Яка товщина перекриття

2024 0 Comments

Яку арматуру використовувати для плити перекриття

Армування безкаркасної монолітної підлогової панелі (внутрішня горизонтальна огороджувальна конструкція) є обов’язковим технологічним процесом їх виготовлення. Арматура в конструкції конструкції з бетону приймає навантаження і підвищує міцнісні властивості виробу.

Призначення

Мета арматури – підвищити здатність протистояти навантаженню конструкції, зменшити можливість утворення тріщин, які з’являються через стрибки температури. Для таких завдань використовується матеріал з високими міцнісними властивостями – волокно, скловолокно, базальтове волокно, сталь. Щоб усунути передчасну корозію та підвищити довговічність будівель, вони почали практикувати метод армування.

Вимоги

Затвердіння монолітної підлогової панелі є критичним процесом, реалізація якого потребує ряду умов. При проведенні робіт зі створення залізобетонної підлогової панелі необхідно дотримуватися наступних рекомендацій.

  • Для з’єднання металевих прутів слід використовувати в’язальний дріт перетином 1,2-1,6 мм. Використання електрозварювання неприпустимо через зміну структури металу на межі.
  • Необхідно забезпечити необхідну товщину (висоту) масиву бетонної підлоги відносно відстані між стінами, що сприймають навантаження. Висота залізобетонної панелі в 30 разів менше відстані між опорами. При цьому найменша товщина панелі становить не менше 15 сантиметрів.
  • Укладання компонентів залізного каркаса з урахуванням розмірів перекриття проводиться вертикально. На найменшій висоті панелі арматура викладається в один шар. На висоті понад 15 сантиметрів робиться армований двома шарами.
  • Для заливки в конструкцію опалубки використовується бетонна суміш М200 і вище. Бетон цих марок має відмінні експлуатаційні властивості, витримує значні навантаження і має розумну вартість.
  • Для складання сталевої решітки використовуються арматурні бруски перетином 8–12 міліметрів. При здійсненні двошарової арматури практикується збільшений розмір перерізу металевого профілю в нижньому ряду. Допускається можливість використання готової сітки.
  • Опалубка виготовляється з водостійкої фанери або обробляється стругальними дошками. Суглоби ретельно герметизуються. Для зміцнення опалубки застосовують залізні стійки розсувного типу або жердини з дерева діаметром до 20 сантиметрів.

Виконання зазначених вимог при здійсненні процесів армування гарантує міцні характеристики споруджуваної конструкції. Армована панель, виконана відповідно до технічних умов, прослужить більше десяти років.

Які матеріали використовуються?

Крім усього іншого, вам потрібно потурбуватися про вибір потрібного матеріалу, який ви можете використовувати. Для виготовлення плит для підлоги, як було сказано вище, переважно використовувати цемент марки 200 і вище. Оскільки саме цей цемент характеризується найвищим ступенем міцності – показник, який особливо важливий у даному випадку. Адже вага панелі приблизно 500 кг / м2.

У ролі арматури для плити використовуються переважно металеві прутки класу A500C. Гарячекатані арматурні прутки періодичного профілю. Діаметр брусків визначає розрахунок, проведений у розробленому плані. Як правило, діаметр стрижнів для перекриття знаходиться в межах 8–16 міліметрів.

У зв’язку з тим, що монолітне перекриття в основному працює на розрив, основним арматурою є саме базове армування, яке розтягується в процесі експлуатації. Для його створення в окремих епізодах використовуються прути з більшим перерізом, ніж для верхнього шару. У районах, де панелі з’єднані з опорами, ситуація дещо інша. Тут верхні бруски також зазнають сильних навантажень, у зв’язку з чим вони додатково посилюються. Коли плита спирається на колони або між опорами, що мають досить великі прольоти, застосовується арматура, розташована в поперечному напрямку армованої конструкції, клас якої – A240C або A240 (будівельна арматура з гладкою поверхнею).

Особливості розрахунку

Грамотний розрахунок монолітної панелі для перекриття та її армування несе в собі масу позитивних якостей.

