На чому можна верстати сайти

2024 0 Comments

Що таке верстка сайту

Верстка сайту – це перетворення макету дизайну на робочий сайт за допомогою програмного коду. Як правило, макет створюється за допомогою графічного редактора, а потім верстається. У процесі верстки створюється код сторінки мовами HTML і CSS, завдяки яким браузери дізнаються сайт і відображають його так, як це потрібно.

Верстка – один із важливих этапів створення сайту. Це досить складний процес, від якого залежить якість відображення сайту в браузері, швидкість завантаження, загальний вигляд і таке інше. Погана верстка з неправильним кодом дасть велике навантаження ресурс, неправильно зобразить елементи. Як підсумок: нульова відвідуваність та неминуча втрата клієнтів.

Логічно, що без спеціальної підготовки стати добрим верстальником неможливо. Досвідчені верстальники роками вивчають коди, щоб безпомилково досягти хорошого результату.

Види верстки сайтів

Таблична верстка використовувалася на зорі сайтобудування. В її основу покладено представлення веб-сайту у вигляді табличного розташування графічних та текстових елементів. Такий тип верстки використовується для типових сайтів та допомагає деталізувати його під будь-яке завдання.

Блокова верстка дозволяє розміщувати всі елементи по вертикалі зверху вниз у порядку, яким він був прописаний мовою HTML. За допомогою цього виду можна робити елементи плавучими, розміщуючи їх у тій послідовності та відображенні, в якій потрібно. Це універсальніший вид верстки, завдяки якому можна створювати унікальні сайти під конкретну тематику.

Адаптивна верстка за останні 2-3 роки сайтобудування набула приголомшливої популярності. З появою багатофункціональних мобільних пристроїв, що дозволяють користувачеві серфити Інтернет, виникла потреба надати зручність відвідувачу переглядати ресурси за допомогою гаджета.

Адаптивна верстка «підстроює» сторінки сайту під ширину та висоту екрана мобільного пристрою, правильно відображаючи сайт для читання та перегляду графічних елементів.

Якою програмою верстається сайт?

Верстальники можуть використовувати два типи програм для верстки: текстові та візуальні. Вважається, що програми візуального характеру – доля новачків, оскільки значно полегшують роботу. Насправді ж є візуальні програми, які стають повноцінним професійним інструментом (наприклад, Dreamweaver). До того ж такі програми мають гібридний режим: в одній частині екрана пишеться код, в іншій – відразу візуально відображаються зміни.

3 головні правила верстки сайту

Існує понад 20 вимог, яким має відповідати верстка. Ми ж розглянемо 3 ключові, які відрізняють хорошу верстку від поганої.

Отже, правильна HTML-CSS верстка має бути:

Розглянемо докладніше вимоги.

Кросбраузерна верстка

Кросбраузерність – можливість однаково відображатися сайту у всіх популярних інтернет-браузерах. Немає сенсу верстати сайт під усі існуючі браузери у світі, проте для найпопулярніших (Мозилла, Опера, Гугл Хром, Інтернет Експлорер) – обов’язково.

Іноді досягти ідентичності в браузерах неможливо через їхню специфіку. У такому разі доводиться жертвувати будь-якими ефектами. Наприклад, 6 версія Інтернет Експлорера не розпізнає властивість CSS «text-shadow». Ця властивість має виключно декоративну функцію. Якщо її прибрати, сайт сильно не постраждає. Можна “маневрувати” функціями. Головна вимога – зберегти основну функціональність сайту та його читабельність.

Семантична верстка

Семантична верстка передбачає максимальний збіг призначення тегів до елементів сторінок, за допомогою яких вони зверстані. Мається на увазі, що конкретному елементу має відповідати власний тег. Наприклад, для контактів використовується тег address, картинки зверстані під тегами img, заголовки Н1, Н2, Н3 і так далі.

Валідна верстка

Валідність – це відповідність CSS-HTML кодів із W3C-стандартами. Перевірити його можна за допомогою спеціального сайту-валідатора. Для перевірки відповідності ХТМЛ-коду використовується сайт validator.w3.org, CSS – jigsaw.w3.org/css-validator.

