Як вивести бузок з ділянки назавжди

2024 0 Comments

Зміст:

Як позбутися від бузку на ділянці назавжди: способи видалення коренів і поросли

Позбутися від порослі бузку на ділянці досить складно, адже цей чагарник має властивість сильно розростатися, поширюючи свою кореневу систему на прилеглій території. Але далеко не всі сорти культури утворюють поросль, а з тими, що заполоняють ділянку, можна цілком вдало боротися. Головне, вибрати правильний і дієвий метод.

Можливі причини зростання прикореневої порослі

Безконтрольне зростання поросли чагарнику може привести до того, що пухнастими деревцями буде засаджені всю ділянку, а власникам земельних наділів доведеться зіткнутися з питанням про те, як вивести поросль бузку. Для початку необхідно встановити причину зростання прикореневої порослі, щоб надалі підібрати ефективний метод позбутися її і провести ряд профілактичних заходів.

Багатостовбурний чагарник, який є одним з улюблених в народі, здатний розмножуватися кореневими паростками, насінням, а також і порослю, яка з’являється на місці зрубаного стовбура. З огляду на тривалість життєвого циклу (близько 100 років) від бузку встигає утворитися безліч молодих пагонів. Від кожного бічного кореневого відгалуження щорічно утворюється кілька нових кореневих нащадків, здатних віддалятися від материнської рослини на 50 – 60 см. Як підсумок, кущ, який прожив близько півстоліття, може розростися на 8 – 10 метрів навколо. Такий безконтрольний ріст призводить до того, що чагарник заполоняє вільний простір, активно розмножується і просто видавлює з території всю решту рослинність.

Крім цього, бузок може не давати поросли, а вести насіннєве розмноження. І вгадати точне місце, на якому зійде новий саджанець, просто неможливо, оскільки вітер може віднести насіннячко досить далеко від материнської рослини.

Чи існують сорти бузку, що не дають поросль

Практично всі сорти, які були виведені на основі бузку звичайного, дають багато поросли. Але є і деякі виключення.

  • Угорська бузок;
  • Белісент;
  • Гайавата;
  • мрія;
  • Красуня Москви;
  • Христофор Колумб.

Кілька способів, як видалити поросль бузку

Щоб позбутися від коренів бузку на ділянці, необхідно докласти чимало зусиль. Вибір відповідного методу залежить від сорту чагарнику і масштабів лиха. Адже впоратися з парою-трійкою зайвих кісткової набагато простіше, ніж позбутися від цілих бузкових плантацій.

викорчовування

Найпоширенішим і досить ефективним способом того, як прибрати коріння бузку з ділянки, є фізичний вплив на кущ. Викорчовування – процес складний і досить трудомісткий, він не гарантує того, щоб повного знищення чагарнику, але є одним з найбезпечніших методів, як позбутися від бузку.

Якщо використовувати хімічні засоби боротьби з бузкової порослю не хочеться, то можна спробувати і цей спосіб. Для цього необхідно:

  1. Гострою пилкою обпиляти основний стовбур чагарнику.
  2. Зрізати поросль під самий корінь.
  3. Від коренів в зоні видимості згребти верхній шар землі, щоб до них було простіше дістатися.
  4. За допомогою лопати або брухту з зусиллям вивернути з землі великі коріння. Краще почати на деякій віддаленості від стовбура, там корінь більш піддатливий.
  5. Витягнути виламаний шматок.
  6. Продовжити роботу до тих пір, поки не вдасться позбутися від всієї кореневої порослі бузку в землі.

Багато досвідчених садівників вважають за краще не витрачати власні сили на боротьбу з чагарником. Замість цього вони йдуть на хитрість – використання автотехніки. До машини, трактора і до решти транспорту прив’язують буксирувальний трос, закріплюють його на коренях куща і витягують їх. Після подібної процедури залишається лише перекопати ділянку і позбутися від усіх решти частинок корінців.

Як вивести бузок з ділянки за допомогою солі

Позбутися від порослей бузку можна і за допомогою звичайної кухонної солі. Для цього необхідно просто засипати ділянку з відростками декількома кілограмами солі. Зазвичай достатньо висипати близько 1 кг на кожен квадратний метр. Потім слід місце полити крутим окропом і вкрити будь-яким матеріалом, через який до ґрунті не буде надходити світло. Це може бути шифер, дошки, листи заліза та інше. У найближчі два роки оброблену зону не варто розкривати. Лише в цьому випадку по весні поросль знову не оживе.

Але цей метод є небезпечним, оскільки є ризик засолити грунт, що в підсумку призведе до того, що на такому субстраті більше нічого не буде рости. Якщо ділянку розрослися кущів не дуже великий, краще вибрати інший метод позбутися бузку.

Як боротися з порослю бузку хімічними препаратами

Вивести бузок з ділянки назавжди і за короткі терміни допоможуть хімічні препарати – гербіциди. Зазвичай застосовують такі засоби, як Торнадо і Раундап. Але вони занадто слабкі для того, щоб позбутися від дорослої рослини. Тому рекомендується проведення обробки певним способом.

Для того щоб вивести бузок, необхідно на початку сезону зробити наступне:

  1. Головний стовбур і пагони зрізати якомога ближче до кореня.
  2. Почекати кілька тижнів, щоб з’явився молодняк, який стане постачальником отрути до кореня бузку.
  3. Обробити кожен втечу вищевказаними хімікатами (будь-який, на вибір), а найкраще обмазати кожен паросток пензликом, щоб отрута повністю покрило його.
  4. Простежити за появою нових відростків, при їх виявленні також змастити хімікатом.
  5. Після того як перестануть відростати нові пагони, обробку можна припинити.
  6. Гілочки необхідно закрити чорним пакетом, щоб на них не потрапляли сонячні промені.
  7. Розкрити наступної весни. До цього часу отрута повинна дістатися до кореневої системи і знищити її.
  8. Кінцевий етап – викопування коренів і їх утилізація.

Існують і більш дієві хімікати, які здатні позбутися не тільки від порослі бузку, а й вікових дерев. Вони є небезпечними для здоров’я, тому робота з ними повинна супроводжуватися підвищеними заходами безпеки (гумові рукавички, спеціальна уніформа, засоби для захисту дихання, окуляри).

З коштів, дозволених для застосування в боротьбі з бузком, можна виділити:

інші методи

Щоб знищити поросль бузку, можна скористатися і іншими методами боротьби з чагарником.

