Коли і як утворився бурштин чи засвідчує бурштин про природу Прибалтики

2024 0 Comments

Янтар (сукциніт, бурштин, бурштинова руда, боденштейн, амбер) – це викопна скам'яніла смола древніх вимерлих переважно хвойних дерев що утворилася 45-50 млн. років тому яка в процесі фоссилізації втратила більшу частину летючих компонентів.

Внаслідок різних природних катаклізмів – бур, ураганів, повеней та інших – дерева ламалися, падали, покривалися шарами землі, або йшли на дно морське. Скам'яніла смола поступово перетворювалася в бурштин, який ми і знаходимо зараз у вигляді бурульок, крапель та інших різноманітних, часом химерних форм.

В Україні запаси бурштину відомі у Рівненській, Волинській, Житомирській областях. Вони розташовані переважно в північній частині кожної з областей. Залягають на глибинах до 20-30 метрів.

Бурштин потужний органічний засіб для боротьби з безліччю хвороб. Маючи в будинку вироби з бурштину, будь то прикраси, сувеніри або просто камінці, можна убезпечити себе від хвороб, починаючи з застуди та закінчуючи раком. Особливо цінується необроблений бурштин у вигляді кулона на ниточці, брошки або намиста.

Запах бурштину Якщо енергійно потерти шматочок бурштину об тканину, ви відчуєте, що камінь інтенсивно нагрівається, і відчуєте слабкий смолянистий запах, що нагадує запах сосни чи скипидару. Розжаривши кінчик голки та приклавши його до поверхні бурштину, можна побачити білястий дим із характерним запахом каніфолі.





Пліній Старший у своїй «Природничій історії» називає бурштин словом «лінкурій» (лат. lyncurium) і, пов’язуючи назву зі словом lynx («рись»), стверджує, що бурштин утворюється з сечі цього звіра.