Що спитати на прийомі у мамолога

2024 0 Comments

Після визначення анамнезу захворювання фахівець проводить первинний огляд пацієнта, до якого входить: візуальний огляд шкірних покривів грудних залоз, ареоли та сосків. Опісля лікар-мамолог проводить мануальний огляд залоз, що дасть змогу виявити відхилення від норми чи наявність новоутворень у грудних залозах.

Він має обстежити всі зони грудей, перевірити наявність виділень із соска, однорідність ореолів, їх розмір та симетричність. Важливо ретельно прощупати молочні залози та перевірити їх на предмет затвердінь, новоутворень або набряклостей. Після огляду призначається профілактична діагностика.

Лікар-мамолог або лікар-гінеколог відповідають за первинний огляд та діагностику молочної залози. Лікуванням захворювань молочної залози займається мамолог-онкохірург.

Як проходить прийом у мамолога? Насамперед лікар складе повну картину скарг і способу життя. Потім за допомогою пальпації обстежує груди на наявність вузликів і ущільнень. У разі необхідності направляє на УЗД (або мамографію для жінок після 40).

Рутинний візит до мамолога найкраще планувати на 5-12 менструального ціклу, при “традиційному” менструальному циклі періодичністю 26-28 днів. Оптимально йти на УЗД молочних залоз та мамографію через 2-3 дні після припинення кров'янистих виділень. Тобто у першу фазу циклу.





Лікар мамолог. У яких випадках варто йти на прийом? Найбільш небезпечним захворюванням молочних залоз є рак.