  1. Мульчування. Послабити поросль і знизити темп її зростання можна за допомогою товстого шару мульчі. На землю необхідно викласти товстий шар тирси або перегною, ретельно пролити їх теплою водою. Через 2 – 3 тижні можна буде приступити до видалення корінців.
  2. Деякі садівники стверджують, що навіть просте укриття коренів чорною плівкою діє на поросль згубно. Темний колір притягує сонячні промені, а повітря в грунт не надходить. Виникає парниковий ефект, який згубно позначається на поросли. Як укриття також підійде і руберойд.
  3. Свіжий гній також може допомогти позбавитися куща бузку. Для цього в радіусі 2 метрів від чагарнику необхідно пролити грунт свіжим гноєм, розведеним з невеликою кількістю води. Таке добриво буквально випалює кореневу систему бузку.
  4. Якщо на початку осені залити поросль натрієвої селітрою, то рослина, отримавши багату підгодівлю, не стане готуватися до зимового відпочинку, а почне активно зростати. Саме цей фактор і буде згубним для нього.

Комплекс профілактичних заходів

Оскільки прибрати бузок з ділянки досить складно, краще не допускати її розростання. Позбутися від порослі допоможуть прості профілактичні заходи.

Серед них можна виділити наступне:

  1. Готуючи місце для висадки саджанців, необхідно відразу подбати про встановлення захисного екрану, який не дасть коріння розростатися. Для цього використовується руберойд, дошки, металеві листи, які вкопують у кількох метрах від викопаної ями.
  2. Як тільки поросль починає з’являтися, її потрібно відразу видаляти, обрізаючи під самий корінь.
  3. При посадці бузку важливо мульчувати довколишній ділянку грунту, щоб нащадки, виростаючи, не набирали силу.
  4. Після закінчення цвітіння кисті необхідно обрізати, щоб насіння не опадали і не розліталися по ділянці.

Прості заходи профілактики дозволять тримати під контролем зростання бузку, і тоді боротися з нею в подальшому не доведеться.

висновок

Позбутися від порослі бузку на ділянці можна за допомогою народних засобів – це довгий і кропіткий процес, але вельми безпечний. Можна скористатися автотехнікою або застосувати інший вид фізичного впливу на кореневу систему бузку. У разі, коли ці способи виявилися не ефективними, можна застосувати і спеціальні хімікати. Але найпростіше не допустити безконтрольного зростання чагарнику, своєчасно обмеживши його можливості.

Як позбутися від бузку на ділянці назавжди: способи видалення коренів і поросли

Позбутися від порослі бузку на ділянці досить складно, адже цей чагарник має властивість сильно розростатися, поширюючи свою кореневу систему на прилеглій території. Але далеко не всі сорти культури утворюють поросль, а з тими, що заполоняють ділянку, можна цілком вдало боротися. Головне, вибрати правильний і дієвий метод.

Можливі причини зростання прикореневої порослі

Безконтрольне зростання поросли чагарнику може привести до того, що пухнастими деревцями буде засаджені всю ділянку, а власникам земельних наділів доведеться зіткнутися з питанням про те, як вивести поросль бузку. Для початку необхідно встановити причину зростання прикореневої порослі, щоб надалі підібрати ефективний метод позбутися її і провести ряд профілактичних заходів.

Багатостовбурний чагарник, який є одним з улюблених в народі, здатний розмножуватися кореневими паростками, насінням, а також і порослю, яка з`являється на місці зрубаного стовбура. З огляду на тривалість життєвого циклу (близько 100 років) від бузку встигає утворитися безліч молодих пагонів. Від кожного бічного кореневого відгалуження щорічно утворюється кілька нових кореневих нащадків, здатних віддалятися від материнської рослини на 50 – 60 см. Як підсумок, кущ, який прожив близько півстоліття, може розростися на 8 – 10 метрів навколо. Такий безконтрольний ріст призводить до того, що чагарник заполоняє вільний простір, активно розмножується і просто видавлює з території всю решту рослинність.

Крім цього, бузок може не давати поросли, а вести насіннєве розмноження. І вгадати точне місце, на якому зійде новий саджанець, просто неможливо, оскільки вітер може віднести насіннячко досить далеко від материнської рослини.

Чи існують сорти бузку, що не дають поросль

Практично всі сорти, які були виведені на основі бузку звичайного, дають багато поросли. Але є і деякі виключення.

  • Угорська бузок;
  • Белісент;
  • Гайавата;
  • мрія;
  • Красуня Москви;
  • Христофор Колумб.

Важливо! Сорт бузку Монж (темна проста) дає поросль в обмеженій кількості, а при особливій технології посадки можна повністю звести ризик розростання чагарнику.

Кілька способів, як видалити поросль бузку

Щоб позбутися від коренів бузку на ділянці, необхідно докласти чимало зусиль. Вибір відповідного методу залежить від сорту чагарнику і масштабів лиха. Адже впоратися з парою-трійкою зайвих кісткової набагато простіше, ніж позбутися від цілих бузкових плантацій.

викорчовування

Найпоширенішим і досить ефективним способом того, як прибрати коріння бузку з ділянки, є фізичний вплив на кущ. Викорчовування – процес складний і досить трудомісткий, він не гарантує того, щоб повного знищення чагарнику, але є одним з найбезпечніших методів, як позбутися від бузку.

Якщо використовувати хімічні засоби боротьби з бузкової порослю не хочеться, то можна спробувати і цей спосіб. Для цього необхідно:

  1. Гострою пилкою обпиляти основний стовбур чагарнику.
  2. Зрізати поросль під самий корінь.
  3. Від коренів в зоні видимості згребти верхній шар землі, щоб до них було простіше дістатися.
  4. За допомогою лопати або брухту з зусиллям вивернути з землі великі коріння. Краще почати на деякій віддаленості від стовбура, там корінь більш піддатливий.
  5. Витягнути виламаний шматок.
  6. Продовжити роботу до тих пір, поки не вдасться позбутися від всієї кореневої порослі бузку в землі.

Багато досвідчених садівників вважають за краще не витрачати власні сили на боротьбу з чагарником. Замість цього вони йдуть на хитрість – використання автотехніки. До машини, трактора і до решти транспорту прив`язують буксирувальний трос, закріплюють його на коренях куща і витягують їх. Після подібної процедури залишається лише перекопати ділянку і позбутися від усіх решти частинок корінців.

Як вивести бузок з ділянки за допомогою солі

Позбутися від порослей бузку можна і за допомогою звичайної кухонної солі. Для цього необхідно просто засипати ділянку з відростками декількома кілограмами солі. Зазвичай достатньо висипати близько 1 кг на кожен квадратний метр. Потім слід місце полити крутим окропом і вкрити будь-яким матеріалом, через який до ґрунті не буде надходити світло. Це може бути шифер, дошки, листи заліза та інше. У найближчі два роки оброблену зону не варто розкривати. Лише в цьому випадку по весні поросль знову не оживе.