  • Читання за відсутності графічного контенту;
  • Зрозумілий код;
  • Оптимальна кількість графіки та рядків коду.

Зверстані з урахуванням цих вимог сторінки однаково добре сприйматимуться пошуковими роботами та відвідувачами, а власник веб-ресурсу може бути впевнений про правильну технічну складову.

Насамкінець. Верстка дизайну сайту така ж важлива, як і сам дизайн, тому робота потребує знань та підготовки. Якщо ви не готові витрачати свій час на вивчення теорії та практику, простіше замовити створення сайту і отримати повноцінно робочий проект, ніж витратити багато часу і сил і залишитися ні з чим.

Сподобалася стаття? Ставте лайк!

Підписуйтесь на наш блог, ми готуємо нові цікаві та корисні статті!

Автор – Ігор Кобилянський

Адаптивна верстка сайту

Адаптивна верстка – це верстка, при якій сайт однаково добре відображається на всіх можливих пристроях: комп’ютерах, планшетах, телефонах. Таких ресурсів з кожним роком стає все більше, адже мобільний трафік зростає, сучасні технології не стоять на місці. Вже не доцільно робити сайт, який буде зручно переглядати виключно на комп’ютері. Та й зробити адаптивний дизайн дуже просто.

Основні техніки реалізації

Підлаштовуючи сайт під мобільні пристрої, застосовують певні інструменти. Розглянемо основні елементи та способи їх реалізації, щоб верстка вийшла дійсно адаптивна.

Регулювання розширення екранів

Верстати для кожного виду пристрою окремо немає сенсу, адже це займе дуже багато часу. Та й все так швидко змінюється, що ніхто не знає, що буде в тренді завтра.

Один із способів частково вирішити проблему – робити гнучкі зображення. Весь дизайн створюють з декількох шарів з використанням в деяких місцях розумної розмітки. Змінити розмір зображення можна різними способами, один з яких використання max-width і таблиці стилів. Можна також застосовувати адаптивні зображення, для чого буде потрібно завантажити спеціальний файл.

Адаптивна верстка сайту дозволяє зробити текст підходящим для читання, незалежно від того, за допомогою якого девайсу його будуть переглядати. Це можна зробити, якщо збільшити розмір шрифту або висоту рядка. Вони налаштовуються в рамках ширини макета згідно ієрархії вмісту, яка задається за допомогою CSS.

І хоча з зображеннями справа йде трохи складніше, ніж з текстом, вони можуть маштабуватися, обрізатися або зовсім зникати виходячи з того, який тип контенту вимагається під пристрій.

Плаваюча сітка

Основоположною ланкою як зробити сайт адаптивним є макети на основі сітки. При цьому адаптивність верстки забезпечується застосуванням саме гнучкої сітки. Разом з нею між елементами постійно буде інтервал, а через свої пропорції вони зможуть підлаштовуватися під певну ширину екрану.

Медіа-запити

Такі запити являють собою код, який відповідає за гнучкість макета. Вони визначають той код, який буде застосовуватися в залежності від розмірів і орієнтації девайса. Такі коди допускають наявність декількох макетів дизайну з використанням однієї і тієї ж HTML-кодованної веб-сторінки.

Тестування створених сайтів

Користувацьке тестування просто необхідно, щоб отримати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з ресурсом. Також створення адаптивної версії сайту передбачає можливість упевнитися, що ваш дизайн і сама верстка сумісні з відповідними браузерами.

При цьому найкраще перевірити ресурс не тільки на мобільних, а й інших пристроях. Чим більше гаджетів ви використовуєте, тим краще.

Попередньо знайдіть інші адаптивні сайти, подивіться, як розробники обіграють їх концепції. Це допоможе виробити свій власний дизайн.

