Як видалити пні на ділянці без корчування селітрою

2024 0 Comments

Як видалити пень на ділянці без корчування: покрокова інструкція

На присадибній ділянці є пень, — він псує зовнішній вигляд і всім заважає? Треба б викорчувати його, але все якось руки не доходять. Аж надто це клопітка заняття. Це не так!

Видалити його можна навіть не використовуючи ні сокир, ні лопат, а тільки лише вогонь. Таким способом можна видалити далеко не один і не два пня, при цьому витративши одну-дві години свого дорогоцінного часу.

Недолік у даної методики тільки один — її не можна використовувати в тих місцях, де є ризик виникнення пожежі, тобто у газопроводів, сховищ ГСМ і в безпосередній близькості з житловими і господарськими будівлями.

Читайте також: Як втілити цікаві ідеї прикраси улюбленої дачі — 150 + оригінальних фото підказок для умільців

Як позбутися від пня за допомогою реагентів

Залишки дерев займають вільне місце, яке можна відвести під грядку або квітник. Вони виглядають не естетично і надають дачі занедбаний вигляд. Про пні можна спіткнутися і впасти. У них заводяться грибки, які несуть ризик для рослинності в саду.

Залучати спецтехніку — дорого і незручно. Це можливо, лише якщо ділянка просторий, на ньому відсутні споруди і молоді дерева. Так як спосіб витратний, вдаватися до нього варто, тільки якщо потрібно позбутися від десятка пеньків.

Від пня можна позбутися без викорчовування

Вирізання пенька бензопилою ненадійно — через час з’являться молоді відростки. Найнадійніший спосіб позбутися від пня — викорчовування. Він не завжди підходить. Іноді підійти до відростка важко через розташованих поблизу будівель або клумб. Корчування вручну забирає багато сил і часу. Цей спосіб вважається застарілим.

Часто вдаються до різних методів, що дозволяє забути про проблему. У хід підуть хімічні реагенти:

Вони знищують деревну структуру.

Спочатку пень оглядають, зрізають його до кулі грунту або нижче, потім підбирають оптимальний спосіб видалення, оцінюючи його раціональність.

Як використовувати селітру

Застосування хімічних речовин вимагає точного дотримання умов процедури і спеціальних навичок. Купити корисне в господарстві речовина можна в садівничому магазині. Селітру використовують так. У пні вирізають пару дірок шириною 1 см і глибиною до 40 см. У них засипають по 100 грам селітри — калієвої або натрієвої. Щоб речовина краще подіяло, його топлять у воді. На видалення одного пня зазвичай йде до 2 кг селітри. Оптимальний час для процедури — початок осені.

Важливо! На торф’яних ділянках використовувати селітру не можна, так як високий ризик загоряння. Краще застосовувати її на ділянках, призначених для будівель — вона спрацює швидше, ніж інші хімічні реагенти.

Потім в дірки потрібно увіткнути пробки, а пень «одягнути» в полімерну плівку. Це запобіжить вимивання селітри під час дощу. Пень потрібно залишити в спокої аж до самої весни. За кілька місяців речовина подіє на нього, коріння відімруть. Коли це станеться, слід залити в дірки бензин або іншу палаючу суміш, і кинути туди сірник. Селітра у вогні виділяє кисень, що сприяє знищенню не тільки самого пня, а й його кореневої системи.

Селітра хоч і корисна для грунту, в великих обсягах погіршує її якість. Земля після маніпуляцій з селітрою буде малопридатна для висадки овочів або квітів в найближчі кілька років

Перед використанням селітри потрібно пересадити рослини, розташовані навколо остова на відстані 0,5-1 м, інакше вони можуть постраждати.

Сечовина проти пнів

Застосовувати її слід таким же чином, як і селітру. У порівнянні з нею, в мочевине на третину більше азотного речовини. Карбаміду всипають в заздалегідь пророблені отвори, присипають шаром грунту, вичікують деякий час. Головний плюс реагенту в тому, що, на відміну від селітри, він не несе жодної шкоди грунті. Через рік на пні розкладають дрова і підпалюють їх. Деревина, просочена речовиною, згорить досить швидко. Горіння відбувається на глибині до двох метрів.