Але цей метод є небезпечним, оскільки є ризик засолити грунт, що в підсумку призведе до того, що на такому субстраті більше нічого не буде рости. Якщо ділянку розрослися кущів не дуже великий, краще вибрати інший метод позбутися бузку.

Як боротися з порослю бузку хімічними препаратами

Вивести бузок з ділянки назавжди і за короткі терміни допоможуть хімічні препарати – гербіциди. Зазвичай застосовують такі засоби, як Торнадо і Раундап. Але вони занадто слабкі для того, щоб позбутися від дорослої рослини. Тому рекомендується проведення обробки певним способом.

Для того щоб вивести бузок, необхідно на початку сезону зробити наступне:

  1. Головний стовбур і пагони зрізати якомога ближче до кореня.
  2. Почекати кілька тижнів, щоб з`явився молодняк, який стане постачальником отрути до кореня бузку.
  3. Обробити кожен втечу вищевказаними хімікатами (будь-який, на вибір), а найкраще обмазати кожен паросток пензликом, щоб отрута повністю покрило його.
  4. Простежити за появою нових відростків, при їх виявленні також змастити хімікатом.
  5. Після того як перестануть відростати нові пагони, обробку можна припинити.
  6. Гілочки необхідно закрити чорним пакетом, щоб на них не потрапляли сонячні промені.
  7. Розкрити наступної весни. До цього часу отрута повинна дістатися до кореневої системи і знищити її.
  8. Кінцевий етап – викопування коренів і їх утилізація.

Існують і більш дієві хімікати, які здатні позбутися не тільки від порослі бузку, а й вікових дерев. Вони є небезпечними для здоров`я, тому робота з ними повинна супроводжуватися підвищеними заходами безпеки (гумові рукавички, спеціальна уніформа, засоби для захисту дихання, окуляри).

З коштів, дозволених для застосування в боротьбі з бузком, можна виділити:

інші методи

Щоб знищити поросль бузку, можна скористатися і іншими методами боротьби з чагарником.

  1. Мульчування. Послабити поросль і знизити темп її зростання можна за допомогою товстого шару мульчі. На землю необхідно викласти товстий шар тирси або перегною, ретельно пролити їх теплою водою. Через 2 – 3 тижні можна буде приступити до видалення корінців.
  2. Деякі садівники стверджують, що навіть просте укриття коренів чорною плівкою діє на поросль згубно. Темний колір притягує сонячні промені, а повітря в грунт не надходить. Виникає парниковий ефект, який згубно позначається на поросли. Як укриття також підійде і руберойд.
  3. Свіжий гній також може допомогти позбавитися куща бузку. Для цього в радіусі 2 метрів від чагарнику необхідно пролити грунт свіжим гноєм, розведеним з невеликою кількістю води. Таке добриво буквально випалює кореневу систему бузку.
  4. Якщо на початку осені залити поросль натрієвої селітрою, то рослина, отримавши багату підгодівлю, не стане готуватися до зимового відпочинку, а почне активно зростати. Саме цей фактор і буде згубним для нього.

Комплекс профілактичних заходів

Оскільки прибрати бузок з ділянки досить складно, краще не допускати її розростання. Позбутися від порослі допоможуть прості профілактичні заходи.

Серед них можна виділити наступне:

  1. Готуючи місце для висадки саджанців, необхідно відразу подбати про встановлення захисного екрану, який не дасть коріння розростатися. Для цього використовується руберойд, дошки, металеві листи, які вкопують у кількох метрах від викопаної ями.
  2. Як тільки поросль починає з`являтися, її потрібно відразу видаляти, обрізаючи під самий корінь.
  3. При посадці бузку важливо мульчувати довколишній ділянку грунту, щоб нащадки, виростаючи, не набирали силу.
  4. Після закінчення цвітіння кисті необхідно обрізати, щоб насіння не опадали і не розліталися по ділянці.

Прості заходи профілактики дозволять тримати під контролем зростання бузку, і тоді боротися з нею в подальшому не доведеться.

висновок

Позбутися від порослі бузку на ділянці можна за допомогою народних засобів – це довгий і кропіткий процес, але вельми безпечний. Можна скористатися автотехнікою або застосувати інший вид фізичного впливу на кореневу систему бузку. У разі, коли ці способи виявилися не ефективними, можна застосувати і спеціальні хімікати. Але найпростіше не допустити безконтрольного зростання чагарнику, своєчасно обмеживши його можливості.

Як викорчувати бузок на ділянці своїми руками

Як викорчувати бузок без зусиль. Як позбутися від бузку на ділянці назавжди: способи видалення коренів і поросли

Питання задавати можна тільки після реєстрації. Войдите или зарегистрируйтесь, будь ласка.

Шановні садівники! Підкажіть, будь ласка, хто знає: як позбутися від бузку в саду. Років 50 тому діди посадили бузок цілу алею, тепер вони розрослися і займають величезну площу. Хочеться посадити плодоносний сад на цій ділянці.

Бузок все вирубали восени (було дуууже важко), але коріння так і залишилися, викопати їх просто нереально без спец техніки, а її немає.

Як можна без великих фізичних витрат позбутися коріння, ну щоб вони просто згнили что-ли? Ось весна вже, думаю ці корені дадуть просто ліс порослей, з якими можна боротися нескінченно. Допоможіть будь ласка.

Поросль дадуть обов’язково, мало того тепер зарості тільки збільшаться! Я все пробував, дістати коріння з землі в ручну по моєму не реально. В результаті засипав все звичайною сіллю і пролив водою.

накрив старими руберойдом і залізом, через 2 роки перекопав, там ще не живі однак товсті коріння були, але витягнути їх було вже можливо. Далі на тому місці лозу (виноград) посадив, зростає не скаржиться.

Солі витратив близько 1 кг на кв.м

Дочекайся відростання поросли, в тихий прохолодний вечір разводіш системний гербіцид (Раундап Торнадо про ін.) В подвійній нормі, распиратор обприскувач і вперед. На слід рік разрабативаеш ділянку, товсті коріння звичайно остануться але поросли бути не повинно, перевірено на вишні в старому саду.

Дякую за поради! Обов’язково спробую. Я в цьому році Пробував обробити гербіцидом поросли (лазуритом), але ефект був тимчасовий, лісься звичайно відчули, майже все літо так стояли, але стебла як ні чому не бувало, і навіть до осені з’явилися свіжі листя.

