Томат ліана червона

2024 0 Comments

Зміст:

Томат африканська ліана: опис, вирощування, відгуки, фото

Сорт Африканська ліана – високорослий томат американського походження з тонким стеблом та невеликим листям. Це один із найсмачніших рожевих помідорів.

ВисотаМісце посадкиТерміни дозріванняКолір плодівРозмір плодівПоходженняФорма плоду
ВисокорослийТеплицяСередньостигліЧервоніВеликийСортСерцеподібні

Опис та характеристика сорту

Середньостиглий індетермінантний салатний сорт. Призначений для теплиць. Перший урожай дозріває через 13-14 тижнів після появи сходу.

Середня вага плода 120-180 г, максимальна – 400 г. Колір насичений рожевий. Плоди серцеподібні, середнього та великого розміру, з невеликою кількістю насіння, м’ясисті, апетитні, дуже гарні на розрізі. У стиглих помідорів ніжна шкірка і солодкий смак із ананасовим відтінком.

Переваги і недоліки

  • чудовий смак;
  • великоплідний;
  • гарна лежкість;
  • просте формування;
  • невелика кількість пасинків;
  • тривалий термін дозрівання – свіжі плоди можна збирати до пізньої осені;
  • висока стійкість до фітофторозу та вірусних захворювань.
  • невисока врожайність;
  • придатний лише для теплиць;
  • потребує підв’язування.

Врожайність

Урожайність у теплиці трохи вища за середню, у відкритому грунті дуже низька. Оптимальне місце для розміщення Африканської ліани – полікарбонатна або засклена теплиця. У відкритому ґрунті з одного куща знімають близько 3 кг, у захищеному – близько 5 кг.

Особливості вирощування та зберігання

Для підвищення врожайності зав’язі обприскують янтарною кислотою (1 г препарату розчиняють у 5 л води). Такий розчин можна використовувати для обприскування та поливу рослин, замочування насіння.

Сорт лежкий. Томати можуть лежати на підвіконні, зняті у зеленому вигляді, близько місяця. Після дозарювання вони не зморщуються і зберігають чудовий смак.

Посадка та догляд

Посів проводять за 60-65 днів до передбачуваної висадки розсади у ґрунт.

Насіння знезаражують у розчині марганцівки рожевого кольору, промивають у воді, просушують і ставлять у холодильник на дві доби для загартування.

Потім замочують у розчині бурштинової кислоти на дві доби та засівають у ящики, заповнені сумішшю торфу та родючої землі 1:1. Після сходів рослини пікірують горщики об’ємом не менше 0.5 л.

Вирощування розсади

Розсаду підгодовують щотижня сумішшю:

  • суперфосфат 20 г;
  • сечовина 5г;
  • хлористий калій 5 г;
  • вода 10 л.

При поливі у воду додають трохи марганцівки, щоб рідина стала рожевою. Перед висаджуванням рослини виносять удень на повітря для поступового звикання.

Посадка

У теплиці на квадратному метрі розміщують 4 рослини. Розсаду висаджують похило, щоб на рослинах утворилося якнайбільше коріння. Під час вегетації кущі підгодовують 2 рази на місяць слабким настоєм коров’яку – 1 л настою на 10 л води.

Підв’язка

Зростання Африканської ліани у висоту не обмежене. За сезон висота в теплиці досягає 2 м. В опалювальних культиваційних спорудах довжина стебла може досягати 4 м.

Будова куща слабка, стебло тонке, сорту потрібні посилені підживлення, тому рослини не виносять затінення і вимагають постійної підв’язки. Тільки на півдні допустима легка тінь, тому що власного листя замало.

Середньостиглий / ВисокорослийОцінка користувачів: 5/5
Середньоранні / ВисокорослийОцінка користувачів: 5/5
Середньостиглий / ВисокорослийОцінка користувачів: 4/5

Томат Ляна: опис та характеристика сорту, особливості вирощування помідорів, відгуки тих, хто садив, фото та відео

Томати вживають далеко не лише у свіжому вигляді, у нашій країні дуже популярні солоні або мариновані плоди, які господині заготовляють у стандартних скляних банках.

Тому дуже цікаві сорти, які плодоносять дрібними помідоринками, які легко поміщаються в такі ємності.

А коли вони ще й смачні… Одним із таких сортів є Ляна – невибагливий сорт, дуже популярний як у європейській частині нашої країни, так і у Скандинавському регіоні.

Опис томату сорту Ляна

Незважаючи на те, що сорт Ляна був виведений у Придністров’ї, Держреєстр селекційних досягнень, де він був зареєстрований у 1996 році, рекомендує його для вирощування головним чином Центральному та Східно-Скандинавському регіонах. Звичайно, це не означає, що Ляна не зростатиме в істинно «помідорних» Поволжі або Чорнозем’ї. Сорт успішно культивують практично на всій території нашої країни, садять ці томати і в сусідніх Молдові та Україні.

Томат Ляна відноситься до детермінантних сортів: його кущ невисокий (не вище 40 см), але й несхожий на деревце, тобто не штамбовий, його гіллястість середня, а листя на кущах виростає багато.

Це листя звичайного розміру та забарвлення, слабогофровані. Над п’ятим або шостим листком вже утворюється перше суцвіття, а далі через кожні 1 або 2 листки – нові.

Усього на кущі утворюється щонайменше п’ять кистей, у кожному з яких знаходиться 4–5 помідоринок.

Кущ томату Ляна невисокий, але, на жаль, його стебла дуже неміцні і без підв’язування обламуються.

Плоди невеликі, масою близько 80 г, круглі, червоного забарвлення, з двома або трьома насіннєвими камерами. Смак свіжих помідорів вважається чудовим.

Напрямки їх використання – вживання у свіжому вигляді та цільноплідне консервування. При заготовках на зиму томати не тріскаються, банки виглядають дуже апетитно.

Можна готувати з цих помідорів і сік та томатну пасту; принаймні, багатий хімічний склад цього цілком сприяє.

Встигання помідорів настає дружно і рано: у середній смузі приблизно через 100 днів після появи сходів, тобто приблизно в середині літа, в Скандинавії на тиждень-півтора пізніше.

Врожайність непогана: з кожного куща за умов середньої смуги збирають близько 3 кг помідорів. Як не дивно, врожайність в умовах Скандинавії в півтора-два рази вища. Томати легко переносять перевезення на будь-які відстані, незважаючи на тонку шкірку.

У потрібних умовах помідори можуть зберігатися у свіжому вигляді близько двох місяців.

Сорт має високу стійкість до більшості хвороб; стійкість до фітофторозу оцінюється як середня, а до тютюнової мозаїки – нижче за середню. Він здатний добре рости як у теплицях, так і в незахищеному ґрунті, але в основному, як і інші низькорослі сорти, вирощується поза теплицями. Деякі любителі садять кілька кущиків навіть на балконах міських квартир.

У не надто суворих кліматичних регіонах практикується посадка сорту Ляна без вирощування розсади, але в цьому випадку дозрівання плодів припадає лише на кінець літа.

На основі червоного томату Ляна виведено новий варіант – Ляна рожева. Основні характеристики цих двох різновидів збігаються, але оновлений варіант встигає дещо швидше і навіть може належати до розряду ультрашвидких. Крім цього, у рожевих помідорок, які трохи більші, вищий і відсоток цукристості.

Відео: опис томату Ляна

Зовнішній вигляд

На вигляд плоди томату Ляна схожі на безліч інших червоноплідних сортів, оскільки мають класичну округлу форму і забарвлення. Навіть фахівцеві легко сплутати його мінімум із кількома десятками аналогічних сортів, відмінності можуть спостерігатися лише у деталях.

Плоди томату Ляна правильної форми, приблизно одного розміру, яскраво-червоні

Рожева Ляна виглядає аналогічно, але плоди мають зовсім інше, дуже ошатне забарвлення.

Плоди рожевої Ляни настільки ж рівні і правильні за формою, але забарвлення у них зовсім інше

Власне, і кущі, обліплені численними помідоринками, нагадують кущі деяких інших ранніх сортів детермінантних, наприклад, томата Бета.

Переваги та недоліки, відмінності від інших сортів

Сорт томатів Ляна швидко набув популярності серед городників-аматорів і дрібних фермерів через наявність у нього безліч очевидних переваг. До найважливіших їх можна віднести:

  • невибагливість у догляді;
  • ранні терміни дозрівання помідорів і, водночас, тривалість плодоношення;
  • відмінний смак дозрілих плодів;
  • відмінну для раннього сорту врожайність;
  • тривалу безпеку та хорошу транспортабельність урожаю;
  • чудовий товарний вид помідорів;
  • універсальність призначення урожаю;
  • високу стійкість до основних видів захворювань.

До недоліків відносять:

  • низьку стійкість до тютюнової мозаїки;
  • високу облистяність, що вимагає видалення зайвої зеленої маси під час дозрівання врожаю.

