати під плівку.

Епін Екстра – це унікальний засіб, який при правильному використанні здатне сприятливо впливати як на дорослі рослини, так і на розсаду. Щоб отримати максимальний результат, слід дотримуватися інструкції по застосуванню.