Може я не той гербіцид або не в тому дозуванні використовував? (хоча намагався по кілька разів обприскувати).
З сіллю спробую, її багато у мене. Один радив мінер. орг.

добриво в ударній дозі (пол мішка на кущ) використовувати і говорив, що особливої ​​шкоди грунті не принесе, через рік буде все нормально. А як сіль на грунт вплине?

Так як, сіль впливає. У цьому випадку так само як / ударна доза добрив / сіль кухонна є >> натрій -хлору

Бузок можна так само обрізати під корінь, або ж стригти її по висоті 50 см від ґрунту – буде низький бордюр.

Справа в тому, що у нас бузок займала ділянку розміром 20 на 50 м. За цією ділянкою ніхто не стежив років 25, тому бузок проросла безладно і по всій ділянці і представляла з себе бузкові джунглі. Тому обрізати під корінь і стригти далі тримерами – це нас не влаштовувало.

Ця ділянка освоювався під майбутній сад і, як напевно розумієте, не під бузковий. Потрібна була чиста земля. Не турбуйтеся, ця бузок була просто висмикнута механічно (за допомогою техніки) і всю ділянку приведено до ладу. Ні мінеральні добрива, ні сіль не використовувалися.

Гербіциди не дали ніякого ефекту, тому більше не застосовувалися. Зараз на цьому місці ростуть молоді саджанці яблуні, груші, вишні, черешні, абрикоса, сливи, малини, ожини тощо Тобто закладено сад.

В кінці ділянки залишили кілька кущів бузку, зараз вони добре вписуються в загальну картину саду.

Як позбутися від порослі бузку?

Бузок зазвичай утворює досить поверхневу кореневу систему з безліччю густих і переплетеного коріння. З вузлів на цих коренях вистрілюють численні вибежкі. Процес знищення мабуть доведеться орієнтувати на пригнічення саме цієї кореневої губки. Можна спробувати довірити це мікроорганізмам – прискорювачів компостування.

Завдання зводиться до постійного нанесення ушкоджень поросли і кореневих відростках і заселенням цих ран агресивними мікроорганізмами розкладають мертву деревину. Зазвичай в прискорювачах компостування і складах для вигрібних ям використовуються комплекси аеробних і анаеробних бактерій. Вони здатні руйнувати і живу органіку.

Необхідні умови для їх життя: підвищена вологість, відсутність ультрафіолету, позитивні температури вище +10 і нижче +40, помірний вміст кисню. Для найбільшого ефекту потрібно як то придушити природні захисні реакції знищуваних рослин. Мені видається така схема: всю поросль треба обрізати до рівня землі.

«Пеньки» розщепити на максимальну кількість фрагментів. По всій площі, що звільняється від коренів провести штикування за допомогою шматка заточеною арматури або невеликого ломика. Встромляємо це в землю на скільки увійде, обертаємо і розсовуємо воронку максимально пошкоджуючи коріння. Чим частіше і глибше будуть ці воронки, тим краще.

Потім заливаємо всю площу розчином прискорювача компосту або для вигрібних ям і закриваємо щільним непрозорим і не пропускає воду матеріалом. Наприклад старий лінолеум. У міру відростання нових пагонів під цим укриттям (вони піднімуть укриття) відкривати його, обрубувати відростки і додавати розчини препаратів.

Можна спробувати різні склади і вибрати найбільш ефективний. Мінуси: 1) Час, необхідність контролю і гроші.

2) Чи може й не вийти. Це залежить від того, наскільки живуча бузок.

Плюси: Крім знищення непотрібних рослин вийде ще й збагачена перегноєм структурна грунт.

4 роки тому навесні я корчував кущ бузку у себе на дачі. Видер з основними країнами, оскільки сили є поки і грунт у мене досить легка. Навколо ями від розкорчування залишалося досить багато мочковатих коренів, їх я викопувати не став. Цю яму я заповнив рослинним сміттям і ще зверху накидав невелику купу, полив все 1 раз Байкалом і закрив чорною плівкою.

У позаминулому році навесні я зняв плівку і посадив на цю осів майже до рівня землі купу кабачок. У минулому році я вирішив посадити там сливу і 2 куща смородини. При підготовці посадкових ям був приємно здивований станом землі.

Грунт в колишньої ямі була чистий перегній, а в тих місцях де ями не було, а коріння бузку залишалися, вийшла розсипчаста земля з явним зерном ґрунтових гранул.

Позбавляємося від кореневої порослі бузку: як назавжди вирішити проблему

Коренева поросль бузку може доставити масу проблем навіть досвідченому садівнику. Справитися з нею не так просто, як здається.

У цій статті я хочу розповісти про те, як назавжди перемогти небажані пагони. Спосіб досить радикальний, але повністю доступний і недорогий.

Чому у бузку з’являється поросль

Для того, щоб назавжди вирішити проблеми з порослю, необхідно спочатку розібратися в причині її появи.

Від хорошого життя у кущів поросль не виникає. Вона є наслідком:

  • Нестачі вологи . Якщо бузок страждає від нестачі води, вона почне впроваджуватися як можна ближче до поверхні землі. Туди, де грунт часто насичується дощовою водою. У підсумку, такий розвиток кореневої системи призводить до появи порослі;
  • Оголення коренів;
  • Надмірної обрізки . Це одна з найпоширеніших причин появи порослі. Якщо ви видалите занадто багато гілок, бузок випробує серйозний стрес, наслідком якого будуть нові пагони;
  • Фізичних ушкоджень . Механічне і термічне пошкодження куща може стати причиною появи порослі;
  • Хвороб .

Читати ще: Як росте черемша. Черемша: посадка і догляд

Перш ніж боротися з порослю, переконайтеся, що немає явних причин для її появи. В іншому випадку, боротьбу можна вести нескінченно.

Чи ефективна хімія

У досить великих кількостях хімія дійсно ефективно знищує поросль. З цим не можна посперечатися.

Але, я не прихильник застосування гербіцидів. Вважаю, що будь-яка хімія просто так не пропадає. Адже препарат змивається дощами і вбирається в землю, а після розноситься грунтовими водами по всій ділянці.

Більшість виробників стверджують, що препарати нешкідливі. Але, бачачи як вони гублять рослини, в це слабо віриться. Хоча, я можу помилятися.

Чи ефективно ручне видалення

Вирубувати поросль марно, вона буде з’являтися кожен сезон поки в землі залишається коренева система. Для того, щоб позбутися від проблеми механічним шляхом, необхідно викопати все коріння і просіяти землю. Такий спосіб підходить тільки в тому випадку, коли основний кущ зрубаний, а на його місці постійно з’являються нові пагони.