Дивовижною особливістю сорту є те, що, судячи з опублікованих даних, його врожайність в умовах Скандинавії, ​​що відрізняються високим ризиком культивування теплолюбних рослин, істотно вище за таку в умовах, наприклад, . Важко зрозуміти цей феномен, але статистика стверджує, що так.

Сорт Ляна, що плодоносить помідорами звичайного виду (форми та забарвлення), властивого безлічі інших сортів, вигідно відрізняється від більшості з них за сукупністю споживчих властивостей.

Так, наприклад, довгий час одним із найкращих ранніх сортів томатів вважався здавна відомий сорт Білий налив.

І хоча стиглі плоди цих сортів дуже схожі один на одного, Білий налив відрізняється наявністю значно більшої кількості насіннєвих камер.

Стиглі плоди Білого наливу зовні мало відрізняються від Ляни

Досить ранньостиглий сорт Човник, який також з успіхом використовується в цільноплідному консервуванні, має зовсім іншу форму помідорин і невисоку хворобостійкість.

Дуже старий сорт Скандинавський скоростиглий суттєво поступається Ляні за смаком, а відносно молодий сорт Яблунька України росте вищим кущем.

Порівняння сортів можна продовжувати нескінченно: на сьогоднішній день помідорів, у чомусь схожих на Ляну, дуже багато, і у кожного можна знайти як позитивні, так і негативні риси.

Особливості посадки та вирощування томату Ляна

Якщо намагатися двома словами сказати про особливості агротехніки томата Ляна, то вийде, що їх практично і немає: це типовий детермінантний сорт, що відрізняється дуже ранніми термінами дозрівання, призначений, головним чином, для відкритого ґрунту. Ранньостиглість дозволяє в теплих регіонах вирощувати його прямим посівом насіння в грядку (щоправда, переваги в термінах дозрівання врожаю при цьому губляться), але переважно Ляну, як і майже будь-який томат, вирощують через стадію розсади.

Посадка

Цей сорт помідорів, як і більшість інших ранньостиглих, немає сенсу сіяти на розсаду дуже рано, оскільки в такому варіанті може скластися ситуація, коли на кущиках вже зав’язалися помідорки, а погода ще не сприяє пересадженню розсади в незахищений грунт. Ляну можна пересаджувати в грядку у віці 45–50 днів, тому термін посіву насіння в розсадні ящики в умовах Центрального регіону та прирівняних до нього за кліматом областях — кінець березня, а то й початок квітня.

Звичайно, якщо на ділянці є тимчасові плівкові укриття, можна зайнятися розсадними справами і раніше. Головне, щоб висаджування розсади в грядку проводилося тоді, коли земля в ній прогріється хоча б до 14 °С.

Цей сорт досить невибагливий, це відноситься і до стадії вирощування розсади: вона не завдає зайвого клопоту. Але насіння, особливо якщо воно невідомого походження, краще підготувати.

Відкаліброване насіння (велике, однакове за розміром) дружніше сходить, а знезаражене (викуплене півгодини в темному розчині марганцівки) майже гарантують відсутність захворювань рослин надалі.

Знезаразити варто і грунт (полити слабким розчином марганцівки), якщо він складений самостійно. Покупні поживні суміші (не найдешевші) зазвичай готові до використання. Ляна любить пухкі ґрунти, що треба враховувати при складанні суміші: добре, якщо є торф та перегній, до яких додають дернову землю та трохи деревної золи.

Оскільки Ляну вирощують, головним чином, для консервування, садять її зазвичай у великій кількості. Тому спочатку насіння сіють у маленький ящик, а потім пікірують у просторіший. Посів проводять на глибину до 2 см, з дистанцією між насінням близько 3 см.

Прикривши скриньку склом, залишають його при кімнатній температурі: через 5-6 днів повинні з’явитися паростки.

У цей момент важливо знизити температуру на кілька днів до 16-18 оС, інакше розсада навіть детермінантних сортів сильно витягується і стає нежиттєздатною.

При утворенні 2 справжніх листків сіянці розсаджують вільніше (у великий ящик або окремі горщики), злегка прищипуючи центральний корінець. Весь догляд за розсадою полягає в рідкісних поливах та забезпечення хорошої освітленості. Якщо грунт взятий не дуже хороший, 1-2 рази доведеться підгодувати рослини повним мінеральним добривом або хоча б настоєм деревної золи.

За тиждень до пересадки в город розсаду загартовують, поступово привчаючи до суворих умов: свіжого повітря, вітерця та зниженої вологості. Це означає, що ящики виносять якийсь час на балкон і знижують частоту поливів. Хороша розсада томату Ляна не повинна бути високою (20 см цілком достатньо), але повинна мати міцне стебло і бажано зачатки квіткового пензля.

Найкраща розсада помідорів виростає в індивідуальних стаканчиках, але для цього треба багато місця у квартирі

Місце під грядку в городі має бути добре освітленим та закритим від північних вітрів. Ляна не любить важкі ґрунти: вони повинні бути пухкими та вологопроникними.

Під осіннє перекопування вносять приблизно відро перегною, жменю золи і до 50 г суперфосфату на кожен квадратний метр. Оптимальна густота посадки – 4-6 рослин на 1 м2.

У тому випадку, якщо збираються вирощувати кущі без операції видалення пасинків (а це можливо), на квадратному метрі мають не більше чотирьох кущів.

Оскільки розсада Ляни зазвичай компактна, її висаджують без заглиблення, техніка висадки добре відома городникам.

Хтось любить садити «в бруд», хтось, навпаки, у відносно сухий ґрунт із подальшим ретельним поливом: це залежить від структури ґрунту та звичок.

Важливо пам’ятати, що хоча кущі цього томату і не виростають високими, їхня підв’язка дуже бажана: рослина не є штамбовою. Тому відразу при посадці варто передбачити й кілочки заввишки до півметра.

Догляд

Як і при вирощуванні будь-яких сортів помідорів, Ляну потрібно прополювати, одночасно розпушувати ґрунт, поливати, іноді підгодовувати, а також захищати від хвороб. Часті поливи не потрібні, але грунт не повинен пересихати. Поливають підігрітою на сонечку водою, намагаючись не лити на листя.

Через 2-3 тижні після пересадки на город томати вперше підгодовують. Наступні підживлення дають через такі ж терміни, при цьому намагаються органічні та мінеральні добрива чергувати. У міру дозрівання плодів азот із підживлення виключають, обмежуючись настоями золи з невеликими добавками суперфосфату.

Ляна добре відгукується на позакореневі підживлення, особливо на початку цвітіння. Для цього застосовують рецептури із добавкою борної кислоти. Так, взявши будь-яке комплексне добриво і приготувавши розчин для підживлення за інструкцією до нього, додають 1 г борної кислоти на цебро відро цього розчину і обприскують кущі.

Позакореневе підживлення боровмісними рецептурами збільшує кількість кольорів та зав’язі

Ляна погано почувається без підв’язування, оскільки її стебла не дуже міцні та обламуються під вагою врожаю. До будь-яких зручних опор кущі підв’язують 1-2 рази за сезон, користуючись м’якими мотузками.

Кущі намагаються формувати в два або три стебла, але це — якщо хочуть отримати якомога раніше врожай. Коли термін не є критичним, багато городників зовсім не проводять пасинкування: у цьому випадку врожай буде пізніше, але його кількість — більша.

У міру зростання плодів і початку їхнього дозрівання обривають частину листя, відкриваючи помідоринки для освітлення сонцем.

На особистих городах Ляну часто взагалі не обробляють проти шкідників та хвороб, принаймні з використанням хімікатів. Основний урожай встигає дозріти до настання небезпечного у сенсі періоду.

Однак у місцевостях, де лютують хвороби помідорів, профілактичні обприскування бажані.

Як правило, буває достатньо використання “м’яких” рецептур, наприклад, Фітоспорину або Триходерміну з добавкою малих кількостей борної кислоти.

Відео: кущі томату Ляна рожева

Відгуки городників

Томат Ляна та його різновид – Ляна рожева – дуже популярні серед любителів заготовок помідорів на зиму.

Цей сорт дуже невибагливий і дає непогані врожаї рівних плодів відмінного смаку, дуже зручних для цільноплідного консервування.

Через високі товарні якості цього сорту помідорів його полюбили не тільки дачники, а й виробники сільськогосподарської продукції, які вирощують томати в комерційних цілях.

Ліаноподібні сорти томатів: Африканська ліана, Рожева, Підсинська та Скандинавська

Батьківщиною томатів вважаються Центральна та Південна Америки. Скандинавська ліана вирощувалась ще древніми індіанцями, називали рослину “цитотоматом”. У Європі словом “томат” рослину позначили в 1572, в Італії трохи раніше – в 1554 томат спочатку назвали “помідоро” (золотим яблуком), звідти пішла назва томата – помідори.