Коли пень буде знищений, на його місці утворюється яма. Після цього в ній можна висадити будь-яку бульбову або плодову культуру. Залишки дерева можна прибрати не тільки спалюванням, а й вручну, використовуючи лом і лопату. Так як дерево стане рихлим, видалити його буде легше простого.

З складнощів методу виділяють тривалість його втілення в життя (майже два роки), а також необхідність використання реагенту в великому обсязі. Потрібно зробити 30 отворів діаметром 1 см, і засипати їх 1 кг сечовиною.

Сечовину без побоювань можна використовувати на торф’яної грунті, де застосовувати селітру не можна з огляду на пожежонебезпеки торф’яної землі

Використання солі

Практичний і не витратний спосіб позбутися від пня — взяти звичайну сіль. Доведеться витратити мінімум грошей. Потрібно взяти 300 г солі, покласти її в дірки в пні, зверху залити водою і присипати грунтом. Час вичікування — не менше 18 місяців. Мінус способу в тому, що після процедури довгий час не можна буде висаджувати на відстані навколо пня ніякі рослини — вона стане засоленої і непридатною.

Важливо! До хімічних способів доцільно вдаватися, якщо на ділянці в найближчі пару років не планується висаджування ніяких культур.

«Раундап»

Не менш дієвий реагент — «Раундап». Хоч він і виробляється для позбавлення від бур’янів, може допомогти і з непотрібним кістяків на ділянці. Пень обливають речовиною і обмотують плівкою на зимівлю, щоб дощі його НЕ вимили. Через деякий час коріння трухнут і стають м’якими для викорчовування. Застосовувати спосіб бажано відразу, як спиляли дерево.

Заходи безпеки

Потрібно обов’язково подбати про засоби захисту. Слід надіти непотрібний одяг і захисні рукавички для рук. При використанні сечовини можна не надто обережним, але все ж брати речовина голими руками не варто.

Якщо пні були оброблені хімікатами, а навколо них ростуть бульби або плоди, краще не вживати їх в їжу. Оптимальний час для процедур з хімікатами — кінець літа або осінь, коли урожай зібрано.

Альтернативні методи позбавлення від пня

Спалювання — найлегший спосіб позбутися від пня. Він шкодить зростанню нових пагонів, не вимагає сил, і дає гарантований результат. Але у нього є і побічні ефекти. Якщо просто обкласти остов дровами і підпалити, згорить лише частина, яка знаходиться вище за землю або на глибині 3-5 сантиметрів. Щоб спалювання було результативніше, можна обкласти деревом коріння, попередньо їх розкопавши. Їх розмір повинен бути аналогічним діаметру відростка в нижній частині.

Спалювання не дає повної впевненості в тому, що про проблему можна забути. Дерево горить довго, а бічні корені, що залишилися під землею, нерідко дають поросль

Важливо! Під час використання відкритого вогню слід суворо дотримуватись заходів безпеки. Вугілля можуть заново спалахнути протягом 10-15 годин після проведення процедури. Використовувати бензин, а також робити спалювання в вітряну погоду, не рекомендується.

Наступний метод застосовують перед початком холодів. Пень добре поливають водою. Коли вдарять морози, вона замерзне, привівши до руйнування дерева. Трухлявий об’єкт вийняти з землі не складе труднощів.

Садівники часто вдаються до наступного способу. На пні роблять надрізи ножем, присипають їх спорами грибів (можна взяти міцелій опеньків або гливи). Купити його можна в спеціалізованому магазині. Гриби «виїдемо» з пня все сахаросодержащие речовини.

Щоб закласти міцелій, буде потрібно підготовка. Спочатку в пні свердлять дірки діаметром 5-20 мм, глибиною 3 см. Після їх рясно поливають водою протягом декількох днів. Краще використовувати джерельну воду, а не хлоровану — через неї грибниця може захворіти. В отвори закладають міцелій (1 ч. Ложка в одну дірку), поливають його водою і закладають глиною або пластиліном. Раз в тиждень нову грибницю поливають, щоб вона розросталася. Перший урожай можна буде побачити вже через півроку.