Якщо ви хочете зберегти основний кущ, механічне видалення порослі не принесе ніякого ефекту. Якщо все зробити грамотно, ситуація покращиться, але проблема не зникне. Якщо ж допускати помилки, порослі стане ще більше.

Але, відразу хочу сказати, що видалення коренів бузку з землі – заняття дуже не проста. Буде потрібно багато терпіння і фізичної сили. Не варто тішити себе тим, що коріння знаходяться відносно близько до поверхні. Завдання легкою не буде.

Як вирішити проблему назавжди

Якщо ви оглянули бузок і не знайшли явних причин появи порослі – не все втрачено. Є спосіб, який назавжди позбавить вас від небажаних пагонів. Метод досить жорсткий, але іншого виходу немає.

Відведіть для бузку невелику територію. Зазвичай, це коло з радіусом 80-120 см. В залежності від розмірів куща. По краю відведеної території викопується канавка глибиною 40 см. Саме на такій відстані від землі розташовується основна маса всіх коренів.

У канавку встановлюється металевий захисний екран. (Якщо немає металу, можна використовувати пластик товщиною не менше 2 мм). Перешкода закріплюється за допомогою загнутих металевих кілочків і заривається.

Така жорстка міра не дозволить коріння розростатися і давати поросль. Але, я все ж раджу в першу чергу усунути причини появи. Можливо, такий радикальний метод вам не знадобиться.

Буду рада, якщо моя стаття була вам корисна. Ставте «Палець вгору» і підписуйтесь на канал. Спасибі!

http://fermer.ru/forum/sadovodstvo/111438
http://7dach.ru/Cozaaa/kak-izbavitsya-ot-porosli-sireni-211604.html
http://zen.yandex.ru/media/id/ 5b1be5202400f400a97a47b6 / 5bf6a8061cbb00aa9384e1

Як викорчувати бузок без зусиль. Як позбутися від бузку на ділянці назавжди: способи видалення коренів і поросли Посилання на основну публікацію Статті c згадкою слів: дача желе лист нут осінь площа сад сіль

Кращі методи, як назавжди позбутися від порослі бузку на ділянці

Бузок – чагарник, схильний до розростання при появі несприятливих факторів. Коренева система рослини здатна поширюватися на значні відстані, випускаючи молоді пагони.

Не всі сорти чагарнику дають поросль, а вже захоплений ділянку можна без особливих зусиль очистити.

Існують різні способи, як швидко і ефективно позбутися від порослі бузку, кожен садівник може вибрати найбільш зручний.

Чому у бузку з’являється поросль?

З порослю легше боротися, знаючи, з якої причини вона з’явилася. Бузок рясно випускає нові пагони при впливі несприятливих факторів.

Невдале місце посадки куща

Бузок активно випускає пагони, якщо місце зростання для неї дискомфортний, що загрожує хворобами. Так рослина намагається зберегти себе, якщо материнський кущ загине.

Недостатнє заглиблення кореневої системи

У недостатньо заглибленого при посадці чагарнику поверхневі корені страждають від дефіциту вологи у верхньому грунтовому шарі, починають активно випускати поросль. Рішення проблеми – заглиблення коренів. Потрібно лише підсипати землі на ділянку навколо рослини.

Різні типи пошкодження чагарнику

Досить невеликої травми стовбура, щоб чагарник почав активно випускати пагони. При пошкодженні кори і деревини порушується циркуляція поживних речовин в тканинах. Коренева система, намагаючись врятувати надземну частину, запускає процес омолодження рослини шляхом випускання численної поросли.

Якої шкоди може завдати?

Безконтрольно розростається бузок здатна за кілька років захопити всю ділянку. Бічні корені щороку дають кілька нащадків, які можуть з’явитися на відстані декількох десятків сантиметрів від стовбура.

Кущ 50-річного віку захоплює ділянку діаметром більше 10 м.

Поступово поросль починає давати нащадки, і територія захоплення ще більше розширюється. Використовувати захоплений ділянку неможливо ні під грядки, ні під садові насадження.

Як позбутися від порослі бузку на ділянці?

Одні садівники прагнуть повністю вивести бузок у себе на ділянці, інші хочуть залишити красиво квітучий кущ, їх не влаштовує тільки поросль. Способів очищення ділянки безліч: застосовують хімікати і народні засоби, видаляють ручним способом.

Для швидкого позбавлення від нащадків бузку застосовують сильні гербіциди. Підійдуть Торнадо, Раундап. Однак при сильному розростанні стандартне обприскування цими хімікатами марно.

Щоб напевно позбутися від заростей, обробку на початку вегетаційного сезону здійснюють за особливою схемою:

  1. Втечі не обприскують, а обмазують пензлем, щоб активна речовина швидше і в більшій концентрації проникло в рослинні тканини.
  2. Якщо материнський кущ великий, а його розростання рясне, то доведеться провести обробку пагонів 2-3 рази.
  3. Коли зростання молодих рослин припиниться, бажано накрити ділянку навколо куща темним матеріалом, залишити до наступного сезону.

Якщо хочеться швидше позбутися від заростей, то можна використовувати арборициди – хімікати, що діють на деревну і чагарникову рослинність.

Арборициди – сильнодіючі речовини. Необхідно чітко дотримуватися дозування, користуватися засобами хімічного захисту.

ручне видалення

Багато садівники застосовують простий і старий спосіб усунення порослі – викорчовують кущ. Зазвичай таким методом користуються, якщо протруювання хімікатами небажано.

  1. Відпилюють стовбури материнської рослини.
  2. Кожен син зрізають під корінь.
  3. Знімають верхній шар ґрунту, щоб стали доступні коріння.
  4. Лопатою викорчовують великі ділянки кореневої системи.
  5. Приймаються за бічні кореневі відводки, витягають їх із землі все до одного.

Народні засоби і рецепти

Якщо немає бажання возитися з лопатою, можна скористатися дієвими народними засобами:

  1. Засипати зарослий ділянку сіллю (1 кг на 1 м2). Полити окропом. Закрити руберойдом або іншим темним матеріалом. Залишити на рік або два.
  2. Покрити землю на ділянці свіжим гноєм. Процедуру здійснюють в кінці вегетаційного сезону, поверхня ґрунту закривають темним матеріалом на рік. Через насичення ґрунту органікою рослина піде в активне зростання замість того, щоб готуватися до зимового спокою. Нащадки втратять багато сил і загинуть.
  3. Аналогічно діє натрієва селітра. Її теж у високій концентрації вносять в грунт в кінці вегетаційного періоду.

