Скільки мг у таблетці аспірину

2024 0 Comments

Зміст:

Аспірин ® (Aspirin ® ) Лікарські препарати

допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, крохмаль кукурудзяний.

Лікарська форма

Основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі таблетки з гравіюванням у вигляді «байєрівського хреста» з однієї сторони таблетки та напису «ASPIRIN 0.5» з іншої.

Фармакотерапевтична група

Нервова система. Аналгетики. Інші аналгетики та антипіретики. Саліцилова кислота та похідні. Кислота ацетилсаліцилова.

Фармакологічні властивості

Ацетилсаліцилова кислота належить до групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЗЗ) та має аналгетичні, жарознижувальні та протизапальні властивості. Механізм її дії полягає у необоротній інактивації ферментів циклооксигенази, що відіграють важливу роль у синтезі простагландинів.

Перорально у дозах від 0,3 г до 1 г ацетилсаліцилову кислоту застосовують для полегшення болю і станів, які супроводжуються гарячкою, таких як застуда, для зниження температури і послаблення болю у суглобах та м’язах.

Ацетилсаліцилова кислота пригнічує агрегацію тромбоцитів, блокуючи синтез тромбоксану А2.

Після прийому всередину ацетилсаліцилова кислота швидко та повністю всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Під час та після абсорбції вона перетворюється на основний активний метаболіт — саліцилову кислоту. Максимальна концентрація ацетилсаліцилової кислоти у плазмі крові досягається через 10–20 хвилин, саліцилатів — через 20–120 хвилин.

Ацетилсаліцилова та саліцилова кислоти повністю зв’язуються з білками плазми крові і швидко розподіляються в організмі.

Саліцилова кислота проникає крізь плаценту і екскретується у грудне молоко.

Саліцилова кислота метаболізується в печінці. Метаболітами саліцилової кислоти є саліцилсечова кислота, саліцилфенол глюкуронід, саліцилацил глюкуронід, гентизинова кислота та гентизинсечова кислота.

Кінетика виведення саліцилової кислоти залежить від дози, оскільки метаболізм обмежений активністю печінкових ферментів. Період напіввиведення залежить від дози і зростає від 2–3 годин при застосуванні низьких доз до 15 годин — при застосуванні високих доз. Саліцилова кислота та її метаболіти виводяться з організму переважно нирками.

Показання

  • Лікування легкого та помірно вираженого, гострого больового синдрому (головний, зубний біль, біль у суглобах та зв’язках, біль у спині).
  • Симптоматичне лікування лихоманки та/або больового синдрому при застудних захворюваннях.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до ацетилсаліцилової кислоти, інших саліцилатів або до будь-якого компонента препарату.
  • Бронхіальна астма, спричинена застосуванням саліцилатів або інших НПЗЗ. в анамнезі.
  • Гострі шлунково-кишкові виразки.
  • Геморагічний діатез.
  • Виражена ниркова недостатність.
  • Виражена печінкова недостатність.
  • Виражена серцева недостатність.
  • Комбінація з метотрексатом у дозуванні 15 мг/тиждень або більше (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
  • III триместр вагітності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування ацетилсаліцилової кислоти з метотрексатом у дозах 15 мг/тиждень і більше підвищує гематологічну токсичність метотрексату (зниження ниркового кліренсу метотрексату протизапальними агентами і витіснення саліцилатами метотрексату зі зв’язку з протеїнами плазми крові).

Комбінації, які потрібно застосовувати з обережністю.

При застосуванні ацетилсаліцилової кислоти з метотрексатом у дозах менше 15 мг/тиждень підвищується гематологічна токсичність метотрексату (зниження ниркового кліренсу метотрексату протизапальними агентами і витіснення саліцилатами метотрексату зі зв’язку з протеїнами плазми крові).

Одночасне застосування ібупрофену перешкоджає необоротному інгібуванню тромбоцитів ацетилсаліциловою кислотою. Лікування ібупрофеном пацієнтів з ризиком серцево-судинних захворювань може обмежувати кардіопротекторну дію ацетилсаліцилової кислоти.

При одночасному застосуванні високих доз саліцилатів із НПЗЗ (завдяки взаємопосилюючому ефекту) підвищується ризик виникнення виразок і шлунково-кишкових кровотеч.

При одночасному застосуванні лікарського засобу Аспірин ® та антикоагулянтів, тромболітиків та інгібіторів агрегації тромбоцитів (наприклад тиклопідину, клопідогрелю) підвищується ризик розвитку кровотечі. Тому у пацієнтів, які потребують тромболітичної терапії, слід контролювати симптоми зовнішніх або внутрішніх кровотеч.

Одночасне застосування з урикозуричними засобами, такими як бензобромарон, пробенецид, знижує ефект виведення сечової кислоти (завдяки конкуренції виведення сечової кислоти нирковими канальцями).

При одночасному застосуванні з дигоксином концентрація останнього у плазмі крові підвищується внаслідок зниження ниркової екскреції.

При одночасному застосуванні високих доз ацетилсаліцилової кислоти та пероральних антидіабетичних препаратів групи похідних сульфонілсечовини або інсуліну посилюється гіпоглікемічний ефект останніх за рахунок гіпоглікемічного ефекту ацетилсаліцилової кислоти і витіснення сульфонілсечовини, зв’язаної з протеїнами плазми крові.