Через два роки залишки дерева будуть знищені, а на ділянці з’явиться галявина грибів, з якої можна буде мати урожай п’ять років. Коли грибниця перестане плодоносити, остов знищують, не докладаючи зусиль. Спосіб хороший тим, що при його використанні відсутня поросль від старих коренів. Його краще застосовувати для свежеспіленних дерев — в них більше поживних речовин.

Нерідко, щоб позбутися від пня, застосовують машинне масло. З настанням тепла його обкопують, роблячи лунку глибиною в п’ять сантиметрів. Пень очищають від кори, і добре обливають машинним маслом. Кору прилаштовують на місце, зверху обсипаючи грунтом. Через два-три роки він зруйнується.

Використання сечовини або солі.

Суть методу полягає в тому, щоб просочити пень речовинами, які сприяють його прискореному гниття. Після того як пень перетворитися на труху, його легко можна буде викорчувати за допомогою звичайного брухту або просто розбити його кувалдою або сокирою.

Даний спосіб також досить тривалий за часом. Щоб пень згнив знадобиться час приблизно в 1-1.5 року.

В якості активних речовин застосовують звичайну сіль (хлорид натрію), сечовину (карбамід) або поташ (карбонат калію).

Потрібно розуміти, що сіль викликає локальне (поверхневе) засолення грунту. І надалі в цьому місці навряд чи буде рости якесь рослина.

Щоб застосувати цей спосіб, потрібно виконати всі дії, що і при просочуванні пня селітрою. Тобто потрібно в пні насверліл отворів, потім засипати в них активну речовину, трохи полити водою і накрити поліетиленом.

оригінальні способи

Якщо пень знаходиться в пористої землі на городі, видалити його можна розмиванням грунту. Остов обкопують з усіх боків лопатою. За кілька кроків від нього роблять яму глибиною з полкуба. Дістають шланг з сильним напором води і направляють на низ пня. Вологий грунт буде стікати в заздалегідь зроблену яму. Через день, коли вся рідина стече, а коріння здадуться назовні, можна буде акуратно спиляти їх ножівкою. Яму закладають тієї ж викопаній землею. Якщо місцевість відкрита, спосіб підійде як не можна краще.

Нерідко садівники використовують ще один оригінальний спосіб. Вони висаджують молоді дерева прямо в пень. Остов вкорочують під корінь, в центрі роблять ямку. Для цього можна застосувати дриль. У поглиблення закладають добриво — торф, золу, перегній, пісок, гній. В ямку висаджують саджанець, який буде брати поживні елементи для росту зі старого пня.

Серед нестандартних способів також виділяють підривання. Робити його зобов’язаний людина, що має дозволи на подібні роботи та спеціальне обладнання. Перед закладанням заряду створюють підкоп або свердловину. Роблять їх або буром, або вручну лопатою. Потрібну кількість і вид вибухової речовини може призначити лише вибухотехнік.

Важливо! Прибрати пні дерев твердих порід — осики, дуба, складніше, ніж інші.

Щоб не витрачати сили і час, можна запросити фахівців, які допоможуть швидко вирішити задачу. Арбористи використовують фрезеровочного машину. Можна купити спеціальний подрібнювач пнів. Інструмент здатний руйнувати деревину на глибині до 40 см. Він робить це акуратно, за допомогою фрезерування, не зачіпаючи коріння зелені, що росте поруч. Забути про проблему можна вже через годину. Недолік методу — висока вартість прокату або покупки інструменту.