Спочатку в Скандинавії їх вважали неїстівними, навіть отруйними, вирощували в садах як декоративну, рідше лікарську рослину. Лише наприкінці XVII століття ліаноподібні помідори стали оброблятися як сільськогосподарська культура.

З того часу виведено безліч різних сортів на будь-який смак, вони зайняли гідне місце в городництві, поширені повсюдно.

Терміни вегетації

Час дозрівання у томатів різний. Сьогодні вони поділяються на ультраранні (плоди дозрівають на 65-75 день після посадки), ранні (дозрівають через 75-90 днів), середньопізні – найповільніші (починають плодоносити через 90-100 днів).

За часом вегетації, на вигляд куща, висоті самої рослини помідори поділяють на вирощування у відкритому грунті чи теплиці.

Для відкритого ґрунту більше підходять помідори сорту невеликого росту, компактніші, ранніх термінів дозрівання, в теплицях переважні сорти високорослі, середнього та середньопізнього термінів вегетації.

Ліаноподібні

Ліаноподібні сорти – переважно всі індетермінантні, високорослі. Вони врожайніші, ніж низькорослі, з куща можна отримувати від 10 до 30 кг, буває і більше.

Томати Африканська ліана з високою смаковою якістю. Оскільки період дозрівання триваліший, свіжі плоди можна збирати до пізніх осінніх заморозків (якщо вирощують у теплиці).

Високорослі, ліаноподібні сорти мають високу стійкість до захворювань.

Це цікаво: Кури Ломан вайт – повний опис породи

Характеристика та опис

Сорт “Африканська рожева ліана” виведений в Луїсвіллі, штат Кентуккі, звідти перебрався в штат Огайо, звідти вже поширився далі. Офіційно цей сорт називається African Vining.

Це високорослий томат, індетермінантний, середньостиглий. Краще вирощувати його у теплицях. Як у більшості томатів із серцеподібними плодами, кущ тонкий, висотою до двох м.

Кущі слаболистяні, листя – звичайні, тонкі, трохи пониклі.

Плоди сорту «Бичаче серце», до 350 г вагою, дуже м’ясисті, із зернистою м’якоттю, малонасіннєві. Найкраще формування – в 1-3 стебла. Середня врожайність.

коротка характеристика

  • високорослий (2 м);
  • середньостиглий;
  • індетермінантний, формувати у 3-4 стебла;
  • плоди насиченого рожевого кольору;
  • м’якоть щільна, зерниста, солодка;
  • для салатів, соків;
  • вирощування у теплицях.

Опис плодів

Серцеподібна Червона ліана на стадії стиглості насиченого рожевого кольору. Вага – 150-350 г, м’ясисті, щільні майже не мають насіння та соку. М’якуш зернистий. Смак відмінний, солодкий, збалансований. Плоди хороші для свіжого вживання, приготування соків, на зрізі — красиві, ароматні.

Вирощування розсади

У лютому (з 10 по 20-ті), місяці за два до висадки в ґрунт насіння потрібно замочити у розчині марганцівки (насиченого рожевого кольору) хвилин на 30-40, промити під проточною водою, на добу замочити у воді. Потім насіння треба злегка підсушити, розкласти по підготовленому в ємностях ґрунті, присипати таким самим ґрунтом (приблизно на 1 см).

ВАЖЛИВО: Поливати акуратно – можна ложечкою або зі шприца краплями, але не допускати надлишку вологи – щоб насіння не загнили.

Пророслі саджанці потрібно поступово привчати до зростання у відкритому грунті — у хорошу погоду, коли вже тепло, потроху виносити в повітря.

Посадка

Подсинская ліана висаджується з відривом щонайменше метра друг від друга; між рядами — півтора метри, не менше. Томати краще висаджувати під нахилом, що сприяє утворенню додаткових коренів. Пізніше кущі помідорів можна ще підсапувати. Між рядами можна залишити неглибокі канавки для поливу.

Підв’язка

На початку літа томати ростуть швидко, бо кущі вимагають підв’язки. Для високорослих рослин найбільш оптимальні шпалери, до яких підв’язуються кущі, що виросли. Це забезпечує томатам хороше провітрювання, рівномірна освітленість, менше уражаються хворобами: не затінюють один одного, їх зручно доглядати.

ВАЖЛИВО: Якщо томати висаджені в теплиці, потрібно уважно стежити за поливом – не допускати надлишку вологи в ґрунті, теплицю регулярно провітрювати, влітку залишати відкритою.

Пасинкування високорослих томатів

Для отримання хорошого врожаю кущі потрібно обов’язково пасинкувати, щоб не загущати посадки. Пасинки, навіть перерослі, треба виламувати, не залишаючи пеньків. Так свідчать і відгуки щасливих власників.

Томат Африканська ліана: опис сорту, фото — Корисна інформація та цікаві факти!

  • 1 Переваги та види томатів
  • 2 Агротехніка вирощування
  • 3 Відгуки овочівників

Томат Африканська ліана відноситься до середньостиглих сортів, призначених для вирощування в умовах закритого ґрунту. Серцеподібні плоди інтенсивного малинового кольору мають гармонійні збалансовані смакові якості.

Переваги та види томатів

Аматорські та районовані сорти в залежності від агротехнічних умов вирощування з 1 куща дають 12-25 кг плодів. У процесі зростання утворюються тонкі пагони та формується кущ заввишки до 4 м.

Високорослий помідор сорту Африканська ліана в процесі вегетації формує слабо облистяний кущ зі звичайним, трохи пониклим листям. Плоди серцеподібні, на стадії стиглості інтенсивного рожевого кольору. Вага томату досягає 150-350 г.

М’якуш має зернисту структуру, солодкий збалансований смак. У кулінарії помідори використовуються у свіжому вигляді для приготування соків.

Сорти томатних культур, виведені в Скандинавії, ​​добре розвиваються, плодоносять у теплиці та відкритому ґрунті, відрізняються смаковими якостями та високим урожаєм. Серед аграріїв помідори популярні завдяки великій вазі, приємному салатному смаку.

  • Томат Скандинавська ліана призначений для вирощування у теплиці.
  • У процесі зростання формується кущ заввишки 1,5 м-коду.
  • Рослина відрізняється стійкістю до захворювань та змін погодних умов.
  • Для сорту характерне формування на кущах великих кистей із 6-7 плодами рожевого кольору.
  • Помідори округлої форми, з витягнутою верхівкою, щільною м’якоттю, приємні на смак.

Помідор Подсинська ліана відноситься до культур з необмеженим зростанням. Стиглий томат виглядає як величезна рівна злива з гострим носиком. Забарвлення помідора яскраво-червоне, глянсове поверхню.

У кисті дозріває 4-6 плодів, маса томату досягає 250-400 г. Помідори не дрібнішають, по всьому кущі вони однакового розміру та ваги. М’якуш м’ясистий, солодкий на смак. p align=”justify”> При горизонтальному зрізі спостерігаються плоскі камери з невеликою кількістю насіння.

Для нормального формування рослини переважно висаджувати кущі у освітлене місце та на родючий ґрунт. При вирощуванні в теплиці кущ формують у 2-3 стебла. У кулінарії плоди використовують у свіжому вигляді, для приготування соусів, кетчупу.

Агротехніка вирощування

Томат культивують розсадним способом. За 2 місяці до передбачуваної дати висадки в ґрунт насіння закладають у контейнери із зволоженим ґрунтом на глибину 1 см. Перед посівом їх попередньо замочують у розчині перманганату калію.

Догляд за розсадою передбачає періодичний полив. Для кращого розподілу вологи використовують розпилювач. Пророслі саджанці поступово гартують, виносячи контейнери в повітря.

Кущі ліаноподібних томатів висаджуються на відстані 1 м один від одного, дотримуючись дистанції між рядами 1,5 м. Саджанці в ґрунт закладають під кутом для утворення додаткових коренів. Між рядами помідорів рекомендується залишати неглибокі канавки для поливу.

Для забезпечення доступу повітря та світла до плодового пензля ліаноподібні помідори підв’язують за принципом виноградної шпалери. Для цього поряд з висадженими кущами в землю вбивають коли або арматуру з проміжками 3 м і протягують дроти.

Такий спосіб підв’язки запобігає розвитку захворювання на фітофтороз, сприяє оздоровленню культури. При посадці томатів у теплиці слід стежити за рівнем вологи у ґрунті, регулярно провітрювати приміщення. Щоб отримати добрий урожай, забезпечити доступ світла до плодів, рекомендується регулярно видаляти пагони.

Відгуки овочівників

Як свідчать відгуки, ліаноподібні томати популярні серед городників завдяки великій формі плодів, відмінним смаковим якостям, рівномірному дозріванню врожаю, високій віддачі з куща.

Євгена Крилова, 45 років, Кострома:

«Помідор Африканська ліана вирощувала у теплиці. Увага до томатів привернув опис середньостиглого сорту. Порадували великі плоди та висока врожайність. Томати середнього розміру, формою нагадують серце. На зрізі м’якуш рожевий, апетитний, солодкий на смак. У насіннєвих камерах мало насіння. Плоди відмінно підходять для консервування та вживання у свіжому вигляді».