Діуретичні засоби у комбінації з високими дозами ацетилсаліцилової кислоти знижують клубочкову фільтрацію завдяки зниженню синтезу простагландинів у нирках.

Системні глюкокортикостероїди (за винятком гідрокортизону, який застосовують для замісної терапії при хворобі Аддісона). При застосуванні ацетилсаліцилової кислоти одночасно з кортикостероїдами знижується рівень саліцилатів у крові та підвищується ризик передозування після закінчення лікування, а також підвищується ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч.

Інгібітори АПФ у комбінації з високими дозами ацетилсаліцилової кислоти спричиняють зниження клубочкової фільтрації внаслідок інгібування вазодилататорних простагландинів та зниження гіпотензивного ефекту.

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Підвищується ризик кровотечі з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту через можливість синергічного ефекту.

При одночасному застосуванні з вальпроєвою кислотою ацетилсаліцилова кислота витісняє її зі зв’язку з протеїнами плазми крові, підвищуючи токсичність останньої.

Етиловий спирт сприяє пошкодженню слизової оболонки шлунково-кишкового тракту і пролонгує час кровотечі внаслідок синергізму ацетилсаліцилової кислоти та алкоголю.

Особливості застосування

Аспірин ® застосовують з обережністю при:

  • гіперчутливості до аналгетичних, протизапальних, протиревматичних засобів, а також при наявності алергії на інші речовини;
  • шлунково-кишкових виразках в анамнезі, у тому числі при хронічній чи рецидивуючій виразковій хворобі або шлунково-кишкових кровотечах в анамнезі;
  • одночасному застосуванні антикоагулянтів;
  • порушеннях функції нирок або порушеннях кровообігу (таких як захворювання судин нирок, застійна серцева недостатність, дегідратація, масивні хірургічні втручання, сепсис або значні крововтрати), оскільки ацетилсаліцилова кислота може додатково підвищувати ризик пошкодження нирок та спричиняти гостру ниркову недостатність;
  • порушеннях функції печінки.

У пацієнтів з алергічними ускладненнями, у тому числі з бронхіальною астмою, алергічним ринітом, кропив’янкою, шкірним свербежем, набряком слизової оболонки та поліпами носа, а також при їх поєднанні з хронічними інфекціями дихальних шляхів та у пацієнтів із гіперчутливістю до НПЗЗ на тлі лікування препаратом Аспірин ® можливий розвиток бронхоспазму, нападу бронхіальної астми або інших реакцій гіперчутливості.

В силу свого ефекту пригнічення агрегації тромбоцитів, який триває до кількох діб після застосування, ацетилсаліцилова кислота може підвищувати схильність до кровотеч під час та після хірургічних втручань (включаючи невеликі операції, наприклад видалення зубів).

При застосуванні малих доз ацетилсаліцилової кислоти може знижуватися виведення сечової кислоти. Це може призвести до нападу подаґри у пацієнтів зі зниженим виведенням сечової кислоти.

У хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази ацетилсаліцилова кислота може спричиняти гемоліз або гемолітичну анемію. Факторами, що підвищують ризик гемолізу, є, наприклад, застосування високих доз лікарського засобу, гарячка або гострі інфекції.

Тривале застосування аналгетиків може призводити до появи головних болів.

Частий прийом знеболювальних засобів може викликати тимчасове порушення роботи нирок з ризиком розвитку ниркової недостатності (аналгетична нефропатія). Ризик є особливо високим, коли одночасно застосовуються декілька різних аналгетиків.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Аспірин ® можна застосовувати у період вагітності тільки у разі, коли інші лікарські засоби не є ефективними, та тільки після оцінки співвідношення ризик/користь.

Пригнічення синтезу простагландинів може негативно вплинути на вагітність та/або ембріональний/внутрішньоутробний розвиток. Наявні дані епідеміологічних досліджень вказують на ризик викидня та вад розвитку плода після застосування інгібіторів синтезу простагландинів на початку вагітності. Ризик підвищується залежно від збільшення дози та тривалості терапії.

Наявні епідеміологічні дані щодо виникнення вад розвитку не є послідовними, проте підвищений ризик гастрошизису не може бути виключений при застосуванні ацетилсаліцилової кислоти.

Дослідження на тваринах вказують на репродуктивну токсичність.

Під час І і ІІ триместру вагітності лікарські засоби, що містять ацетилсаліцилову кислоту, не слід призначати без чіткої клінічної необхідності. У жінок, які планують вагітність, або під час І і ІІ триместру вагітності доза лікарських засобів, які містять ацетилсаліцилову кислоту, повинна бути якомога нижчою, а тривалість лікування якомога коротшою.

Під час ІІІ триместру вагітності всі інгібітори синтезу простагландинів можуть впливати на плід таким чином:

  • серцево-легенева токсичність (із передчасним закриттям артеріальної протоки і легеневою гіпертензією);
  • порушення функції нирок з можливим подальшим розвитком ниркової недостатності з олігогідрамніоном.

На жінку і плід наприкінці вагітності інгібітори синтезу простагландинів можуть впливати таким чином:

  • можливість подовження часу кровотечі, антиагрегантний ефект, який може виникнути навіть після дуже низьких доз;
  • гальмування скорочень матки, що може призвести до затримки або подовження тривалості пологів.

