Чим можна почистити ложки

2024 0 Comments

Зміст:

Чим і як почистити ложки та вилки з нержавіючої сталі і позолочені до блиску і між зубцями в домашніх умовах: народні засоби – сода, фольга, професійні склади

З часом столові прилади втрачають первозданний блиск, іноді покриваються чорнотою і нальотом. Почистити ложки та вилки можна самостійно, використовуючи засоби, які є у кожному будинку. Метод вибирають залежно від матеріалу столових приладів. Ложки та вилки, покриті позолотою, вимагають більш делікатного поводження, ніж вироби з нержавіючої сталі або мельхіору.

Як почистити ложки та вилки домашніми засобами

При бажанні очистити ложки та виделки можна домашніми засобами, не вдаючись до купівлі дорогих складів.З якою частотою має проводитися процедура, залежить від зовнішнього вигляду приладів. Якщо вони вкрилися нальотом, темними плямами або просто втратили блиск – настав час братися за справу.

Кип’ячення

Кип’ячення у звичайній воді є скоріше допоміжним методом очищення. За допомогою кип’ятіння можна розм’якшити застарілий наліт на ложках та вилках з нержавіючої сталі та іншого металу. Розм’якший бруд, що застряг між елементами рельєфної поверхні, потім буде легко прибрати м’якою ганчірочкою або губкою.

Щоб видалити забруднення між зубцями, можна скористатися старою зубною щіткою з нанесеним на щетинки засобом для миття посуду.

Необов’язково кип’ятити прилади на плиті, можна просто залити їх окропом, поклавши в каструлю. Подібний метод використовується тоді, коли вилки та ложки не надто забруднені. У разі кип’ятіння прилади тримають на плиті не більше 30 хвилин. Потім їх прополіскують у чистій воді.

Сода, лимонна кислота

Почистити вилки та ложки в домашніх умовах можна содою та лимонною кислотою. Попередньо обидва засоби розчиняють у гарячій воді. Для того, щоб приготувати 2 л розчину, потрібно 2 ч. ложки соди і 1 ч. ложка лимонної кислоти.

Щоб відмити прилади від забруднень їх замочують у складі на 15 хвилин. При великому скупченні бруду можна потримати довше. Щоб розчин не остигав, каструлю ставлять на слабкий вогонь.

Це ж засіб допоможе позбавити прилади від чорноти. Почорнілі вилки та ложки кип’ятять у розчині протягом 5 хвилин. Сполоснувши вироби, їх потрібно відразу витерти насухо, інакше може залишитися білуватий наліт.

Зубна паста, порошок

При чищенні посуду для сервірування вибирають якийсь один засіб – зубну пасту або порошок. При цьому склад, що чистить, не повинен містити великих абразивних частинок і відбілюючих компонентів.

Чистити прилади потрібно в такій послідовності:

    У глибоку миску наливають гарячу воду.
  1. Замочують забруднені прилади на 5 хвилин.
  2. Доставляючи з води вилки та ложки по черзі, видаляють з них наліт за допомогою порошку або зубної пасти.
  3. Чистий посуд прополіскують у воді.

Фольга, сода, сіль, окріп

За допомогою фольги зазвичай чистять срібні та нержавіючі прилади. Цей метод дозволяє довести посуд до блиску. Спосіб з фольгою має на увазі її укладання на дно каструлі, після чого туди ж поміщають чайні та столові ложки, виделки, ножі.

Потім у літрі води розчиняють по 1 ч. ложці солі та соди. Розчин повинен повністю покривати прилади. Каструлю ставлять на плиту і кип’ятять протягом 15 хвилин. Після цього можна промити посуд сервіровки в чистій воді і обтерти насухо.

Гірчиця, сода

Довести прилади до такого стану, щоб блищали, можна замочивши їх у розчині порошку гірчиці та соди. За 1 ст. ложці того й іншого компонента розчиняють у 1 літрі гарячої води. Потім у розчин укладають посуд сервіровки на 30 хвилин.

Якщо не вдалося позбутися старих частинок жиру, час замочування продовжують. Очищені ложки та вилки промивають у чистій воді, якщо де-не-де бруд залишився, можна потерти ці місця губкою із засобом для миття посуду.

Сік лимона

Сік лимона застосовують у тому випадку, коли потрібно очистити від чорноти позолочені або посріблені виделки та ложки. Натуральна лимонна кислота діє дбайливо, не пошкоджуючи напилення.