Анатолій Лавров, 59 років, Адлер:

Помідор Африканська ліана рекомендували сусіди. Розсаду вирощував із насіння та переносив у город на постійне місце. Кущі високі, довелося споруджувати шпалери для підв’язування.

На томатах мало листя, але для кращого плодоношення видалив пасинки. Урожай вийшов вище за середній рівень. Плоди смачні, соковиті, солодкі на смак. Їх приємно знімати з куща через однаковий розмір і насичене рожеве забарвлення.

Відмінно підходять для консервування, вживання у свіжому вигляді.

3 смачні африканці сезону 2019. На них варто подивитися!

Відмінні сорти, які не тріскаються, великі та дуже смачні. Рекомендую посадити хоча б по 1 кущику!

Томат Африканська королева. Індетермінантний, середньостиглий, урожайний сорт. Картопляне листя, врожайність на 5 балів.

Плоди великі, з невеликими реберцями, рожево-пурпурні, краса та смак 5 балів, пружні та яскраві, ринкової якості. М’ясисті та соковиті, біфштексного типу, з невеликими насіннєвими камерами, що містять мало насіння, смачні, солодкі, з дуже приємним ароматом.

За поганої погоди, на початку дозрівання, на деяких плодах були тріщини біля плодоніжки, потім зникли. “Африканська королева” – сімейна реліквія зі США.

За інформацією зі США, частина рослин може мати регулярне листя, що іноді зустрічається і в інших сортів.

Африканська ліана томат. Середньостиглий, високорослий, урожайний сорт. Кущі не загущені, з досить тонким листям. Рожеві, серцеподібні плоди, м’ясисті (суцільна м’якоть), ніжні, соковиті, дуже смачні, з дуже маленькою кількістю насіння, вагою до 400 грам. Чудовий, вишуканий солодкий смак та дуже приємний аромат.

Плоди апетитні та красиві на зрізі. Врожайність дуже висока, тривале плодоношення. Рослини можна вирощувати у кілька стебел. Не давайте плодам сильно переспівувати, вони втратять частину смаку.

За всіма параметрами (смак, врожайність, тривалість плодоношення, стійкість до хвороб, стійкість до посухи, стійкість до розтріскування плодів) я ставлю цьому сорту відмінно. Смак оптимально стиглих плодів 5 балів з плюсом, а перезрілих, що перевисіли на кущі, лише 3 бали.

Щоб зібрати достатню кількість насіння вам доведеться добряче поколупатися в плодах. Нижня фотографія вийшла не зовсім вдалою. М’якуш здається кавуновим, крупнозернистим. Насправді вона масляниста.

Африканський коричневий томат. Високорослий, середньо-пізній, урожайний сорт. Потужні, густі кущі.

Плоди дуже щільні, блищать немов лаковані, насиченого коричневого кольору, з товстою шкіркою. Дуже насичений вибуховий смак із кислинкою. Гель дуже красивий, темно-червоний і сік, що отримується з цих томатів, виглядає як червоне вино.

М’якуш дуже солодкий, а гель дуже терпкий, і це дуже приємна комбінація смаків. Пишуть, що сорт походить із Західної Африки, але це може бути й не так.

Або, можливо, він стався із Західної Африки під іншою назвою, а потім був перейменований з метою продажу.

Насіння цих та інших сортів ви можете придбати у надійних колекціонерів https://tomatland.ru/vyrashhivanie/semena-tomatov-ot-kollekcionerov.html

Томат Африканська ліана: врожайність сорту, фото, відгуки, характеристики та опис

Сорт Африканська Ліана не є гібридом. Результат роботи канадських селекціонерів.

Має середні терміни дозрівання, відрізняється тривалим періодом плодоношення.

Збирання врожаю починається через 100-110 днів після пересадки розсади на постійне місце зростання. Плодоношення продовжується до пізньої осені.

Сорт рекомендований для вирощування лише у теплицях. Стійкий до посухи, більшості хвороб та шкідників.

У статті будуть розглянуті характеристики та опис томату Африканська Ліана. Також вкажемо фото, врожайність та відгуки дачників!

Індетермінантна рослина. Висота куща може досягати 2 метрів. Стебло та гілки куща тонкі, утворює невелику кількість пасинків та листя. Листя рослини має середній розмір, звичайну форму, дуже тонке.

Щоб кущ не обломився під вагою плодів, рекомендована фіксація до опор.

Також видаляти бічні пагони, не залишаючи пеньків. Зазвичай пасинки видаляються до першої плодоносної кисті, після них майже формується.

Сорт томату має середні показники врожайності. На кількість та розміри плодів впливають догляд, погодні умови, внесення добрив. На одному кисті утворюється від 4 до 6 томатів.

Плоди мають витягнуту серцеподібну форму. У стиглому стані набувають яскраво-рожевого забарвлення, іноді малинового. Середня вага томатів становить 150-200 г, деякі екземпляри дотягують маси 400 грам.

Шкірка томата тонка, ніжна, але не схильна до розтріскування. М’якуш середньої щільності, м’ясиста, в міру соковита. Помідори сорту містять мало насіння, мають яскраво виражений аромат, солодкий смак. Деякі садівники відзначають наявність ананасових нот.

Плоди відрізняються досить тривалими термінами зберігання, які не впливають на привабливий зовнішній вигляд та смакові якості. Мають універсальне застосування.

У догляді томати Африканська Ліана невибагливі.

Їм потрібний регулярний і систематизований полив, що не допускає перезволоження або сильного пересихання ґрунту, прополювання бур’янів, підв’язування до опори та видалення пасинків.

Також томати сорту Африканська Ліана вимогливі до сонячного світла та родючості ґрунтів. При нестачі мікроелементів необхідне постійне внесення підживлення та добрив протягом усього сезону.

Хвороби та шкідники

Томати показують високу стійкість до більшості захворювань та шкідників пасльонових культур. Не завадить профілактична обробка рослин підтримки імунітету. З цією метою можна використовувати як спеціальні препарати, так і народні засоби.

Найкращим способом профілактики є дотримання простих правил агротехніки. Поганий догляд може спричинити хвороби навіть у рослин із сильним імунітетом.

Дотримання режиму сівозміни також є дієвим заходом для боротьби із захворюваннями та шкідниками.

Уникати вирощування томатів на ділянці після пасльонових культур та сусідства з ними.

До них відносяться картопля, баклажани, перці. Ці культури хворіють на ті ж хвороби і уражаються тими ж шкідниками, що й томати. Найкращими попередниками є злакові, бобові культури, кабачки, огірки, цвітна капуста, зелень, коренеплоди.

Врожайність

Томати Африканської Ліани мають середні показники врожайності. Урожайність складає 5 кг плодів із 1 куща.

Але показник урожайності можна підвищити, створивши сприятливі умови для росту рослин, забезпечивши систематизований догляд та підживлення. Садівники говорять про високу врожайність сорту.

Переваги та недоліки сорту

Серед характеристик сорту можна виділити такі переваги:

  • стійкість до хвороб та шкідників;
  • досить великі розміри плодів;
  • чудові смакові якості томатів;
  • тривалий період плодоношення та зберігання із збереженням товарного вигляду, смаку;
  • рослина утворює невелику кількість листя, бічних пагонів.

Також можна виділити у сорту томату явні вади:

  • невисока врожайність томатів;
  • можливе вирощування лише у теплицях;
  • обов’язково підв’язувати кущі до опор;
  • Високе зростання може викликати незручності у власників компактних теплиць та парників.

Використання плодів

Томати мають універсальне застосування. Але перевага надається вживанню у свіжому вигляді, салаті, нарізках, закусках.

Плоди застосовуються для приготування різноманітних гарячих, холодних страв.

Помідори невеликого розміру можна використовувати в консервуванні, шкірка стійка до розтріскування.

Одержання соків та інших томатних продуктів не дуже ефективним, оскільки томати мають м’ясисту не дуже соковиту структуру.

Після зняття з куща можуть довго зберігатися в приміщенні за кімнатної температури, не втрачати привабливого зовнішнього вигляду та смакових якостей сорту.

Догляд за томатами

  • Можливий лише розсадний спосіб вирощування томатів.
  • Посів насіння здійснюється за 60-65 днів до запланованої дати висадки у теплицю.
  • Час розраховується, виходячи з кліматичних умов регіону.

Вирощування розсади

Процес вирощування розсади томатів починається із підготовки посівного матеріалу. Спочатку матеріал перевірити на схожість. Насіння заливається теплою водою. Залишити їх на 20-30 хвилин. Насіння, яке за відпущений час не опустилося на дно, викидається. Вони абсолютно порожні, не дадуть жодного сходу. На посів беруться ті, що опинилися на дні.

Тепер насіння продезінфікувати, щоб скоротити ймовірність зараження захворюваннями. Готується слабкий розчин перманганату калію, який міститься насіння на 15 хвилин. Після цього вони промиваються в проточній воді.