  • Горизонтальна конструкція монолітної панелі матиме велике кінцеве навантаження.
  • Правильний розрахунок забезпечить оптимізований варіант вибору арматури, висоти панелі, класу та обсягу бетону. Все це в цілому дає змогу заощадити час та гроші.
  • Високопрофесійний розрахунок дозволяє нам експлуатувати не тільки стіни, але і колони всередині об’єкта як опору для монолітної конструкції.
  • Витрати дадуть усі необхідні обсяги робіт та їх вираження витрат.
  • Можна обчислити панель перекриття, яка не відповідає стандарту конфігурації.
  • Термін експлуатації споруди, побудованої в повній відповідності з розрахунками арматури, по суті необмежений.

Основні правила

Не кожен в змозі зробити професійний точний розрахунок. Однак існують загальні стандарти виготовлення та армування монолітного перекриття. Виходячи з цих правил, висота панелі повинна становити 1/30 відстані між сусідніми опорними опорами. Наприклад, при прольоті в 600 сантиметрів висота готової монолітної конструкції складе 20 сантиметрів. Збільшення висоти спричинить за собою лише перевитрату дорогого бетону.

Коли довжина заблокованих отворів не перевищує 7 метрів, слід застосовувати стандартний метод розрахунку. У цьому способі монолітну панель потрібно армувати двома шарами арматури. Обидва шари укладаються арматурними брусками А-500С діаметром 10 міліметрів. Прути укладають з інтервалом приблизно 150-200 міліметрів. З’єднання прутів у каркас розміром осередку 150-200 мм здійснюється м’яким в’язальним дротом перетином від 1,2 до 3 міліметрів. Панель може бути посилена стандартною зварною сіткою, доступною на ринку.

При обчисленні розмірів монолітної конструкції необхідно враховувати обсяг захоплення. Це та частина панелі, яка буде перекривати стіну. При цегляних стінах розмір захоплення (робочої поверхні) повинен становити 15 сантиметрів або трохи більше. Для пінобетонних стін цей розмір становить 25 сантиметрів і більше. Арматурні бруски розрізають так, щоб їх кінці покривали шаром бетонної суміші висотою не менше 25 міліметрів.

Найпростіший розрахунок показує, що при грамотному армуванні на квадратний метр метра монолітної бетонної плити висотою 20 сантиметрів витрата становить приблизно 1 м3 бетону марки М200 і вище (бажано М350), 36 кілограмів арматури марки А500С з площею поперечного перерізу 10 міліметрів. Це основні правила. Однак ретельний розрахунок може виконати лише фахівець.

Як підкріпити?

Навантаження на безкаркасні монолітні панелі йде вертикально вниз і пропорційно поширюється на всю площу. Виявляється, верхня сторона армуючої рами приймає на себе стискаючі навантаження, а нижня – розтяжні. Прути укладаються в опалубну конструкцію і з’єднуються між собою за допомогою м’якого в’язального дроту. Для базового скелета практикуються товсті металеві прути. Верхній шар складається з прутів з меншим перетином.

По завершенні в’язання армуючих сіток їх слід правильно розташувати по висоті.

При монолітній висоті стельової конструкції від 180 до 200 міліметрів довжина прокладеного прольоту здатна подовжуватися до 6 метрів. На таких панелях відстань між нижньою та верхньою армуючою сіткою може витримувати інтервал 100–125 мм. Для цього практикують затискачі, які виготовляються із залишків арматури діаметром 10 міліметрів. Довгі стрижні зігнуті у формі літери “L” і розміщені з інтервалом в один метр. У місцях, де потрібно затвердіння підлогової панелі, відстань зменшується до 40 див. Як правило, це середина зони інтерфейсу з опорами і зона найбільшого навантаження.

Товщина цегляної стіни: від чого залежить і яка повинна бути?