Зважаючи на це, ацетилсаліцилова кислота протипоказана під час ІІІ триместру вагітності.

Існують певні свідчення, що препарати, які пригнічують синтез простагландинів, можуть порушувати репродуктивну функцію у жінок через вплив на овуляцію. Це явище має оборотний характер і зникає після відміни лікування.

Саліцилати та їхні метаболіти проникають у грудне молоко у невеликій кількості.

Оскільки побічні реакції у немовлят, матері яких короткочасно приймали ацетилсаліцилову кислоту, не спостерігалися, переривати годування груддю, як правило, не потрібно. При довготривалому застосуванні ацетилсаліцилової кислоти у високих дозах слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не відзначалося впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Аспірин ® приймають перорально після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини (наприклад склянкою води). Пацієнти із порушеною функцією ковтання можуть розчиняти таблетки в ложці з водою.

Аспірин ® не можна застосовувати довше 4 діб без консультації лікаря.

Дорослі та діти віком від 15 років.

1–2 таблетки як одноразова доза. Повторний прийом можливий через 4–8 годин. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 г (6 таблеток).

Для хворих із супутніми порушеннями функції печінки або нирок необхідно знизити дозу препарату або збільшити інтервал між застосуваннями. Не слід застосовувати цей лікарський засіб натще.

Діти

Препарат застосовують дітям віком від 15 років.

Не слід застосовувати препарати, які містять ацетилсаліцилову кислоту, дітям із гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), які супроводжуються або не супроводжуються підвищенням температури тіла, без консультації лікаря. При деяких вірусних захворюваннях, особливо при ґрипі типу А, ґрипі типу В та вітряній віспі, існує ризик розвитку синдрому Рея, який є дуже рідкісною, але небезпечною для життя хворобою та потребує невідкладного медичного втручання. Ризик може бути підвищеним, якщо ацетилсаліцилова кислота застосовується як супутній лікарський засіб, проте причинно-наслідковий зв’язок у цьому випадку не доведений. Якщо вказані стани супроводжуються тривалим блюванням, це може бути ознакою синдрому Рея.

Передозування

Саліцилатна токсичність (застосування понад 100 мг/кг/добу більше 2 діб може спричинити токсичність) можлива через хронічну інтоксикацію, що виникла внаслідок тривалої терапії, а також через гостру інтоксикацію (передозування), яка потенційно загрожує життю і причинами якої можуть бути, наприклад, випадкове застосування дітьми або передозування.

Хронічна інтоксикація саліцилатами може мати прихований характер, оскільки її ознаки неспецифічні. Помірна хронічна інтоксикація, спричинена саліцилатами, або саліцилізм, зазвичай настає тільки після повторного застосування великих доз.

Симптоми. Запаморочення, дзвін у вухах, глухота, пітливість, нудота та блювання, головний біль, сплутаність свідомості. Зазначені симптоми можна контролювати шляхом зниження дози. Дзвін у вухах можливий при концентрації саліцилатів у плазмі крові понад 150–300 мкг/мл. Більш серйозні побічні реакції спостерігаються при концентрації саліцилатів у плазмі крові більше 300 мкг/мл.

Про гостру інтоксикацію свідчить виражена зміна кислотно-лужного балансу, який залежить від віку пацієнта та тяжкості інтоксикації. У дітей найбільш характерним проявом є метаболічний ацидоз. Тяжкість стану не можна оцінити лише на підставі концентрації саліцилатів у плазмі крові. Абсорбція ацетилсаліцилової кислоти може уповільнюватися у зв’язку із затримкою шлункового вивільнення, формуванням конкрементів у шлунку або у разі прийому препарату у формі таблеток, вкритих кишковорозчинною оболонкою.

В силу складних патофізіологічних ефектів ознаками і симптомами отруєння саліцилатами можуть бути:

Інтоксикація від слабкої до помірної — тахіпное, гіперпное, дихальний алкалоз, пітливість, нудота та блювання.

Інтоксикація від помірної до тяжкої — респіраторний алкалоз, що супроводжується компенсаторним метаболічним ацидозом, гіперпірексією. З боку дихальної системи: гіперпное, некардіогенний набряк легень, дихальна недостатність, зупинка дихання і асфіксія. З боку серцево-судинної системи: від аритмії, гіпотензії до зупинки серця. Також спостерігається дегідратація, олігоурія аж до ниркової недостатності; порушення метаболізму глюкози, кетоз; шлунково-кишкові кровотечі; гематологічні зміни — від пригнічення тромбоцитів до коагулопатій. З боку нервової системи: токсична енцефалопатія та пригнічення ЦНС, що проявляється у вигляді сонливості, пригнічення свідомості до розвитку коми та судом.

Зміни з боку лабораторних та інших показників: алкалемія, алкалурія, ацидемія, ацидурія, зміни артеріального тиску, зміни на ЕКГ, гіпокаліємія, гіпернатріємія, гіпонатріємія, зміни ниркової функції, гіперглікемія, гіпоглікемія (особливо у дітей). Підвищений рівень кетонових тіл, гіпопротромбінемія.