Досвідчені садівники діляться порадами, як уникнути поросли бузку на ділянці:

  1. Готуючи посадкову лунку, визначають діаметр і глибину з урахуванням встановленого захищає екрану.
  2. З’явилася, поросль зрізують, не залишаючи пеньки.
  3. Для ослаблення нащадків і легшого подальшого їх видалення землю навколо рослини покривають товстим шаром тирси або інший мульчі.
  4. Відцвілі кисті бузку відрізають, поки вони не дали насіння.

Чи існують сорти бузку, що не дають поросль?

Переважна більшість сортів бузку дає поросль. Але є сорти, які не здатні розростатися:

  • мрія;
  • Белісент;
  • Угорська;
  • Гайавата;
  • Київська красуня;
  • Колумб.

Сорт Монж дає незначну поросль. Але при дотриманні технології посадки і правильному догляді розростання виключено.

Як позбутися від порослі (коренів) бузку на ділянці: сорти без поросли

Позбутися від порослі бузку на ділянці досить складно, адже цей чагарник має властивість сильно розростатися, поширюючи свою кореневу систему на прилеглій території. Але далеко не всі сорти культури утворюють поросль, а з тими, що заполоняють ділянку, можна цілком вдало боротися. Головне, вибрати правильний і дієвий метод.

Можливі причини зростання прикореневої порослі

Безконтрольне зростання поросли чагарнику може привести до того, що пухнастими деревцями буде засаджені всю ділянку, а власникам земельних наділів доведеться зіткнутися з питанням про те, як вивести поросль бузку. Для початку необхідно встановити причину зростання прикореневої порослі, щоб надалі підібрати ефективний метод позбутися її і провести ряд профілактичних заходів.

Багатостовбурний чагарник, який є одним з улюблених в народі, здатний розмножуватися кореневими паростками, насінням, а також і порослю, яка з’являється на місці зрубаного стовбура. З огляду на тривалість життєвого циклу (близько 100 років) від бузку встигає утворитися безліч молодих пагонів.

Від кожного бічного кореневого відгалуження щорічно утворюється кілька нових кореневих нащадків, здатних віддалятися від материнської рослини на 50 – 60 см. Як підсумок, кущ, який прожив близько півстоліття, може розростися на 8 – 10 метрів навколо.

Такий безконтрольний ріст призводить до того, що чагарник заполоняє вільний простір, активно розмножується і просто видавлює з території всю решту рослинність.

Крім цього, бузок може не давати поросли, а вести насіннєве розмноження. І вгадати точне місце, на якому зійде новий саджанець, просто неможливо, оскільки вітер може віднести насіннячко досить далеко від материнської рослини.

Чи існують сорти бузку, що не дають поросль

Практично всі сорти, які були виведені на основі бузку звичайного, дають багато поросли. Але є і деякі виключення.

  • Угорська бузок;
  • Белісент;
  • Гайавата;
  • мрія;
  • Красуня Києва;
  • Христофор Колумб.

Важливо! Сорт бузку Монж (темна проста) дає поросль в обмеженій кількості, а при особливій технології посадки можна повністю звести ризик розростання чагарнику.

Щоб позбутися від коренів бузку на ділянці, необхідно докласти чимало зусиль. Вибір відповідного методу залежить від сорту чагарнику і масштабів лиха. Адже впоратися з парою-трійкою зайвих кісткової набагато простіше, ніж позбутися від цілих бузкових плантацій.

викорчовування

Найпоширенішим і досить ефективним способом того, як прибрати коріння бузку з ділянки, є фізичний вплив на кущ. Викорчовування – процес складний і досить трудомісткий, він не гарантує того, щоб повного знищення чагарнику, але є одним з найбезпечніших методів, як позбутися від бузку.

Якщо використовувати хімічні засоби боротьби з бузкової порослю не хочеться, то можна спробувати і цей спосіб. Для цього необхідно:

  1. Гострою пилкою обпиляти основний стовбур чагарнику.
  2. Зрізати поросль під самий корінь.
  3. Від коренів в зоні видимості згребти верхній шар землі, щоб до них було простіше дістатися.
  4. За допомогою лопати або брухту з зусиллям вивернути з землі великі коріння. Краще почати на деякій віддаленості від стовбура, там корінь більш піддатливий.
  5. Витягнути виламаний шматок.
  6. Продовжити роботу до тих пір, поки не вдасться позбутися від всієї кореневої порослі бузку в землі.

Багато досвідчених садівників вважають за краще не витрачати власні сили на боротьбу з чагарником. Замість цього вони йдуть на хитрість – використання автотехніки. До машини, трактора і до решти транспорту прив’язують буксирувальний трос, закріплюють його на коренях куща і витягують їх. Після подібної процедури залишається лише перекопати ділянку і позбутися від усіх решти частинок корінців.

Як вивести бузок з ділянки за допомогою солі

Позбутися від порослей бузку можна і за допомогою звичайної кухонної солі. Для цього необхідно просто засипати ділянку з відростками декількома кілограмами солі. Зазвичай достатньо висипати близько 1 кг на кожен квадратний метр.

Потім слід місце полити крутим окропом і вкрити будь-яким матеріалом, через який до ґрунті не буде надходити світло. Це може бути шифер, дошки, листи заліза та інше. У найближчі два роки оброблену зону не варто розкривати.

Лише в цьому випадку по весні поросль знову не оживе.

Але цей метод є небезпечним, оскільки є ризик засолити грунт, що в підсумку призведе до того, що на такому субстраті більше нічого не буде рости. Якщо ділянку розрослися кущів не дуже великий, краще вибрати інший метод позбутися бузку.

Як боротися з порослю бузку хімічними препаратами

Вивести бузок з ділянки назавжди і за короткі терміни допоможуть хімічні препарати – гербіциди. Зазвичай застосовують такі засоби, як Торнадо і Раундап. Але вони занадто слабкі для того, щоб позбутися від дорослої рослини. Тому рекомендується проведення обробки певним способом.

Для того щоб вивести бузок, необхідно на початку сезону зробити наступне:

  1. Головний стовбур і пагони зрізати якомога ближче до кореня.
  2. Почекати кілька тижнів, щоб з’явився молодняк, який стане постачальником отрути до кореня бузку.
  3. Обробити кожен втечу вищевказаними хімікатами (будь-який, на вибір), а найкраще обмазати кожен паросток пензликом, щоб отрута повністю покрило його.
  4. Простежити за появою нових відростків, при їх виявленні також змастити хімікатом.
  5. Після того як перестануть відростати нові пагони, обробку можна припинити.
  6. Гілочки необхідно закрити чорним пакетом, щоб на них не потрапляли сонячні промені.
  7. Розкрити наступної весни. До цього часу отрута повинна дістатися до кореневої системи і знищити її.
  8. Кінцевий етап – викопування коренів і їх утилізація.