Для стимуляції проростання та подальшого зростання можна насіння замочити на 48 годин у розчині бурштинової кислоти.

Також збільшенню відсотка схожості насіння томатів сприяє попереднє пророщування. Так як в грунт закладається вже насіння з паростками, не витрачається час на повторення процедури в тому випадку, якщо сухе насіння в грунті не проросте.

Спочатку насіння замочується у невеликій кількості ледь теплої чистої води. Після замочування викладаються на добре зволожений ватяний диск або шматок натуральної тканини. Але вода не має капати з матеріалу.

Насіння Африканська Ліана викладати в один шар на невеликій відстані один від одного. Зверху накрити ще одним вологим ватним диском чи тканиною. Все помістити в контейнер з кришкою, що щільно закривається.

Замість кришки можна використовувати харчову поліетиленову плівку. Герметичність дозволяє зберегти потрібний рівень вологості, температури.

Міні-теплиці забираються на кілька днів у темне, тепле місце.

Щодня насіння перевіряється, провітрюється. Як тільки з’являться паростки, розпочати посів. Не допускати надмірного їх витягування.

Томатам Африканська Ліана необхідна ґрунтова суміш, що містить ґрунт та торф у рівних співвідношеннях. Ґрунт можна придбати у спеціалізованих магазинах або підготувати самостійно на основі землі із ділянки.

Для вирощування розсади використовуються будь-які ємності, які зручні для садівника. Це можуть бути індивідуальні стаканчики, торф’яні пігулки або спільні ящики для розсади, контейнери.

У будь-якому випадку ємності також знезаражують, обливаючи окропом або густим розчином калію перманганату.

На дно тари укладається дренаж, що складається з дрібного каміння, керамзиту. Дренажний шар допомагає виводити надлишки вологи з ґрунту та запобігати гниття корінців.

Зверху щільно укладається підготовлений ґрунт. Залишається невелика відстань до краю ємності.

На поверхні ґрунту робляться борозенки глибиною 1-1,5 див з відривом 5 див друг від друга.

У них акуратно укладається насіння томатів з інтервалом 3-5 см. Зверху посіви засипаються тонким шаром родючого ґрунту і добре зволожуються. Щоб не розмити землю і не пошкодити посіви, рекомендується використовувати пульверизатор або обережно поливати по периметру ємності.

Для створення сприятливого середовища ємності накриваються склом, кришкою або поліетиленовою плівкою. До появи сходів підтримується температура близько 25 градусів. Коли на поверхні з’являться зелені паростки, зняти укриття, зменшити температуру до +20 градусів, поставити саджанці в добре освітлене місце.

Сонячне світло відіграє важливу роль для томатів. Світловий день має становити щонайменше 16-18 годин.

Нестача світла негативно позначається на зростанні рослини, фотосинтезі. Стебла рослини дуже витягуються, стають ламкими, рослина довго хворіє після пересадки в теплицю.

Тому потрібна кущам установка додаткового освітлення. Використовуються будь-які джерела штучного світла, але найкращий результат показують люмінесцентні лампи денного світла та агролампи.

Як тільки у саджанців почнуть формуватися перші листочки, провести пікірування розсади в ємності більшого розміру. Чи не затягувати цей процес. Пізніша пересадка помітно загальмувати процес зростання. Пікірування необхідно томатам для створення умов формування розвиненої кореневої системи. Особливо це актуально для високорослих та великоплідних сортів.

За 2 години проводиться підготовка розсади. Вона поливається, щоб земля стала м’якшою. В індивідуальні ємності об’ємом від 0,5 літра насипається дренаж, родючий ґрунт.

Робляться поглиблення, які рясно поливаються теплою водою. За допомогою спеціального інструменту або простого виделка кущі обережно підкопуються і переносяться з грудкою землі в нову ємність.

Заглиблюються до сім’ядольних листочків, щоби почали рости бічні відростки кореня.

За потреби земля підсипається. Протягом тижня відбувається процес початку укорінення. Через цей час допускається полив із додаванням мінерального комплексу добрив для розсади.

Висадка в теплицю здійснюється у травні, коли припиняться нічні заморозки та погода стане більш стійкою. За 2 тижні рекомендується підготувати розсаду до нових умов зростання, провести загартування.

Умови на постійному місці зростання значно відрізнятимуться від домашніх, за яких росла розсада сорту. Тому томати можуть зазнати сильного стресу при пересадці. Щоб його мінімізувати саджанці поступово привчаються до суворіших умов.

На першому етапі достатньо проводити провітрювання приміщення, починаючи з 15 хвилин, збільшуючи час до кількох годин. На другому етапі розсада виноситься на свіже повітря де залишається на деякий час.

Уникати впливу прямих сонячних променів, сильних поривів вітру, заморозків.

Температура на вулиці має бути вищою за +8 градусів. Спочатку розсада залишається на кілька годин, згодом час збільшується майже до доби. За сприятливої ​​погоди останніми днями перед пересадкою розсаду томатів залишають на добу.

Посадка проводиться у підготовлений ґрунт. Восени її дезінфікують, видаляють верхній шар завтовшки 15-20 мм. Поливають рослини розчином мідного купоросу. Вносять гній та перегній, перекопують. Теплицю консервують на зиму.

  1. Весною ще раз вноситься перегній, додається деревна зола, копається земля і готуються лунки під посадку.
  2. Частота посадки має перевищувати 4 кущів на 1 квадратний метр.

На дно укладається листя, що перепріло, препарати для прискорення рослин. Лунки рясно поливаються теплою водою.

Саджанці рекомендується встановлювати трохи під нахилом, щоб спровокувати формування бічних відростків кореня. Присипаються землею, трохи утрамбовуються. Протягом тижня не провадиться полив. Томатам необхідно самостійно акліматизуватися та укорінитися.

Особливості догляду

Після пересадки встановлюються опори, кущі підв’язують під третім листом еластичним матеріалом.

Сильно не стягувати стебло рослини, залишити невеликий проміжок між ним та опорою.

Потім підв’язування відбувається зі зростанням рослини. Відразу видаляються бічні відростки, кущ формується на 1-2 стебла.

Протягом сезону томатам сорту Африканська Ліана потрібна систематична полива теплою водою під корінь, намагатися уникати попадання вологи на листя, щоб не спровокувати початку грибкових захворювань.

Намагатися не перезволожувати землю, але й не допускати надмірного висихання.

Зберегти вологу та захистити зелень від неї допомагає мульчування ґрунту соломою, сіном, тирсою. Також мульча заважає зростанню бур’янів та утворенню твердої земляної кірки після поливу.

Високорослим томатам необхідно розпушування грунту, щоб забезпечувати надходження до коренів кисню, і підгортання, що допомагає формуванню розгалуженої кореневої системи.

Пасинкування проводиться при необхідності, тому що після першої плодоносної кисті, бічних пагонів утворюється не так багато.

Підживлення

Протягом усього сезону сорт томату вимагає внесення підживлень та добрив. Процедура проводиться щомісяця, не менше 2 разів на місяць.

Використовуються як органічні добрива як розчину з урахуванням гною, і мінеральні комплекси. Рекомендується їх чергування.

Відгуки садівників.

Томат зарекомендував себе серед садівників із кращого боку.

Крім необхідності підв’язування не вимагає додаткового догляду. Досить дотримуватися простих правил агротехніки, щоб отримати хороший урожай солодких та великих томатів. Тішать терміни плодоношення, плоди дозрівають аж до пізньої осені.

Знайшли широке застосування томатам Африканська Ліана: вживаємо у свіжому вигляді, переробляємо на соки та пюре, консервуємо. Рекомендуємо сорт томатів не тільки досвідченим городникам, але і початківцям освоювати свою ділянку.

Тепер ви знаєте характеристики та опис томату Африканська Ліана. Залишайте відгуки у формі нижче, уточніть урожайність з фото!

Томат Африканська ліана: опис і характеристика сорту

Оригінальна назва цього томата African Vining .

Середньостиглий, високорослий, індетермінатний сорт томата з Канади. Рекомендований для вирощування в теплицях.

Кущ тонкий (як і у більшості серцеподібних томатів), слабообліственние, висотою до 2-х метрів. Лист звичайного типу, тонкий. Потрібно підв’язка рослини до опори і пасинкування. Найкращі результати вийшли при формуванні в 1 і в 2 стебла.

Основні якості плодів

автор фото В. Редько

Плоди серцеподібні, середньої щільності, в стадії зрілості насиченого рожевого кольору, вагою 150-300 грам, м’ясисті, збалансованого смаку. Ці помідори гарні для свіжого споживання, приготування соку. Насіння в плоді дуже мало.

Врожайність висока, тривалий плодоношення.

особливості вирощування

Сіяти насіння цього сорту помідорів на розсаду рекомендуємо за 60-65 днів до передбачуваної висадки в грунт. Під час висадки на 1 кв. метрі розміщуйте до 4-х рослин.