При підозрі на отруєння саліцилатами необхідна негайна госпіталізація у спеціалізоване відділення. Лікування інтоксикації, спричиненої передозуванням ацетилсаліцилової кислоти, визначається ступенем тяжкості, клінічними симптомами та забезпечується стандартними методами, які застосовують при отруєнні (промивання шлунка, застосування активованого вугілля, форсований діурез, симптоматичне лікування, поповнення втрат рідини). Усі застосовані заходи мають бути спрямовані на прискорення видалення препарату та відновлення електролітного і кислотно-лужного стану. Залежно від стану кислотно-лужної рівноваги та електролітного балансу проводять інфузійне введення розчинів електролітів. Лужний діурез проводять для досягнення значення рН сечі 7,5–8; форсований лужний діурез — при концентрації саліцилатів в плазмі > 500 мг/л (3,6 ммоль/л) у дорослих або > 300 мг/л (2,2 ммоль/л) у дітей. При інтоксикації тяжкого ступеня показаний гемодіаліз.

Побічні реакції

Перелік побічних реакцій, поданий нижче, включає всі відомі до цього часу побічні реакції, які розвивалися у зв’язку із терапевтичним застосуванням ацетилсаліцилової кислоти, в тому числі ті, які спостерігаються у пацієнтів з наявністю ревматизму, лікування яких проводилося у високих дозах протягом тривалого часу. Дані щодо частоти застосування, за винятком поодиноких випадків, стосуються короткочасного застосування добових доз максимально 3 г ацетилсаліцилової кислоти.

Для визначення частоти побічних реакцій застосовувалася така класифікація.

Усі відповіді про Аспірин

Аспірин (або ацетилсаліцилова кислота) – це препарат, який використовується для полегшення болю, зниження температури та зменшення запалення. Він також використовується для профілактики серцево-судинних захворювань та інсульту.

Полегшення болю: Аспірин може використовуватися для зняття болю, пов’язаного з головним болем, зубним болем, м’язовими болями, менструальними болями та іншими видами болю.

Зниження температури: Аспірин може допомогти знизити температуру при лихоманці, спричиненій застудою, грипом або іншими інфекціями.

Зниження запалення: Аспірин може зменшити запалення, спричинене артритом, тендовагінітом, бурситом та іншими захворюваннями.

Профілактика серцево-судинних захворювань: Аспірин може використовуватися як профілактика для людей, схильних до ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт. Аспірин допомагає зменшити згортання крові та зменшити ризик утворення тромбів.

Як приймати аспірин

Зазвичай рекомендується приймати 325-650 мг аспірину як поодиноку дозу, повторюючи її кожні 4-6 годин при необхідності. Однак, якщо вам призначений аспірин за рецептом лікаря, дотримуйтесь його інструкцій та дозування.

Приймайте аспірин після їжі або з їжею, щоб знизити ризик подразнення шлунково-кишкового тракту. Уникайте приймати аспірин натще.

Приймайте аспірин з великою кількістю води, щоб полегшити його проковтування та уникнути роздратування стравоходу.

Не перевищуйте рекомендоване дозування аспірину, оскільки це може призвести до серйозних побічних ефектів, таких як внутрішні кровотечі або виразки шлунка.

Не приймайте аспірин, якщо у вас є алергічна реакція на цей препарат, виразка шлунка, хвороба нирок, вагітність або годування груддю, а також якщо ви приймаєте інші препарати, які можуть взаємодіяти з аспірином.

Як приймати аспірин кардіо для розрідження крові

Зазвичай для розрідження крові приймають аспірин кардіо у дозі від 75 до 100 мг на день. Найкраще приймати його після їжі, запиваючи достатньою кількістю води.

Що краще розріджує кров кардіомагніл або аспірин кардіо

Кардіомагніл та Аспірин Кардіо є препаратами, що містять однаковий активний інгредієнт, ацетилсаліцилова кислота, який є нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗП) та антикоагулянтом. Вони використовуються для профілактики тромбоутворення та запобігання серцево-судинним захворюванням.

Обидва препарати можуть розріджувати кров та зменшувати ризик утворення згустків крові. Однак Кардіомагніл містить аспірин у вигляді мікрочастинок, оболонка яких розчиняється тільки в кишечнику, що дозволяє зменшити можливість небажаних побічних ефектів у шлунково-кишковому тракті, таких як виразки та кровотечі. Таким чином, можна сказати, що Кардіомагніл може бути безпечнішим вибором, особливо для людей з підвищеним ризиком розвитку виразкової хвороби шлунка та кишечника.

Як приймати аспірин кардіо

Щоб правильно приймати Аспірин кардіо, дотримуйтесь інструкцій на упаковці або рекомендацій лікаря. Зазвичай рекомендується приймати одну таблетку (100 мг) Аспірин кардіо один раз на день після їди. При цьому необхідно запивати таблетку достатньою кількістю води.

Як приймати аспірин для розрідження крові

Зазвичай для розрідження крові використовують дозу аспірину в діапазоні від 75 до 325 міліграм на день. У більшості випадків приймають аспірин один раз на день, найкраще в один і той же час. Дозування та режим прийому можуть різнитися залежно від індивідуальних особливостей здоров’я.

Як приймати аспірин для профілактики

Приймати аспірин для профілактики слід лише після консультації з лікарем, оскільки приймати його без необхідності може призвести до побічних ефектів, таких як кровотечі.