Існують і більш дієві хімікати, які здатні позбутися не тільки від порослі бузку, а й вікових дерев. Вони є небезпечними для здоров’я, тому робота з ними повинна супроводжуватися підвищеними заходами безпеки (гумові рукавички, спеціальна уніформа, засоби для захисту дихання, окуляри).

З коштів, дозволених для застосування в боротьбі з бузком, можна виділити:

Важливо! Необхідно суворо дотримуватися інструкції і не перевищувати рекомендовану дозу препарату.

Щоб знищити поросль бузку, можна скористатися і іншими методами боротьби з чагарником.

  1. Мульчування. Послабити поросль і знизити темп її зростання можна за допомогою товстого шару мульчі. На землю необхідно викласти товстий шар тирси або перегною, ретельно пролити їх теплою водою. Через 2 – 3 тижні можна буде приступити до видалення корінців.
  2. Деякі садівники стверджують, що навіть просте укриття коренів чорною плівкою діє на поросль згубно. Темний колір притягує сонячні промені, а повітря в грунт не надходить. Виникає парниковий ефект, який згубно позначається на поросли. Як укриття також підійде і руберойд.
  3. Свіжий гній також може допомогти позбавитися куща бузку. Для цього в радіусі 2 метрів від чагарнику необхідно пролити грунт свіжим гноєм, розведеним з невеликою кількістю води. Таке добриво буквально випалює кореневу систему бузку.
  4. Якщо на початку осені залити поросль натрієвої селітрою, то рослина, отримавши багату підгодівлю, не стане готуватися до зимового відпочинку, а почне активно зростати. Саме цей фактор і буде згубним для нього.

Комплекс профілактичних заходів

Оскільки прибрати бузок з ділянки досить складно, краще не допускати її розростання. Позбутися від порослі допоможуть прості профілактичні заходи.

Серед них можна виділити наступне:

  1. Готуючи місце для висадки саджанців, необхідно відразу подбати про встановлення захисного екрану, який не дасть коріння розростатися. Для цього використовується руберойд, дошки, металеві листи, які вкопують у кількох метрах від викопаної ями.
  2. Як тільки поросль починає з’являтися, її потрібно відразу видаляти, обрізаючи під самий корінь.
  3. При посадці бузку важливо мульчувати довколишній ділянку грунту, щоб нащадки, виростаючи, не набирали силу.
  4. Після закінчення цвітіння кисті необхідно обрізати, щоб насіння не опадали і не розліталися по ділянці.

Прості заходи профілактики дозволять тримати під контролем зростання бузку, і тоді боротися з нею в подальшому не доведеться.

висновок

Позбутися від порослі бузку на ділянці можна за допомогою народних засобів – це довгий і кропіткий процес, але вельми безпечний.

Можна скористатися автотехнікою або застосувати інший вид фізичного впливу на кореневу систему бузку. У разі, коли ці способи виявилися не ефективними, можна застосувати і спеціальні хімікати.

Але найпростіше не допустити безконтрольного зростання чагарнику, своєчасно обмеживши його можливості.

Як позбутися від порослі бузку: поради початківцям садівникам і кращі схеми обрізки бузку (105 фото + відео інструкція)

З приходом теплих весняних днів і появою перших квітів в саду, розпускається чудовий кущ бузку. Буйство чудових фарб і ароматних квітів чагарнику нікого не залишають байдужим. Практично кожен садівник обзавівся цим пишним і ароматним чагарником у себе на дачі.

Але існує один великий недолік в появі бузку на присадибній ділянці. Вона відноситься до тих видів чагарників і дерев, які з яких би то не було причин, пускають поросль. Ця поросль починає заважати не тільки материнському куща, а й оточуючим рослинам.

Багато садівники б’ються в пошуках відповіді на питання: як позбутися від порослі бузку на ділянці?

Чому виникає поросль

Існує ряд причин, за якими кущ бузку дає поросль і для того, щоб позбутися від нових гілок поросли, слід зрозуміти, в чому проблема.

Невдале місце висадки куща

Відростки чагарник дає, якщо йому не комфортно або він хворіє. Таким чином, він намагається омолодити себе на разі загибелі материнського куща.

Боротьба з порослю бузкового куща

З приходом весняних робіт на дачній ділянці, кожен садівник починає замислюватися над тим, як вивести бузкові поросли. Звичайне зрізання порослі секатором, не дає позитивного результату. У грунті знаходяться залишки коренів поросли, які з новою силою починають свій ріст, знищуючи все на своєму шляху.

Дотримуючись певних рад, можна значно скоротити молоду поросль від чагарнику. Не варто використовувати для розпушування грунту лопату, а потрібно користуватися граблями.

Поливати дерево сильним струменем води не рекомендується. На залишках віддалених гілок, слід провести обробку місця зрізу. Це може бути вже готовий розчин, що випускається саме для цих цілей або сухі препарати.

Для того щоб дізнатися, як позбавитися від бузку на присадибній ділянці або від її поросли, потрібно детальніше вивчити два способи боротьби, і вибрати найбільш підходящий спосіб для себе. Існує механічна і гербіцидна боротьба.

механічна

Найдієвішим способом, як позбутися від бузку або її поросли, вважається механічний. Але не варто розраховувати на легкість праці. Ці роботи повинні проводитися уважно і з великою обережністю.

Як тільки стають помітними перші гілочки поросли ще не зміцніла бузку, слід якомога ближче до основи зрізати їх. Кожну поросль слід не великий лопаткою розкопати і зрізати.

Якщо паростки зовсім молоді, можна спробувати просто акуратно з коренем вирвати їх. Решта пеньки після спилювання бузкового куща, слід викорчовувати, інакше з’являться нові пагони у величезній кількості.

За допомогою другого варіанта, великі шанси видалення порослі назавжди і її порятунок від проростання в подальшому. При цьому методі механічної боротьби, слід шифер закопати в землю приблизно на 50 см.

гербіцидна

Гербіцидна боротьба вважається найбільш жорсткою. З гербіцидами слід поводитися акуратно. Якщо не дотримуватися інструкції і обережність, можна погубити сам бузковий кущ або ж поруч зростаючі рослини.

Вирішувати, як вивести бузок або її поросли у себе з ділянки, повинен кожен садівник індивідуально, враховуючи всі плюси і мінуси, того чи іншого способу.