Для початку цитрусовий фрукт розрізають навпіл і віджимають сік у чашку. Щоб почистити прилади, використовують ганчір’я або іншу м’яку тканину. Матерію змочують у лимонному соку, а потім протирають потемнілий сервірувальний посуд. Якщо чорнота не піддається, можна використати стару зубну щітку з м’яким ворсом. Цим методом зазвичай вдається вибілити навіть запущені прилади.

Оцет

Оцет добре розчиняє жир і справляється з темними плямами. За допомогою цього засобу можна натерти прилади до блиску, використовуючи шматок м’якої тканини. Руки обов’язково захищають гумовими рукавичками, щоб не постраждала шкіра.

Часточки жиру, що застрягли між декоративними елементами, видаляють шляхом замочування приладів в оцтовому розчині (на 1 л води 125 мл оцту). Залиті складом вилки та ложки ставлять на вогонь і доводять до кипіння, після чого каструлю знімають із вогню та накривають кришкою.Коли оцтовий розчин охолоне, прилади прополіскують у чистій воді і витирають рушником.

Нашатирний або етиловий спирт

Використовувати потрібно або той чи інший засіб. Нашатирний спирт є досить агресивною рідиною, прилади в ньому не замочують, а протирають нашатирем з використанням ганчірки.

Більш щадною буде обробка розчином етилового спирту (на 1 л води додають 100 мл спирту). Сервірувальний посуд замочують у розчині на кілька годин, потім обполіскують чистою водою і витирають насухо. Чистий спирт використовують для того, щоб позбутися окремих плям. Засіб наносять на ватний диск, після чого протирають проблемну ділянку.

Крейда і нашатирний спирт

Спершу потрібно приготувати суміш із товченої крейди та нашатирного спирту. Консистенція складу має нагадувати рідку сметану. Спосіб підходить для очищення потемнілих мельхіорових приладів.

Вироби з позолотою та сріблом можуть постраждати за такого методу очищення. Мельхіорові ложки і виделки протирають ганчір’ям, змоченим у розчині, потім їх треба помити у воді. Чисті прилади позбавляють залишків вологи, протираючи серветкою або рушником.

Яєчна шкаралупа і сіль

Яєчна шкаралупа і сіль допоможуть позбавити прилади сервіровки від застарілого нальоту. Оскільки такий склад має абразивні властивості, його використовують тільки для мельхіору та нержавійки.

Подрібнену яєчну шкаралупу кидають у каструлю з окропом, потім сюди ж додають 1 ст. л. ложку солі та кладуть столові прилади. Процес кипіння повинен продовжуватись протягом 5 хвилин. Після цього вилки та ложки виймають, обполіскують і витирають насухо.

лушпиння від часнику

Засіб на основі лушпиння часнику добре видаляє з посуду темні плями та застарілий наліт.Попередньо знадобиться зробити настій. Сировину заздалегідь збирають, потім складають у скляну банку та заливають водою. Через 12 годин настій доводять до кипіння та занурюють у нього столові прилади. Нехай вилки та ложки полежать у складі хоча б годину, після чого їх промивають і обсушують рушником.

Скипидар

Засіб підходить для очищення позолоченого посуду. Діяти доведеться не поспішаючи, відтираючи кожен прилад за допомогою ватного диска, змоченого в скипидарі. Після обробки виробу обов’язково треба мити у чистій воді. Залишати ложки та вилки сирими після процедури не слід, їх витирають тканинною серветкою або рушником.

Використання професійних засобів

Вибираючи професійний засіб для очищення металевих виробів, необхідно простежити, щоб він призначався саме для того металу, який потрібно чистити. Найбільш делікатно діє рідкі засоби. Підійдуть такі гелі та спреї:

  • «Сиф»;
  • «Аметист»;
  • «Topperr»;
  • «Dr. Beckmann»;
  • «Санітол».

Для кожного засобу розроблено свою інструкцію, схема їх застосування буде різною. Хімічні склади можна сміливо застосовувати для нержавіючої сталі та мельхіору. До виробів із срібла та з нанесеною позолотою слід підходити індивідуально.

Особливості столових приладів з різних матеріалів

Столові прилади можуть бути виготовлені з різних металів та сплавів. Іноді виробник використовує додаткове покриття, щоб підвищити декоративність виделок та ложок. Властивості матеріалу визначають особливості виробу.

Нержавійка

Посуд та прилади з нержавіючої сталі почали вироблятися після винаходу сплаву 18/10, в якому присутні 18 частин хрому і 10 частин нікелю. Нержавіюча сталь зробила фурор.