Коли доведеться робити корчування

Є ситуації, коли доводиться викорчовувати дерево. До них відносяться:

  • Очищення ділянки під оранку. Якщо у дерева була розлога коренева система, при зіткненні з технікою вона може пошкодити трактор. Корчування обов’язково, якщо є можливість розростання коренів горизонтально на невеликій висоті.
  • Поразка дерева кореневими хворобами. У заражених коренях живуть збудники хвороб, тому необхідно провести санітарну вирубку.
  • Заплановане будівництво на дачі. Використання хімічних реагентів не завжди дає бажаний результат. Якщо коренева система велика, вона буде вбирати в себе багато рідини. Якщо пень розташований поблизу до поверхні землі, а відразу зверху — бетон, то взимку вода в висівок стане льодом і набубнявіє. Це посприяє пученію землі і розколу бетону.
  • Підготовка до висаджування плодових культур на ділянці з дикими кущами. Якщо видалити не весь корінь подібного рослини, воно пустить пагони на наступний рік. Хімікати в даному випадку використовувати не можна, так як вони впливають на якість грунту і можуть погіршити зростання нових саджанців.

Видалення залишків дерева — складне завдання. Підбирати метод видалення остова слід, спираючись на засаджених ділянки, розміри відруби, зону його розташування. Якщо швидко позбутися від нього не виходить, потрібно задуматися про те, як застосувати його в якості предмета декору в саду. Цією хитрістю користуються багато дачників, які не бажають витрачати час і зусилля на складну роботу. Ландшафтні дизайнери роблять з кістяків садові столики, лавки, маленькі квітники, Рутар.

механізоване корчування

Якщо ділянку землі необхідно розчистити від великої кількості пнів для майбутньої забудови або розбивання саду, краще використовувати важку техніку — трактор, бульдозер, автокран. Особливо якщо немає небезпеки пошкодити будь-які елементи ландшафтного дизайну.

Для видалення надземної частини пня підійде електро- або бензопила. Цей варіант дешевше, але без видалення кореневої системи загиблого дерева ділянку не можна буде засадити або забудувати.

Багато господарів користуються подрібнювачем пнів, взятим напрокат. Його теж краще застосовувати при необхідності видалення великої кількості пнів.

Надземну частину пня зрізають бензопилою.

Якщо ж потрібно звільнити ділянку від 1-2 пеньків, краще скористатися іншими способами. Залучення техніки в такій ситуації буде невиправдано дорого. До того ж техніка, особливо важка будівельна, може пошкодити різні елементи ландшафтного дизайну.

Корчування пнів виконати не так складно, як здається. Головне — грамотно підійти до вирішення цієї проблеми: отримати уявлення про кореневій системі різних дерев, вибрати відповідний спосіб корчування, підготувати все необхідне — інструменти, матеріали, речовини.

Для успішного видалення пнів без зайвих зусиль потрібно з’ясувати:

  • вік, породу і вид дерева;
  • вид і глибину залягання кореневої системи;
  • розташування основних коренів.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Від пня не залишиться й сліду. Швидкий спосіб видалити його без корчування

На ділянці зазвичай потрібно видаляти пні, але це завдання можна виконати швидко і безпечно, не викорчовуючи їх. Один з найефективніших способів — це випалювання. Ось як це зробити:

  1. Підготовка пня: Спочатку потрібно просвердлити або прорубати декілька глибоких отворів у пні.
  2. Застосування легкозаймистої рідини: Влити легкозаймисту рідину (наприклад, бензин) в отвори у пні.
  3. Запалення: Підпалити рідину у пні.
  4. Пильнуйте та будьте обережні: Якщо деревина в пні досить суха, вона повністю вигорить за пару годин. Проте слід дотримуватися декількох обов’язкових правил безпеки:
  • Не розводьте вогонь у вітряну погоду, оскільки це може призвести до небезпеки розповсюдження вогню.
  • Будьте обережні з легкозаймистими рідинами, і використовуйте їх відповідно до інструкцій на етикетці.
  • Не залишайте пень без нагляду, поки він тліє, щоб уникнути небезпеки поширення вогню.
  • Стійте з вітряного боку, щоб не вдихати дим.

Цей метод є найшвидшим, але також потребує найбільшої обережності через потенційну небезпеку. Після видалення пня, слід також вжити заходів для збереження безпеки на ділянці та попередження можливості розповсюдження вогню.