Якщо лікар рекомендує приймати аспірин для профілактики серцево-судинних захворювань, то зазвичай рекомендується приймати одну таблетку (зазвичай дозуванням 75 мг) на день, бажано після їди.

Як пити аспірин після 40 років

Зазвичай, аспірин рекомендується людям після 40 років, щоб зменшити ризик серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда або інсульт. Однак приймати аспірин необхідно з обережністю, оскільки він може мати побічні ефекти, такі як подразнення шлунково-кишкового тракту та підвищений ризик кровотеч.

Якщо лікар призначив вам аспірин, слід приймати його відповідно до рекомендацій лікаря. Зазвичай, доза аспірину для профілактики серцево-судинних захворювань становить 75 мг на день. Важливо приймати аспірин після їжі та запивати його достатньою кількістю води, щоб зменшити ризик подразнення шлунка.

Що краще аспірин чи клопідогрель

Аспірин та клопідогрель є препаратами, які використовуються для профілактики та лікування крововиливів та тромбозів. Однак вони мають відмінності у своєму механізмі дії та ефективності залежно від конкретної ситуації.

Аспірин (або ацетилсаліцилова кислота) є протизапальним та протитромботичним препаратом, який працює шляхом блокування виробництва простагландину, хімічної речовини, яка сприяє утворенню тромбів. Він широко використовується у профілактиці інфаркту міокарда та інсульту у пацієнтів з високим ризиком їх розвитку, а також у лікуванні болю та запалення.

Клопідогрель є антиагрегантом і працює шляхом блокування рецепторів на поверхні тромбоцитів, що призводить до зменшення схильності до утворення тромбів. Він використовується як альтернатива аспірину у пацієнтів, які не переносять аспірин або не досягають достатньої ефективності його застосування.

Який препарат краще використовувати в конкретній ситуації, залежить від багатьох факторів, включаючи причину захворювання, ризик розвитку ускладнень, наявність інших захворювань та ліків, що приймаються, а також індивідуальних особливостей пацієнта. Тому важливо проконсультуватися з лікарем, який зможе визначити найбільш підходящий препарат та його дозування для конкретного пацієнта.

Аспірин кардіо як приймати для профілактики

Зазвичай для профілактики кардіоваскулярних захворювань, зокрема інфаркту міокарда, аспірин кардіо призначається в дозі 75-100 мг на добу. Це зазвичай відповідає одній таблетці на день. Важливо приймати аспірин кардіо регулярно і не пропускати дози.

Не рекомендується приймати аспірин кардіо для профілактики без консультації лікаря, оскільки він може призначити інші ліки або провести додаткові обстеження для визначення вашого ризику розвитку кардіоваскулярних захворювань і підібрати оптимальний режим лікування та профілактики.

Скільки пити аспірин кардіо після COVID-19

Якщо у вас був COVID-19, і ви хочете приймати аспірин кардіо, обов’язково зверніться до свого лікаря або фармацевта для отримання конкретних рекомендацій.

Зазвичай рекомендується приймати аспірин кардіо під наглядом лікаря або фармацевта. Дозування зазвичай становить від 75 до 325 мг на день, і тривалість прийому може бути різною, залежно від вашого стану та лікування.

Через скільки діє аспірин

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) починає діяти вже через 30 хвилин – 1 годину після прийому. Максимальний ефект досягається через 2-3 години та триває до 4-6 годин. Однак, тривалість дії аспірину може змінюватись в залежності від дозування, індивідуальних особливостей пацієнта та мети застосування. Наприклад, при деяких захворюваннях аспірин може застосовуватися у більш високих дозах та на більш тривалий період часу.

Чому дітям не можна аспірин

Дітям не рекомендується приймати аспірин через ризик розвитку синдрому Рея. Це рідкісне, але потенційно смертельне захворювання, яке може пошкодити мозок та печінку.

Синдром Рея зазвичай розвивається у дітей та підлітків віком від 4 до 14 років, які приймають аспірин під час вірусних інфекцій, таких як грип чи вітряна віспа. Тому для зниження ризику виникнення цього захворювання аспірин не рекомендується для лікування дітей з інфекційними захворюваннями.

Чи можна пити аспірин при COVID-19

Аспірин може використовуватися для зменшення болю, зниження температури та зменшення запалення. Однак, якщо у вас є підозра на COVID-19 або вже діагностована ця хвороба, важливо дотримуватись рекомендацій вашого лікаря щодо лікування та лікарських препаратів.

Деякі дослідження показують, що при COVID-19 аспірин може погіршити стан пацієнтів із тяжкими станами, такими як тромбоцитопенія, геморагічний інсульт або виразкова хвороба. Тому приймати аспірин при COVID-19 слід лише після консультації з лікарем.

Чи можна пити аспірин при ГРВІ

Лікарі часто рекомендують при ознаках ГРВІ приймати парацетамол або ібупрофен , які допомагають знизити температуру, полегшити біль та зменшити запалення.

Аспірин також може знижувати температуру та полегшувати біль, але при ГРВІ він зазвичай не рекомендується для прийому у дорослих і особливо у дітей, тому що він може спричинити розвиток синдрому Рея, що може бути небезпечним для життя.

Тому, якщо у вас є ГРВІ, вам слід обговорити зі своїм лікарем, який препарат для вас найбільше підходить, і дотримуватися його рекомендацій. Якщо вам був призначений аспірин для інших цілей, необхідно обговорити можливість його прийому з вашим лікарем.