Посуд із цього металу:

  • не окислюється, як алюміній;
  • не покривається іржею;
  • відрізняється привабливим блиском.

Нержавіюча сталь має низьку теплопровідність, а значить, зменшується ризик обпектися гарячою їжею, користуючись столовими приладами. Виробам з нержавіючої сталі легко надавати різні форми, тому дизайн столових приладів може бути цілком вишуканим.

Щоб ще більше облагородити виделки та ложки, їх можуть покривати напиленням зі срібла та золота, наносити художній розпис. Звичайні столові прилади з нержавіючої сталі не вимагають складного догляду, їх можна мити в посудомийній машині. Додаткового очищення потребують вироби складної форми з оригінальним декором.

Позолочені

Позолотою можуть покривати столові прилади зі срібла, мельхіору, нержавіючої сталі. Такі вироби призначені для урочистих випадків, які щодня їх не використовують. Чим товщі шар позолоти і чим рідше користуються приладами, тим довговічнішим буде декоративне покриття.

Доглядати позолочені вироби потрібно дбайливо. Їх миють вручну, після чого повертають приладам блиск, поліруючи їх замшевою ганчірочкою. До вибору засобів для догляду за такими ложками та вилками слід підходити уважно. Агресивні склади для металу з позолотою не підходять.

Срібло

Столові прилади зі срібла цінуються через свої антибактеріальні властивості. Крім того, такі вироби виглядають естетично та дорого. Колекцію срібних ложечок цілком можна вручити як цінний подарунок.

Благородний метал вимагає дбайливого відношення. Срібні прилади не можна мити в посудомийній машині, використовувати для їх очищення засоби, що містять хлор. Через неправильний догляд метал може помутніти.

Мельхіор

Мельхіорові прилади виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, співвідношення компонентів в якому може змінюватися. Часто на ложки та вилки з мельхіору наносять позолочене або посріблене покриття. Існує помилкова думка, що прилади з мельхіору можуть бути шкідливими для здоров’я, це не так.

До плюсів виробів з цього сплаву відносять те, що вони виглядають дорого, не піддаються корозії, можуть служити з покоління до покоління. Мельхіор має низьку теплопровідність. Недолік металу у цьому, що з надлишку вологи може темніти. Загалом матеріал більш вимогливий у догляді порівняно з тією ж нержавійкою.

Поради щодо догляду за столовими приладами

Всі столові прилади краще мити відразу після використання, не допускаючи, щоб брудний посуд лежав у раковині.У такому разі наліт утворюватиметься на ложках і вилках набагато повільніше. Не варто скребти по металу дротяними мочалками, використовувати грубі абразивні речовини, інакше предмети сервірування покриються подряпинами і втратить свій блиск.

Кожне миття посуду повинно закінчуватися ополіскувати прилади, після чого їх слід протерти насухо. Неприпустиме використання з метою очищення концентрованої кислоти вона може вступати в реакцію з металом. Виделки та ложки, в обробці яких є пластмаса, камінь, плексиглас, не можна піддавати кип’ятінню. Їх просто замочують на 30-40 хвилин у гарячій мильній воді.

Правильна експлуатація та регулярний догляд допоможуть підтримувати столові прилади в ідеальному стані довгі роки. Для очищення виробів можуть застосовуватися як народні, і професійні засоби. Після процедури, що очищає, вилки і ложки обполіскують чистою водою і обов’язково витирають.

Як почистити мельхіорові ложки, посуд, мельхіор спеціальними засобами та народними методами за допомогою лушпиння часнику, зубного порошку яєчної шкаралупи? Профілактика появи забруднень на мельхіорових ложках: поради

Мельхіорові вироби дуже гарні, радують кожну господиню на кухні своїм блиском, а також зовнішнім виглядом. З часом такі вироби покриваються нальотом, чорніють або стають коричневими. У цій статті ми розповімо, як почистити мельхіор.

Чим почистити мельхіорові ложки?

Мельхіор являє собою сплав з додаванням срібла. Відповідно під дією повітря, вологи окислюється, з-за цього покривається нальотом. Найчастіше виникає жовтий, коричневий, сірий або зелений наліт. З ними можна справитися як із застосуванням побутової хімії, так і використовуючи народні методи.

Для чищення застосовуються засоби побутової хімії. Ні в якому разі не підходять абразивні речовини, а також кошти з хлором. Бо як хлор окисляє мельхіор. Не можна використовувати для очищення Білизну, Domestos і Містер Мускул з хлором. Також намагайтеся використовувати речовини без абразивів. Не підійдуть чистячі порошки, тому як на поверхні виробу вони можуть залишати тонкі подряпини, які суттєво псують зовнішній вигляд виробу.