Атмосфера затишку в будинку залежить не тільки від красивого інтер’єру, але й оптимальної температури в нім. При хорошій теплоізоляції стін у будинку створюється певний мікроклімат, який постійно підтримується і дозволяє людині насолодитися комфортними умовами проживання протягом усього року. Тому при будівництві житла необхідно особливу увагу приділяти такому показнику, як товщина зовнішніх і внутрішніх перекриттів.

Зміст матеріалу

Що забезпечує?

Будь-яка споруда будівлі починається з проектування і закладки фундаменту. Саме на цьому етапі робіт потрібно виконати правильні розрахунки для викладання стін, засновані на технологічному аналізі. Одним з головних параметрів у будівництві вважається товщина цегляної стіни, оскільки від неї залежать наступні експлуатаційні характеристики майбутнього об’єкта.

  • Шумо- і теплоізоляція. Чим товще перекриття, тим краще будуть захищені приміщення від зовнішнього шуму. Крім цього, будинок буде радувати теплом в холодну пору року і прохолодою влітку. Щоб забезпечити житло певним мікрокліматом і заощадити сімейний бюджет на придбанні дорогих будматеріалів, достатньо викласти стіни стандартної товщини і додатково їх утеплити.
  • Стійкість і міцність конструкції. Перегородки повинні не тільки мати стійкість до загальної ваги всіх перекриттів, а й додаткових поверхів, прибудов. Крім цього, необхідно мати стійкість до несприятливого впливу зовнішнього середовища. Тому товщина стін в даному випадку безпосередньо впливає на довговічність будівлі. Найтовстішими потрібно робити несучі перекриття, оскільки саме на них припадає найбільше навантаження. Що ж стосується несучих перегородок, то їх можна робити з мінімальною товщиною, застосовуючи більш дешевий матеріал.

Щоб цегляні конструкції надійно прослужили довгий термін, перед вибором їх товщини важливо враховувати кліматичні умови регіону, де планується будівництво будинку. Наприклад, перекриття в Сибіру слід робити товщим, ніж у південних поясах, де навіть взимку мінімальний показник температури не опускається нижче 0 С. Також товщина стін залежить від особливостей проектування. У багатоповерхових будівлях важливо точно розраховувати навантаження на перекриття і класти несучі конструкції різної товщини. Важливу роль відіграє і естетичний вид споруди, щоб приховати масивність стін, рекомендується використовувати різні способи кладки цегли.

Взаємозв’язок

Товщина цегляних стін залежить від багатьох параметрів, тому перед тим як почати самостійно будівництво житла, слід розрахувати не тільки його загальну площу, навантаження на фундамент, а й експлуатаційні характеристики матеріалу. Для високих і великих приміщень перекриття роблять товстими, що ж стосується будівельного матеріалу, то останнім часом для зведення будинків найчастіше вибирають цеглу.

Він вважається найнадійнішим, але кожен його вид може відрізнятися рівнем міцності. Крім цього, блоки можуть викладатися за різними схемами, які забезпечують будинку не тільки тепло збереження, а й естетичний вигляд. Зазвичай перший шар конструкції становить силікатна кладка (вона добре витримує силове навантаження), другий – теплоізоляційний матеріал, а третій – декоративне оздоблення.

З видом цегли

Несучі стіни будівель зазвичай викладають цеглою. Він випускається в багатьох видах, кожен з яких відрізняється структурою і розміром. Тому від особливостей і якості даного матеріалу залежить товщина перекриттів. Наприклад, повнотілі блоки порівняно з дірчастими перевершують у теплопровідності, міцності і коштують дорого. Вироби ж з порожнинами всередині набагато дешевші, але їх експлуатаційні характеристики нижчі.

За розмірами цегла може бути одинарною, полуторною і подвійною. Одинарні вироби виробляються стандартних розмірів 250 120 65 мм, полуторні (утовщені) – 250 120 88 мм і подвійні – 250 120 138 мм. Враховуючи вищевказані розміри, можна сказати, що будівельний матеріал однаковий за довжиною і шириною, єдиною його відмінністю є товщина. Саме від цього останнього параметра і залежить товщина стін. Тому для будівництва масивних конструкцій найкраще купувати подвійну цеглу, а несучі блоки і міжкімнатні перегородки викладати одинарними або полуторними блоками.