Навіщо додають аспірин у консервацію

Аспірин (або ацетилсаліцилову кислоту) іноді додають до консервів для того, щоб продовжити термін їх зберігання. Аспірин має властивості антисептика та антиоксиданту, які можуть допомогти запобігти росту бактерій та зменшити окислення продуктів у консервах.

Крім того, аспірин може використовуватися як засіб для зменшення ризику появи бактеріальних інфекцій під час процесу консервації. Деякі дослідження також показали, що аспірин може допомогти зберегти смак та текстуру консервів, а також зменшити втрати поживних речовин.

Однак, слід зазначити, що додавання аспірину в консервацію може бути небезпечним, якщо його використання не відповідає рекомендаціям.

Серцевий аспірин який краще

Як правило, усі серцеві аспірини містять активний інгредієнт ацетилсаліцилова кислота (ASA), який є основним компонентом для запобігання тромбоутворенню в кровоносній системі.

Однак, залежно від виробника, аспірин може містити різні додаткові інгредієнти, які можуть впливати на швидкість і здатність абсорбуватися в організмі.

Важливо звернути увагу на дозування та рекомендації лікаря перед прийняттям будь-якого аспірину, особливо якщо ви страждаєте на будь-які захворювання серцево-судинної системи або приймаєте інші ліки.

Тому рекомендємо обговорити з вашим лікарем, який конкретний тип і дозування аспірину буде найбільш підходящим для вашого індивідуального випадку.

Що буде якщо випити аспірин з анальгіном

Поєднання аспірину (ацетилсаліцилової кислоти) та анальгіну (метамізол натрію) може бути небезпечним та не рекомендується. Обидва препарати відносяться до класу аналгетиків і можуть викликати різні побічні ефекти, такі як підвищений ризик кровотечі через їхню антикоагулянтну дію, порушення функції нирок та шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції та інші.

Крім того, одночасний прийом цих препаратів може посилити їх токсичні ефекти та призвести до серйозних ускладнень, таких як виразка шлунка та кишечника, гіпертензивний криз, порушення функції печінки та нирок, анемія і навіть зупинка серця та дихання.

Навіщо у воду додають аспірин

Аспірин (або ацетилсаліцилова кислота) додають у воду з різних причин, включаючи лікування хвороб, зменшення запалення та запобігання росту бактерій.

Лікування хвороб: аспірин часто використовується для лікування болю та зниження жару, так як він є протизапальним та знеболюючим засобом. Тому його можуть додавати у воду, щоб допомогти зняти біль та жар.

Зменшення запалення: аспірин також може допомогти зменшити запалення, що може бути корисним при лікуванні акне, екземи та інших шкірних проблем. Для цього аспірин розмішують у воді та застосовують на шкіру у вигляді компресів.

Очищення води: аспірин містить саліцилат, які можуть допомогти запобігти росту бактерій у воді. Тому його можуть додавати у воду, щоб запобігти розмноженню бактерій та покращити її якість.

Як приймати шипучий аспірин

Наповніть склянку водою до половини чи третини обсягу.

Розпакуйте одну або кілька пігулок і опустіть їх у воду.

Дочекайтеся, доки таблетка повністю розчиниться у воді. Зазвичай це займає лише кілька секунд.

Розмішайте розчин, переконайтеся, що аспірин повністю розчинився у воді.

Важливо пам’ятати, що шипучий аспірин слід приймати лише за призначенням лікаря або відповідно до інструкції на упаковці.

Як швидко аспірин збиває температуру

Зазвичай аспірин починає діяти через 30-60 хвилин після його прийому всередину. Максимальний ефект досягається через 2-4 години після прийому. Однак, не варто зловживати аспірином, оскільки високі дози можуть бути небезпечними та викликати побічні ефекти, такі як подразнення шлунково-кишкового тракту, кровотечі та алергічні реакції.

Якщо у вас є підвищена температура, рекомендується звернутися до лікаря, щоб він призначив правильне лікування та дозування. Також, крім застосування аспірину, важливо дотримуватись режиму пиття, залишатися в прохолодному приміщенні і не переохолоджуватися.

Через скільки діє аспірин при зубному болю

Аспірин – це препарат, який має аналгетичні (знеболювальні) властивості. Він може допомогти зняти зубний біль, але ефект може виявитися не відразу.

У середньому, після прийому аспірину, його дія починається через 30 хвилин – 1 годину. Однак це може залежати від індивідуальних особливостей організму, тяжкості болю та інших факторів.

Важливо пам’ятати, що аспірин не є лікуванням зубного болю, лише тимчасово полегшує симптоми. Тому якщо зубний біль не припиняється або виникає регулярно, важливо звернутися до стоматолога для професійного лікування.

Як правильно приймати аспірин до їди або після

Якщо аспірин приймається зниження болю чи спека, його можна приймати незалежно від прийому їжі. Однак, якщо прийом аспірину викликає подразнення шлунка, його краще приймати під час або після їди.

Якщо ж аспірин приймається для профілактики кровообігу (наприклад, зниження ризику серцево-судинних захворювань), його зазвичай рекомендується приймати після їжі, щоб знизити ризик подразнення шлунка.