Можна використовувати засоби з кислотами і лугами. Підійдуть засоби, такі як Сіліт Бенг, Милам або речовини на основі лугу, які застосовуються для очищення стічних труб. Також можна використовувати засоби для миття посуду у вигляді гелю. Вони теж добре прибирають наліт, якщо ви будете використовувати жорстку боку губки, терти нею потемнілі місця.

Чистку мельхіору легко виробляти з м’яким миючим засобом L. O. C. компанії Amway. Просто нанести пасту цього засобу на поверхню і миючими рухами видалити забруднення. Докладну інструкцію до цього засобу можна подивитися, пройшовши за цим посиланням.

Як почистити мельхіорові ложки народними методами?

Впоратися з нальотом можна і народними методами, за допомогою засобів, які є в арсеналі кожної господині.

Почистити мельхіор допоможе:

  • Оцет. Його можна використовувати як самостійно, так і в суміші з іншими інгредієнтами. Необхідно приготувати 10%, розчин занурити в нього мельхіорові ложки і виделки, залишити на кілька хвилин. Якщо така чистка не дала результатів, перелийте все в металеву каструлю, поставте на вогонь і кип’ятіть в оцтовому розчині.
  • Можна скористатися харчовою содою. Необхідно змішати в рівних кількостях соду з сіллю. Отримана паста розчиняється в літрі води, в неї занурюють ложки та виделки. Після 30 хвилин перебування виробів у цьому розчині, необхідно їх потерти жорсткої стороною губки, і промити теплою водою.
  • Почистити мельхіор можна за допомогою фольги. Необхідно на дно металевої каструлі викласти шар алюмінієвої фольги, налити трохи води, насипати харчової соди і солі. Суміш потрібно залишити на кілька годин. Справа в тому, що алюміній є більш активним металом. Він притягує до себе всі окиси, які містяться на мельхіорових ложках і вилках.
  • Можна почистити мельхіор, скористатися перекисом водню. Змочіть ватяний тампон в 3% розчині і ретельно протріть виделки з ложками. Якщо така чистка не дала результатів, можете розчинити флакон перекису водню у літрі води, занурити вироби. Потрібно суміш поставити на вогонь і кип’ятити протягом третини години.

Як почистити мельхіор за допомогою лушпиння часнику, зубного порошку яєчної шкаралупи?

Позбутися від нальоту на мельхіорових виробах можна нестандартно, незвичайними методами, які видаються дещо дивними, але досить ефективними.

  • Якщо ви варили яйця для салату, не поспішаєте виливати рідину, викидати шкаралупу. Необхідно отримати шкаралупу, подрібнити її до отримання дрібної крихти. Рідину перелити в каструлю, додати туди шкаралупу, столову ложку солі, занурити мельхіорові ложки, виделки. Варто прокип’ятити масу протягом 10 хвилин. Справа в тому, що в процесі кипіння шкаралупа буде підніматися і терти окис, а сіль розм’якшувати її. Таким чином ви отримаєте чисті вироби і темний осад окису на дні.
  • Почистити мельхіор можна за допомогою лушпиння часнику. Для цього візьміть дві жмені часнику, залийте окропом і проваріть протягом 3 хвилин. Занурте у воду з лушпинням вироби з мельхіору, кип’ятіть протягом 3-5 хвилин. Далі, варто відполірувати за допомогою м’якої тканини.
  • Наші бабусі чистили подібні вироби за допомогою крейди, а також зубного порошку. Чистка здійснюється досить просто. Необхідно змішати в рівних кількостях крейда і зубний порошок, додати трохи води до отримання кашки. Натріть отриманою кашкою вироби. Візьміть щільну тканину і потріть пастою столові прилади. Прополощіть у холодній воді. Справа в тому, що зубний порошок і крейда є м’якими абразивами, які з легкістю видаляють наліт з мельхіору.
  • Освіжити зовнішній вигляд мельхіорових виробів можна за допомогою картопляного відвару. Якщо ви готували картопляне пюре, у вас залишилося трохи рідини, потрібно занурити в неї на кілька хвилин вироби з мельхіору. Для того щоб процес проходив швидше і ефективніше, можете поставити його на вогонь і прокип’ятити.