Якщо ви вирощували помідори Африканська ліана, напишіть, будь ласка, сподобалися вони вам чи ні. Яка врожайність і смак плодів були в ваших кліматичних умовах? Коротенько опишіть переваги і недоліки цього томата на ваш погляд. По можливості прикріпіть до коментарю фото цих томатів. Дякую.

Ваші відгуки про томаті Африканська ліана і доповнення до опису допоможуть багатьом любителям томатів оцінити цей сорт об’єктивно і вирішити – чи варто його садити чи ні.

Томат Африканська ліана: характеристика і опис сорту з фото

Смакові якості плодів

Розглядаючи смакові якості томатів, рекомендується брати до уваги той факт, що відмінною рисою в даному випадку є універсальність і м’ясистість. При розрізуванні стає видно м’якоть яскравого червоного відтінку. Помідори мають досить ніжну шкірку і солодкий смак. Багато городників відзначають, що після вживання томата Африканська ліана залишається ананасове післясмак.

Важливо! Вага томатів Африканська ліана може варіюватися від 130 до 200 г, зустрічаються випадки, коли маса стиглого томата може досягати навіть 500 г.

Опис сорту і плодів томата дуже важливо при виборі насіння.

Томат Подсінское Чудо відноситься до великоплідних, вага одного помідора може перевищувати 400 гр. Форма плодів слівовідной, подовжена. Шкірочка і м’якоть томата рожевого відтінку. М’якоть соковита і ніжна, досить солодка, з кислинкою. Усередині томата невелика кількість камер і насіння. Шкірочка гладенька, ребриста у плодоніжки, щільна.

Томат «Ляна рожева»: опис сорту

Назва сортуЛяна Рожева
Загальний описСередньостиглий детермінантний гібрид
ОригінаторГоландія
термін дозрівання82-88 днів
формаплоско
коліррожевий
Середня маса томатів80-100 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту4 кг з куща
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

За терміну дозрівання новинка відноситься до надранньої, від сходів до дозрівання 82-88 днів. Дозрівання плодів дружне. Призначення універсальне. Сорт відноситься до вкрай невибагливим і витривалим. У нього відмінний природний імунітет. Є гібридом сорту «Ляна».

Сорт томата відноситься до кущів детермінантного типу. Красиві, компактні кущики висотою 50-60 сантиметрів, якщо грунт містить велику кількість перегною – доростуть до 70 сантиметрів. У пасинкуванні рослина не потребує, а підв’язати кущик можна. Лист томатного типу, середнього розміру. Кисті компактні. Плоди дрібні, вирівняні, вага їх – від 80 до 100 грамів.

Плюси і мінуси сорти Африканська ліана

Багато досвідчених городників рекомендують перед тим, як приступити до вирощування та висадці розсади, вивчати не тільки переваги і недоліки, але й існуючі відгуки та фото томатів Африканська ліана.

Серед сильних сторін даного сорту можна виділити наступні моменти:

  • досить високі смакові характеристики;
  • досить великі плоди;
  • після збору врожаю томати можна зберігати протягом тривалого часу;
  • мінімальне число пасинків;
  • тривалий період дозрівання, що дозволяє збирати врожай до осені;
  • високий рівень стійкості до захворювань і шкідників.

До недоліків відносять:

  • середній рівень врожайності;
  • необхідність вирощувати культуру в теплиці;
  • повинна бути опора.

Як показує практика, для того щоб отримати хороший урожай, потрібно забезпечити належний догляд.

Характеристика плодів томата

  • Помідори сорту «Ляна Рожева» дуже красиві, ніжно-рожеві.
  • Класичною томатної форми.
  • Рожеві томати відрізняються гарним смаком. Щільні, м’ясисті, солодкі.
  • Насіннєвих камер – 4-6, але вони неяскраво виражені, кількість насіння невелика.
  • Плоди не розтріскуються, відмінно зберігаються, добре переносять транспортування.
  • Смакові якості грунтових плодів значно вище ніж у тепличних.
  • Помідори придатні для цільноплідного консервування та всякого роду заготовок.
  • Сік містить не менше 5% сухої речовини, а цукру – до 6%.

Так як сорт відрізняється ранніми термінами дозрівання, користується підвищеним попитом у покупців. Врожайність хороша.

Особливості вирощування розсади в домашніх умовах

Вирощування розсади – це дуже важливий етап, якому необхідно приділити особливу увагу. Можна купити вже готові саджанці в магазині, але все ж краще виростити їх самостійно в домашніх умовах.

Сіяти насіння потрібно починати в середині березня (за 60 – 65 діб до висадки розсади на постійне місце).

Особливості посіву насіння томату:

  1. В першу чергу необхідно відібрати насіння. Щоб це зробити слід розвести 1 ч. Л. солі в склянці теплої води. Насипати посадковий матеріал. Ті насіння, які спливуть можна викинути. Ті, що залишилися на дні, придатні до посадки.
  2. Щоб збільшити відсоток схожості посадкового матеріалу його можна проростити. Для цього потрібно марлю змочити в невеликій кількості теплої води. Викласти в неї насіння і загорнути. Марлю можна покласти в невелике блюдце. Поставити його в тепле місце на кілька діб. Після того, як з’являться паростки, насіння можна висаджувати в грунт.
  3. Грунт для посадкового матеріалу слід підготувати заздалегідь. Для цього можна купити готову суміш для овочевих культур. На дно контейнери насипати дренаж (товчену яєчну шкаралупу або дрібні камінчики), а потім грунт.
  4. Зробити невеликі борозенки на глибину 2 см і висадити насіння. Полити леечним способом.
  5. Накрити ящик харчовою плівкою, поставити в темне і тепле приміщення. Регулярно прибирати плівку і поливати грунт. Коли почнуть з’являтися перші паростки, ящики необхідно переставити на сонячне місце.
  6. Коли саджанці підростуть, їх можна пікірувати в торф’яні горщики.

Висаджувати рослини потрібно якомога раніше, по 4-6 кущиків на квадратний метр. Раннє висаджування прискорить дозрівання раннього томата. Щоб захистити рослини від поганої погоди і можливих заморозків, потрібно використовувати переносні дугові дротяні укриття. Вони зручні і надійні.

Догляд за помідорами універсального для всіх томатів типу. При вирощуванні помідорів необхідний сівозміну. Не потрібно вирощувати на грядках з під картоплі, перців, баклажанів. Відмінними попередниками є гарбузове і бобові культури.

Читайте на нашому сайті все про

хворобах томатів в теплицях

методах боротьби з цими захворюваннями

Також пропонуємо до ознайомлення матеріали про високоврожайних і стійких до хвороб сортах.

Хвороби і шкідники

Дані помідори стійкі до хвороб. Небезпека для молодих томатів представляє колорадський жук. У разі його появи помідор потрібно обробити інсектицидом. Якщо плодів трохи, а вільного часу більш ніж достатньо, можна не вдаватися до використання хімікатів і виростити екологічно чистий продукт, зібравши шкідників і їх личинок вручну. Якщо часу на городні роботи у вас не вистачає, а помідорів потрібно виростити якомога більше, вас виручить невибагливий і високоврожайний сорт.

Відгуки про томати Африканська ліана

Як свідчать відгуки, ліановидні томати популярні серед городників завдяки великій формі плодів, відмінним смаковим якостям, рівномірному дозріванню врожаю, високої віддачі з куща.

«Помідор Африканська ліана вирощувала в теплиці. Увага до томатів привернуло опис середньостиглої сорту. Порадували великі плоди і висока врожайність. Томати середнього розміру, за формою нагадують серце. На зрізі м’якоть рожева, апетитна, солодка на смак. У насіннєвих камерах мало насіння. Плоди відмінно підходять для консервування і вживання в свіжому вигляді ».

«Помідор Африканська ліана рекомендували сусіди. Розсаду вирощував з насіння і переносив в город на постійне місце. Кущі високі, довелося споруджувати шпалери для підв’язування. На томатах мало листя, але для кращого плодоношення видалив пасинки. Урожай вийшов вище середнього рівня. Плоди смачні, соковиті, солодкі на смак.

Інга Трофимова, 37 років, м Ульяновськ

Помідори сорту Африканська ліана вирощую на дачній ділянці вже протягом декількох років. Розсаду вирощую в теплиці. До цього дуже довго вивчала про даному сорті відгуки інших городників і мене він привернув. Про своє рішення не шкодую. Плоди дуже великі, смачні, солодкі, плодоношення рясне щороку. За формою нагадують серце. Дуже добре підходять для вживання в свіжому вигляді та консервування.

Тетяна Єгорова, 45 років, м Мінськ

Томати сорти Африканська ліана вперше мені порадила висадити сусідка по ділянці. Так вона описувала все якості, що я загорілася і теж посадила у себе на дачі. Вирощувала у відкритому грунті. Кущі виросли дуже високими, навіть занадто. Такого я не очікувала. Довелося встановлювати опори. Але воно, як виявилося, було того варте. Плоди дозріли дуже великі, м’ясисті, а що найдивніше – однакового розміру.