Аспірин

Торгові назви : Акард, Асафен, Аспенорм, Аспірин Кардіо, Кардісейв, Упсарин, Лоспірін, Тромболік-кардіо, Тромбо АСС, Ацекардол, КардіАСК, Аспірин «Йорк», Тромбопол, Анопірин, Буфферін, Аспікор, аспікард, Мікрістін, Сановаск, Плідол 100 , Ацілпірін, Тромбогард 100, Таспір, Колфаріт, Уолш-асалгін, Аскопірін, Ацентерін.

Що таке аспірин?

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) — це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), похідне саліцилової кислоти, який має аналгетичну, жарознижувальну, протизапальну дію і в маленьких дозах (до 100 мг) має антиагрегантний (розріджуючий кров) ефект.

В першу чергу аспірин відомий як знеболююче. Нервові закінчення, які передають в мозок сигнал про біль, реагують, серед іншого, на концентрацію медіаторів запалення в тканинах. Чим їх більше, тим інтенсивніше больовий сигнал. Гальмуючи їх виробництво, аспірин тим самим не дає збуджуватися больовим закінченням.

Ще один симптом, з яким легко справляється аспірин — температура. Так само, як і біль, температура піднімається через те, що медіатори запалення накопичуються у крові.

Крім клітин, сигнальні ліпіди діють і на тромбоцити (ацетилсаліцилова кислота пригнічує утворення тромбоцитів, блокуючи синтез тромбоксану А2) — вони активуються, склеюються і запускають каскад згортання крові. Тому аспірин використовують як протизгортальний і розріджуючий кров засіб.

Починаючи з 50 років, його призначають регулярно в низьких дозах навіть здоровим людям. Показано, що така профілактика знижує ризик інфарктів, інсультів і атеросклерозу.

Аспірин не рекомендується використовувати, якщо у вас:

  • порушення згортання крові (гемофілія);
  • недавня шлункова або кишкова кровотеча в анамнезі;
  • «аспіринова» бронхіальна астма;
  • алергія на НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати), такі як Адвіл, Мотрин, Алів, Орудіс, Індоцін, Лодін, Вольтарен, Торадол, Мобік, Релафен, ФЕЛД та інші.

Будьте уважні!

Даний препарат не можна приймати дітям і підліткам до 16 років з лихоманкою, симптомами грипу або вітряною віспою. Аспірин може викликати синдром Рея — рідкісне, серйозне захворювання у дітей, яке по не до кінця відомим причинам вражає печінку і головний мозок і в деяких випадках призводить до летального результату.

Що потрібно знати перед початком прийому аспірину

Аспірин не можна приймати, якщо у вас алергія або підвищена чутливість на ацетилсаліцилову кислоту або на будь-який інший компонент препарату.

Проконсультуйтеся з лікарем, чи безпечно вам приймати аспірин, якщо у вас виявлені такі стани:

  • астма або сезонна алергія;
  • гострі і рецидивуючі ерозивно-виразкові захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • хвороба нирок;
  • хвороба печінки;
  • дефіцит вітаміну К;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • кровотеча або порушення згортання крові;
  • подагра;
  • хвороби серця, високий кров’яний тиск або серцева недостатність;
  • вагітність (I і III триместр);
  • грудне вигодовування (лактація);
  • дитячий та підлітковий вік до 16 років.

Будьте уважні!

Прийом аспірину на пізніх термінах вагітності може спровокувати кровотечу у матері або дитини під час пологів. Вагітним і жінкам, які планують завагітніти, потрібно проконсультуватися у лікаря перед прийомом даного препарату.

Аспірин не рекомендується використовувати в період лактації (годування груддю), так як ліки можуть проникати в грудне молоко. Проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом даного препарату.

Як приймати аспірин?

Приймати аспірин необхідно в точності так, як вказано в інструкції або відповідно до індивідуального припису лікаря. Також не застосовуйте препарат в дозах, які не відповідають інструкції і не перевищуйте допустиму тривалість прийому.

Перед використанням аспірину для лікування дитини проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією.

Перед прийомом жувальної таблетки аспірину її слід ретельно розжувати.

Таблетки з ентеросолюбільним покриттям (що захищає від розчинення в шлунку) або таблетки з пролонгованим (тривалим) вивільненням діючої речовини слід ковтати цілими.

Якщо ви використовуєте диспергуємi таблетки (розсмоктуються під дією слини), не запивайте їх водою і уважно прочитайте інструкцію перед прийомом.

Якщо вам показана хірургічна операція, заздалегідь повідомте лікаря про використання аспірину. Можливо, вам доведеться призупинити його прийом на деякий час.

Не використовуйте аспірин, якщо від нього виходить сильний запах оцту. Ліки можуть бути зіпсовані.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° С.

Що станеться при пропуску чергової дози аспірину?

Оскільки аспірин використовується тільки при необхідності, ви можете не дотримуватися графіка дозування. Якщо ви приймаєте ліки згідно розкладу, прийміть пропущену дозу, як тільки згадаєте про неї. Не вживайте пропущену дозу, якщо прийшов час для наступної запланованої дози. Не використовуйте подвійну дозу з метою компенсації пропущеної.

Наслідки передозування аспірином

Симптоми передозування аспірином:

  • біль у животі;
  • блювота;
  • діарея;
  • проблеми із зором або слухом;
  • прискорене або уповільнене дихання;
  • сплутаність свідомості.