Responsive верстка VS гумова верстка і мобільна версія

Звичайний сайт з так званою «гумовою» версткою відображається на екрані телефону в такому вигляді, в якому він є насправді, змінюючись при цьому в залежності від розміру дисплея. І якщо в тексті є якісь дрібні деталі, наприклад, форма для реєстрації, то заповнити її можна тільки збільшивши пальцями.

Мобільна версія є доповненням до основного проекту, в якому весь контент урізається для економії трафіку. Адаптивний же сайт дає можливість перебудувати ресурс безпосередньо під певний гаджет. Таким чином, навігація і сам зміст підлаштовуються під конкретну модель пристрою.

Які переваги несе в собі адаптивність веб сайту?

Якщо ви хочете, щоб ваш ресурс утримував першість у пошукових системах, до його розробки слід підійти серйозно. На даний момент далеко не всі хочуть переходити зі звичайної мобільної версії. Але якщо подивитися з боку СЕО просування, можна сказати, що адаптивні сайти мають ряд важливих переваг, а саме:

  • гарантія того, що клієнт добре бачитиме ваш контент на будь-якому гаджеті;
  • підвищення видимості ресурсу в пошукових системах;
  • один сайт – одна адреса, через що авторитет ресурсу не потрібно формувати з нуля.

Виходячи з вищевикладеного, розібравшись, що таке адаптивна верстка, стає зрозуміло, з якої причини ресурс може добре ранжуватися в пошуку. Адже коли ресурс погано працює на телефоні або планшеті, зазвичай фіксується високий показник відмов.

Мінус мобільних версій в тому, що їх контент сильно урізаний в порівнянні з основним ресурсом. Тому їх позиції в пошуковій системі також не можна назвати високими. Велика кількість відмов сприймаються пошуковими системами як показник того, що даний сайт не може надати користувачам потрібну інформацію. А це призводить до падіння його позицій.

Адаптивний сайт: яка користь бізнесменам?

Якщо застосовувати правила створення адаптивного дизайну, представники підприємництва можуть помітити кілька позитивних моментів:

  • збільшення клієнтської бази завдяки охопленню користувачів планшетів і телефонів;
  • напрацювання постійної клієнтури, підвищення обсягів продажів і конверсії через регулярні роботи з великою аудиторією;
  • можливість збирати аналітичні відомості та інформацію зі звітів за версіями сайтів для десктопів і мобільних пристроїв в одному місці;
  • зниження тимчасових втрат, а також вигідна вартість управління контентом.

Як показує статистика, переважна більшість (понад 60%) запитів в Google проводиться саме з мобільних пристроїв. Тому останній навіть пропонує спеціальний тест, який надає можливість визначити чи ваша верстка сайту адаптивна. Для цього ви просто вводите URL сторінки, і на екран виводиться розрахована оцінка.

Так, Google вимагає цілий перелік оптимізованих елементів для більш результативної взаємодії з власниками телефонів, використовуючи адаптивний веб-дизайн:

  • текст розміру, що підходить для зручного читання, без необхідності його спеціально збільшувати;
  • весь зміст поміщається на екрані без вертикальної прокрутки;
  • всі посилання і кнопки для зручності роботи розташовані на достатній відстані один від одного;
  • розумний час завантаження ресурсу;
  • відсутність необхідності завантажувати Flash.

Всі вищезгаданих принципів дуже важливо дотримуватися при розробці власного дизайну. Щоб не втратити жодного нюансу і все зробити правильно, рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів!

Верстка адаптивного сайта разом з Веб-студією WebTune

Фахівці нашої компанії допоможуть розробити верстку для лендінгу, корпоративного, промо сайту або каталогу. Ми разом визначимо найбільш підходяще для вас меню, розробимо оригінальний дизайн, що максимально підходить саме для вашого проекту.

Ми гарантуємо використання сучасних підходів, які послужать конкурентною перевагою для будь-якої сфери бізнесу. Займайте лідируючі позиції серед своїх конкурентів. Ціна наших послуг порадує своєю доступністю, а добре спроектований дизайн адаптивного сайта покаже ефективний результат уже з перших днів його використання.