З типом цегляної кладки

На сьогоднішній день для зведення цегляних будівель застосовують кілька варіантів кладки, кожен з яких залежить від конструктивних особливостей об’єкта і визначає товщину стін. Якщо вибрати кладку в півцегли, то товщина перекриттів складе 120 мм, в одну цеглу – 259 мм, в дві цегли – 510 мм (крім блоків враховується і 10 мм цементного розчину, який заповнює шари) і в 2,5 цегли – 640 мм. Щоб вибрати тип цегляної кладки, слід враховувати умови проектування будівлі. Наприклад, несучі стіни можуть бути викладені в кілька цеглин, а нескладні перегородки, на які не будуть виявлятися силові навантаження, в один блок.

Мінімальний показник

Будівельний ринок представлений величезним асортиментом матеріалів, але багато з них не універсальні, оскільки не можуть відповідати всім вимогам. Тому коли планується будівництво нового будинку, фахівці рекомендують віддавати перевагу цеглині. Він має типові розміри, які стандартно складають 250 120 65 мм і дозволяють викладати стіни певної товщини. Для цегляної кладки житлових об’єктів важливо враховувати навантаження на каркас і фундамент, оскільки від цього залежить їх надійність і безпека експлуатації.

Щоб стіни витримали не тільки вагу основних елементів, а й інші види перекриттів, перегородок і покрівлю, їх мінімальна товщина повинна бути 25 см. Такий показник виходить кладкою в одну цеглу, вважається допустимою для міцності конструкції і забезпечує нормальну теплозбереження.

Оптимальна величина і норми за СНіП

Товщина стіни цегельного будинку вважається одним з головних параметрів при будівництві, тому вона регламентується стандартами по ГОСТу і повинна відповідати всім нормам. На сьогоднішній день діють стандарти ГОСТ Р 55338-2012 (для будівництва зовнішніх конструкцій) і ГОСТ 2 4992-81 (для кладки міжквартирних цегляних стін). Згідно з нормативними вимогами стандартна товщина стін може становити від 0,12 до 0,64 м. Найтоншою є кладка в 0,5 цегли, її товщина не перевищує 0,12 м. Це оптимальна величина, яка найчастіше вибирається для будівництва міжкімнатних перегородок і невеликих огорож.

Кладка в 1 цегла забезпечує стінам товщину 0,25 м, вона підходить для зведення сараїв та інших допоміжних прибудов. Перегородки в один або півтора шари також часто встановлюють між квартирами і в будинках, розміщених у південних районах країни, де кліматичні умови не потребують додаткового утеплення. В даному випадку ширина стін не перевищує 0.38 м. Найміцнішою і надійною є кладка в 2 (0,51 м) і дві з половиною цегли (0,64 м), вона призначена для об’єктів, розміщених в суворих кліматичних умовах. Крім цього, для високоповерхових будівель по ГОСТу рекомендується також робити товщину всіх несучих конструкцій в два шари.

Для зовнішніх стін

Оскільки цегла є міцним матеріалом, то для будівництва зовнішніх конструкцій доцільно вибирати оптимальну товщину в 38 см. Це пояснюється тим, що додатково утеплити і посилити будівництво набагато вигідніше, ніж збільшити товщину перегородок. Важкі ж конструкції істотно збільшують навантаження на фундамент і обходяться набагато дорожче в придбанні матеріалу. Їх, як правило, викладають у дві цегли при спорудженні промислових великих об’єктів.

Компенсувати мінімальну товщину зовнішніх стін у 38 см можна шляхом додаткового монтажу сайдингу та облицювальним утепленням фасаду за допомогою штукатурки. Кладку цегли в даному випадку найкраще виконувати за типом «колодязя», завдяки якому між двома перегородками буде створюватися шар теплоізоляції.