Як почистити мельхіор за допомогою Спрайту, Кока-коли, тіосульфату

  • Почистити мельхіор від чорноти можна за допомогою тіосульфату і гіпосульфіту. Тіосульфат купується в аптеці, а гіпосульфіт використовується у фотографії. Необхідно приготувати з цих реактивів розчин, потерти їм мельхіорові вироби, використовуючи м’яку серветку.
  • Як не дивно, впоратися з нальотом на подібних виробах можна за допомогою Спрайт і Coca Cola. Справа в тому, що ці рідини містять ортофосфорну кислоту, яка розчиняє осад. Необхідно залити столові прибори з мельхіору Спрайтом або Coca Cola, на свій розсуд. Потримайте в цьому розчині протягом декількох годин, промийте теплою водою. Далі, потрібно відполірувати ложки м’якою тканиною. Засіб дуже ефективний, легко розчиняє наліт.

Профілактика появи забруднень на мельхиоре

Якщо в будинку багато виробів з мельхіору, проводите профілактику. Справа в тому, що приблизно раз на тиждень необхідно здійснювати профілактичну обробку кухонного начиння. Для цього у літрі води розчиняється 10 мл розчину нашатирю, який можна придбати в аптеці. Вироби замочуються на півгодини. Після цього проводиться звичайна чистка. Таким чином, за допомогою слабкого розчину, вдається прибрати потемніння, а також початкову стадію осаду, і запобігти утворення темних плям на столових приборах.

Чому з’являються плями на мельхиоре? Справа в тому, що найчастіше поява плям пов’язано з надмірною вологістю, а також неправильним доглядом. Ні в якому разі не можна після миття столових приладів ставити їх у банку або складати в ящик. Необхідно обов’язково розкласти їх на тканини, повністю висушити або витерти сухою тканиною. Саме із-за надлишку вологи, на мельхиоре з’являються плями.

Намагайтеся правильно доглядати за вашими столовими приладами, час від часу проводити чищення із застосуванням нашатирного спирту. Така проста процедура захистить виробу від появи на них нальоту і темних плям.

Ложки і виделки будуть як нові, без бруду і нальоту: замочіть в простому розчині

Як відмити вилки і ложки від старого нальоту – розповість УНІАН.

Ложки і виделки з часом покриваються нальотом з бруду, жиру і залишків їжі. Найбільше забруднень накопичується між зубцями вилок і на візерунках. Щоб позбутися від нальоту на столових приладах і надати їм новий вигляд, застосовують різні способи в залежності від матеріалу приладів.

Як очистити ложки і виделки розчином соди – універсальний спосіб

Цей спосіб чищення підходить для ложок і виделок з нержавіючої сталі, мельхіору, алюмінію. Прилади занурюють в розчин, який розм’якшує бруд, після чого її можна легко видалити губкою.

Закип’ятіть 2 л води і додайте 2 столові ложки солі, 2 столові ложки соди і 1 столову ложку лимонної кислоти. Перемішайте інгредієнти до розчинення і занурте прилади в розчин на 30 хвилин. Потім протріть ложки і виделки губкою.

Якщо прилади сильно забруднені, додатково додайте у воду 2 столові ложки гірчичного порошку. Час замочування збільште до 50 хвилин.

Як очистити ложки і виделки кип’ятінням

Цей спосіб не підходить для срібних приладів, порцелянових, дерев’яних приладів.

Візьміть високий посуд і застеліть його дно і боки фольгою. Залийте посуд водою і викладіть у воду на фольгу. Доведіть до кипіння. На 1 л води додайте по 50 г солі і соди. Зменшіть вогонь до мінімального і кип’ятіть ложки і вилки 20 хвилин. Залиште прилади у воді, поки вона не охолоне.

Після цього прилади можна протерти губкою або зубною щіткою. У вилок після кипіння легко очищається бруд між зубцями.

Як очистити ложки і виделки зубною пастою

Зубна паста швидко очищає прилади від бруду. Але для очищення потрібно використовувати пасту без відбілюючого ефекту, щоб не пошкодити ложки і вилки.

Нанесіть на вологу тканину зубну пасту і протріть кожен прилад круговими рухами. Виделки також натріть між зубцями. Через кілька хвилин змийте пасту і протріть губкою.

Як освітлити ложки і виделки за допомогою оцту і лимона

Для освітлення потемнілих від часу приладів використовують кислий розчин. Для цього викладіть прилади в суміш з 1 л води, 100 мл оцту і декількох крапель лимонного соку. Доведіть цю суміш до кипіння і відразу вимкніть. Залиште вилки і ложки на 1 годину в розчині і потім протріть губкою.

Вас також можуть зацікавити новини: