Електронне позначення чіпування

2024 0 Comments

Електронне позначення чіпування

Чіпування – це легкий у використанні, безболісний і безпечний метод ідентифікування тварин, який існує в світі більше 20 років. Практично вся Європа чіпує домашніх тварин і це вже стало нормою, як і вакцинація проти сказу.

Навіщо чіпувати тварину

Раніше, напротязі десятирічь ідентифікація тварин проводилась за допомогою клеймування і татуювання. Але ці методи мають ряд недоліків.

В першу чергу необхідність чіпування виникає у тих власників домашніх тварин, які часто подорожують за межі країни. З 03.07.2004 року всі домашні тварини, які мандрують через кордон мають бути ідентифіковані чітким клеймом або мікрочіпом. При цьому клеймування приймалося тільки до 2010 року, потім єдиним ідентифікатором став мікрочіп. З 01.01.2010 року в країни ЄС заборонений в’їзд нечіпованих тварин. Також обов’язкове чіпування цуценят (замість клеймування) введено кінологічною спілкою з середини 2011 року. Але не тільки для перетину кордону та участі у виставках необхідне ідентифікування тварин. Електронна ідентифікація дозволяє істотно полегшити пошук власників у випадку втрати тварини.

Що таке чіпування тварин

Чіпування або електронна ідентифікація собак, котів та інших домашніх тварин представляє собою імплантацію під шкіру тварини мікрочіпа, що містить в собі унікальний індивідуальний 15-значний номер, який залишається з ним напротязі всього життя.

Що являє собою мікрочіп

Мікрочіп – це маленька стерильна капсула із біосумісного скла, розміром не більше рисової зернини. Імплантація капсули легка, швидка і безболісна процедура без застосування загального наркозу. Інформацію з нього зчитують за допомогою спеціального сканера. Чіпувати тварин можна у будь-якому віці, оскільки вік не впливає на прийняття організмом капсули.

Чіпування домашніх тварин у Чернігові

Чернігівська міська державна лікарня ветеринарної медицини надає послуги зі встановлення та реєстрації мікрочіпів, а також має змогу сканувати вже наявний мікрочіп. У вартість послуги входить вартість мікрочіпа та послуги ветеринарних спеціалістів. Всі послуги надаються в робочі дні з 08:00 до 17:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00 години. Довідки за телефоном: 95-29-14

Що потрібно знати про чіпування тварин?

Чіпування тварин вже давно зарекомендувало себе як сучасний і зручний спосіб, як ідентифікувати вихованців. Йдеться про свого роду електронний паспорт, в якому міститься інформація про тварину та її господаря. Ця процедура є обов’язковою на законодавчому рівні в багатьох європейських країнах. В Україні вона лише набирає популярності, тому багато власників хочуть докладніше дізнатися, що являє собою чіпування.

Що таке мікрочіп для домашніх тварин?

Мікрочіп для тварин представлений у вигляді мініатюрної мікросхеми, оточеної скляним матеріалом, що не відкидається тілом. Кожен із чіпів супроводжується своїм індивідуальним ідентифікаційним кодом.

Розміри даної конструкції настільки малі, що виріб важко намацати навіть після того, як його вживлюють під шкіру тварини. Якщо провести сканування за допомогою спеціального пристрою, мікросхему буде видно, а на дисплеї відобразиться її унікальний код. Вся інформація мікрочіпа знаходиться у спеціальному реєстрі. Сьогодні до країн Євросоюзу не дозволяється вводити вихованців, які не мають серійного номера та вживленого мікрочіпа.

Навіщо потрібно чіпувати тварину?

Багато господарів запитують: для чого необхідне чіпування собак і кішок? Існує щонайменше кілька причин, щоб відвідати ветеринарну клініку та провести вищеописану процедуру. Мова йде про:

  • Виїзд за кордон. Подорож Євросоюзом із вихованцем без чіпа заборонена з 2010 року. Для інших держав чіпування не обов’язковий процес, але значно полегшить процес оформлення необхідних документів.
  • Пошук вихованця, який загубився. Мікрочіп для тварин дозволить у найкоротші терміни знайти кішку чи собаку. Якщо ви знайдете домашнього улюбленця з чіпом, потрібно лише відвідати ветеринара й дізнатися контакти власника.
  • Підміни та викрадення породистих тварин. Як свідчить практика, таке відбувається досить часто. Наявність чіпа – це стовідсоткова гарантія того, що у вас є права на конкретну тварину.
  • Участь у конкурсах та виставках. На багатьох заходах однією з обов’язкових вимог є чіпування.

Як чіпують собак та кішок?

Мікрочіп вводиться за допомогою спеціального шприца. Вводити його потрібно в область холки – у такому разі мінімізується ймовірність того, що конструкція почне мігрувати. Незважаючи на те, що сам процес досить простий, чіпувати вихованця в домашніх умовах не варто – краще довірити справу професіоналу. Ветеринар проведено процедуру за лічені секунди й не завдасть вихованцю болю. Імплантувавши капсулу, залишиться заповнити ряд даних, після чого відомості про вихованця з’являться в національній базі. Щоб провести чіпування кішок та собак, потрібно переконатися у відсутності захворювань та паразитів у вихованця.

Чим краще чіпувати вихованців?

Для чіпування домашніх тварин багато хто вибирає мікрочіп ANIMAL-ID 2×12 мм. Пристрій виготовлений із пластикового, скляного та металевого матеріалів. У ньому міститься вуглецевий феритовий стрижень. Основа капсули – біосумісне скло з антиміграційним покриттям, тому конструкція точно не переміщатиметься під шкірою.

Таким чином, чіпування відкриває перед власником вихованця масу можливостей. Так, йому стає набагато простіше подорожувати з домашнім улюбленцем, брати участь у конкурсах та на виставках, а також легше знайти його у разі втрати. Якщо процедура проводиться кваліфікованим ветеринаром, тварина не відчує болю.