Якщо ви прийняли дуже велику дозу аспірину і у вас виникають перераховані вище симптоми, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою.

Чого не можна робити при прийомі аспірину?

Будьте уважні!

Під час прийому аспірину забороняється вживання алкоголю. Спільний прийом алкогольних напоїв і препарату збільшує ризик шлункової кровотечі.

При прийомі аспірину для запобігання серцевого нападу або інсульту не рекомендовано поєднувати його з ібупрофеном, так як останній препарат може знизити ефективність першого. Якщо вам необхідно використовувати обидва препарати, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Перед застосуванням будь-які ліки від застуди, алергії або больових синдромів обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Багато ліків, що продаються без рецепта, містять аспірин або інші діючі речовини з групи нестероїдних протизапальних засобів. Спільний прийом деяких медикаментів може привести до передозування і серйозних побічних ефектів. Уважно читайте інструкцію, щоб дізнатися, чи містить лікарський засіб аспірин, ібупрофен, парацетамол або інші нестероїдні протизапальні засоби.

Які побічні ефекти аспірину?

Негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо у вас спостерігаються такі ознаки алергічної реакції на аспірин:

Будьте уважні!

Припиніть використовувати даний препарат і відразу ж зверніться до лікаря, якщо у вас виникають такі побічні ефекти:

  • дзвін у вухах;
  • сплутаність свідомості;
  • галюцинації;
  • прискорене дихання;
  • судоми;
  • сильна нудота, блювання або біль у животі;
  • кривавий або баріться стілець;
  • кашель з кров’ю або блювотою, схожою на кавову гущу;
  • лихоманка тривалістю понад 3 днів;
  • набряк або біль тривалістю більше 10 днів.

Загальні побічні ефекти аспірину можуть включати:

Це не повний список побічних ефектів аспірину. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем з приводу всіх побічних ефектів препарату, і при виникненні будь-якого з них припиніть його застосування, зверніться за невідкладною медичною допомогою.

Спосіб застосування та дозування аспірину

Застосування і дозування аспірину для дітей

Аспірин можна застосовувати тільки дітям старше 16 років за такою схемою:

  • початкова доза: 0,5-1 г перорально;
  • підтримуюча доза: можлива тільки по закінченню 4-8 годин;
  • максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 м.

Застосування і дозування аспірину для дорослих

При остеоартриті, ревматоїдному артриті та червоному вовчаку.

Загальні рекомендації з дозування:

  • початкова доза: 3 г в день перорально в кілька прийомів;
  • підтримка: скоректуйте індивідуальною дозу з доктором в міру необхідності.

При лихоманці і больовому синдромі.

Загальні рекомендації з дозування:

  • перорально: від 300 до 650 мг кожні 4-6 годин, максимальна доза – 3 г протягом 24 годин;
  • ректально: від 300 до 600 мг кожні 4 години.

Загальні рекомендації з дозування:

  • початкова доза: від 160 до 162,5 мг перорально одноразово при підозрі на інфаркт міокарда;
  • підтримуюча доза: від 160 до 162,5 мг перорально один раз на день протягом 30 днів після інфаркту.

При ішемічному інсульті та його профілактики.

Загальні рекомендації з дозування:

  • від 50 до 100 мг перорально один раз в день;
  • розширений випуск (ER): 162,5 мг перорально один раз в день.

Для профілактики стенокардії .

Загальні рекомендації з дозування:

  • від 75 до 325 мг перорально один раз в день;
  • розширений випуск (ER): 162 мг перорально один раз в день.

Аспірин приймають перорально, розжовуючи або запиваючи водою, в залежності від форми випуску. Прийом лікарського засобу не може тривати довше 3-7 днів без дозволу лікаря.

Взаємодія аспірину та інших ліків і речовин

Перш ніж приймати аспірин спільно з іншими лікарськими засобами, проконсультуйтеся з лікарем.

Запитайте лікаря, чи безпечно вам приймати аспірин, якщо ви використовуєте який-небудь з даних препаратів:

  • антидепресанти (циталопрам, есциталопрам, флуоксетин (прозак), флувоксамін, пароксетин, сертралін (золофт), тразодон або вілазодон;
  • антітромбозние (варфарин, Кумадіна, янтовен).

Будьте уважні!

Прийом будь-якого препарату з групи антидепресантів разом з нестероїдними протизапальними засобами може викликати кровотечу або гематоми.

Це неповний список лікарських засобів, які можуть взаємодіяти з аспірином. Для більш детальної консультації з приводу одночасного прийому декількох препаратів звертайтеся до свого лікаря.

Що обов’зково потрібно знати про аспірин

Пам’ятайте, зберігати аспірин, як і всі інші ліки, необхідно в недоступному для дітей місці. Ніколи не діліться своїми ліками з іншими людьми і використовуйте Аспрін тільки за призначенням.

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до Ваших індивідуальних особливостей і стану.

Навіть якщо Ви на цій сторінці знайшли вичерпну інформацію зі свого питання, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що отримана інформація дійсно застосовна в конкретно Вашому індивідуальному випадку.

Джерела

Медмаркет Аптека24 надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров’я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я. Медмаркет Аптека24 не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.