Для внутрішніх несучих конструкцій і перегородок

Стіни всередині будинку призначені для поділу загальної площі на окремі кімнати і повинні виконувати функції тепло- і шумоізоляції. Тому внутрішні конструкції, які не є несучими, можна робити товщиною 12 см. Цеглини викладають «руба». Крім цього, можна також виконати викладку в 6,5 см, в цьому випадку вийде тонка перегородка з незначною звуко- і теплоізоляцією, але вона дозволить заощадити сімейний бюджет. Щоб знизити силове навантаження на стіни товщиною 0,12 м, необхідно застосовувати силікатні пустотілі або пористі блоки, які в подальшому можна утеплити.

Рекомендації фахівців

Останнім часом багато власників земельних ділянок воліють будувати будинки самостійно, оскільки це дозволяє значно заощадити фінанси. Щоб споруда вийшла міцною і прослужила не один десяток років, необхідно не тільки правильно скласти проект, використовувати якісний будівельний матеріал, але і точно розрахувати товщину зовнішніх і внутрішніх перекриттів.

Початківцям у цьому допоможуть наступні поради фахівців.

  • Товщина стін складається з внутрішньої, середньої та зовнішньої частини. Тому щоб правильно викласти перегородки, потрібно приділяти особливу увагу кутам. Для цього вибирається основна точка і від неї розставляються маяки. Цеглу необхідно класти з перев’язкою, застосовуючи певну схему. Після кожного викладеного ряду слід перевіряти стіни на вертикальність. Якщо цього не зробити, то може бути поява кривизни в площині і товщина буде неоднаковою.
  • Ширину несучих конструкцій рекомендується розраховувати виходячи з особливостей кліматичної зони, в якій планується розмістити будинок. При цьому вона не може бути менш ніж 38 см. У північних районах товщину перекриттів потрібно збільшувати до 64 см.
  • Для економії матеріалу та отримання оптимальної товщини стін необхідно викладати блоки «колодязем». У результаті вийде дві віддалені один від одного перегородки шириною від 140 до 270 см. Простір між ними можна заповнити тирсою, легким бетоном або шлаком.
  • Оскільки внутрішні стіни робляться тонше, ніж зовнішні і не вимагають додаткової теплоізоляції, їх необхідно викладати на товщину мінімум 25 см. Щоб навантаження на такі конструкції розподілилися рівномірно, місця стиків внутрішніх і зовнішніх стін слід армувати спеціальною сіткою або арматурою через кожні п’ять рядів кладки. Що ж стосується простінків, то їх товщина може становити 51 см і їх також армують. При кладці в 1,5 цегли підставляються додаткові опори перерізом 38 ст.1 38 см.
  • Для міжкімнатних перегородок, які не є несучими і тільки зонують простір, можна підбирати будь-яку товщину. Наприклад, між кімнатами і в санвузлі можна зробити кладку в 0,5 цегли, а для комори та інших допоміжних приміщень підійде кладка в «ребро» з товщиною в 65 мм. Такі конструкції через кожні 2-3 ряду кладки слід армувати дротом. Якщо ж збільшити товщину кладки, то приміщення придбає більш високу тепло- і звукоізоляцію, але при цьому підвищаться витрати на придбання матеріалу.
  • Якщо зовнішні стіни зводяться «під розшивку», то їх естетичний вигляд залежатиме від складу і якості цементного розчину. Товщина всіх швів в даному випадку повинна бути однаковою, тому розчином потрібно рівномірно заливати всі порожнечі і порожнини. Оскільки подібні конструкції не дуже товсті, підвищити їх теплозбереження допоможе ізоляційний матеріал і хороше оздоблення із застосуванням облицювальних плит.
  • При будівництві стін важливо також пам’ятати, що будь-яке відхилення в їх товщині може спровокувати непередбачувані наслідки. Тому не можна під час кладки допускати зміни в їх висоті, а також зменшувати відстані між прорізами або збільшувати їх кількість.

Про цегляну кладку кута в одну цеглу ви дізнаєтеся з відео нижче.