Ліановидні сорти томатів Африканська ліана Рожева Подсінская і Скандинавська

Характеристика плодів томата

Опис сорту і плодів томата дуже важливо при виборі насіння.

Томат Подсінское Чудо відноситься до великоплідних, вага одного помідора може перевищувати 400 гр. Форма плодів слівовідной, подовжена. Шкірочка і м’якоть томата рожевого відтінку. М’якоть соковита і ніжна, досить солодка, з кислинкою. Усередині томата невелика кількість камер і насіння. Шкірочка гладенька, ребриста у плодоніжки, щільна.

Томат Подсінское Чудо відрізняється універсальністю використання в кулінарії. Овочі можна вживати у свіжому вигляді, додавати в салати. Також він прекрасно підходить для консервації. З стиглих томатів можна готувати різні соуси, томатні соки і лечо. Можна солити цілком, в процесі консервації шкірка не тріскається, і плоди залишаються цілими.

Розглядаючи смакові якості томатів, рекомендується брати до уваги той факт, що відмінною рисою в даному випадку є універсальність і м’ясистість. При розрізуванні стає видно м’якоть яскравого червоного відтінку. Помідори мають досить ніжну шкірку і солодкий смак. Багато городників відзначають, що після вживання томата Африканська ліана залишається ананасове післясмак.

Важливо! Вага томатів Африканська ліана може варіюватися від 130 до 200 г, зустрічаються випадки, коли маса стиглого томата може досягати навіть 500 г.

Опис і характеристика сорту

Оригінальна назва цього томата African Vining.

Середньостиглий, високорослий, індетермінатний сорт томата з Канади. Рекомендований для вирощування в теплицях.

Кущ тонкий (як і у більшості серцеподібних томатів), слабообліственние, висотою до 2-х метрів. Лист звичайного типу, тонкий. Потрібно підв’язка рослини до опори і пасинкування. Найкращі результати вийшли при формуванні в 1 і в 2 стебла.

Плоди серцеподібні, середньої щільності, в стадії зрілості насиченого рожевого кольору, вагою 150-300 грам, м’ясисті, збалансованого смаку. Ці помідори гарні для свіжого споживання, приготування соку. Насіння в плоді дуже мало.

Врожайність висока, тривалий плодоношення.

Інга Трофимова, 37 років, м Ульяновськ

Помідори сорту Африканська ліана вирощую на дачній ділянці вже протягом декількох років. Розсаду вирощую в теплиці. До цього дуже довго вивчала про даному сорті відгуки інших городників і мене він привернув. Про своє рішення не шкодую. Плоди дуже великі, смачні, солодкі, плодоношення рясне щороку. За формою нагадують серце. Дуже добре підходять для вживання в свіжому вигляді та консервування.

Тетяна Єгорова, 45 років, м Мінськ

Томати сорти Африканська ліана вперше мені порадила висадити сусідка по ділянці. Так вона описувала все якості, що я загорілася і теж посадила у себе на дачі. Вирощувала у відкритому грунті. Кущі виросли дуже високими, навіть занадто. Такого я не очікувала. Довелося встановлювати опори. Але воно, як виявилося, було того варте. Плоди дозріли дуже великі, м’ясисті, а що найдивніше – однакового розміру.

Середньостиглий індетермінатний салатний сорт. Призначений для теплиць. Перший урожай дозріває через 13-14 тижнів після появи сходів.

Середня вага плоду 120-180 г, максимальний – 400 г. Колір насичений рожевий. Плоди серцеподібні, середнього і великого розміру, з невеликою кількістю насіння, м’ясисті, апетитні, дуже красиві на розрізі. У стиглих помідорів ніжна шкірка і солодкий смак з ананасовим відтінком.

Як свідчать відгуки, ліановидні томати популярні серед городників завдяки великій формі плодів, відмінним смаковим якостям, рівномірному дозріванню врожаю, високої віддачі з куща.

«Помідор Африканська ліана вирощувала в теплиці. Увага до томатів привернуло опис середньостиглої сорту. Порадували великі плоди і висока врожайність. Томати середнього розміру, за формою нагадують серце. На зрізі м’якоть рожева, апетитна, солодка на смак. У насіннєвих камерах мало насіння. Плоди відмінно підходять для консервування і вживання в свіжому вигляді ».

«Помідор Африканська ліана рекомендували сусіди. Розсаду вирощував з насіння і переносив в город на постійне місце. Кущі високі, довелося споруджувати шпалери для підв’язування. На томатах мало листя, але для кращого плодоношення видалив пасинки. Урожай вийшов вище середнього рівня. Плоди смачні, соковиті, солодкі на смак. Їх приємно знімати з куща через однакового розміру і насиченою рожевого забарвлення. Дуже добре підходять для консервування, вживання в свіжому вигляді ».

Плюси і мінуси сорти Африканська ліана

Багато досвідчених городників рекомендують перед тим, як приступити до вирощування та висадці розсади, вивчати не тільки переваги і недоліки, але й існуючі відгуки та фото томатів Африканська ліана.

Серед сильних сторін даного сорту можна виділити наступні моменти:

  • досить високі смакові характеристики;
  • досить великі плоди;
  • після збору врожаю томати можна зберігати протягом тривалого часу;
  • мінімальне число пасинків;
  • тривалий період дозрівання, що дозволяє збирати врожай до осені;
  • високий рівень стійкості до захворювань і шкідників.

До недоліків відносять:

  • середній рівень врожайності;
  • необхідність вирощувати культуру в теплиці;
  • повинна бути опора.

Як показує практика, для того щоб отримати хороший урожай, потрібно забезпечити належний догляд.

Переваги і недоліки сорти

Як і у будь-якого сорту, у томата Подсінское Чудо є свої переваги і недоліки.

  • Рясний урожай протягом усього сезону плодоношення;
  • посухостійкість;
  • Добре переносить похолодання;
  • крупноплідність;
  • Помідори не тріскаються і можуть довго зберігатися після збору врожаю;
  • Універсальне використання в кулінарії;
  • Високі смакові якості зрілих томатів;
  • Стійкість до більшості захворювань пасльонових культур;
  • Невибагливість у догляді і вирощуванні.

Істотних недоліків у помідора немає, але можливо розтріскування шкірки, якщо грунт занадто сильно перезволожені.

врожайність

Урожайність в теплиці трохи вище середньої, у відкритому грунті дуже низька. Оптимальне місце для розміщення Африканської ліани – полікарбонатна або засклена теплиця. У відкритому грунті з одного куща знімають близько 3 кг, в захищеному – близько 5 кг.

Як показує практика, у більшості городників на першому місці стоїть можливий рівень врожайності, який можна отримати. Важливо враховувати, що врожайність повністю залежить від умов, в яких буде виростати культура. Таким чином, при вирощуванні помідорів в теплиці врожайність буде набагато вище, ніж при вирощуванні у відкритому грунті. В умовах відкритого грунту можна збирати з кожного куща до 3 кг плодів, в теплиці – близько 5 кг.

особливості вирощування

Для підвищення врожайності зав’язі обприскують бурштинової кислотою (1 г препарату розчиняють в 5 л води). Такий розчин можна використовувати для обприскування і поливу рослин, замочування насіння.

Особливість сорту – спочатку рослина формує кілька квіткових кистей і лише потім на ньому зав’язується плід його, які швидко набирають масу.

Сорт лежкий. Томати можуть лежати на підвіконні, зняті в зеленому вигляді, близько місяця. Після дозаривания вони не зморщуються і зберігають чудовий смак.

Сіяти насіння цього сорту помідорів на розсаду рекомендуємо за 60-65 днів до передбачуваної висадки в грунт. Під час висадки на 1 кв. метрі розміщуйте до 4-х рослин.

Якщо ви вирощували помідори Африканська ліана, напишіть, будь ласка, сподобалися вони вам чи ні. Яка врожайність і смак плодів були в ваших кліматичних умовах? Коротенько опишіть переваги і недоліки цього томата на ваш погляд. По можливості прикріпіть до коментарю фото цих томатів. Дякую.

Ваші відгуки про томаті Африканська ліана і доповнення до опису допоможуть багатьом любителям томатів оцінити цей сорт об’єктивно і вирішити – чи варто його садити чи ні.

Томат Африканська ліана відноситься до середньостиглих сортів, призначеним для вирощування в умовах закритого грунту. Серцеподібні плоди інтенсивного малинового кольору володіють гармонійними збалансованими смаковими якостями.

Вирощування розсади – це дуже важливий етап, якому необхідно приділити особливу увагу. Можна купити вже готові саджанці в магазині, але все ж краще виростити їх самостійно в домашніх умовах.

Сіяти насіння потрібно починати в середині березня (за 60 – 65 діб до висадки розсади на постійне місце).