Фото поросли бузку

Також рекомендуємо переглянути:

Допоможіть проекту, розкажіть друзям:

Як позбутися від бузку в саду. Кращі методи, як назавжди позбутися від порослі бузку на ділянці

Бузок під час цвітіння дуже красива і це провокує родичів на посадку на могилі паростка цього привабливого чагарнику. Однак цвітіння триває дуже недовго і потім раптом стає ясно, що на ділянці стоїть просто кущ, який мало того, що ні прикрашає його, але ще і починає агресивно розростатися.

При цьому з’ясовується неможливість обмеження цього процесу. Коренева система рослини настільки сильно розвинена, що виявити і знищити все відростки часом не представляється можливим. А вони розростаються часом так, що навіть ускладнюють підхід до могили. І тоді приходить рішення прибрати бузок з саду, і тоді починається боротьба з цим, тепер вже, бур’яном.

Опинилася непотрібною бузок вивести непросто, але можна. Для цього потрібно зробити використовувати один з наступних варіантів:

  • Спиляти стовбури куща як модно ближче до кореня. Пеньок і ділянку землі навколо нього періодично поливати сильно концентрованим розчином солі.
  • Кущ спиливается, і час, що залишився кореневище обробляється за допомогою «Гліфос» або «Раундап». Робити це треба до тих пір, поки кущ не вимре.
  • У холодну пору року від стовбура максимально відкидається сніг. При сильному морозі таким способом виморожують дерева.
  • Молоду поросль належить вирізати біля самої землі. Потім цю ділянку накривається або товстим картоном, або руберойдом. Покриття повинне залишатися до настання весни. За цей час всі, що розташоване під покриттям має перепреть. Навесні слід ділянку ретельно перекопати і можна садити інші рослини.
  • Провівши вирубку бузку землю, проливають препаратом під назвою «Раундап» і далі діють також як описано в попередньому пункті. Тобто накривають щільним матеріалом і чекають рік.
  • Народна мудрість пропонує для позбавлення від бузку на могилі використовувати електроліт, який використовується в автомобілях.
  • Особистий досвід автора підказує, що якщо бузок зрізати, а корінь викорчувати, намагаючись простежити всі відростки, то вона навряд чи з’явиться знову. При викорчовування копати слід якомога глибше, щоб основний корінь видалити весь без залишку.
  • Викопати навколо пня зрізаної бузку лунку і засипати її свіжим пташиним або коров’ячим гноєм. Протягом усього літа треба буде стежити за появою нових відростків і зривати їх з коренів. Обрізати секатором можна, так як з решти маленьких стеблинок знову почнуть проростати стеблинки.

Що собою являє ця рослина

Бузком називають квітучий чагарник з відділу квіткових, класу дводольні, порядку ясноцветних, сімейства маслинових, роду бузок.

Має ходіння дві версії того, як виникло латинська назва бузку. Перша стверджує, що коренем для освіти назви послужило грецьке слово syrinx, яке може бути переведено як труба.

Саме її нагадують квіти рослини. Друга говорить, що назва була дана на честь німфи сиринга – одного з персонажів грецької міфології.

У древніх слов’ян було прийнято називати цю квітку «синель», що, по-видимому, було обумовлено характерним кольором суцвіть.

Найчастіше це чагарник, що має велику кількість стовбурів, які ростуть прямо або раскидисто. Їх висота може коливатися від п’яти до семи метрів. Іноді рослина набуває вигляду дерева.

Гілки куща бузку рясно покриває листя, розташована супротивно. Вона тримається на них до глибокої осені. Листя, в залежності від сорту бузку, можуть бути:

  • Простий форми з рівними краями.
  • Яйцевидним.
  • Овальної форми.
  • Мати подовжену форму із загостреним носиком.
  • Перистими.
  • Складно кавалками.

Забарвлення листя бузку темно або світло-зелений. Вони можуть досягати в довжину до дванадцяти сантиметрів.

У лійчастого квітів бузку чотири пелюстки невеликого розміру. Ними утворюються суцвіття метельчатой ​​або гроновидні форми. Один кущ бузку в період цвітіння може нести до вісімнадцяти тисяч штук. Їх забарвлення може варіюватися:

  • Рожевий.
  • Пурпурний.
  • Білий.
  • Ліловий.
  • Блакитний.
  • Фіолетовий.

Як правило до основного кольору додається якийсь відтінок. Квіти бузку мають дуже ніжним і тонким ароматом, який заспокійливо діє на людину.

Залежно від форми квітів прийнято розрізняти сорти бузку мають махрові і прості квітки. А з урахуванням забарвлення виділяють фіолетову, розоватую (рожеву), складну, пурпурову, мажентовую, бузкову, блакитнувату, білу.

На сортування бузку також впливає розмір їх кольорів:

  • Бузок, що має великі квіти – більше двадцяти п’яти сантиметрів.
  • Бузок, що володіє середніми квітами – від п’ятнадцяти сантиметрів до двадцяти.
  • Дрібно квіткова бузок – від п’яти до десяти сантиметрів.

Рання бузок цвіте на проміжку часу між останнім тижнем квітня і першим тижнем травня. Для середньо квітучого бузку оптимальним для цвітіння є середина травня. На початку червня з’являються квіти на пізній бузку.

Вести боротьбу з кореневою порослю бузку під силу не кожному досвідченому садівнику. Пропонуємо вам спосіб, за допомогою якого вдасться не допустити виникнення небажаних пагонів. Метод кардинальний, але ефективний і доступний кожному.

Бузок. Фото використовується за стандартною ліцензії © ofazende.ru

Перш ніж приступити до усунення порослі, потрібно дізнатися, що призводить до її виникнення. Якщо кущах забезпечені всі умови для повноцінного розвитку, таке явище виникнути не повинно. Як правило, поросль викликана наступними причинами:

  • Нестачею вологи. Якщо ви не вдаєтеся до систематичних поливу рослини, воно буде впроваджуватися ближче до поверхні землі, в місце, де земля зволожується випали опадами. На тлі такого розвитку кореневої системи утворюється поросль.
  • Сильної обрізанням. Ця одна з найчастіших причин утворення пагонів. Якщо видалити велику кількість гілок, рослина зазнає шок, в результаті чого випустить молоді пагони.
  • Фізичними ушкодженнями. Механічне і термічне пошкодження рослини нерідко тягнуть за собою утворення порослі.
  • Оголенням коренів і недугами.

Перед тим як прийняти заходи по видаленню порослі, доцільно переконатися у відсутності причин для її виникнення. Якщо їх не ліквідувати, боротьба виявиться безглуздою може тривати до нескінченності.

Фото використовується за стандартною ліцензії © ofazende.ru

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.