Особливості посіву насіння томату:

  1. В першу чергу необхідно відібрати насіння. Щоб це зробити слід розвести 1 ч. Л. солі в склянці теплої води. Насипати посадковий матеріал. Ті насіння, які спливуть можна викинути. Ті, що залишилися на дні, придатні до посадки.
  2. Щоб збільшити відсоток схожості посадкового матеріалу його можна проростити. Для цього потрібно марлю змочити в невеликій кількості теплої води. Викласти в неї насіння і загорнути. Марлю можна покласти в невелике блюдце. Поставити його в тепле місце на кілька діб. Після того, як з’являться паростки, насіння можна висаджувати в грунт.
  3. Грунт для посадкового матеріалу слід підготувати заздалегідь. Для цього можна купити готову суміш для овочевих культур. На дно контейнери насипати дренаж (товчену яєчну шкаралупу або дрібні камінчики), а потім грунт.
  4. Зробити невеликі борозенки на глибину 2 см і висадити насіння. Полити леечним способом.
  5. Накрити ящик харчовою плівкою, поставити в темне і тепле приміщення. Регулярно прибирати плівку і поливати грунт. Коли почнуть з’являтися перші паростки, ящики необхідно переставити на сонячне місце.
  6. Коли саджанці підростуть, їх можна пікірувати в торф’яні горщики.

Перед висадкою на постійне місце кущики слід гартувати. Щодня контейнери з розсадою потрібно виносити на відкрите повітря на 2 години. Поступово час можна збільшити. Загартовування проводитися за 14 діб до посадки.

Перед висадкою саджанців у відкритий грунт або теплицю грунт потрібно змішати з гноєм або пташиним послідом. Найкраще вибирати ті ділянки, де раніше росли бобові, зелень, цибулю, часник або кабачки.

При вирощуванні томатів важливо пам’ятати про те, що вони не люблять частий і рясний полив. Якщо сильно перезволожені грунт, то помідори будуть розтріскуватися, а м’якоть буде водяниста. Двох поливів в тиждень буде цілком достатньо.

посадка

Посів проводять за 60-65 днів до передбачуваної висадки розсади в грунт. Насіння знезаражують в розчині марганцівки рожевого кольору, промивають у воді, просушують і ставлять в холодильник на дві доби для загартування. Потім замочують в розчині янтарної кислоти на дві доби і засівають в ящики, заповнені сумішшю торфу і родючої землі 1: 1. Після сходів рослини пікірують в горщики об’ємом не менше 0.5 л.

У теплиці на квадратному метрі розміщують 4 рослини. Розсаду висаджують похило, щоб на рослинах утворилося якомога більше коренів. Під час вегетації кущі підгодовують 2 рази на місяць слабким настоєм коров’яку – 1 л настою на 10 л води.

підв’язка

Зростання Африканської ліани в висоту не обмежений. За сезон висота в теплиці сягає 2 м. В опалюваних культиваційних спорудах довжина стебла може досягати 4 м.

Будова куща слабке, стебло тонкий, сорту потрібні посилені підгодівлі, тому рослини не виносять затінення і вимагають постійної підв’язки. Тільки на півдні допустима легка тінь, так як власної листя замало.

Простий у догляді – томат Африканська ліана: поради городників з вирощування

Сорт Африканська ліана – високорослий томат американського походження з тонким стеблом і невеликими листям. Це один з найсмачніших рожевих помідорів.

ВисотаМісце посадкитерміни дозріванняколір плодівРозмір плодівпоходженняформа плоду
високорослийТеплицясередньостиглічервонівеликийсортсерцеподібні

Опис і характеристика сорту

Середньостиглий індетермінатний салатний сорт. Призначений для теплиць. Перший урожай дозріває через 13-14 тижнів після появи сходів.

Середня вага плоду 120-180 г, максимальний – 400 г. Колір насичений рожевий. Плоди серцеподібні, середнього і великого розміру, з невеликою кількістю насіння, м’ясисті, апетитні, дуже красиві на розрізі. У стиглих помідорів ніжна шкірка і солодкий смак з ананасовим відтінком.

Переваги і недоліки

  • чудовий смак;
  • великоплідний;
  • хороша лежкість;
  • проста Формування;
  • невелика кількість пасинків;
  • тривалий термін дозрівання – свіжі плоди можна збирати до пізньої осені;
  • висока стійкість до фітофторозу і вірусних захворювань.
  • невисока врожайність;
  • придатний тільки для теплиць;
  • потребує підв’язування.

врожайність

Урожайність в теплиці трохи вище середньої, у відкритому грунті дуже низька. Оптимальне місце для розміщення Африканської ліани – полікарбонатна або засклена теплиця. У відкритому грунті з одного куща знімають близько 3 кг, в захищеному – близько 5 кг.

Особливості вирощування та зберігання

Для підвищення врожайності зав’язі обприскують бурштинової кислотою (1 г препарату розчиняють в 5 л води). Такий розчин можна використовувати для обприскування і поливу рослин, замочування насіння.

Сорт лежкий. Томати можуть лежати на підвіконні, зняті в зеленому вигляді, близько місяця. Після дозаривания вони не зморщуються і зберігають чудовий смак.

Посадка і догляд

Посів проводять за 60-65 днів до передбачуваної висадки розсади в грунт. Насіння знезаражують в розчині марганцівки рожевого кольору, промивають у воді, просушують і ставлять в холодильник на дві доби для загартування. Потім замочують в розчині янтарної кислоти на дві доби і засівають в ящики, заповнені сумішшю торфу і родючої землі 1: 1. Після сходів рослини пікірують в горщики об’ємом не менше 0.5 л.

вирощування розсади

Розсаду підгодовують щотижня сумішшю:

  • суперфосфат 20 г;
  • сечовина 5г;
  • хлористий калій 5 г;
  • вода 10 л.

При поливі в воду додають трохи марганцівки, щоб рідина стала рожевою. Перед висадкою рослини виносять днем ​​на повітря для поступового звикання.

посадка

У теплиці на квадратному метрі розміщують 4 рослини. Розсаду висаджують похило, щоб на рослинах утворилося якомога більше коренів. Під час вегетації кущі підгодовують 2 рази на місяць слабким настоєм коров’яку – 1 л настою на 10 л води.

підв’язка

Зростання Африканської ліани в висоту не обмежений. За сезон висота в теплиці сягає 2 м. В опалюваних культиваційних спорудах довжина стебла може досягати 4 м.

Опис і характеристики ліановідних сортів томатів

Батьківщиною томатів вважаються Центральна і Південна Америки. Скандинавська ліана вирощувалася ще древніми індіанцями, називали рослину “цітотоматом”. В Європі словом “томат” рослина позначили в 1572 році, в Італії дещо раніше – 1554 року томат спочатку назвали “помідори” (золотим яблуком), звідти пішла назва томата – помідори. Спочатку в Скандинавії їх вважали неїстівними, навіть отруйними, вирощували в садах як декоративне, рідше – лікарська рослина. Лише в кінці XVII століття ліановидні помідори стали оброблятися як сільськогосподарська культура. З тих пір виведено безліч різних сортів на будь-який смак, вони зайняли гідне місце в городництві, поширені повсюдно.

терміни вегетації

Час дозрівання у томатів різний. Сьогодні вони поділяються на ультраранні (плоди дозрівають на 65-75 день після посадки), ранні (дозрівають через 75-90 днів), середньопізні – самі повільні (починають плодоносити через 90-100 днів). За часом вегетації, по виду куща, висоті самого рослини помідори поділяють для вирощування у відкритому грунті або в теплиці. Для відкритого грунту більше підходять помідори сорту невеликого зростання, більш компактні, ранніх термінів дозрівання, в теплицях кращі сорти високорослі, середнього і среднепозднего термінів вегетації.

ліановидні

Ліановидні сорти – в основному все індетермінантні, високорослі. Вони більш врожайні, ніж низькорослі, з куща можна отримувати від 10 до 30 кг, буває і більше. Томати Африканська ліана з високим смаковим якістю. Оскільки період дозрівання більш тривалий, свіжі плоди можна збирати до пізніх осінніх заморозків (якщо вирощують в теплиці). Високорослі, ліановидні сорти мають високу стійкість до захворювань.

Характеристика і опис

Сорт “Африканська рожева ліана” виведений в Луїсвіллі, штат Кентуккі, звідти перебрався в штат Огайо, звідти вже поширився далі. Офіційно цей сорт називається African Vining. Це високорослий томат, індетермінатний, середньостиглий. Краще вирощувати його в теплицях. Як у більшості томатів з серцеподібними плодами, кущ тонкий, висотою до двох м. Кущі слабообліственние, листя – звичайні, тонкі, трохи пониклі.

Плоди сорту «Волове серце», до 350 г вагою, дуже м’ясисті, з зернистою м’якоттю, малосеменние. Краща Формування – в 1-3 стебла. Середня врожайність.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.